Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(B2′ ΕΠΣΑ): Στο Ρίο είναι ανίκητος

Την 8η του νίκη εντός έδρας σε 10 ματς (σ.σ. έχει 2 ισοπαλίες) πέτυχε ο Αετός Ρίου, που νίκησε 3-0 τα Ψηλαλώνια στο εξ’ αναβολής ματς της 20ης αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Β’ Κατηγορίας και επέστρεψε στην κορυφή του Ομίλου, την οποία μοιράζετε με τον Πανιώνιο/Αχιλλέα Αγυιάς.

Οι «κιτρινόμαυροι» του Ρίου, δυσκολεύτηκαν στο α’ μέρος αφού ο Βουκελάτος είπε σε πολλές φάσεις «ΟΧΙ» στους γηπεδούχους, που τελικά προηγήθηκαν στο 43′, μετά από κόρνερ και σουτ του Σπυρόπουλου, σε μια φάση όμως που ο Ζέρβας του Αετού χτύπησε με συμπαίκτη του (σ.σ. Μάρκου) στη μικρή περιοχή και ήταν πεσμένος, με τον Μάρκου να ζητάει γιατρό και τελικά να γίνετε αλλαγή (δεν τηρήθηκε fair-play / δείτε το 5:52″).

Στο β’ μέρος, ίδια εικόνα, με τα Ψηλαλώνια να κρατούν γερά στην άμυνα, ενώ ζητούν και πέναλτι σε χέρι στην αρχή του β’ μέρους σε ενέργεια του Σεραφή. Στο 75′ ένα γύρισμα του Σούλι από δεξιά και παρέμβαση του αμυντικού, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για το 0-2. Τελικά στο 5 λεπτά μετά, στο 80′, με σουτ από τα αριστερά της περιοχής του Σπυρόπουλου, ήρθε το τελικό 3-0.

ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ-ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ 3-0
Γκολ: 43’, 80’ Σπυρόπουλος, 75’ Σούλι.
Αποβολές: 89’ Παπαθανασόπουλος.

Οι συνθέσεις…
Αετός Ρίου: Χριστόπουλος, Ζακυνθινός (60’ λ.τ. Μετάξας), Μίτζας, Μάρκου, Παπαθανασόπουλος, Αγγιούς (74′ Γκαρτζονίκας), Σπανός, Ζέρβας (44′ Σούλι), Μπαλαλάς, Λάγιος (70′ Χρυσανθόπουλος), Σπυρόπουλος.
Ψηλαλώνια: Βουκελάτος, Κουτσούκος, Μπόλαρης (65’ Μπεκιάρης), Ζέζας Γ., Κανελλόπουλος, Ζέζας Δ., Ραμαντάνης Θ., Σπυρόπουλος (60’ Κολιός), Σεραφής, Διαμαντόπουλος, Ραμαντάνης Π.
Διαιτητής: Καλύβας.

Home Away Overall
2017-2018 P W D L F A Pts P W D L F A Pts Αγ. Ν Ι Η Δ/Φ Β
1 Αετός Ρίου 10 8 2 0 28 9 26 10 7 1 2 25 16 22 20 15 3 2 53 25 28 48
2 Πανιώνιος/Αχ. 9 7 1 1 18 6 22 11 8 2 1 21 7 26 20 15 3 2 39 13 26 48
3 Πάτραι 10 7 2 1 21 7 23 10 6 2 2 24 10 20 20 13 4 3 45 17 28 43
4 Πάτρα 2005 10 5 2 3 28 11 17 10 7 3 0 27 8 24 20 12 5 3 55 19 36 41
5 Ζαβλάνι/Αίας 11 8 1 2 25 13 25 9 3 4 2 17 14 13 20 11 5 4 42 27 15 38
6 Απόλλων Εγλ. 10 5 3 2 22 11 18 10 4 3 3 15 12 15 20 9 6 5 37 23 14 33
7 Πολύτεκνος 11 6 2 3 22 15 20 9 4 1 4 12 15 13 20 10 3 7 34 30 4 33
8 ΑΠΟ Αρόης 10 3 4 3 14 13 13 10 6 1 3 19 14 19 20 9 5 6 33 27 6 32
9 Ίκαρος Πετρ. 11 4 0 7 12 17 12 9 6 1 2 19 14 19 20 10 1 9 31 31 0 31
10 Ψηλαλώνια 9 3 2 4 14 14 11 11 4 4 3 18 17 16 20 7 6 7 32 31 1 27
11 Φλόγα Κ.Κ. 10 3 3 4 23 23 12 10 2 2 6 11 28 8 20 5 5 10 34 51 -17 20
12 Αυτόνομη 10 3 1 6 12 22 10 10 2 3 5 9 19 9 20 5 4 11 21 41 -20 19
13 Δάφνη Π. 10 3 1 6 20 24 10 10 0 0 10 16 39 0 20 3 1 16 36 63 -27 10
14 Αχαϊκος 9 1 2 6 9 18 5 11 1 2 8 9 28 5 20 2 4 14 18 46 -28 10
15 Ολυμπιακος Π. 10 2 1 7 9 29 7 10 1 0 9 9 27 3 20 3 1 16 18 56 -38 10
16 Μ. Δικέφαλος 10 0 4 6 13 26 4 10 0 2 8 7 22 2 20 0 6 14 20 48 -28 6

