Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αναλυτικά οι Όμιλοι σε Β΄και Γ΄ ΕΠΣΑ

Γνωστοί έγιναν οι όμιλοι στην Β’ και Γ’ ΕΠΣΑ, με τα ντέρμπι να μην λείπουν από τις πρεμιέρες κάθε ομίλου.

Δείτε αναλυτικά τους Ομίλους των Κατηγοριών:

Β’ ΕΠΣΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ροίτικα
Πείρος-Αχαιός Σαραβαλίου
Απόλλων Βίδοβας-Ατρόμητος Λάππα
Ωλενιακός-Φαραϊκός
Σταροχώρι-Προοδευτική
Λέων Αλισσού-Λιμνοχώρι
Ικαρος Πετρωτού-Καμίνια

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πείρος-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ροίτικα-Απόλλων Βίδοβας
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ωλενιακός
Ατρόμητος Λάππα-Σταροχώρι
Φαραϊκός-Λέων Αλισσού
Προοδευτική-Ίκαρος Πετρωτού
Λιμνοχώρι-Καμίνια

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Απόλλων Βίδοβας
Ωλενιακός-Πείρος Ισώματος
Σταροχώρι-Ροϊτικα
Λέων Αλισσού-Αχαϊός Σαραβαλίου
Ίκαρος Πετρωτού-Ατρόμητος Λάππα
Καμίνια-Φαραϊκός
Λιμνοχώρι-Προοδευτική

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ωλενιακός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Απόλλων Βίδοβας-Σταροχώρι
Πείρος-Λέων Αλισσού
Ροίτικα-Ίκαρος Πετρωτού
Αχαϊός Σαραβαλίου-Καμίνια
Ατρόμητος Λάππα-Λιμνοχώρι
Φαραϊκός-Προοδευτική

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίυ-Σταροχώρι
Λέων Αλισσού-Ωλενιακός
Ίκαρος Πετρωτού-Απόλλων Βίδοβας
Καμίνια-Πείρος
Λιμνοχώρι-Ροίτικα
Προοδευτική-Αχαϊός Σαραβαλίου
Φαραϊκός-Ατρόμητος Λάππα

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων Αλισσού-Αστέρας Μιντιλογλίου
Σταροχώρι-Ίκαρος Πετρωτού
Ωλενιακός-Καμίνια
Απόλλων Βίδοβας-Λιμνοχώρι
Πείρος-Προοδευτική
Ροίτικα-Φαραϊκός
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ίκαρος Πετρωτού
Καμίνια-Λέων Αλισσού
Λιμνοχώρι-Σταροχώρι
Προοδευτική-Ωλενιακός
Φαραϊκός-Απόλλων Βίδοβας
Ατρόμητος Λάππα-Πείρος
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ροίτικα

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ίκαρος Πετρωτού-Λιμνοχώρι
Λέων Αλισσού-Προοδευτική
Σταροχώρι-Φαραϊκός
Ωλενιακός-Ατρόμητος Λάππα
Απόλλων Βίδοβας-Αχαϊός Σαραβαλίου
Πείρος-Ροίτικα

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Λιμνοχώρι
Προοδευτική-Καμίνια
Φαραϊκός-Ίκαρος Πετρωτού
Ατρόμητος Λάππα-Λέων Αλισσού
Αχαίός Σαραβαλίου-Σταροχώρι
Ροίτικα-Ωλενιακός
Απόλλων Βίδοβας-Πείρος

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Προοδευτική-Αστέρας Μιντιλογλίου
Λιμνοχώρι-Φαραϊκός
Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα
Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊός Σαραβαλίου
Λέων Αλισσού-Ροίτικα
Σταροχώρι-Πείρος
Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραϊκός
Ατρόμητος Λάππα-Προοδευτική
Αχαϊός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι
Ροίτικα-Καμίνια
Πείρος Ισώματος-Ίκαρος Πετρωτού
Απόλλων Βίδοβας-Λέων Αλισσού
Σταροχώρι-Ωλενιακός

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ατρόμητος Λάππα-Αστέρας Μιντιλογλίου
Φαραϊκός-Αχαϊός Σαραβαλίου
Προοδευτική-Ροίτικα
Λιμνοχώρι-Πείρος
Καμίνια-Απόλλων Βίδοβας
Ίκαρος Πετρωτού-Ωλενιακός
Λέων Αλισσού-Σταροχώρι

