Connect with us

Α2 ΕΣΚΑΗ

(15η Αγ.): Τα παιχνίδια της Α2′ ΕΣΚΑ-Η

Η 15η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑ-Η διεξάγεται σήμερα και είναι από τις λίγες φορές που δεν είχαμε αγώνα Δευτέρα, με το κυρίως μενού να περιλαμβάνεισ σπουδαία παιχνίδια.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (15ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Τετάρτη 31/01/18
18.30μ.μ. (Κλ. «Αλεξιώτισσας»): ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ – Ε.Φ.Α. ΑΙΓΙΟΥ
18.30μ.μ. (Κλ. Ροϊτίκων): Ν.Ε.Π. – Α.Ο. ΚΡΟΝΟΣ
20.00μ.μ. (Κλ. Αντιρρίου): ΦΑΕΘΩΝ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ – Α.Ε. ΛΕΧΑΙΝΩΝ
20.15μ.μ. (Κλ. Αιγίου): ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΑΧΑΙΟΣ ’47
20.15μ.μ. (Κλ. «Αλεξιώτισσας»): ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΠΑΝΩΛΕΝΕΙΑΚΟΣ
20.30μ.μ. (Κλ. Ροιτίκων): ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – Α.Σ.Σ. ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
21.00μ.μ. (Κλ. «Αγ. ΔΙονυσίου»): ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΟΣ

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ
ΑΕ Λεχαινών 27 14 13 1 0 1057 697 360
Νίκη Προαστίου 26 14 12 2 0 956 800 156
Πανωλενειακός 24 14 10 4 0 775 713 62
Κρόνος Π. 24 14 10 4 0 896 850 46
Φαέθων Αντιρίου 22 14 8 6 0 810 850 -40
Αχαιός ’47 21 14 8 6 0 842 812 30
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ 20 14 6 8 0 799 793 6
Ν.Ε.Π 20 14 6 8 0 741 797 -56
Ήφαιστος/Αχιλλέας Αιγ. 20 14 6 8 0 914 874 40
Σφήκα Αμαλιάδας 19 14 6 8 0 845 788 57
Παναχαϊκός 19 14 5 9 0 799 915 -116
Πήγασος Μπ. 18 14 4 10 0 710 851 -141
ΕΦΑ Αιγίου 16 14 2 12 0 658 850 -192
Ποσειδών Παραλίας 16 14 2 12 0 703 915 -212

* Αχαιός ’47 και Σφήκα Αμαλιάδας έχουν ποινή -1 βαθμών…

Α2 ΕΣΚΑΗ

Ισχυρό μήνυμα κατά του παιδικού καρκίνου από τον Πήγασο

Το δικό του μήνυμα στη μάχη κατά του παιδικού καρκίνου έστειλε ο Πήγασος Μπεγουλακίου, στα πλαίσια του αγώνα τηε Α2 ΕΣΚΑ-Η απέναντι στον Φαέθωνα Αντιρρίου.

Όπως ανακοίνωσε η ομάδα:

«Ευχαριστούμε ΟΛΟΥΣ σας που βρεθήκατε στο γήπεδο και ιδιαίτερα την πρόεδρο του Συλλόγου «Φλόγα» κ. Τασία Παπαιωάννου, την υπεύθυνη του Α.Ο. Πήγασος Μεγουλακίου για την συνεργασία αυτή κ. Αναστασία Σουβαλιώτη, τους διαιτητές και την γραμματεία του αγώνα που συνέβαλαν και αυτοί στην πραγματοποίηση της εκδήλωσης και την ομάδα του Φαέθων Αντιρρίου που συμμετείχε ενεργά στην εκδήλωση και για το χρηματικό ποσό που κατέθεσε στην «Φλόγα». Στηρίζουμε όσους πολεμούν τον παιδικό καρκίνο και θα μαστε δίπλα στον Σύλλογο «Φλόγα». Με την ευχή να γεμίσει ο κόσμος παιδικά χαμόγελα!!!».