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Άνοδος ή… «θάνατος» (Ανάλυση Β’ Κατηγορίας)

Κλήρωσε στην Β’ Κατηγορία, όπου στο τέλος 6 ομάδες θα ανέβουν, 13 θα πουν αντίο και θα πάμε σε 2 Ομίλους το 2019-2020 (!).

Με το ράβε-ξήλωνε να μην σταματάει ούτε φέτος, οριστικοποιήθηκε τελικά η Β’ Κατηγορία, για την οποία μάθαμε οριστικούς συμμετέχοντες και τρόπο διεξαγωγής για την σεζόν 2018-19.

Μια κατηγορία που αποδυναμώθηκε χάνοντας 11 ομάδες που ανέβηκαν, ήρθε να γίνει ακόμη χειρότερη, αφού για τον Ορισμό των Ομίλων δεν είχαμε απλές συζητήσεις, αλλά εξώδικα, απειλές αποχώρησης, αρνήσεις συμμετοχής, παρακάλια και τελικά μαγειρέματα για να γίνουν όλα όπως πρέπει.

Μια κατηγορία που την επόμενη αγωνιστική σεζόν θα ξανά-συρρικνωθεί, με τους 3 ομίλους να γίνονται 2 (!) και τις ομάδες από 42, να μένουν στις 32, χωρίς να υπάρχει λόγος που η μεσαία κατηγορία του τοπικού της Αχαΐας αντιμετωπίζεται σαν να μην έχει ενδιαφέρον. Θυμίζουμε ότι και την σεζόν 2013-14, η τότε Super Β’είχε καταργηθεί σε μια νύχτα με όλες τις ομάδες να πέφτουν στην Γ’ (!).

Σωτήρια αποδείχτηκε η οικειοθελής μετακόμιση του Ολυμπιακού Ζαρουχλεΐκων στον Όμιλο του Αιγίου, για να μην έχουμε νέες αντεγκλήσεις από ΑΠΟ Αρόη και άλλες ομάδες, ώστε να καταλήξουμε στις τελικές 14αδες. Με τον τρόπο διεξαγωγής την φετινή χρονιά, στην ουσία, οι ομάδες που δεν θα διεκδικήσουν άνοδο, θα είναι βασικοί υποψήφιοι για πτώση, ενώ κανείς δεν γνωρίζει πως θα καταλήξει η χρονιά που ξεκίνησε ήδη με πολλά προβλήματα…

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (ΔΥΤ. ΑΧΑΪΑΣ): ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ

Ο πιο «γεμάτος» όμιλος, με μεγάλα ονόματα και πολύ ενδιαφέρον, με τον Φαραϊκό που πλήρωσε το… γινάτι του Τριταιϊκού και δεν θα είναι εκεί που δικαιωματικά έπρεπε να βρίσκεται -στην Α’ Κατηγορία- σαν βασικός διεκδικητής. Ο Λέων Αλισσού που φέτος υποβιβάστηκε, μαζί με τον πάντα υπολογίσιμο Ατρόμητο Λάππα, τα εξαιρετικά ενισχυμένα Καμίνια και ο Αχαιός Σαραβαλίου που δείχνει να οργανώνεται είναι οι ομάδες που ξεχωρίζουν, χωρίς να μπορεί κανείς να υποτιμήσει τον Πείρο Ισώματος και τους πιτσιρικάδες του Ίκαρου Πετρωτού (σ.σ. πέρυσι στον όμιλο της Πάτρας) και του Ωλενιακού που πάντα μπορεί να κάνουν ζημιές. Και αν υπάρχει ο μεγαλύτερος «ζημιάρης», αυτός είναι σίγουρα ο Απόλλων Βίδοβας, ενώ κανείς δεν ξέρει πως θα παρουσιαστούν οι νεοφώτιστοι Ροΐτικα και Προοδευτική, αλλά και οι
Αστέρας Μιντιλογλίου, Σταροχώρι και Λιμνοχώρι που αποτελούν τα μεγάλα ερωτηματικά.