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαϊός Σαραβαλίου
Ροίτικα-Ατρόμητος Λάππα
Πείρος-Φαραϊκός
Απόλλων Βίδοβας-Προοδευτική
Ωλενιακός-Λιμνοχώρι
Σταροχώρι-Καμίνια
Ίκαρος Πετρωτού-Λέων Αλισσού

Β’ ΕΠΣΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Πολύτεκνος
Δόξα-Ψηλαλώνια
Απόλλων Εγλυκάδας-Πετεινοί
Παναχαϊκός-Ρωμανός
Περιβόλα-Πυρσός
Γαλήνη-Αχαϊκός
Ολυμπιακός-Ηρακλής

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα-ΑΠΟ Αρόης
Πολύτεκνος-Απόλλων Εγλυκάδας
Ψηλαλώνια-Παναχαϊκός
Πετεινοί-Περιβόλα
Ρωμανός-Γαλήνη
Πυρσός-Ολυμπιακός
Αχαϊκός-Ηρακλής

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Απόλλων Εγλυκάδας
Παναχαϊκός-Δόξα
Περιβόλα-Πολύτεκνος
Γαλήνη-Ψηλαλώνια
Ολυμπιακός-Πετεινοί
Ηρακλής-Ρωμανός
Αχαϊκός-Πυρσός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναχαϊκός-ΑΠΟ Αρόης
Απόλλων Εγλυκάδας-Περιβόλα
Δόξα-Γαλήνη
Πολύτεκνος-Ολυμπιακός
Ψηλαλώνια-Ηρακλής
Πετεινοί-Αχαϊκός
Ρωμανός-Πυρσός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Περιβόλα
Γαλήνη-Παναχαϊκός
Ολυμπιακός-Απόλλων Εγλυκάδας
Ηρακλής-Δόξα
Αχαϊκός-Πολύτεκνος
Πυρσός-Ψηλαλώνια
Ρωμανός-Πετεινοί

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γαλήνη-ΑΠΟ Αρόης
Περιβόλα-Ολυμπιακός
Παναχαϊκός-Ηρακλής
Απόλλων Εγλυκάδας-Αχαϊκός
Δόξα-Πυρσός
Πολύτεκνος-Ρωμανός
Ψηλαλώνια-Πετεινοί

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Ολυμπιακός
Ηρακλής-Γαλήνη
Αχαϊκός-Περιβόλα
Πυρσός-Παναχαϊκός
Ρωμανός-Απόλλων Εγλυκάδας
Πετεινοί-Δόξα
Ψηλαλώνια-Πολύτεκνος

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής-ΑΠΟ Αρόης
Ολυμπιακός-Αχαϊκός
Γαλήνη-Πυρσός
Περιβόλα-Ρωμανός
Παναχαϊκός-Πετεινοί
Απόλλων Εγλυκάδας-Ψηλαλώνια
Δόξα-Πολύτεκνος

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Αχαϊκός                                                                                                                                                        Πυρσός-Ηρακλής
Ρωμανός-Ολυμπιακός
Πετεινοί-Γαλήνη
Ψηλαλώνια-Περιβόλα
Πολύτεκνος-Παναχαϊκός
Απόλλων Εγλυκάδας-Δόξα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πυρσός-ΑΠΟ Αρόης
Αχαϊκός-Ρωμανός
Ηρακλής-Πετεινοί
Ολυμπιακός-Ψηλαλώνια
Γαλήνη-Πολύτεκνος
Περιβόλα-Δόξα
Παναχαϊκός-Απόλλων Εγλυκάδας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΟ Αρόης-Ρωμανός
Πετεινοί-Πυρσός
Ψηλαλώνια-Αχαϊκός
Πολύτεκνος-Ηρακλής
Δόξα-Ολυμπιακός
Απόλλων Εγλυκάδας-Γαλήνη
Περιβόλα-Παναχαϊκός

