ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
Γκορτσίλας στην Καρδίτσα
Ο Ευστάθιος Γκορτσίλας του συνδέσμου Μακεδονίας θα διευθύνει τον αγώνα της Παναχαϊκής στην Καρδίτσα απέναντι στην τοπική Αναγέννηση (11/02, 15:00).
Βοηθοί του θα είναι οι Νατσιόπουλος από τη Μακεδονία και Κωτούλας από το Κιλκίς.
Για τον κ. Γκορτσίλα θα είναι το τέταρτο φετινό παιχνίδι στη Football League, ενώ στο πρώτο είχε σφυρίξει ξανά την Αναγέννηση Καρδίτσας στην ήττα της με 2-0 από τη Δόξα στη Δράμα.
Αναλυτικά οι άρχοντες της 16ης αγωνιστικής:
Σάββατο (10/2)
15:00 Πανσερραϊκός – Άρης
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Θράκης), Μαυρουδής (Ηρακλείου)
4ος: Σιδηρόπουλος (Έβρου).
17:00 ΟΦΗ – Βέροια
Διαιτητής: Αντιπαριώτης (Ανατ. Αττικής)
Βοηθοί: Κορτέσης (Αθηνών), Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)
4ος: Γκαμάρης (Αθηνών).
Κυριακή (11/2)
15:00 Τρίκαλα – Καλλιθέα
Διαιτητής: Φώτης (Ευβοίας)
Βοηθοί: Πριόνας (Ευβοίας), Θεοδώρου (Πιερίας)
4ος: Φωτιάς (Πέλλας).
15:00 Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου) – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Διαιτητής: Καρατέρπος (Κοζάνης)
Βοηθοί: Λαζαρης (Καβάλας), Παπαδάκης (Ημαθίας)
4ος: Μαλούτας (Ημαθίας).
15:00 Αιγινιακός – Εργοτέλης
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Έμπλιουκ (Ξάνθης), Τσακίρης (Δράμας)
4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας).
15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναχαϊκή
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Κωτούλας (Κιλκίς)
4ος: Τεβεκέλης (Μακεδονίας).
15:00 Σπάρτη – Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), Κρετσίμος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Κορδολαίμης (Ανατ. Αττικής).
Δευτέρα (12/2)
14:00 Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ-Κισσαμικός
Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Κελεσίδης (Ημαθίας), Δημόπουλος (Φλώρινας)
4ος: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας).
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
Παναχαϊκή: Πότε παίζει με Διαγόρα και Παναθηναϊκό Β’
Οι ημερομηνίες της 3ης και της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ στον Νότιο Όμιλο της Super League 2.
Μετά τον ορισμό της αναμέτρησης της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ στον Νότιο Όμιλο της Super League 2, με την Παναχαϊκή να αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό Β’ το Σάββατο (30/03, 16:00) στο Ρέντη, οι «κοκκινόμαυροι» απέκτησαν και μία εικόνα για το πότε θα διεξαχθούν και οι δύο επόμενες αγωνιστικές.
Έτσι, όπως όλα φαίνονται στην 3η αγωνιστική θα ταξιδέψει στη Ρόδο την Πέμπτη (04/04) για να αντιμετωπίσει τον Διαγόρα, ενώ στην 4η θα υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό Β’ στην Αγυιά, με την αναμέτρηση να πηγαίνει για την Δευτέρα (08/04).
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
Ορίστηκε ο διαιτητής στο Ολυμπιακός Β΄-Παναχαϊκή
Το Σάββατο στις 16:00 (30/3) η Παναχαϊκή δοκιμάζεται στον Ρέντη για την 2η στροφή των πλέι-άουτ με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Β΄.
Το παιχνίδι θα διαιτητεύσει ο Λάζαρος Ρεντίφης από την Ανατολική Αττική. Βοηθοί του θα είναι οι Μητροφάνης και Σούζας από τον ίδιο Σύνδεσμο.
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
Παναχαϊκή Κ19: Δεν “κατέβηκε” στα Προσφυγικά ο Διαγόρας Ρόδου
Ο Διαγόρας Ρόδου δεν ταξίδεψε στην Πάτρα εν τέλει και μάλιστα σύμφωνα με πληροφορίες του pgeole.gr χωρίς καν να ενημερώσει, αφού στις 15:00 θα διεξαγόταν το εξ΄αναβολής ματς με την Παναχαϊκή Κ19.
Οι νησιώτες θα τιμωρηθούν με -5 βαθμούς, ενώ με -5 θα ξεκινήσουν και τη νέα σεζόν στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ Κ19.
Η Παναχαϊκή κάνει το 5Χ5 και εξασφαλίζει την πρωτιά στον όμιλό της, ενώ θα δώσει το παρόν στο Final 4 του πρωταθλήματος.
Ίσως η μη παρουσία του Διαγόρα να σχετίζεται και με τα πρόσφατα γεγονότα του αγώνα της ανδρικής ομάδας με την Παναχαϊκή, όπου οι φίλαθλοι της ομάδας ταλαιπωρήθηκαν αφάνταστα.