Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ενίσχυση εκ των έσω για την Aχαϊκή

Στην ανδρική ομάδα της  Aχαϊκής θα αγωνίζονται πλέον οι Μαρινόπουλος Δημήτρης, Καραμαλίκης Αναστάσιος, Κωστούρας Γιώργος, Τσούρας Ηλίας, Τσελάτης Κώστας, Γεωργίου Βασίλης, Τζούλιάνο Ρεβι, Στεριώτης Αριστείδης, όπως ανακοίνωσαν τα «καναρίνια».

Αναλυτικά:

«Η ΑΧΑΙΚΗ Α.Ε ανακοινώνει τους παρακάτω νεαρούς Ποδοσφαιριστες που ανεβαίνουν από την ακαδημία της στην πρώτη ομάδα κάνοντας πράξη την δέσμευση τής για Αχαίκη γεννημένη από την αρχή και από τις ρίζες της.

Καλούνται οι:

Μαρινόπουλος Δημήτρης
Καραμαλίκης Αναστάσιος
Κωστούρας Γιώργος
Τσούρας Ηλίας
Τσελάτης Κώστας
Γεωργίου Βασίλης
Τζούλιάνο Ρεβι
Στεριώτης Αριστείδης.

Επίσης όλοι αθλητές της Αχαίκης καλούνται να είναι στο γήπεδο μας και σπίτι μας την Τετάρτη 8 Αυγούστου 2018 και ώρα 5:00 μμ για την έναρξη της προετοιμασίας υπό της οδηγίες του προπονητή μας Αλέξη Γαβριλοπουλου».

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πήρε παίκτη του Διαγόρα η Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Σε μία σημαντική μεταγραφή προχώρησε η Αναγέννηση Ψαθόπυργου, αφού ανακοινώθηκε η έλευση του Σάκη Αθανασόπουλου, ο οποίος αγωνιζόταν στον Διαγόρα Βραχνείκων.

Η ομάδα του Νίκου Λέσση προσθέτει ένα σημαντικό εργαλείο στο ρόστερ της, που θα προσφέρει λύσεις με τις ικανότητες, την ταχύτητα και την εμπειρία του από το επίπεδο της Γ΄Εθνικής.

Φέτος με την φανέλα του Διαγόρα μέτρησε 12 συμμετοχές και παρότι είχε αρκετές προτάσεις επέλεξε να συνεχίσει να παίζει ποδόσφαιρο στην Αναγέννηση, αποτελώντας την 5η μεταγραφική κίνηση της.

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τρία φιλικά σε δράση * Όλο το πανόραμα των αγώνων

Με τρία ματς συνεχίζεται η… πανδαισία φιλικών ομάδων της Α’ Κατηγορίας… Μπορεί η ερχόμενη εβδομάδα να θεωρείτια «νεκρή” λόγω του δεκαπενταύγουστου, αλλά οι προετοιμασίες συνεχίζονται κανονικά και σήμερα έχουμε 3 τεστ, σε Προάστιο, Αγυιά και Ζήρια…

Παρακάτω η λίστα με ΟΛΑ τα φιλικά των ομάδων της Α’ Κατηγορίας:
(σ.σ. η λίστα θα ενημερώνεται καθημερινά)

Τετάρτη 08/08/18 (6μ.μ.)
Γηπ. «Φ. Αραβαντινός»: Θύελλα Πατρών – Ατρόμητος Πατρών: 3-2

Σάββατο 11/08/18
Γηπ. Προαστίου (6μ.μ.): ΝΙΚΗ ΠΡ. – ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ
Γηπ. Ζήριας (6μ.μ.): ΑΕ ΦΟΙΝΙΚΑ/ΖΗΡΙΑΣ – ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ
Γηπ. Αχιλλέα (6μ.μ.): ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΑΕ ΔΡΕΠΑΝΟΥ

Σάββατο 18/08/18
Διαγόρας Βρ. – Ατρόμητος Πατρών
Νίκη Προαστίου – ΑΕ Δρεπάνου
ΑΠΣ Πάτραι – Δαβουρλής Κ. ‘92
Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ. – Αετός Π.

