Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Έκοψε πίτα… στη νέα εποχή

Την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του έκοψε το ΑΠΣ Πάτραι την Τρίτη στο «KING GEORGE HALL» στο κάτω μέρος της Πλ. Γεωργίου, σε μια πολύ όμορφη εκδήλωση.

Εκεί βρέθηκαν άνθρωποι του ποδοσφαίρου ανεξαρτήτως ομάδων και προτιμήσεων, με τον διαμορφωμένο χώρο να κερδίζει τις εντυπώσεις. Φωτογραφίες, αποκόματα και στιγμές της ιστορίας, κομμάτι-κομμάτι, «έκλεψαν» τα σχόλια των παρευρισκομένων.

Παρακάτω σας παρουσιάζουμε μερικές χαρακτηριστικές φωτογραφίες από την εκδήλωση.

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄ κατηγορία: Ευρείες νίκες για ΑΠΣ Πάτραι και Αργυρά Πατρών

Άνοιξε σήμερα η αυλαία στην 21η αγωνιστική πράξη της Β΄κατηγορίας και ο ΑΠΣ Πάτραι συνέτριψε την Αυτόνομη Π.Ο. με 7-0 συνεχίζοντας την επέλαση του στον 2ο όμιλο.

Ο Απόλλων Εγλυκάδας νίκησε δύσκολα με 2-1 την Φλόγα Κάτω Καστριτσίου για τον ίδιο όμιλο, ενώ ο Πείρος Ισώματος πήρε το «τρίποντο» με 1-0 από τον Διαγόρα 2010 για τον 1ο όμιλο. Το Σταροχώρι κέρδισε με 3-1 τον Ωλενιακό και κυνηγάει με αξιώσεις την απευθείας παραμονή.

Στον 3ο όμιλο η Αργυρά Πατρών έκανε επίδειξη δύναμης στο Αίγιο, συντρίβοντας τον Αχιλλέα Καμαρών με 6-1.

Συνοπτικά τα σημερινά αποτελέσματα :

Α ΌΜΙΛΟΣ

Διαγόρας 2010-Πείρος Ισώματος 0-1

Σταροχώρι-Ωλενιακός 3-1

Β ΌΜΙΛΟΣ

Αυτόνομη- Πάτραι 0-7

Απόλλων Εγλυκάδας-Φλόγα Κ. Καστριτσίου 2-1

Αετός Ρίου-Ολυμπιακός Πατρών (αναβολή)

Γ ΌΜΙΛΟΣ

Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά  1-6

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αυτοί θα σφυρίξουν στο Ερασιτεχνικό

Ορίστηκαν πριν από λίγο από την ΕΠΣΑ, τα ονόματα των διαιτητών οι οποίοι θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις του Ερασιτεχνικού αυτού του Σαββατοκύριακου 24-25/2.

Αναλυτικά

Αγώνες του Σαββάτου 24-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Λιμνοχωρίου Λιμνοχώρι-Δόξα Παραλίας ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Εθνικός Σαγεΐκων ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Δαβουρλής K. 92 ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Άνω Αλισσού Λέων Α. Αλισσού-Άρης Πατρών ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Πήγασος Μπεγουλακίου ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Αετός Πατρών-Αναγέννηση Πατρών ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Πατρών-Νίκη Προαστείου ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Πείρος Ισώματος ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Χαλανδρίτσας Σταροχώρι-Ωλενιακός ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Πετεινοί-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Αγυιάς Αυτόνομη Π.Ο.-Πάτραι Α.Π.Σ. ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Απόλλων Εγλυκάδος-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Ρίου Αετός Ρίου-Ολυμπιακός Πατρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά Πατρών ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 25-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 10:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Δόξα Χαλανδρίτσας ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 13:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Φαραικός-Αστέρας Μιντιλογλίου ΠΑΠΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Λιμνοχωρίου Απόλλων Βίδοβας-Τριταιικός ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Βραχνεΐκων Καμίνια-Δίας Σαραβαλίου ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Λάππα Ατρόμητος Λάππα 2015-Πήγασος Πατρών ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 10:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ηρακλής Πατρών ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 12:00 Λακκόπετρας Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Πυρσός Πατρών ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 13:00 Βραχνεΐκων Δόξα Πατρών-Γαλήνη ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 15:30 Ροιτίκων ΑΕ Ροϊτίκων-Ρωμανός ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 10:30 Αγυιάς ΠΑΟΚ Πατρών-Α.Ε.Κ. Πατρών ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 12:00 Ζήριας Κεραυνός Σελιανιτίκων-Παναχαϊκός ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 13:00 Αγυιάς Σπάρτακος-Δόξα Ελαιώνος ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 13:00 Ροδιάς Λύκοι Αιγιάλειας-Άνω Καστρίτσι Δεν έχει οριστεί
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Προοδευτική Πατρών-Περιβόλα ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Ρίου Μέγας Δικέφαλος-Πάτρα 2005 A.E. ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Ζαρουχλεΐκων Ψηλαλώνια-Α.Π.Ο. Αρόη ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Αγυιάς Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Ικαρος Πετρωτού ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Πολύτεκνος ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Καλάβρυτα ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-Κεραυνός 2016 ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Καλαβρύτων Σκεπαστό-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ζήριας Ζήρια-ΤΑΔ’93-Φοίνικας Σαλμενίκου ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ακράτας Ακράτα-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Νίκης Προαστίου A.E. Δρέπανου-Θύελλα Αιγείρας ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(B2′ ΕΠΣΑ): Στο Ρίο είναι ανίκητος

Την 8η του νίκη εντός έδρας σε 10 ματς (σ.σ. έχει 2 ισοπαλίες) πέτυχε ο Αετός Ρίου, που νίκησε 3-0 τα Ψηλαλώνια στο εξ’ αναβολής ματς της 20ης αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Β’ Κατηγορίας και επέστρεψε στην κορυφή του Ομίλου, την οποία μοιράζετε με τον Πανιώνιο/Αχιλλέα Αγυιάς.