Αναλυτικά οι ομάδες του Α’ Ομίλου:

Αστέρας Μιντιλογλίου

Ροίτικα

Πείρος

Αχαιός Σαραβαλίου

Απόλλων Βίδοβας

Ατρόμητος Λάππα

Ωλενιακός

Φαραϊκός

Σταροχώρι

Προοδευτική

Λέων Αλισσού

Λιμνοχώρι

Ίκαρος Πετρωτού

Καμίνια

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (ΠΑΤΡΑ): ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΜΕ… Γ’

Με την φαεινή έμπνευση της ανόδου 9 ομάδων από την Γ’ Κατηγορία, τις παραιτήσεις και όλα τα παραπάνω που αναφέρουμε, ο φετινός όμιλος της Πάτρας, από… σούπερ που ήταν πέρσι, φέτος κινδυνεύει να είναι ο χειρότερος. Μόλις 6 ομάδες από την σεζόν που μας άφησε, με απόλυτο φαβορί την ομάδα του Χρήστου Λάιου (σ.σ. ΑΠΟ Αρόης) και τους Πολύτεκνο, Απόλλων Εγλυκάδας, Ψηλαλώνια και Αχαϊκό να έχουν την ευκαιρία τους να παλέψουν για την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία.
Αντίθετα κανείς δεν είναι σε θέση να προβλέψει το πως θα παρουσιαστούν ο Ολυμπιακός Πατρών και οι νεοφώτιστες ομάδες (Πετεινοί, Παναχαϊκός, Περιβόλα, Πυρσός, Γαλήνη, Ηρακλής Πατρών, Ρωμανός και Δόξα Πατρών) που δεν θα δουν και πολλές αλλαγές με τους περισσότερους να γνωρίζονται από την παρακάτω κατηγορία.

Αναλυτικά οι ομάδες του Β’ Ομίλου:

ΑΠΟ Αρόης

Πολύτεκνος

Δόξα

Ψηλαλώνια

Απόλλων Εγλυκάδας

Πετεινοί

Παναχαϊκός

Ρωμανός

Περιβόλα

Πυρσός

Γαλήνη

Αχαϊκός

Ολυμπιακός

Ηρακλής

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ (ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ):  ΧΩΡΙΣΜΕΝΗ ΣΤΗ… ΜΕΣΗ

Με τις ενώσεις των σωματείων της Αιγιάλειας και την αδυναμία συμμετοχής να δημιουργούν τεράστια προβλήματα, χρειάστηκε να φτάσουμε στα… Ζαρουχλέικα για να βρούμε τον 14ο παίκτη. Έτσι φέτος, έχουμε το χαρακτηριστικό των λίγων (σ.σ. 7 συνολικά) ομάδων από την Αιγιάλεια να είναι πολύ ενισχυμένες, αφού το Διακοπτό δεν κατεβαίνει στην Α’, Ακράτα και Αιγείρα έγιναν ένα, όπως και η Ζήρια με το Σαλμενίκο και όλοι οι καλοί παίκτες (που αναγκαστικά περισσεύουν) μοιράστηκαν στις ομάδες αυτές. Δόξα Ελαιώνα και Ένωση Αιγείρας/Ακράτας δείχνουν να ξεχωρίζουν μέχρις ώρας, με Καλάβρυτα, Απόλλων Συνοικισμού, Φλόγα Ροδιάς και Κεραυνό Σελιανιτίκων να είναι αρκετά πιο πίσω.

Αναλυτικά οι ομάδες του Γ’ Ομίλου:

Δόξα Ελαιώνα

Αυτόνομη

Αιγείρα/Ακράτα

Ολυμπιακός Ζαρ.