Κυριακή 19/08/18
Θύελλα Π. – Θύελλα Αιγίου

Τετάρτη 22/08/18
ΠΑΟ Βάρδας – Ατρόμητος Πατρών
Δόξα Χαλανδρίτσας – Αναγέννηση Πατρών
Ατρόμητος Αντιρρίου – Νίκη Προαστίου
ΑΠΣ Πάτραι – Διαγόρας Βρ.
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Κ20 Παναιτωλικού
Κεραυνός Αγ. Β. – ΑΕ Δρεπάνου

Σάββατο 25/08/18
Αναγέννηση Πατρών – Πήγασος Μπεγουλακίου
Νίκη Προαστίου – Δαβουρλής Κ. ‘92
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Θύελλα Π.
Άρης Π. – Πάτρα 2005
Κεραυνός Αγ. Β. – Δίας

Κυριακή 26/08/18
Όμηρος Νεοχωρίου – Θύελλα Αιγίου
ΑΠΣ Πάτραι – ΑΕ Δρεπάνου

Τετάρτη 29/08/18
Αναγέννηση Π. – Αχαϊκή
Ατρόμητος Πατρών – Δόξα Χαλανδρίτσας
Ζαβλάνι/Αίας – Πάτρα 2005
Θύελλα Αιγίου – ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας
Νίκη Προαστίου – Ατρόμητος Αντιρρίου
Αετός Π. – Άρης Π.
Θύελλα Π. – Κεραυνός Αγ. Β.

Σάββατο 01/09/18
Θύελλα Αιγίου – Νίκη Προαστίου
Ζαβλάνι/Αίας – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Ατρόμητος Πατρών – Δόξα Παραλίας
Εθνικός Σαγεΐκων – Αναγέννηση Πατρών
Θύελλα Πατρών – Άρης Π.
Πάτρα 2005 – Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ.

Κυριακή 02/09/18
Ατρόμητος Πατρών – Όμηρος Νεοχωρίου

Τετάρτη 05/09/18
Πανμοβριακός – Θύελλα Αιγίου
Ζαβλάνι/Αίας – ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας
Ατρόμητος Πατρών – Θύελλα Π.
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Αναγέννηση Πατρών
ΑΠΣ Πάτραι – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Αχαϊκή – Άρης Π.

Σάββατο 08/09/18
Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Αναγέννηση Πατρών
Ατρόμητος Πατρών – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Νίκη Προαστίου – Θύελλα Πατρών
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Αναγέννηση Ψαθοπύργου
Άρης Π. – Πανμοβριακός
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ.

Κυριακή 09/09/18
Θύελλα Αιγίου – Καλάβρυτα

Τετάρτη 12/09/18
Νίκη Προαστίου – Αργυρά
Θύελλα Αιγίου – ΑΠΣ Πάτραι
Ζαβλάνι/Αίας – Δόξα Παραλίας
Αναγέννηση Πατρών –Ατρόμητος Πατρών
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Απόλλων Αιγίου
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Κεραυνός Αγ. Β.

Σάββατο 15/09/18
Αχαϊκή – Αναγέννηση Πατρών
Δόξα Χαλανδρίτσας – Ατρόμητος Πατρών
Ζαβλάνι/Αίας – Πανιώνιος/Αχιλλέας
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Γαλήνη
Άρης Π. – Δόξα Παραλίας
Κεραυνός Αγ. Β. – Πήγασος Μπ.

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Επισημοποιήθηκε του Γκαρτζονίκα στον Αετό Πατρών

Στον Αετό Πατρών θα συνεχίσει τη καριέρα του ο Σταύρος Γκαρτζονίκας. Ο νεαρός αμυντικός, κατά το παρελθόν, έχει αγωνιστεί στη μεικτή Άρτας.

Αναλυτικά:

«Ποδοσφαιριστής του Αετού είναι και επίσημα ο Σταύρος Γκαρτζονίκας. Ο υψηλόσωμος στόπερ που έχει αγωνιστεί στη μεικτή Άρτας είναι φοιτητής στην πόλη μας και αναμένεται να δώσει πολλές λύσεις στα μετόπισθεν.

Η μεταγραφή είχε κλειστεί εδώ και καιρό αλλά άργησε να ανακοινωθεί εξ αιτίας του βαρύ πένθους που έχει ο ποδοσφαιριστής από τον πρόσφατο χαμό της προσφιλούς μητέρας του. Ο ΑΕΤΟΣ καλωσορίζει το Σταύρο στην οικογένειά μας και εύχεται θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του».

Διάβασε Περισσότερα

Facebook