Connect with us

Α1 ΕΣΚΑΗ

ΕΑΠ-Αίολος Αγυιάς (Φιλικό)

Α1 ΕΣΚΑΗ

O Κεραυνός πήρε το «Τάγκαλος»

Η ομάδα του Κεραυνού Αιγίου νίκησε τον Έσπερο ΑΟΠΑ στο μεγάλο τελικό 59-54 * 3η θέση η ΕΑΠ (54-52) την Παναχαϊκή

Πρώτη θέση για τον Κεραυνό Αιγίου νικώντας στον τελικό τον Έσπερο ΑΟΠΑ 59-54 στο τουρνουά της ΕΑΠ στη μνήμη του Τάκη Τάγκαλου.

Στον μεγάλο τελικό νίκησε την ομάδα του Σπύρου Γκοργκόλη, ενώ στον μικρό τελικό που προηγήθηκε, η ΕΑΠ μετά από δραματικό 40λεπτο επικράτησε της Παναχαϊκής 54-52.

Διάβασε Περισσότερα

Α1 ΕΣΚΑΗ

Εμφανίσεις αλά ΝΒΑ από την Παναχαϊκή

Η Παναχαϊκή συμμετέχει στο τουρνουά της ΕΑΠ δοκιμάζοντας τις δυνάμεις της απέναντι σε ομάδες της Γ’ Εθνικής.

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλε ο Αλέκος Πολυδωρόπουλος απέναντι στον Έσπερο στα ημιτελικά, αλλά και σήμερα απέναντι στην ΕΑΠ.

Αυτό που έκλεψε τις εντυπώσεις από την παρουσία των «κοκκινόμαυρων» είναι οι νέες εμφανίσεις της ομάδας, με άρωμα από ΝΒΑ, που τράβηξαν τα βλέμματα του κοινού, όπως βλέπετε και στην αρχική εικόνα.

Διάβασε Περισσότερα

Α1 ΕΣΚΑΗ

Το πρόγραμμα της Α1 ΕΣΚΑ-Η

Από 14 ομάδες απαρτίζεται η Α1 ΕΣΚΑ-Η με αρκετά μεγάλο πατρινό ενδιαφέρον. Οι αγώνες θα διεξάγονται κάθε Δευτέρα, με εξαίρεση τους νησιώτες Ληξούρι, Κεφαλονιά, Ζάκυνθο, που θα παίζουν Σαββατοκύριακα. Δείτε το πρόγραμμα του πρωταθλήματος, που ξεκινά στις 7 Οκτωβρίου.

Α1 ΕΣΚΑ-Η

1η Αγωνιστική

Ληξούρι-Απολλωνιάδα

Κεφαλονιά-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Ολυμπιάδα-Προμηθέας 2014

Αίολος Αγυιάς-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

Παναχαϊκή-Ολυμπιονίκης

Αγυιά-ΕΑ Παραλίας

Α.Ο. Δύμης ΄07-ΑΓΕ Ζακύνθου

2η Αγωνιστική

ΑΓΕ Ζακύνθου-Αγυιά

ΕΑ Παραλίας-Παναχαϊκή

Ολυμπιονίκης-Αίολος Αγυιάς

Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Ολυμπιάδα

Προμηθέας 2014-Κεφαλονιά

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Ληξούρι

Απολλωνιάδα-Α.Ο. Δύμης ΄07

 

3η Αγωνιστική

Ληξούρι-Προμηθέας 2014

Κεφαλονιά-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

Ολυμπιάδα-Ολυμπιονίκης

Αίολος Αγυιάς-ΕΑ Παραλίας

Παναχαϊκή-ΑΓΕ Ζακύνθου

Αγυιά-Α.Ο. Δύμης ΄07

Απολλωνιάδα-Αραχωβίτικα/Ακταίο

 