Άνω Καστρίτση

Αργυρά

Κεραυνός 2016

Απόλλων Συν.

Φλόγα Ροδιάς

Φλόγα Κ.Κ.

Αστέρας Τέμενης

Αετός Ρίου

Κεραυνός Σελ.

Καλάβρυτα

Μαζί τους φέτος, πέρα από τους γνωστούς «Πατρινούς» (Άνω Καστρίτσι, Αργυρά, Κεραυνός 2016) τέσσερις νέοι συμπαίκτες. Ο εντυπωσιακός Αετός Ρίου που ακόμη κρατάει την τιμωρία από την προηγούμενη σεζόν (σ.σ. θα χάσει 3-0 α.α. τα δύο πρώτα παιχνίδια), η Φλόγα Κάτω Καστριτσίου και οι… πρωτάρηδες. Η Αυτόνομη που πρώτη φορά θα ταξιδέψει στα μέρη της Αιγιάλειας και ο Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων που ντεμπουτάρει στην Β’ και βεβαίως θα είναι η παρθενική του εμφάνιση στην άλλη πλευρά του νομού.

Βαγγέλης Μιχάλης

 

 

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αναλυτικά οι Όμιλοι σε Β΄και Γ΄ ΕΠΣΑ

Γνωστοί έγιναν οι όμιλοι στην Β’ και Γ’ ΕΠΣΑ, με τα ντέρμπι να μην λείπουν από τις πρεμιέρες κάθε ομίλου.

Δείτε αναλυτικά τους Ομίλους των Κατηγοριών:

Β’ ΕΠΣΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ροίτικα
Πείρος-Αχαιός Σαραβαλίου
Απόλλων Βίδοβας-Ατρόμητος Λάππα
Ωλενιακός-Φαραϊκός
Σταροχώρι-Προοδευτική
Λέων Αλισσού-Λιμνοχώρι
Ικαρος Πετρωτού-Καμίνια

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πείρος-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ροίτικα-Απόλλων Βίδοβας
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ωλενιακός
Ατρόμητος Λάππα-Σταροχώρι
Φαραϊκός-Λέων Αλισσού
Προοδευτική-Ίκαρος Πετρωτού
Λιμνοχώρι-Καμίνια

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Απόλλων Βίδοβας
Ωλενιακός-Πείρος Ισώματος
Σταροχώρι-Ροϊτικα
Λέων Αλισσού-Αχαϊός Σαραβαλίου
Ίκαρος Πετρωτού-Ατρόμητος Λάππα
Καμίνια-Φαραϊκός
Λιμνοχώρι-Προοδευτική

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ωλενιακός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Απόλλων Βίδοβας-Σταροχώρι
Πείρος-Λέων Αλισσού
Ροίτικα-Ίκαρος Πετρωτού
Αχαϊός Σαραβαλίου-Καμίνια
Ατρόμητος Λάππα-Λιμνοχώρι
Φαραϊκός-Προοδευτική

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίυ-Σταροχώρι
Λέων Αλισσού-Ωλενιακός
Ίκαρος Πετρωτού-Απόλλων Βίδοβας
Καμίνια-Πείρος
Λιμνοχώρι-Ροίτικα
Προοδευτική-Αχαϊός Σαραβαλίου
Φαραϊκός-Ατρόμητος Λάππα

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων Αλισσού-Αστέρας Μιντιλογλίου
Σταροχώρι-Ίκαρος Πετρωτού
Ωλενιακός-Καμίνια
Απόλλων Βίδοβας-Λιμνοχώρι
Πείρος-Προοδευτική
Ροίτικα-Φαραϊκός
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ίκαρος Πετρωτού
Καμίνια-Λέων Αλισσού
Λιμνοχώρι-Σταροχώρι
Προοδευτική-Ωλενιακός
Φαραϊκός-Απόλλων Βίδοβας
Ατρόμητος Λάππα-Πείρος
Αχαϊός Σαραβαλίου-Ροίτικα

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ίκαρος Πετρωτού-Λιμνοχώρι
Λέων Αλισσού-Προοδευτική
Σταροχώρι-Φαραϊκός
Ωλενιακός-Ατρόμητος Λάππα
Απόλλων Βίδοβας-Αχαϊός Σαραβαλίου
Πείρος-Ροίτικα

