Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ’ ΕΠΣΑ): Να’ τοι, Να’τοι, οι πρωταθλητές

Την κατάκτηση του τίτλου στην τελευταία κατηγορία γιόρτασαν το απόγευμα της Κυριακής, Πυρσός Πατρών και Δόξα Ελαιώνα, οι οποίοι στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο, γιόρτασαν την επιτυχία τους, σε ένα ματς που αν και φιλικό, αν και χωρίς άγχος, δεν μας χάρισε τέρματα, έληξε 0-0, μιας και οι σκέψεις όλων ήταν στα μεθεόρτια. Οι δύο προπονητές όπως είναι λογικό έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του ρόστερ, ώστε να πάρουν μέρος στην γιορτή.

Όσο για τις απονομές. Με την βροχή να «χαλάει» τον γύρο του θριάμβου, είχαμε τα πανηγύρια να μεταφέρονται στα επίσημα, όπου οι μεγάλοι πρωταγωνιστές το γλέντησαν με την καρδιά τους.

Αξιοσημείωτο ότι ο ΑΟ Πυρσός, πριν την έναρξη σήκωσε πανό «ΟΧΙ ΣΤΗ ΒΙΑ», ενώ το ίδιο μήνυμα είχε αναγραφεί και στα εορταστικά μπλουζάκια της ομάδας της Πάτρας και αντίστοιχα η Δόξα Ελαιώνα, κράτησε ένα πανό που έγραφε «ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΤΣΜΟ». Οι δύο ομάδες έστειλαν ηχηρό μήνυμα μετά τα τελευταία γεγονότα που έπληξαν και το ερασιτεχνικό πρωτάθλημα.

Δόξα Ελαιώνα (Αλεξόπουλος): Μάνος Ντόι, Κων/νος Μιχαλόπουλος, Τάσος Αντωνόπουλος, Ανδρέας Θεοδωρόπουλος, Δημήτρης Παπαδιονυσίου, Τζούλιαν Χερκέκου, Θοδωρής Καΐσης, Λευτέρης Κοσκινάς, Μιχάλης Ανδρώνης, Σωτήρης Σωτηρόπουλος, Παναγιώτης Κουνάβης.

Έπαιξαν και οι: Δημήτρης Κοσκινάς, Παναγιώτης Μιχαλόπουλος, Φώτης Φέκας, Βασίλης Γεωργίτσας, Παναγιώτης Αλεξόπουλος, Σωτήρης Γιαννόπουλος

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θλίψη για τον πρόεδρο και την οικογένεια του Ρωμανού

Ο πρόεδρος του Ρωμανού, Νίκος Ηλιόπουλος, περνά δύσκολες στιγμές, αφού έχασε την πολυαγαπημένη αδερφή του Μαρία και είναι συγκλονισμένος.

Η ομάδα, το τεχνικό τιμ και τα μέλη της διοίκησης είναι δίπλα του και προσπαθούν να τον στηρίξουν.

«Κουράγιο Νικόλα, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάσει», αναφέρει λιτά η ανακοίνωση της ομάδας.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ’ ΕΠΣΑ): Γκολ και φύγαμε… για Β’

Μπορεί να χρειάστηκε 115’ λεπτά, αλλά ένα γκολ του «Καφού» Α. Φωτόπουλου αρκούσε για να δώσει στην ομάδα της Προοδευτικής το 9ο εισιτήριο ανόδου απ’ την Γ’ κατηγορία στην Β’, μετά από ένα συγκλονιστικό ματς το γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο.

Ελάχιστες ευκαιρίες στα 90 λεπτά του ματς από τις δύο ομάδες, και ήταν δεδομένο, ότι όποιος σκοράρει θα πάρει και τη νίκη. Από μια ευκαιρία στο α’ μέρος Γαλήνη και Προδευτική, το ίδιο και στην επανάληψη με τους τυπικά γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη φάση στο 90’, ενώ η Προοδευτική είχε την μικρή μεν, υπεροχή.

Στο πρόσθετο 30λεπτο, χρειάστηκε μια ενέργεια του Φωτόπουλου, στο 115’, όταν πέρασε 2 αντιπάλους και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λάγιου για το 0-1 που έμελε να στείλει τους «βυσσινί» στην παραπάνω κατηγορία.

Γαλήνη (Παπαγιάννης): Λάγιος, Θωμάς, Κακαφώνης, Λαμπρόπουλος, Μαρτζάκλης, Κατσούρης, Γιαννόπουλος (66’ Στέλλας), Μενύχτας, Μπεκιάρι, Δελδήμος, Θεοδοσόπουλος.
Προοδευτική (Μπαζάρογλου): Έξαρχος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Α. Μαρτζάκλης, Γ. Μαρτζάκλης, Νικολόπουλος, Ρουμελιώτης, Μπούνιας, Μπαρούνης (86’ Γραικούσης), Φωτόπουλος (119’ Γρίβας), Παναγιωτόπουλος (84’ Μανιάτης).
Διαιτητές: Μέρμηγκας (Θανέλας – Ζούλης)

ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Β’
1. Πυρσός Πατρών
2. Δόξα Ελαιώνα
3. ΑΕ Ροϊτίκων
4. Άνω Καστρίτσι
5. Ηρακλής Π.
6. Κεραυνός Σελιανιτίκων
7. Πετεινοί
8. Παναχαϊκός
9. Προοδευτική

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι διαιτητές των μπαράζ στις 12-13/5…

Ορίστηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα μπαράζ ανόδου και υποβιβασμού σε Α’ και Β’ Κατηγορία αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 12-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Αναγέννηση Πατρών-Αετός Πατρών ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Απόλλων Βίδοβας ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 13-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Πήγασος Μπεγουλακίου ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Δημοτικό Στ. Αιγίου Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Λέων Α. Αλισσού ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Νίκης Προαστίου Αργυρά Πατρών-Θύελλα Αιγείρας ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Αβύθου Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Γ’ κατηγορία – Μπαράζ PLAYOFF-1η 17:30 Αγυιάς Γαλήνη-Προοδευτική Πατρών ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOFF B-1η 18:00 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Διάβασε Περισσότερα

Facebook