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πετεινοί-ΑΠΟ Αρόης
Ρωμανός-Ψηλαλώνια
Πυρσός-Πολύτεκνος
Αχαϊκός-Δόξα
Ηρακλής-Απόλλων Εγλυκάδας
Ολυμπιακός-Παναχαϊκός
Γαλήνη-Περιβόλα

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΟ Αρόης-Ψηλαλώνια
Πολύτεκνος-Πετεινοί
Δόξα-Ρωμανός
Απόλλων Εγλυκάδας-Πυρσός
Παναχαϊκός-Αχαϊκός
Περιβόλα-Ηρακλής
Ολυμπιακός-Γαλήνη

Β’ ΕΠΣΑ – Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Αυτόνομη
Αιγείρα/Ακράτα-Ολυμπιακός Ζαρ.
Άνω Κατρίτσι-Αργυρά
Κεραυνός 2016-Απόλλων Συν.
Φλόγα Ροδιάς-Φλόγα Κ. Κ.
Αστέρας Τέμενης-Αετός Ρίου
Κεραυνός Σελ.-Καλάβρυτα

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αιγείρα/Ακράτα-Δόξα Ελαιώνα
Αυτόνομη-Άνω Κατρίτσι
Ολυμπιακός Ζαρ.-Κεραυνός 2016
Αργυρά-Φλόγα Ροδιάς
Απόλλων Συν.-Αστέρας Τέμενης
Φλόγα Κ.Κ.-Κεραυνός Σελ.
Αετός Ρίου-Καλάβρυτα

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Άνω Καστρίτσι
Κεραυνός 2016-Αιγείρα/Ακράτα
Φλόγα Ροδιάς-Αυτόνομη
Αστέρας Τέμενης-Ολυμπιακός Ζαρ.
Κεραυνός Σελ.-Αργυρά
Καλάβρυτα-Απόλλων Συν.
Αετός Ρίου-Φλόγα Κ.Κ.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κεραυνός 2016-Δόξα Ελαιώνα
Άνω Καστρίτσι-Φλόγα Ροδιάς
Αιγείρα/Ακράτα-Αστέρας Τέμενης
Αυτόνομη-Κεραυνός Σελ.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Καλάβρυτα
Αργυρά-Αετός Ρίου
Απόλλων Συν.-Φλόγα Κ.Κ.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Φλόγα Ροδιάς
Αστέρας Τέμενης-Κεραυνός 2016
Κεραυνός Σελ.-Άνω Καστρίτσι
Καλάβρυτα-Αιγείρα/Ακράτα
Αετός Ρίου-Αυτόνομη
Φλόγα Κ.Κ.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Απολλων Συν.-Αργυρά

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Τέμενης-Δόξα Ελαιώνα
Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός Σελ.
Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα
Άνω Καστρίτσι-Αετός Ρίου
Αιγείρα/Ακράτα-Φλόγα Κ.Κ.
Αυτόνομη-Απόλλων Συν.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αργυρά

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Κεραυνός Σελ.
Καλάβρυτα-Αστέρας Τέμενης
Αετός Ρίου-Φλόγα Ροδιάς
Φλόγα Κ.Κ.-Κεραυνός 2016
Απόλλων Συν.-Άνω Καστρίτσι
Αργυρά-Αιγείρα/Ακράτα
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αυτόνομη

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καλάβρυτα-Δόξα Ελαιώνα
Κεραυνός Σελ.-Αετός Ρίου
Αστέρας Τέμενης-Φλόγα Κ.Κ.
Φλόγα Ροδιάς-Απόλλων Συν.
Κεραυνός 2016-Αργυρά
Άνω Καστρίτσι-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αιγείρα/Ακράτα-Αυτόνομη

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Αετός Ρίου
Φλόγα Κ.Κ.-Καλάβρυτα
Απόλλων Συν.-Κεραυνός Σελ.
Αργυρά-Αστέρας Τέμενης
Ολυμπιακός Ζαρ.-Φλόγα Ροδιάς
Αυτόνομη-Κεραυνός 2016
Άνω Καστρίτσι-Αιγείρα/Ακράτα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Φλόγα Κ.Κ.-Δόξα Ελαιώνα
Αετός Ρίου-Απόλλων Συν.
Καλάβρυτα-Αργυρά
Κεραυνός Σελ.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη
Φλόγα Ροδιάς-Αιγείρα/Ακράτα
Κεραυνός 2016-Άνω Καστρίτσι