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Λιμνοχώρι
Προοδευτική-Καμίνια
Φαραϊκός-Ίκαρος Πετρωτού
Ατρόμητος Λάππα-Λέων Αλισσού
Αχαίός Σαραβαλίου-Σταροχώρι
Ροίτικα-Ωλενιακός
Απόλλων Βίδοβας-Πείρος

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Προοδευτική-Αστέρας Μιντιλογλίου
Λιμνοχώρι-Φαραϊκός
Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα
Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊός Σαραβαλίου
Λέων Αλισσού-Ροίτικα
Σταροχώρι-Πείρος
Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραϊκός
Ατρόμητος Λάππα-Προοδευτική
Αχαϊός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι
Ροίτικα-Καμίνια
Πείρος Ισώματος-Ίκαρος Πετρωτού
Απόλλων Βίδοβας-Λέων Αλισσού
Σταροχώρι-Ωλενιακός

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ατρόμητος Λάππα-Αστέρας Μιντιλογλίου
Φαραϊκός-Αχαϊός Σαραβαλίου
Προοδευτική-Ροίτικα
Λιμνοχώρι-Πείρος
Καμίνια-Απόλλων Βίδοβας
Ίκαρος Πετρωτού-Ωλενιακός
Λέων Αλισσού-Σταροχώρι

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαϊός Σαραβαλίου
Ροίτικα-Ατρόμητος Λάππα
Πείρος-Φαραϊκός
Απόλλων Βίδοβας-Προοδευτική
Ωλενιακός-Λιμνοχώρι
Σταροχώρι-Καμίνια
Ίκαρος Πετρωτού-Λέων Αλισσού

Β’ ΕΠΣΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Πολύτεκνος
Δόξα-Ψηλαλώνια
Απόλλων Εγλυκάδας-Πετεινοί
Παναχαϊκός-Ρωμανός
Περιβόλα-Πυρσός
Γαλήνη-Αχαϊκός
Ολυμπιακός-Ηρακλής

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα-ΑΠΟ Αρόης
Πολύτεκνος-Απόλλων Εγλυκάδας
Ψηλαλώνια-Παναχαϊκός
Πετεινοί-Περιβόλα
Ρωμανός-Γαλήνη
Πυρσός-Ολυμπιακός
Αχαϊκός-Ηρακλής

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Απόλλων Εγλυκάδας
Παναχαϊκός-Δόξα
Περιβόλα-Πολύτεκνος
Γαλήνη-Ψηλαλώνια
Ολυμπιακός-Πετεινοί
Ηρακλής-Ρωμανός
Αχαϊκός-Πυρσός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναχαϊκός-ΑΠΟ Αρόης
Απόλλων Εγλυκάδας-Περιβόλα
Δόξα-Γαλήνη
Πολύτεκνος-Ολυμπιακός
Ψηλαλώνια-Ηρακλής
Πετεινοί-Αχαϊκός
Ρωμανός-Πυρσός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Περιβόλα
Γαλήνη-Παναχαϊκός
Ολυμπιακός-Απόλλων Εγλυκάδας
Ηρακλής-Δόξα
Αχαϊκός-Πολύτεκνος
Πυρσός-Ψηλαλώνια
Ρωμανός-Πετεινοί

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γαλήνη-ΑΠΟ Αρόης
Περιβόλα-Ολυμπιακός
Παναχαϊκός-Ηρακλής
Απόλλων Εγλυκάδας-Αχαϊκός
Δόξα-Πυρσός
Πολύτεκνος-Ρωμανός
Ψηλαλώνια-Πετεινοί

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Ολυμπιακός
Ηρακλής-Γαλήνη
Αχαϊκός-Περιβόλα
Πυρσός-Παναχαϊκός
Ρωμανός-Απόλλων Εγλυκάδας
Πετεινοί-Δόξα
Ψηλαλώνια-Πολύτεκνος

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής-ΑΠΟ Αρόης
Ολυμπιακός-Αχαϊκός
Γαλήνη-Πυρσός
Περιβόλα-Ρωμανός
Παναχαϊκός-Πετεινοί
Απόλλων Εγλυκάδας-Ψηλαλώνια
Δόξα-Πολύτεκνος