Οι «κιτρινόμαυροι» του Ρίου, δυσκολεύτηκαν στο α’ μέρος αφού ο Βουκελάτος είπε σε πολλές φάσεις «ΟΧΙ» στους γηπεδούχους, που τελικά προηγήθηκαν στο 43′, μετά από κόρνερ και σουτ του Σπυρόπουλου, σε μια φάση όμως που ο Ζέρβας του Αετού χτύπησε με συμπαίκτη του (σ.σ. Μάρκου) στη μικρή περιοχή και ήταν πεσμένος, με τον Μάρκου να ζητάει γιατρό και τελικά να γίνετε αλλαγή (δεν τηρήθηκε fair-play / δείτε το 5:52″).

Στο β’ μέρος, ίδια εικόνα, με τα Ψηλαλώνια να κρατούν γερά στην άμυνα, ενώ ζητούν και πέναλτι σε χέρι στην αρχή του β’ μέρους σε ενέργεια του Σεραφή. Στο 75′ ένα γύρισμα του Σούλι από δεξιά και παρέμβαση του αμυντικού, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για το 0-2. Τελικά στο 5 λεπτά μετά, στο 80′, με σουτ από τα αριστερά της περιοχής του Σπυρόπουλου, ήρθε το τελικό 3-0.

ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ-ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ 3-0
Γκολ: 43’, 80’ Σπυρόπουλος, 75’ Σούλι.
Αποβολές: 89’ Παπαθανασόπουλος.

Οι συνθέσεις…
Αετός Ρίου: Χριστόπουλος, Ζακυνθινός (60’ λ.τ. Μετάξας), Μίτζας, Μάρκου, Παπαθανασόπουλος, Αγγιούς (74′ Γκαρτζονίκας), Σπανός, Ζέρβας (44′ Σούλι), Μπαλαλάς, Λάγιος (70′ Χρυσανθόπουλος), Σπυρόπουλος.
Ψηλαλώνια: Βουκελάτος, Κουτσούκος, Μπόλαρης (65’ Μπεκιάρης), Ζέζας Γ., Κανελλόπουλος, Ζέζας Δ., Ραμαντάνης Θ., Σπυρόπουλος (60’ Κολιός), Σεραφής, Διαμαντόπουλος, Ραμαντάνης Π.
Διαιτητής: Καλύβας.

Home Away Overall
2017-2018 P W D L F A Pts P W D L F A Pts Αγ. Ν Ι Η Δ/Φ Β
1 Αετός Ρίου 10 8 2 0 28 9 26 10 7 1 2 25 16 22 20 15 3 2 53 25 28 48
2 Πανιώνιος/Αχ. 9 7 1 1 18 6 22 11 8 2 1 21 7 26 20 15 3 2 39 13 26 48
3 Πάτραι 10 7 2 1 21 7 23 10 6 2 2 24 10 20 20 13 4 3 45 17 28 43
4 Πάτρα 2005 10 5 2 3 28 11 17 10 7 3 0 27 8 24 20 12 5 3 55 19 36 41
5 Ζαβλάνι/Αίας 11 8 1 2 25 13 25 9 3 4 2 17 14 13 20 11 5 4 42 27 15 38
6 Απόλλων Εγλ. 10 5 3 2 22 11 18 10 4 3 3 15 12 15 20 9 6 5 37 23 14 33
7 Πολύτεκνος 11 6 2 3 22 15 20 9 4 1 4 12 15 13 20 10 3 7 34 30 4 33
8 ΑΠΟ Αρόης 10 3 4 3 14 13 13 10 6 1 3 19 14 19 20 9 5 6 33 27 6 32
9 Ίκαρος Πετρ. 11 4 0 7 12 17 12 9 6 1 2 19 14 19 20 10 1 9 31 31 0 31
10 Ψηλαλώνια 9 3 2 4 14 14 11 11 4 4 3 18 17 16 20 7 6 7 32 31 1 27
11 Φλόγα Κ.Κ. 10 3 3 4 23 23 12 10 2 2 6 11 28 8 20 5 5 10 34 51 -17 20
12 Αυτόνομη 10 3 1 6 12 22 10 10 2 3 5 9 19 9 20 5 4 11 21 41 -20 19
13 Δάφνη Π. 10 3 1 6 20 24 10 10 0 0 10 16 39 0 20 3 1 16 36 63 -27 10
14 Αχαϊκος 9 1 2 6 9 18 5 11 1 2 8 9 28 5 20 2 4 14 18 46 -28 10
15 Ολυμπιακος Π. 10 2 1 7 9 29 7 10 1 0 9 9 27 3 20 3 1 16 18 56 -38 10
16 Μ. Δικέφαλος 10 0 4 6 13 26 4 10 0 2 8 7 22 2 20 0 6 14 20 48 -28 6
Διάβασε Περισσότερα

Facebook