Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ’ ΕΠΣΑ): Το φωτορεπορτάζ των πρωταθλητών…

Το «matchnews.gr» έδωσε το παρών στην γιορτή στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο, όπου Πυρσός Πατρών και Δόξα Ελαιώνα, γιόρτασαν την κατάκτηση του τίτλου στην τελευταία κατηγορία…

Απολαύστε καρέ-καρέ την γιορτή…

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ’ ΕΠΣΑ): Γκολ και φύγαμε… για Β’

Μπορεί να χρειάστηκε 115’ λεπτά, αλλά ένα γκολ του «Καφού» Α. Φωτόπουλου αρκούσε για να δώσει στην ομάδα της Προοδευτικής το 9ο εισιτήριο ανόδου απ’ την Γ’ κατηγορία στην Β’, μετά από ένα συγκλονιστικό ματς το γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο.

Ελάχιστες ευκαιρίες στα 90 λεπτά του ματς από τις δύο ομάδες, και ήταν δεδομένο, ότι όποιος σκοράρει θα πάρει και τη νίκη. Από μια ευκαιρία στο α’ μέρος Γαλήνη και Προδευτική, το ίδιο και στην επανάληψη με τους τυπικά γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη φάση στο 90’, ενώ η Προοδευτική είχε την μικρή μεν, υπεροχή.

Στο πρόσθετο 30λεπτο, χρειάστηκε μια ενέργεια του Φωτόπουλου, στο 115’, όταν πέρασε 2 αντιπάλους και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λάγιου για το 0-1 που έμελε να στείλει τους «βυσσινί» στην παραπάνω κατηγορία.

Γαλήνη (Παπαγιάννης): Λάγιος, Θωμάς, Κακαφώνης, Λαμπρόπουλος, Μαρτζάκλης, Κατσούρης, Γιαννόπουλος (66’ Στέλλας), Μενύχτας, Μπεκιάρι, Δελδήμος, Θεοδοσόπουλος.
Προοδευτική (Μπαζάρογλου): Έξαρχος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Α. Μαρτζάκλης, Γ. Μαρτζάκλης, Νικολόπουλος, Ρουμελιώτης, Μπούνιας, Μπαρούνης (86’ Γραικούσης), Φωτόπουλος (119’ Γρίβας), Παναγιωτόπουλος (84’ Μανιάτης).
Διαιτητές: Μέρμηγκας (Θανέλας – Ζούλης)

ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Β’
1. Πυρσός Πατρών
2. Δόξα Ελαιώνα
3. ΑΕ Ροϊτίκων
4. Άνω Καστρίτσι
5. Ηρακλής Π.
6. Κεραυνός Σελιανιτίκων
7. Πετεινοί
8. Παναχαϊκός
9. Προοδευτική

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι διαιτητές των μπαράζ στις 12-13/5…

Ορίστηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα μπαράζ ανόδου και υποβιβασμού σε Α’ και Β’ Κατηγορία αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 12-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Αναγέννηση Πατρών-Αετός Πατρών ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Απόλλων Βίδοβας ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 13-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Πήγασος Μπεγουλακίου ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Δημοτικό Στ. Αιγίου Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Λέων Α. Αλισσού ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Νίκης Προαστίου Αργυρά Πατρών-Θύελλα Αιγείρας ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Αβύθου Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Γ’ κατηγορία – Μπαράζ PLAYOFF-1η 17:30 Αγυιάς Γαλήνη-Προοδευτική Πατρών ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOFF B-1η 18:00 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ΄ ΕΠΣΑ): Την Κυριακή το τελευταίο μπαράζ…

Εννιά ομάδες από την Γ’ Κατηγορία θα βρίσκονται του χρόνου στην Β’ και αυτές προέκυψαν μέσα από 3 διαφορετικές φάσεις. Από την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, όπου στο Α’ Όμιλο έγινε φοβερή μάχη, με ισοβαθμίες και αλλαγή στην κορυφή πολλάκις, αλλά τελικά τους Πυρσό, ΑΕ Ροϊτίκων και Ηρακλή Πατρών να ανεβαίνουν καταλαμβάνοντας τις 3 πρώτες θέσεις και στον Β’ Όμιλο, όπου εκτός της απίστευτης Δόξας Ελαιώνα, Άνω Καστρίτσι και Σελιανίτικα ακολούθησαν, χωρίς να αφήνουν περιθώρια για αμφισβήτηση.

Ακολούθησαν τα μπαράζ ανόδου, που θα μπορούσαμε να πούμε ότι υπήρξε μια σχετική δικαιοσύνη, αφού οι 4οι της κανονικής περιόδου Πετεινοί και Παναχαϊκός, είχαν το βαθμολογικό πλεονέκτημα και το εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο παίρνοντας την 1η θέση που έδινε άνοδο.

Απομένει να μάθουμε τον 9ο που θα προαχθεί, όπως θα προκύψει από το νοκ-άουτ μπαράζ των 2ων των «play-off», Γαλήνης και Προοδευτικής, που θα διεξαχθεί την Κυριακή 13 Μαΐου στο γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, στις 5.30 το απόγευμα…

ΝΟΚ-ΑΟΥΤ ΜΠΑΡΑΖ 9ης ΘΕΣΗΣ
(ανάμεσα στους καλύτερους 2ους)
Κυριακή 13.05.18 (5.30μ.μ.)
Γηπ. Αγυιάς (Αχιλλέα): Γαλήνη – Προοδευτική

ΟΙ «8» ΠΡΟΑΧΘΕΝΤΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Πυρσός (καν. διάρκεια)
2 Ροΐτικα (καν. διάρκεια)
3 Ηρακλής Π. (καν. διάρκεια)
———————————-
4 Πετεινοί «1ος play-off»

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Δόξα Ελαιώνα (καν. διάρκεια)
2 Άνω Καστρίτσι (καν. διάρκεια)
3 Κεραυνός Σελιανιτίκων (καν. διάρκεια)
—————————————————
4 Παναχαϊκός «1ος play-off»

Διάβασε Περισσότερα

Facebook