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης-Αχαϊκός                                                                                                                                                        Πυρσός-Ηρακλής
Ρωμανός-Ολυμπιακός
Πετεινοί-Γαλήνη
Ψηλαλώνια-Περιβόλα
Πολύτεκνος-Παναχαϊκός
Απόλλων Εγλυκάδας-Δόξα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πυρσός-ΑΠΟ Αρόης
Αχαϊκός-Ρωμανός
Ηρακλής-Πετεινοί
Ολυμπιακός-Ψηλαλώνια
Γαλήνη-Πολύτεκνος
Περιβόλα-Δόξα
Παναχαϊκός-Απόλλων Εγλυκάδας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΟ Αρόης-Ρωμανός
Πετεινοί-Πυρσός
Ψηλαλώνια-Αχαϊκός
Πολύτεκνος-Ηρακλής
Δόξα-Ολυμπιακός
Απόλλων Εγλυκάδας-Γαλήνη
Περιβόλα-Παναχαϊκός

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πετεινοί-ΑΠΟ Αρόης
Ρωμανός-Ψηλαλώνια
Πυρσός-Πολύτεκνος
Αχαϊκός-Δόξα
Ηρακλής-Απόλλων Εγλυκάδας
Ολυμπιακός-Παναχαϊκός
Γαλήνη-Περιβόλα

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΟ Αρόης-Ψηλαλώνια
Πολύτεκνος-Πετεινοί
Δόξα-Ρωμανός
Απόλλων Εγλυκάδας-Πυρσός
Παναχαϊκός-Αχαϊκός
Περιβόλα-Ηρακλής
Ολυμπιακός-Γαλήνη

Β’ ΕΠΣΑ – Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Αυτόνομη
Αιγείρα/Ακράτα-Ολυμπιακός Ζαρ.
Άνω Κατρίτσι-Αργυρά
Κεραυνός 2016-Απόλλων Συν.
Φλόγα Ροδιάς-Φλόγα Κ. Κ.
Αστέρας Τέμενης-Αετός Ρίου
Κεραυνός Σελ.-Καλάβρυτα

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αιγείρα/Ακράτα-Δόξα Ελαιώνα
Αυτόνομη-Άνω Κατρίτσι
Ολυμπιακός Ζαρ.-Κεραυνός 2016
Αργυρά-Φλόγα Ροδιάς
Απόλλων Συν.-Αστέρας Τέμενης
Φλόγα Κ.Κ.-Κεραυνός Σελ.
Αετός Ρίου-Καλάβρυτα

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Άνω Καστρίτσι
Κεραυνός 2016-Αιγείρα/Ακράτα
Φλόγα Ροδιάς-Αυτόνομη
Αστέρας Τέμενης-Ολυμπιακός Ζαρ.
Κεραυνός Σελ.-Αργυρά
Καλάβρυτα-Απόλλων Συν.
Αετός Ρίου-Φλόγα Κ.Κ.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κεραυνός 2016-Δόξα Ελαιώνα
Άνω Καστρίτσι-Φλόγα Ροδιάς
Αιγείρα/Ακράτα-Αστέρας Τέμενης
Αυτόνομη-Κεραυνός Σελ.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Καλάβρυτα
Αργυρά-Αετός Ρίου
Απόλλων Συν.-Φλόγα Κ.Κ.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Φλόγα Ροδιάς
Αστέρας Τέμενης-Κεραυνός 2016
Κεραυνός Σελ.-Άνω Καστρίτσι
Καλάβρυτα-Αιγείρα/Ακράτα
Αετός Ρίου-Αυτόνομη
Φλόγα Κ.Κ.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Απολλων Συν.-Αργυρά

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Τέμενης-Δόξα Ελαιώνα
Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός Σελ.
Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα
Άνω Καστρίτσι-Αετός Ρίου
Αιγείρα/Ακράτα-Φλόγα Κ.Κ.
Αυτόνομη-Απόλλων Συν.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αργυρά

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Κεραυνός Σελ.
Καλάβρυτα-Αστέρας Τέμενης
Αετός Ρίου-Φλόγα Ροδιάς
Φλόγα Κ.Κ.-Κεραυνός 2016
Απόλλων Συν.-Άνω Καστρίτσι
Αργυρά-Αιγείρα/Ακράτα
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αυτόνομη

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καλάβρυτα-Δόξα Ελαιώνα
Κεραυνός Σελ.-Αετός Ρίου
Αστέρας Τέμενης-Φλόγα Κ.Κ.
Φλόγα Ροδιάς-Απόλλων Συν.
Κεραυνός 2016-Αργυρά
Άνω Καστρίτσι-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αιγείρα/Ακράτα-Αυτόνομη

