Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

«5ο Τουρνουά Ν. Σαμιώτης»: Τα καλύτερα «κλικ»

Δείτε φωτορεπορτάζ από το τουρνουά στο γήπεδο του Αχιλλέα, στη μνήμη του Νίκου Σαμιώτη, το μεσημέρι του Σαββάτου.

Οι φωτογραφίες από το παιχνίδι Δαβουρλής – Παναχαϊκή Κ20: ΕΔΩ

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές σε Α’ και Γ’ Κατηγορία

Γνωστοποιήθηκαν από την ΕΠΣ Αχαΐας οι άρχοντες των αναμετρήσεων της 29ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας του Ερασιτεχνικού αλλά κι εκείνοι της 4ης αγωνιστικής των play-off στη Γ’.

Αναλυτικά οι ρέφερι των αναμετρήσεων της Τετάρτης (25/04):

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (29η)

Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Άρης Πατρών, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Αγυιάς: Δαβουρλής K. 92-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Σαγεΐκων: Εθνικός Σαγεΐκων-Λέων Αλισσού, Παναγιώτης Τσιρογιάννης

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός Ριόλου, Νίκος Μακρυπόδης

Γήπ. Προαστίου: Νίκη Προαστίου-Φωστήρας, Λάμπρος Τζαγκαράκης

Γήπ. Αβύθου: Θύελλα Αιγίου-Ατρόμητος Πατρών, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Θύελλα Πατρών, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πήγασος Μπεγουλακίου-Αετός Πατρών, Γιάννης Καλύβας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 2:30μ.μ.: Πετεινοί-Δόξα Πατρών, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. Ντα Λουζ, 5:30μ.μ.: Γαλήνη-Ρωμανός, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30μ.μ.: Περιβόλα-Α.Ε.Κ. Πατρών, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Σουλίου, 5:30μ.μ.: Παναχαϊκός-Προοδευτική Πατρών, Δημήτρης Αλεξόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ2′ ΕΠΣΑ): Η μάχη των «Π»

Με τον Παναχαϊκό να χάνει μέσα σε 4 μέρες το προβάδισμα του, συνεχίστηκαν τα μπαράζ ανόδου του 2ου Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας, στον Όμιλο της Αιγιάλειας.

Οι «ροσονέρι» του Βουκελάτου, δεν τα κατάφεραν και η εντυπωσιακή Προοδευτική επικράτησε 1-0 με σκόρερ τον Άγγελο Μαρτζάκλη, με αποτέλεσμα οι «βυσσινί» να φτάσουν στους 7 βαθμούς.

Τόσους έχει και η Περιβόλα, που νίκησε 2-0 την ΑΕΚ εκτός έδρας και έβαλε σοβαρή υποψηφιότητα για κατάκτηση της ανόδου. Με σκόρερ τον Θανάση Μπούρδο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και ακόμη ένα γκολ του Μπάρκουλα η νίκη των «πρασίνων».

Η συνέχεια θα δοθεί την Τετάρτη 25/4, με τον Παναχαϊκό να υποδέχεται στο Σούλι την Προοδευτική και την Περιβόλα στο ίδιο γήπεδο να αναμετράται με την ΑΕΚ ως τυπικά γηπεδούχος. Και τα 2 ματς θα ξεκινήσουν στις 5.30.

B’ OMΙΛΟΣ (Σε 3 ματς)…
Παναχαϊκός 8 (2-2)
Προοδευτική 7 (3-0)
Περιβόλα 7 (3-1)
ΑΕΚ Πατρών 1 (0-5)

ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΣΚΟΡ 4η Αγωνιστική
Σουλίου 25/04 17:30 Παναχαϊκός – Προοδευτική
«Α. Κάνιστρας» 25/04 17:30 Περιβόλα – ΑΕΚ Πατρών

ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ 5η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 29/04 14:30 ΑΕΚ Πατρών – Παναχαϊκός
«Α. Κάνιστρας» 29/04 17:30 Περιβόλα – Προοδευτική

ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ 6η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 25/04 15:30 Προοδευτική – ΑΕΚ Πατρών
Σουλίου 25/04 18:00 Παναχαϊκός – Περιβόλα

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ1′ ΕΠΣΑ): «Πετεινάρια» για άνοδο…

Ξέφυγαν με εμφατικό τρόπο οι Πετεινοί στα μπαράζ του 1ου Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας, αφού με το 7-1 επί της Δόξας την Κυριακή το πρωί στο Ρίο και έφτασαν τους 9 βαθμούς, έχοντας προβάδισμα για την κατάληψη μίας εκ των δύο πρώτων προνομιούχων θέσεων.

Από δύο γκολ για την ομάδα του Τάκη Βασιλόπουλου σημείωσαν οι Μπιτσάκου, Τσαλπατούρος, ενώ σκόρερ χρίστηκαν και οι Σταθόπουλος, Προσκεφαλάς, Δελδήμος.

Από την άλλη, ο Ρωμανός πήρε τεράστιας σημασίας νίκη επί της Γαλήνης στο «βουνό» με 2-0, χάρις σε 2 γκολ του Θωμά στο 70’ και στο 87’.

Με αυτή τη νίκη οι «μελανόλευκοι» πήρε 3 βαθμούς, όσους έχει και η Δόξα, με την Γαλήνη στους 6, άρα όλα τα σενάρια ανοικτά για όλους.

Την Τετάρτη οι Πετεινοί θα υποδεχτούν τη Δόξα στις 2.30 το μεσημέρι και ο Ρωμανός θα πάει στο «Da Luz» για την «άτυπη» ρεβάνς με την Γαλήνη στις 5.30 το απόγευμα, στην 4η αγωνιστική των μπαράζ.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Σε 3 ματς)
Πετεινοί 9 (9-1)
Γαλήνη 6 (2-3)
Δόξα Πατρών 3 (2-9)
Ρωμανός 3 (2-5)

ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΣΚΟΡ 4η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 25/04 17:30 Πετεινοί – Δόξα Πατρών
«Da Luz» Οβρυάς 25/04 17:30 Γαλήνη – Ρωμανός

ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ 5η Αγωνιστική
«Da Luz» Οβρυάς 29/04 14:30 Γαλήνη – Δόξα Πατρών
«Μ. Ηλιόπουλου» 29/04 17:30 Ρωμανός – Πετεινοί

ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ 6η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 02/05 18:00 Πετεινοί – Γαλήνη
Ζαρουχλεΐκων 02/05 18:00 Δόξα Πατρών – Ρωμανός

Διάβασε Περισσότερα

Facebook