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Απόλλων Συν.
Αργυρά-Φλόγα Κ.Κ.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αετός Ρίου
Αυτόνομη-Καλάβρυτα
Αιγείρα/Ακράτα-Κεραυνός Σελ.
Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης
Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός 2016

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αργυρά-Δόξα Ελαιώνα
Απόλλων Συν.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Φλόγα Κ.Κ.-Αυτόνομη
Αετός Ρίου-Αιγείρα/Ακράτα
Καλάβρυτα-Άνω Καστρίτσι
Κεραυνός Σελ.-Κεραυνός 2016
Αστέρας Τέμενης-Φλόγα Ροδιάς

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αυτόνομη-Αργυρά
Αιγείρα/Ακράτα-ΑπόλλωνΣυν.
Άνω Καστρίτσι-Φλόγα Κ.Κ.
Κεραυνός 2016-Αετός Ρίου
Φλόγα Ροδιάς-Καλάβρυτα
Κεραυνός Σελ.-Αστέρας Τέμενης

Γ’ ΕΠΣΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ     

Κρίνος-ΠΑΟΚ Πατρών

Άβυθος 2017-Σπάρτακος

ΑΕ Αρόης-ΑΕΚ Πατρών

Δοξα Νιφορεϊκων-Σκεπαστό

Μετόχι-Αχιλλέας Καμαρών

Δάφνη-Αστραπή

Ρεπό : Καλλιθέα

2η αγωνιστική

Καλλιθέα-Κρίνος

ΠΑΟΚ Πατρών-Άβυθος 2017

Σπάρτακος-Δόξα Νιφορείκων

ΑΕΚ Πατρών-Μετόχι

Σκεπαστό-Δάφνη Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Αστραπή

Ρεπό: ΑΕ Αρόης

3η αγωνιστική

Κρίνος-Άβυθος 2017

ΑΕ Αρόης-Καλλιθέα

Δόξα Νιφορείκων-ΠΑΟΚ Πατρών

Δάφνη-Σπάρτακος

Αστραπή-ΑΕΚ Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Σκεπαστό

Ρεπό: ΑΕ Μετοχίου

4η αγωνιστική

ΑΕ Αρόης-Κρίνος

Άβυθος-Δόξα Νιφορείκων

Καλλιθέα-Μετόχι

ΠΑΟΚ Πατρών-Δάφνη Πατρών

Σπάρτακος-Αχιλλέας Καμαρών

ΑΕΚ Πατρών-Σκεπαστό

Ρεπό: Αστραπή

5η αγωνιστική

Κρίνος-Δόξα Νιφορείκων

Μετόχι-Αρόη

Δάφνη-Άβυθος

Αστραπή-Καλλιθέα

Αχιλλέας Καμαρών-ΠΑΟΚ Πατρών

ΑΕΚ Πατρών-Σπάρτακος

Ρεπό: Σκεπαστό

6η αγωνιστική

Μετόχι-Κρίνος

Δόξα Νιφορείκων-Δάφνη

Αρόη-Αστραπή

Άβυθος-Αχιλλέας Καμαρών

Καλλιθέα-Σκεπαστό

ΠΑΟΚ Πατρών-ΑΕΚ Πατρών

Ρεπό: Σπάρτακος

7η αγωνιστική

Κρίνος-Δάφνη

Αστραπή-Μετόχι

Αχιλλέας Καμαρών-Δόξα Νιφορείκων

Σκεπαστό-ΑΕ Αρόης

ΑΕΚ Πατρών-Άβυθος 2017

Σπάρτακος-Καλλιθέα

Ρεπό: ΠΑΟΚ Πατρών

8η αγωνιστική

Αστραπή-Κρίνος

Δάφνη-Αχιλλέας

Μετόχι-Σκεπαστό

Δόξα Νιφορείκων-ΑΕΚ Πατρών

ΑΕ Αρόης-Σπάρτακος

Καλλιθέα-ΠΑΟΚ Πατρών

Ρεπό: Άβυθος 2017

9η αγωνιστική

Κρίνος-Αχιλλέας Καμαρών

Σκεπαστό-Αστραπή Ψαροφαίου

ΑΕΚ Πατρών-Δάφνη Πατρών

Σπάρτακος-Μετόχι

ΠΑΟΚ Πατρών-ΑΕ Αρόης

Άβυθος 2017-Καλλιθέα

Ρεπό: Δόξα Νιφορείκων

10η αγωνιστική

Σκεπαστό-Κρίνος

Αχιλλέας Καμαρών-ΑΕΚ Πατρών

Αστραπή-Σπάρτακος

Μετόχι-ΠΑΟΚ Πατρών

Δόξα Νιφορείκων-Καλλιθέα

ΑΕ Αρόης-Άβυθος 2017