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Αετός Ρίου
Φλόγα Κ.Κ.-Καλάβρυτα
Απόλλων Συν.-Κεραυνός Σελ.
Αργυρά-Αστέρας Τέμενης
Ολυμπιακός Ζαρ.-Φλόγα Ροδιάς
Αυτόνομη-Κεραυνός 2016
Άνω Καστρίτσι-Αιγείρα/Ακράτα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Φλόγα Κ.Κ.-Δόξα Ελαιώνα
Αετός Ρίου-Απόλλων Συν.
Καλάβρυτα-Αργυρά
Κεραυνός Σελ.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη
Φλόγα Ροδιάς-Αιγείρα/Ακράτα
Κεραυνός 2016-Άνω Καστρίτσι

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Απόλλων Συν.
Αργυρά-Φλόγα Κ.Κ.
Ολυμπιακός Ζαρ.-Αετός Ρίου
Αυτόνομη-Καλάβρυτα
Αιγείρα/Ακράτα-Κεραυνός Σελ.
Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης
Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός 2016

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αργυρά-Δόξα Ελαιώνα
Απόλλων Συν.-Ολυμπιακός Ζαρ.
Φλόγα Κ.Κ.-Αυτόνομη
Αετός Ρίου-Αιγείρα/Ακράτα
Καλάβρυτα-Άνω Καστρίτσι
Κεραυνός Σελ.-Κεραυνός 2016
Αστέρας Τέμενης-Φλόγα Ροδιάς

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ελαιώνα-Ολυμπιακός Ζαρ.
Αυτόνομη-Αργυρά
Αιγείρα/Ακράτα-ΑπόλλωνΣυν.
Άνω Καστρίτσι-Φλόγα Κ.Κ.
Κεραυνός 2016-Αετός Ρίου
Φλόγα Ροδιάς-Καλάβρυτα
Κεραυνός Σελ.-Αστέρας Τέμενης