4η Αγωνιστική

Αγυιά-Απολλωνιάδα

Α.Ο. Δύμης ΄07-Παναχαϊκή

ΑΓΕ Ζακύνθου-Αίολος Αγυιάς

ΕΑ Παραλίας-Ολυμπιάδα

Ολυμπιονίκης-Κεφαλονιά

Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Ληξούρι

Προμηθέας 2014-Αραχωβίτικα/Ακταίο

 

5η Αγωνιστική

Ληξούρι-Ολυμπιονίκης

Κεφαλονιά-ΕΑ Παραλίας

Ολυμπιάδα-ΑΓΕ Ζακύνθου

Αίολος Αγυιάς-Α.Ο. Δύμης ΄07

Παναχαϊκή-Αγυιά

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

Απολλωνιάδα-Προμηθέας 2014

 

6η Αγωνιστική

Παναχαϊκή-Απολλωνιάδα

Αγυιά-Αίολος Αγυιάς

Α.Ο. Δύμης ΄07-Ολυμπιάδα

ΑΓΕ Ζακύνθου-Κεφαλονιά

ΕΑ Παραλίας-Ληξούρι

Ολυμπιονίκης-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Προμηθέας 2014

 

7η Αγωνιστική

Ληξούρι-ΑΓΕ Ζακύνθου

Κεφαλονιά-Α.Ο. Δύμης ΄07

Ολυμπιάδα-Αγυιά

Αίολος Αγυιάς-Παναχαϊκή

Προμηθέας 2014-Ολυμπιονίκης

Αραχωβίτικα/Ακταίο-ΕΑ Παραλίας

Απολλωνιάδα-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

 

8η Αγωνιστική

Αίολος Αγυιάς-Απολλωνιάδα

Παναχαϊκή-Ολυμπιάδα

Αγυιά-Κεφαλονιά

Α.Ο. Δύμης ΄07-Ληξούρι

ΑΓΕ Ζακύνθου-Αραχωβίτικα/Ακταίο

ΕΑ Παραλίας-Προμηθέας 2014

Ολυμπιονίκης-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

 

9η Αγωνιστική

Ληξούρι-Αγυιά

Κεφαλονιά-Παναχαϊκή

Ολυμπιάδα-Αίολος Αγυιάς

Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-ΕΑ Παραλίας

Προμηθέας 2014-ΑΓΕ Ζακύνθου

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Α.Ο. Δύμης ΄07

Απολλωνιάδα-Ολυμπιονίκης

 

10η Αγωνιστική

Ολυμπιάδα-Απολλωνιάδα

Αίολος Αγυιάς-Κεφαλονιά

Παναχαϊκή-Ληξούρι

Αγυιά-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Α.Ο. Δύμης ΄07-Προμηθέας 2014

ΑΓΕ Ζακύνθου-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

ΕΑ Παραλίας-Ολυμπιονίκης

 

11η Αγωνιστική

Ληξούρι-Αίολος Αγυιάς

Κεφαλονιά-Ολυμπιάδα

Ολυμπιονίκης-ΑΓΕ Ζακύνθου

Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Α.Ο. Δύμης ΄07

Προμηθέας 2014-Αγυιά

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Παναχαϊκή

Απολλωνιάδα-ΕΑ Παραλίας

 

12η Αγωνιστική

Κεφαλονιά-Απολλωνιάδα

Ολυμπιάδα-Ληξούρι

Αίολος Αγυιάς-Αραχωβίτικα/Ακταίο

Παναχαϊκή-Προμηθέας 2014

Αγυιά-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

Α.Ο. Δύμης ΄07-Ολυμπιονίκης

ΑΓΕ Ζακύνθου-ΕΑ Παραλίας

 

13η Αγωνιστική

Ληξούρι-Κεφαλονιά

ΕΑ Παραλίας-Α.Ο. Δύμης ΄07

Ολυμπιονίκης-Αγυιά

Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Παναχαϊκή

Προμηθέας 2014-Αίολος Αγυιάς

Αραχωβίτικα/Ακταίο-Ολυμπιάδα

Απολλωνιάδα-ΑΓΕ Ζακύνθου

 

* Οι αγώνες του β΄ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook