Connect with us

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ

«Εικόνα» από το Απόλλωνας-Καστοριά στην Περιβόλα

Μια νίκη με την οποία «κλείδωσε» την παρουσία του στα πλέι-οφ ανόδου πέτυχε ο Απόλλωνας Πάτρας το Σάββατο στην Περιβόλα, επικρατώντας στην παράταση της Καστοριάς, σε ένα άκρως ενδιαφέρον παιχνίδι.

Δείτε εικόνες από τα όσα έγιναν στο κλειστό, με τη… μανούρα στις εξέδρες και τους πανηγυρισμούς στο φινάλε:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ

Να εδραιωθεί στην 4η θέση

Ο Απόλλων Πάτρας φιλοξενείται σήμερα στις 17:00 από τον Αμύντα στο κλειστό του Υμηττού με σκοπό να πάρει τη νίκη που θα τον εδραιώσει στην τέταρτη θέση.

Μία τέταρτη θέση που μόνο με αυτοκτονία χάνεται αλλά καλό είναι να φυλάει κανείς τα ρούχα του για να ‘χει τα μισά.

Ο Νίκος Οικονόμου αντιμετωπίζει πρόβλημα με τον Μάριο Ματαλών, ο οποίος πονάει στους προσαγωγούς και λογικά θα προφυλαχθεί ενόψει συνέχειας. Κατά τα άλλα, οι υπόλοιποι είναι ok.

Διάβασε Περισσότερα

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ

Ο φιλόξενος Απόλλωνας

Το αθλητικό σωματείο Άθλος Αλεξάνδρειας Ημαθίας φιλοξένησε ο Απόλλωνας Πάτρας πριν από λίγες ημέρες. Η φιλοξενούμενη ομάδα συνοδευόταν από τον Βασίλη Αγγέλη, υπεύθυνο ακαδημίας του Άθλου Αλεξάνδρειας.

Οι φιλοξενούμενοι αθλητές με τον υπεύθυνο της ακαδημίας παρακολούθησαν το παιχνίδι Απόλλων Carna-Καρδίτσα για το πρωτάθλημα της Α2. Μετά τη λήξη του παιχνιδιού πραγματοποιήθηκε φιλικός αγώνας με αθλητές γεννημένους το διάστημα 2002-2003 ενώ την Μεγάλη Δεύτερα έγιναν τρία ακόμη φιλικά παιχνίδια με αθλητές ηλικιών 2003-2006.

Διάβασε Περισσότερα

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ

Οι «άρχοντες» στη δοκιμασία του Απόλλωνα κόντρα στον Αμύντα

Το Σάββατο στις 17:00 αγωνίζεται στον Υμηττό κόντρα στον Αμύντα ο Απόλλωνας για την Α2 μπάσκετ και η ΕΟΚ όρισε τους διαιτητές του αγώνα.

Αναλυτικά οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 28ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 21 Απριλίου

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-ΑΕ Λάρισας Χαλαμπαλάκης-Μακρής-Νάστος (Δούκας)

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Μαρούσι Ξενικάκης-Ντούρας-Παργιαννόπουλος (Πολυχρονίδης)

Καστοριάς 16.00 Καστοριά-Περιστέρι Συμεωνίδης-Λόρτος-Γερακίνης (Κηπουρίδης)

Δαϊς 17.30 Δούκας-Αρκαδικός Δαρλαμήτσο-Κοντίλης-Κωνστατινίδου (Μπουρνάς)

Λευκάδας 17.0 Δόξα Λευκάδας-Ερμής Αγιάς Γεωργιάδης-Ταρενίδης Στ.-Παπαδόπουλος Θ. (Κανελλόπουλος)

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Καρδίτσα Παντελίδης-Κατραχούρας-Δημόπουλος (Ντάβαρης)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Παπάγου Κορομηλάς Ηλ.-Μαγκλογιάννης-Μπίκας (Ελευθεριάδης)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Απόλλων Π. Αναστόπουλος-Μαλαμάς-Κυριακόπουλο (Άκελ)

Διάβασε Περισσότερα

Facebook