Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ’ Κατηγορία: Σταθερές οι πρωτιές
Αμετάβλητες παρέμειναν οι πρωτιές ανόδου στους δύο ομίλους των play-offs της Γ’ Κατηγορίας.
Οι Πετεινοί έφυγαν αλώβητοι από την έδρα της Γαλήνης, ενώ ο Παναχαϊκός έμεινε στο 1-1 στο γήπεδο της Περιβόλας, διατηρώντας το +4 από τη 2η θέση.
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας των πλέι-οφ
Ξεκίνησαν σήμερα (24/3) τα πλέι-οφ της Γ΄ΕΠΣΑ κατηγορίας με σπουδαία παιχνίδια στους 2 ομίλους.
Στον 1ο όμιλο, ο Πείρος Ισώματος νίκησε με 8-3 τον Ρομαϊκό και έγινε “αφεντικό” στη βαθμολογία, μαζί βέβαια με τον Ίκαρο Πετρωτού, που επικράτησε επί της ΑΕΚ Πατρών.
Στον 2ο όμιλο, η Φλόγα Κάτω Καστριτσίου έριξε στο καναβάτσο το Ζαβλάνι, ενώ η Αργυρά αναρριχήθηκε στο ρετιρέ της κατάταξης, υπερισχύοντας κόντρα στην Φλόγα Ροδιάς.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός 8-3
Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών 3-1
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς 1-0
Ζαβλάνι- Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 0-2
Βαθμολογίες
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
1 Πείρος Ισώματος 15 (8-3)
2 Ίκαρος Πετρωτού 15 (3-1)
========================
3 Ρομαϊκός 12 (3-8)
4 ΑΕΚ Π. 9 (1-3)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
1 Αργυρά 13 (1-0)
2 Φλόγα Κ.Καστριτσίου 12 (2-0)
=============================
3 Ζαβλάνι 11 (0-2)
4 Φλόγα Ροδιάς 10 (0-1)
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Ορίστηκαν τα ματς της πρεμιέρας των πλέι-οφ
Η ΕΠΣ Αχαΐας όρισε την 1η αγωνιστική των πλέι-οφ της Γ΄κατηγορίας.
Όλα τα ματς του 1ου και του 2ου ομίλου θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή (24/3).
Αναλυτικά:
Α΄όμιλος
Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών (13:00, Α.Κάνιστρας)
Πείρος- Ρομαϊκός (16:00, Ισώματος)
Β΄όμιλος
Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς (16:00, Προαστείου)
Ζαβλάνι- Φλόγα Κ. Καστριτσίου (16:00, Αγυιάς)
Οι βαθμολογίες:
1ος όμιλος: Ίκαρος Πετρωτού 12, Πείρος Ισώματος 12, Ρομαϊκός 12, ΑΕΚ Πατρών 9.
2ος όμιλος: Ζαβλάνι 11, Αργυρά 10, Φλόγα Ροδιάς 10, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 9
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Η κλήρωση των πλέι-οφ του 1ου ομίλου
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας η κλήρωση για τα πλέι-οφ του 1ου ομίλου της Γ΄κατηγορίας.
Σε πρωτάθλημα 6 αγωνιστικών θα ανέβουν οι 2 πρώτες ομάδες και τα ίδια δεδομένα ισχύουν για τον 2ο όμιλο.
Το αναλυτικό πρόγραμμα:
1η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός, Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών
2η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών-Πείρος Ισώματος, Ρομαϊκός- Ίκαρος Πετρωτού
3η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών- Ρομαϊκός, Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Πετρωτού
4η αγωνιστική: Ρομαϊκός- Πείρος Ισώματος, ΑΕΚ Πατρών- Ίκαρος Πετρωτού
5η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Ρομαϊκός
6η αγωνιστική: Ρομαϊκός- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Πείρος Ισώματος
Η Βαθμολογία:
Ίκαρος Πετρωτού 12
Πείρος Ισώματος 12
—————————-
Ρομαϊκός 12
ΑΕΚ Πατρών 9