Γ’ ΕΠΣΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ     

Κρίνος-ΠΑΟΚ Πατρών

Άβυθος 2017-Σπάρτακος

ΑΕ Αρόης-ΑΕΚ Πατρών

Δοξα Νιφορεϊκων-Σκεπαστό

Μετόχι-Αχιλλέας Καμαρών

Δάφνη-Αστραπή

Ρεπό : Καλλιθέα

2η αγωνιστική

Καλλιθέα-Κρίνος

ΠΑΟΚ Πατρών-Άβυθος 2017

Σπάρτακος-Δόξα Νιφορείκων

ΑΕΚ Πατρών-Μετόχι

Σκεπαστό-Δάφνη Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Αστραπή

Ρεπό: ΑΕ Αρόης

3η αγωνιστική

Κρίνος-Άβυθος 2017

ΑΕ Αρόης-Καλλιθέα

Δόξα Νιφορείκων-ΠΑΟΚ Πατρών

Δάφνη-Σπάρτακος

Αστραπή-ΑΕΚ Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Σκεπαστό

Ρεπό: ΑΕ Μετοχίου

4η αγωνιστική

ΑΕ Αρόης-Κρίνος

Άβυθος-Δόξα Νιφορείκων

Καλλιθέα-Μετόχι

ΠΑΟΚ Πατρών-Δάφνη Πατρών

Σπάρτακος-Αχιλλέας Καμαρών

ΑΕΚ Πατρών-Σκεπαστό

Ρεπό: Αστραπή

5η αγωνιστική

Κρίνος-Δόξα Νιφορείκων

Μετόχι-Αρόη

Δάφνη-Άβυθος

Αστραπή-Καλλιθέα

Αχιλλέας Καμαρών-ΠΑΟΚ Πατρών

ΑΕΚ Πατρών-Σπάρτακος

Ρεπό: Σκεπαστό

6η αγωνιστική

Μετόχι-Κρίνος

Δόξα Νιφορείκων-Δάφνη

Αρόη-Αστραπή

Άβυθος-Αχιλλέας Καμαρών

Καλλιθέα-Σκεπαστό

ΠΑΟΚ Πατρών-ΑΕΚ Πατρών

Ρεπό: Σπάρτακος

7η αγωνιστική

Κρίνος-Δάφνη

Αστραπή-Μετόχι

Αχιλλέας Καμαρών-Δόξα Νιφορείκων

Σκεπαστό-ΑΕ Αρόης

ΑΕΚ Πατρών-Άβυθος 2017

Σπάρτακος-Καλλιθέα

Ρεπό: ΠΑΟΚ Πατρών

8η αγωνιστική

Αστραπή-Κρίνος

Δάφνη-Αχιλλέας

Μετόχι-Σκεπαστό

Δόξα Νιφορείκων-ΑΕΚ Πατρών

ΑΕ Αρόης-Σπάρτακος

Καλλιθέα-ΠΑΟΚ Πατρών

Ρεπό: Άβυθος 2017

9η αγωνιστική

Κρίνος-Αχιλλέας Καμαρών

Σκεπαστό-Αστραπή Ψαροφαίου

ΑΕΚ Πατρών-Δάφνη Πατρών

Σπάρτακος-Μετόχι

ΠΑΟΚ Πατρών-ΑΕ Αρόης

Άβυθος 2017-Καλλιθέα

Ρεπό: Δόξα Νιφορείκων

10η αγωνιστική

Σκεπαστό-Κρίνος

Αχιλλέας Καμαρών-ΑΕΚ Πατρών

Αστραπή-Σπάρτακος

Μετόχι-ΠΑΟΚ Πατρών

Δόξα Νιφορείκων-Καλλιθέα

ΑΕ Αρόης-Άβυθος 2017

Ρεπό: Δάφνη Πατρών

11η αγωνιστική

Κρίνος-ΑΕΚ Πατρών

Σπάρτακος-Σκεπαστό

ΠΑΟΚ Πατρών-Αστραπή

Καλλιθέα-Δάφνη Πατρών

Άβυθος-Μετόχι

Δόξα Νιφορείκων-ΑΕ Αρόης

Ρεπό: Αχιλλέας Καμαρών

12η αγωνιστική

Σπάρτακος-Κρίνος

Σκεπαστό-ΠΑΟΚ Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Καλλιθέα

Αστραπή-Άβυθος

Δάφνη-ΑΕ Αρόης

Μετόχι-Δόξα Νιφορείκων

Ρεπό: ΑΕΚ Πατρών

13η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Πατρών-Σπάρτακος

Καλλιθέα-ΑΕΚ Πατρών

Άβυθος-Σκεπαστό

ΑΕ Αρόης-Αχιλλέας Καμαρών

Δόξα Νιφορείκων-Αστραπή

Δάφνη-Μετόχι

Ρεπό: Κρίνος

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ετοιμάζεται για νέο Δ.Σ. ο Κεραυνός 2016

Σήμερα είναι η καταλυτική ημερομηνία για την κατάθεση υποψηφιοτήτων, για το νέο Δ.Σ. του Κεραυνού 2016.

Αναλυτικά:

«Με απόφαση της εφορευτικής επιτροπής η οποία ορίστηκε από την Γενική Συνέλευση του Συλλόγου την 08/07/2018, οι υποψηφιότητες για Δ.Σ.  (7 τακτικά μέλη και 3 αναπληρωματικά μέλη) και της εξελεγκτικής επιτροπής (3 τακτικά μέλη και 2 αναπληρωματικά μέλη) να κατατεθούν μέχρι την Παρασκευή  14/9/2018 και έως 21:00 εγγράφως στην εφορευτική επιτροπή

Η εφορευτική επιτροπή σύμφωνα με το καταστατικό ορίζει ημερομηνία εκλογών την ΚΥΡΙΑΚΗ 23/9/2018      και από ώρα 10:00 – 13:00 και 18:00 – 20:00 της ίδιας ημέρας στο Κοινοτικό Κατάστημα του Αγ. Βασιλείου Πατρών.

Δικαίωμα ψήφου και υποβολής αίτησης υποψηφιότητας για Δ.Σ. και εξελεγκτική επιτροπή, έχουν τα μέλη του Συλλόγου που είναι ταμειακώς εντάξει. Τυχόν οφειλές μελών προς τον Σύλλογο θα μπορούν να εξοφλούνται και την ημέρα της ψηφοφορίας και πριν την αίτηση του δικαιώματος της εκλογής».

 

 

      

 

 

 

 

Διάβασε Περισσότερα

Facebook