Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Αυτοί θα παίξουν για την πρόκριση της Μικτής

Την πρόκρισή της στους 8 του πρωταθλήματος Μικτών στους Παίδες θα διεκδικήσει η ΕΠΣ Αχαΐας σήμερα, καθώς κοντράρεται με την αντίστοιχη της Κορινθίας.

Έτσι στην αποστολή βρίσκονται οι παρακάτω:

1. ΒΙΛΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (Πάτρα 2005)
2. ΓΚΟΛΦΙΝΟΣ ΑΛΕΞΗΣ (Αχαϊκός)
3. ΖΕΚΙΑΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΝίκηΠρ.)
4. ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Δίας)
5. ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΣΑΧΙ – ΓΙΑΝΝΗΣ (Κερ.Αγ.Βασιλείου)
6. ΚΥΡΣΑΝΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (Πάτρα 2005)
7. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (Θύελλα Π.)
8. ΜΟΥΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΝίκηΠρ.)
9. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Αχαϊκός)
10. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (Πρωτέας)
11. ΣΙΑΡΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κ.Δαβ 92)
12. ΣΟΥΓΛΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Πάτρα 2005)
13. ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝίκηΠρ.)
14. ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΝίκηΠρ.)
15. ΤΙΜΟΘΕΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (Θύελλα Αιγίου)
16. ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Θύελλα Π.)
17. ΧΑΡΙΤΑΤΟΣ ΕΜΜ-ΦΩΤ (Θύελλα Π.)
18. ΧΑΡΜΑΝΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Θύελλα Π.)

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Ες αύριον τα σπουδαία στην Αχαϊκή

Έφτασε η ώρα της Γενικής Συνέλευσης της Αχαϊκής, η οποία θα διεξαχθεί αύριο Τετάρτη (23/05) στις 20:00 στο Πολιτιστικό Κέντρο «Μελίνα Μερκούρη» στην Κάτω Αχαγιά.

Ησυζήτηση θα περιστραφεί γύρω από τον απολογισμό της μαρτυρικής σεζόν 2017-18, ενώ θα προχωρήσουν και οι διαδικασίες ανάδειξης του νέου Διοικητικού Συμβουλίου, το οποίο θα αποτελέσει τουλάχιστον προσωρινή λύση προκειμένου να «τρέξει» τα άμεσα ζητήματα που είναι απαραίτητα για να μπει η Αχαϊκή σε έναν δρόμο σωστό, ώστε να αρχίσει ο προγραμματισμός για το τοπικό.

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αναγέννηση: «Δίκαια τερμάτισε 1ος ο Πανμοβριακός»

Ανακοίνωση με αφορμή δηλώσεις παράγοντα σε τοπικό μέσο εξέδωσε η διοίκηση της Αναγέννησης Πατρών, τονίζοντας ότι ο Πανμοβριακός Ριόλου δίκαια κατέκτησε την 1η θέση στην κανονική διάρκεια και παίρνοντας απόσταση από την άποψη που εκφράστηκε και ανέβασε την θερμοκρασία, ενόψει του αγώνα της Τετάρτης στα Ζαρουχλέικα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ομάδας του Λαδόπουλου:

«Το Δ.Σ. της Αναγέννησης Πατρών δηλώνει ότι σέβεται απεριόριστα την ομάδα του Πανμοβριακού, όπως και κάθε ομάδα του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου. Προσωπικές απόψεις φίλων της ομάδας δεν απηχούν τις απόψεις του Δ.Σ. Το φίλο σωματείο του Πανμοβριακού κατέκτησε δίκαια την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου, αφού ήταν η πιο σταθερή σε απόδοση ομάδα παίζοντας ταυτόχρονα και καλό ποδόσφαιρο. Είμαστε σίγουροι ότι ο μεταξύ μας αγώνας θα είναι αντάξιος των μεγάλων ικανοτήτων των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων και θα τον χαρούν όλοι οι φίλαθλοι που θα τον παρακολουθήσουν».

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αυτοί σφυρίζουν τα μπαράζ της Τετάρτης…

Με τον Κώστα Ανδριανό να ορίζεται στο παιχνίδι ανάμεσα στην Αναγέννηση και τον Πανμοβριακό, η ΕΠΣΑ ανακοίνωσε τους διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής σε play-off και play-out της Α’ Κατηγορίας που θα διεξαχθούν την Τετάρτη 23/5.

Αναλυτικά…

Αγώνες της Τετάρτης 23-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-5η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Αναγέννηση Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-5η 18:00 Βραχνεΐκων Αετός Πατρών-Θύελλα Πατρών ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-5η 18:00 Δημοτικό Στ. Αιγίου Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Πήγασος Μπεγουλακίου ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-5η 18:00 Άνω Αλισσού Λέων Α. Αλισσού-Φωστήρ Οβρυάς ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διάβασε Περισσότερα

Facebook