Ρεπό: Δάφνη Πατρών

11η αγωνιστική

Κρίνος-ΑΕΚ Πατρών

Σπάρτακος-Σκεπαστό

ΠΑΟΚ Πατρών-Αστραπή

Καλλιθέα-Δάφνη Πατρών

Άβυθος-Μετόχι

Δόξα Νιφορείκων-ΑΕ Αρόης

Ρεπό: Αχιλλέας Καμαρών

12η αγωνιστική

Σπάρτακος-Κρίνος

Σκεπαστό-ΠΑΟΚ Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Καλλιθέα

Αστραπή-Άβυθος

Δάφνη-ΑΕ Αρόης

Μετόχι-Δόξα Νιφορείκων

Ρεπό: ΑΕΚ Πατρών

13η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Πατρών-Σπάρτακος

Καλλιθέα-ΑΕΚ Πατρών

Άβυθος-Σκεπαστό

ΑΕ Αρόης-Αχιλλέας Καμαρών

Δόξα Νιφορείκων-Αστραπή

Δάφνη-Μετόχι

Ρεπό: Κρίνος

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Εκλογές, δείπνος και δύο σημαντικές προσθήκες στον Ηρακλή Πατρών

Γενική συνέλευση των μελών του Ηρακλή Πατρών θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου στις 7.30 το απόγευμα στα γραφεία της ομάδας στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο. Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης είναι:

1)            Εκλογή Εφορευτικής Επιτροπής

2)            Εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεκτικής Επιτροπής

3)            Τροποποίηση Καταστατικού

4)            Συγκρότηση Οργανωτικής Επιτροπής που θα αναλάβει την διοργάνωση των Επετειακών Εκδηλώσεων για τα 90 χρόνια από την ίδρυση του αθλητικού συλλόγου (1930-2020).

Στον αγωνιστικό τομέα, στο στάδιο της αποθεραπείας βρίσκονται έξι ποδοσφαιριστές οι οποίοι τις επόμενες αγωνιστικές θα βοηθήσουν και αυτοί την ομάδα. Είναι οι Ζαχαρίας Νιάχος, Γρηγόρης Παπαχρυσανθάκης, Ηλίας Μαζαρακιώτης, Νίκος Μπόσμος, Κωνσταντίνος Λοτσάρης και Στέλιος Δημητρουλόπουλος, οι οποίοι δεν έχουν αγωνιστέι ακόμη τη φετινή περίοδο.

Παράλληλα σε ρυθμό προπονήσεων βρίσκονται και οι Δημήτρης Φραγκούλης, Γιάννης Παπασπυρόπουλος, Ανδρέας Φραγκούλιας και Αλέξανδρος Χρονόπουλος, οι οποίοι ξεκίνησαν αργά την προετοιμασία λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και σύντομα θα είναι και αυτοί στη διάθεση του προπονητή Βασίλη Σπαθή.

Τέλος, χτες ολοκληρώθηκαν οι μεταγραφικές κινήσεις της ομάδας με την απόκτηση του έμπειρου μέσου Γιώργου Κατριμπούζα από τον Τριταιικό και του νεαρού τερματοφύλακα Νίκου Φράγκου από τον Πήγασο Πατρων.

Την προσεχή Παρασκευή η διοίκηση του συλλόγου θα παραθέσει δείπνο προς τιμή των ποδοσφαιριστών.

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τρεις προσθήκες για την Περιβόλα

Την γραμμή κρούσης της ενίσχυσε η Περιβόλα στην προσπάθεια που κάνει για να σταθεί με καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και τον 2ο όμιλο.