Διάβασε Περισσότερα

Α2 ΕΣΚΑΗ

(Α2′ ΕΣΚΑ-Η): Ανάβει η μάχη για τα play-off

Νίκες που δίνουν μεγάλο ενδιαφέρον στα «play-off», πέτυχαν στην 17η αγωνιστική της Α2′ ΕΣΚΑ-Η, ο Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ και ο Αχαιός ’47 που νίκησαν Κρόνο και Αμαλιάδα και έφτασαν τη 2η ζώνη…

Οι «Προφήτες» πήραν σπουδαία νίκη στην Αλεξιώτισσα επί του 3ου Κρόνου με 56-49, φτάνοντας στους 3την διαφορά, ενώ ο Αχαιός, με εύστοχο τρίποντο του Κώστα Βαλκανά στο τέλος, πέρασε από την Αμαλιάδα με 55-54, με αποτέλεσμα να φτάσουν τον Φαέθωνα/Γέφυρα στους 26 και μειώνοντας στον 1 από τον Πανωλενιακό που ηττήθηκε στο Αίγιο από τον Ήφαιστο/Αχιλλέα.

Άνετα πήραν τα ροζ φύλλα αγώνα μέσα στις έδρες τους, η ΑΕ Λεχαινών απέναντι στη ΝΕΠ (60-49) και η Νίκη Προαστίου επί της ΕΦΑ με 66-57.

Σε αγώνα που είχε εκτός της Α2′ και φιλανθρωπικό χαρακτήρα, ο Πήγασος επικράτησε του Φαέθωνα/Γέφυρα με 52-37… Τέλος, τη χαρά της νίκης γεύτηκαν μετά από καρό ο Ποσειδώνας  Παραλίας απέναντι στον Παναχαϊκό (60-57).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (17ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ…
Αμαλιάδα/Σφήκα – Αχαιός ’47: 54-55
Ήφαιστος/Αχιλλέας – Πανωλενειακός: 68-55
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ – Κρόνος: 56-49
Πήγασος Μπεγουλακίου – Φαέθων Γέφυρα: 52-37
Νίκη Προαστίου – ΕΦΑ Αιγίου: 66-57
Ποσειδώνας Παραλίας – Παναχαϊκός: 60-57
ΑΕ Λεχαινών – ΝΕΠ: 60-49

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 17 αγώνες)…
ΑΕ Λεχαινών 33
Νίκη Προαστίου  32
————————-
Κρόνος 29
Πανωλενειακός 27
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ 26
————————-
Αχαιός ’47 26
Φαέθων/Γέφυρα 26
Ήφαιστος/Αχιλλέας 24
Παναχαϊκός 23
ΝΕΠ 23
————————-
Αμαλιάδα/Σφήκα 23
Πήγασος Μπ. 23
————————-
Ποσειδώνας Π. 20
Ε.Φ. Αιγίου 19
* Σφήκα και Αχαιός ’47 έχουν -1β από πέρσι…

Διάβασε Περισσότερα

Α2 ΕΣΚΑΗ

Η συνέχεια στην Α2 ΕΣΚΑ-Η

Πολύ κρίσιμη είναι η σημερινή 17η αγωνιστική στην Α2 ΕΣΚΑ-Η, με παιχνίδια που ξεχωρίζουν στις πρώτες θέσεις, αλλά και στην ουρά για τη σωτηρία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Αμαλιάδας, 8μ.μ.: Σφήκα Αμαλιάδας-Αχαιός ΄47 (Κανελλόπουλος και Ασλανίδης).

Αιγίου, 8.15μ.μ.: Ήφαιστος/Αχιλλέας-Πανωλενειακός (Σοφιανόπουλος και Λογοθέτης).

Αλεξιώτισσας, 6.30μ.μ.: Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Κρόνος (Καρακάσης και Κωστής).

Αλεξιώτισσας, 8.15μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Φαέθων Γέφυρα Αντιρρίου (Μακρόπουλος και Κουρλέσης).

ΕΑΠ, 9μ.μ.: Νίκη Προαστίου-ΕΦΑ Αιγίου (Γεράνιος και Κουλουμπαρίτσης).

Ροϊτίκων, 8.30μ.μ.: Ποσειδώνας Παραλίας-Παναχαϊκός (Λαμπίρης και Τσακιράκη).

«Αέθλειον», 6μ.μ.: ΑΕ Λεχαινών-ΝΕΠ (Κανελλόπουλος και Ασλανίδης).

Διάβασε Περισσότερα

Facebook