Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

«Φωνάζει» ο Ίκαρος… (Video)

Με 1-0 επικράτησε το Πάτραι του Ίκαρου Πετρωτού στο «Da Luz», με ένα τέρμα το οποίο χωράει πολύ συζήτηση, αφού υπήρξε σαφέστατα περίπτωση «fair-play».

Δείτε στο παρακάτω βίντεο την σχετική φάση για την οποία διαμαρτύρεται η ομάδα του Ίκαρου Πετρωτού και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αυτοί είναι οι «άρχοντες» του ερασιτεχνικού για τις 21-22/4

Ανακοινώθηκαν το απόγευμα της Πέμπτης οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τις αναμετρήσεις στο τοπικό (όλες τις κατηγορίες), το Σαββατοκύριακο 21-22/4.

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 21-04-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Άνω Αλισσού Λέων Α. Αλισσού-Λιμνοχώρι ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Πήγασος Μπεγουλακίου ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Άρης Πατρών ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Παραλίας Δόξα Παραλίας-Δαβουρλής K. 92 ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Θύελλας (Χώμα) Θύελλα Πατρών-Νίκη Προαστείου ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Βραχνεΐκων Αετός Πατρών-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αναγέννηση Πατρών ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Χαλανδρίτσας Σταροχώρι-Απόλλων Βίδοβας ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Μιντιλογλίου Απόλλων Εγλυκάδος-Ικαρος Πετρωτού ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Πάτραι Α.Π.Σ.-Πολύτεκνος ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Καλάβρυτα ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Νίκης Προαστίου A.E. Δρέπανου-Ακράτα ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ζήριας Ζήρια-ΤΑΔ’93-Θύελλα Αιγείρας ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Καλαβρύτων Σκεπαστό-Φοίνικας Σαλμενίκου ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Κεραυνός 2016 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ2-3η 17:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Προοδευτική Πατρών-Παναχαϊκός ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Αγώνες της Κυριακής 22-04-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 14:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Πήγασος Πατρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 14:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Αστέρας Μιντιλογλίου ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Λάππα Ατρόμητος Λάππα 2015-Ωλενιακός ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Σταυροδρομίου Τριταιικός-Δόξα Χαλανδρίτσας ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Δίας Σαραβαλίου ΠΟΛΥΓΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Φαραικός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 11:00 Ζαρουχλεΐκων Ψηλαλώνια-Αυτόνομη Π.Ο. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 11:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 13:30 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Πάτρα 2005 A.E. ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Ρίου Αετός Ρίου-Α.Π.Ο. Αρόη Δεν έχει οριστεί
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Αγυιάς Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Ολυμπιακός Πατρών ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ροδιάς Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αργυρά Πατρών ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ1-3η 14:00 Ρίου Δόξα Πατρών-Πετεινοί ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ1-3η 17:30 Μ.Ηλιόπουλου (Ρωμανού) Ρωμανός-Γαλήνη ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ2-3η 17:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Α.Ε.Κ. Πατρών-Περιβόλα ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Ι
Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Β1′ ΕΠΣΑ): Βγήκαν «Χ»αμένοι και οι δύο…

Αποτέλεσμα που δεν βολεύει κανέναν στην προσπάθεια παραμονής τους έφεραν Σταροχώρι και Καμίνια, που στο εξ’ αναβολής ματς της 27ης αγωνιστικής, ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στο γήπεδο της Χαλανδρίτσας, το απόγευμα της Τετάρτης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2 φορές, αλλά το Σταορχώρι και τις δύο φορές βρήκε τον τρόπο να φέρει το ματς στα ίσα και να λήξει τελικά με 2-2.

Με αυτό το «Χ» το Σταροχώρι ανεβαίνει στους 31 και τα Καμίνια στους 30, με την υπόθεση παραμονής και μπαράζ, με τις δύο ομάδες αλλά και τον Πήγασο και τον Απόλλωνα Βίδοβας να εμπλέκονται και να ελπίζουν.

Μάλιστα, τα Καμίνια θα αγωνιστούν με τον Πήγασο σε ένα ματς που κρίνει όλη τη χρονιά, ενώ το Σταροχώρι θα υποδεχτεί τον Απόλλωνα Βίδοβας ..!!!

# ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ ΑΓ ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ
Ν Ι Η Γ+ Γ- Ν Ι Η Γ+ Γ- Ν Ι Η Γ+ Γ-
1   Τριταιικός 66 27 20 6 1 61 12 10 3 0 31 7 10 3 1 30 5
2   Δίας Σαραβαλίου 58 27 17 7 3 48 21 10 3 1 27 10 7 4 2 21 11
3   Αστέρας Τσουκαλεΐκων 52 27 16 4 7 58 26 8 2 4 30 12 8 2 3 28 14
4   Φαραικός 51 27 15 6 6 34 16 7 2 4 15 8 8 4 2 19 8
5   Δόξα Χαλανδρίτσας 50 27 15 5 7 74 38 9 2 3 49 23 6 3 4 25 15
6  Πείρος Ισώματος 47 27 15 2 10 49 34 7 2 5 25 17 8 0 5 24 17
7   Ατρόμητος Λάππα 2015 46 27 13 7 7 38 29 7 4 2 24 14 6 3 5 14 15
8   Ωλενιακός 44 27 14 2 11 43 34 8 2 4 24 11 6 0 7 19 23
9   Αχαιός Σαραβαλίου 36 27 9 9 9 38 35 3 4 6 11 16 6 5 3 27 19
10   Σταροχώρι 31 27 8 7 12 50 51 6 4 3 30 19 2 3 9 20 32
11   Πήγασος Πατρών 30 27 9 3 15 43 58 3 2 8 17 25 6 1 7 26 33
12   Καμίνια 30 27 7 9 11 30 49 4 3 6 14 22 3 6 5 16 27
13   Απόλλων Βίδοβας 27 27 7 6 14 38 47 6 2 6 25 24 1 4 8 13 23
14   Διαγόρας 2010 15 27 4 3 20 24 75 2 3 8 14 30 2 0 12 10 45
15   Αστέρας Μιντιλογλίου 14 27 4 2 21 15 65 3 2 9 10 24 1 0 12 5 41
16   Καλλιθέα 11 27 3 2 22 12 65 1 0 13 6 41 2 2 9 6 24
ΔΓ:Διαφορά Γκολ   Ν:Νίκες   Ι:Ισοπαλίες   Η:Ήττες   Γ+:Γκολ Υπέρ   Γ-:Γκολ Κατά
Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τα «κλικ» του ερασιτεχνικού

Δείτε μερικά αποσπάσματα από τις αναμετρήσεις των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων του Σαββατοκύριακου 14/4 – 15/4

Διάβασε Περισσότερα

Facebook