Η ομάδα του Κώστα Κυριτόπουλου ανακοίνωσε την απόκτηση των Χρήστου Τσιβλικάκη, Γιώργου Μωραίτη και Αντώνη Καρπάνου και ανεβαίνει επίπεδο μεσοεπιθετικά με τρεις έμπειρους και ικανούς ποδοσφαιριστές.

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ο απόηχος των ομίλων στην 3η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας

Από την έντυπη έκδοση της Match Αχαΐας

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Ο όμιλος της Κάτω Αχαΐας αποδεικνύεται αρκετά αμφίρροπος, αφού με το πέρας της 3ης αγωνιστικής καμία ομάδα δεν κατέχει το απόλυτο των νικών.

Το Λιμνοχώρι «βραχυκύκλωσε» με την Προοδευτική Πατρών, που πήρε «χρυσό» πόντο εκτός έδρας (1-1), βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Ανδρέα Πετρόπουλου. Ο Αχαιός Σαραβαλίου δεν πέρασε νικηφόρα από το ντέρμπι με τον Λέοντα Αλισσού στην έδρα των «λιονταριών» και το 1-1 σφράγισε τις προσπάθειες των ομάδων.

Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια, τιμώντας την μνήμη του Γιώργου Ντούμα, που «έφυγε» άδικα από την ζωή σε ηλικία 32 ετών και διετέλεσε παίκτης της ομάδας. Ατρόμητος Λάππα και Φαραϊκός πέτυχαν τις νίκες της αγωνιστικής, καθότι πέρασαν από δύσκολες έδρες, που άλλες ομάδες θα περάσουν δύσκολες στιγμές.

Ο Φαραϊκός στο ντεμπούτο του Σάκη Κατσαντούλα στον πάγκο επικράτησε επί των Καμινίων με 4-0, ενώ το σύνολο του Λάππα πέρασε αλώβητο από το Σαραβάλι, ρίχνοντας στο καναβάτσο τον Ίκαρο Πετρωτού με «δράστη» τον Μπάμπη Βέρρα. «Χορταστικές» νίκες σημείωσαν Ωλενιακός και Σταροχώρι, που ξεπέρασαν άνετα τα εμπόδια των Πείρου Ισώματος και Ροϊτίκων με 7-1 και 5-0 αντίστοιχα, με τον Πείρο να αναζητά προπονητή, καθότι ο Νίκος Λαγογιάννης αποτελεί παρελθόν. Στο μοναδικό ματς που δεν είχαμε γκολ, Αστέρας Μιντιλογλίου και Απόλλων Βίδοβας μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις.

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Η 3η στροφή στον όμιλο της Πάτρας περιλάμβανε ντέρμπι, αλλά ξεχώρισαν και κάποια φαβορί, που πέρασαν ήσυχο απόγευμα και γέμισαν… τα τσουβάλια τους με πόντους.

Η Γαλήνη του Μπάμπη Παπαγιάννη συνεχίζει άτρωτη, αφού πήρε το ντέρμπι από τα Ψηλαλώνια (2-1) και τα υποχρέωσε στην πρώτη αποτυχία. Ο Απόλλων Εγλυκάδας «φρέναρε» τον ΑΠΟ Αρόης, που έχει βλέψεις για την κορυφή και επέτρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, έπειτα από την ήττα με τον Πολύτεκνο, δείχνοντας ότι διαθέτει ρόστερ για «υψηλές πτήσεις».

Ο Ηρακλής Πατρών «διέλυσε» τον Ρωμανό, που παράλληλα βρέθηκε σε άσχημο απόγευμα και επικράτησε με 8-2, συνεχίζοντας ανίκητος και αποδεικνύοντας ότι διαθέτει ρόστερ με βάθος και πολλούς γκολτζήδες. Σε άλλο ένα αμφίρροπο ματς δεν είχαμε θριαμβευτή, καθότι Περιβόλα και Πολύτεκνος «κόλλησαν» στο μηδέν και αυτό το αποτέλεσμα δεν άφησε καμία ομάδα με χαμόγελο. Τις πρώτες τους επιτυχίες στο πρωτάθλημα κατέβαλλαν Ολυμπιακός Πατρών και Αχαϊκός.

Οι «ερυθρόλευκοι» λύγισαν δύσκολα τους μαχητικούς αλλά νεανικούς Πετεινούς με 2-1, ενώ ο Αχαϊκός με αρκετά πειστική παρουσία έριξε στο καναβάτσο τον Πυρσό με 3-1. Το ρόδι έσπασε και ο Παναχαϊκός, που ξεπέρασε τον σκόπελο της αδύναμης Δόξας Πατρών με 3-0. Οι φιλοξενούμενοι παραμένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ ο Παναχαϊκός έδειξε σημάδια βελτίωσης και όσο περνάει ο καιρός τόσο «δένει» αγωνιστικά.

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Από όλα είχε ο μπαξές στον όμιλο της Αιγιαλείας, αφού τα ματς ήταν πολύ θεαματικά, ενώ δέσποσε η επάνοδος του Αετού Ρίου στις επάλξεις.

Παρόλα αυτά, τις εντυπώσεις έκλεψε το Κεραυνός Σελιανιτίκων-Αργυρά, αφού το παιχνίδι αναβλήθηκε, λόγω του ότι οι δύο ομάδες είχαν ίδιο χρώμα φανέλας (!). Σύμφωνα με το ρεπορτάζ οι γηπεδούχοι κατηγορούνται ως υπαίτιοι και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου η Αργυρά θα πάρει το ματς «στα χαρτιά». Τα Καλάβρυτα υποδέχθηκαν στο «σπίτι» τους τον Απόλλωνα Αιγίου και τον συνέτριψαν με 4-1. Έτσι παρέμειναν η μοναδική ομάδα με το απόλυτο.

Ο Αετός Ρίου μπορεί να μπήκε από χθες στο αγωνιστικό προσκήνιο, αλλά σίγουρα δείχνει δουλεμένος και θα έχει ενεργό ρόλο στο φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Γιώργου Αμασιάδη επικράτησε με 1-0 επί της Φλόγας Κάτω Καστριτσίου και επέστρεψε μετά την τιμωρία των 6 μηνών με θετικό πρόσημο. Η Δόξα Ελαιώνα επανήλθε στον δρόμο των επιτυχιών, η Φλόγα Ροδιάς ρέφαρε την ήττα από την Αργυρά και «λύγισε» την Αυτόνομη με 3-1, ενώ ο Αστέρας Τέμενης δεν κόπιασε ιδιαίτερα, αφού νίκησε εύκολα τον Ολυμπιακό Ζαρουχλείκων με 3-0. Με τεράστιας σημασίας διπλό «απέδρασε» η Αιγείρα/Ακράτα από το «Θ. Χρυσανθόπουλος», αφού πήρε το σκαλπ του σκληροτράχηλου Κεραυνού 2016 και παρέμεινε άτρωτη με 2 νίκες και 1 ισοπαλία.

Διάβασε Περισσότερα
Α1 ΕΣΚΑΗ20 ώρες πριν

Η Απολλωνιάδα έβαλε τέλος στο αήττητο του Αίολου Αγυιάς μετά από παράταση (91-85)

VOLLEY LEAGUE13 ώρες πριν

Όλοι μιλούν για τον εντυπωσιακό Αλέξανδρο Ράπτη

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ21 ώρες πριν

Αναζητείται «λευκός καπνός» στον Απόλλωνα!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ20 ώρες πριν

Στα γραφεία της ΕΟΚ Απόλλων με Προμηθέα στην επιτροπή αποτίμησης για Θ. Μπαζίνα

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ17 ώρες πριν

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στη Football League *Τηλεοπτική η Παναχαϊκή

FOOTBALL LEAGUE13 ώρες πριν

Εξοντωτική ποινή για την ΠΑΕ Σπάρτη

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ21 ώρες πριν

Σκάουτερς από το ΝΒΑ μαζί με «δράκο» στο Δ. Τοφαλος

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ19 ώρες πριν

Πρεμιέρα με μάχες στην Γ’ κατηγορία-Αναλυτικά αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ19 ώρες πριν

«Κλικς» από την αναμέτρηση Δάφνη Πατρών-Αστραπή

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ18 ώρες πριν

Φωτορεπορτάζ από την δράση στην Α’ κατηγορία το «ΣΚ»

Facebook