Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ1′ ΕΠΣΑ): Την άνοδο οι Πετεινοί, τα παράπονα η Γαλήνη

Επεισοδιακά ολοκληρώθηκε η διαδικασία των μπαράζ της Γ’ Κατηγορίας στον 1ο Όμιλο, αφού οι Πετεινοί νίκησαν 1-0 την Γαλήνη στο Ρίο πανηγύρισαν την άνοδο στην Β’ Κατηγορία, ενώ η Γαλήνη α δώσει νοκ-άουτ μπαράζ με την Προοδευτική.

Οι «κιτρινοπράσινοι» με γκολ του Έλβις Μπιτσάκου στο 67′ με κεφαλιά πήραν τη νίκημ με τον σκόρερ του αγώνα να αποβάλλεται στο 73′ και τους φιλοξενούμενους να «φωνάζουν» για το γκολ που έκρινε το ματς, το οποίο υοστηρίζουν δεν έπρεπε να μετρήσει αφού ο παίκτης ήταν σε θέση οφσάντ.

Ακόμη κι έτσι, οι παίκτες του Μπάμπη Παπαγιάννη θα έχουν ακόμη μια ευκαιρία για άνοδο στο τελευταίο ματς της χρονιάς…

ου έχουν 15 βαθμούς έναντι 12 της Γαλήνης, θέλουν να μην ηττηθoύν από την ομάδα του Αγίου Νεκταρίου, με την οποία είχαν φέρει 0-0 στην 2η αγωνιστική των μπαράζ.

Οι συνθέσεις…
Πετεινοί
(Βασιλόπουλος): Διαμαντόπουλος, Ρόδης, Γιαννόπουλος, Κεχρανιάς (4’ λ.τ. Κριλής / 60’ Καλέσι), Γεωργαντόπουλος, Παπαβασιλείου, Μπιτσάκου, Προσκεφαλάς, Δελδήμος, Αντωνόπουλος, Σταθόπουλος (92’ Φελέκης).
Γαλήνη (Παπαγιάνης): Λάγιος, Θωμάς, Κακαφώνης (81’ Καρράς), Λαμπρόπουλος, Μαρτζάκλης (80’ Λαγογιάννης), Κατσούρης (67’ Θεοδωρόπουλος), Γιαννόπουλος, Στέλλας (85’ Μητρόπουλος), Θεοδοσόπουλος), Δελδήμος, Μενύχτας.
Διαιτητές:

Αναλυτικά…

6η Αγωνιστική
Τετάρτη 2 Μαΐου 2018 (6μ.μ.)

Γηπ. Ρίου: Πετεινοί – Γαλήνη 1-0 (Τσιρογιάννης, Βασιλόπουλος-Ζούλης)
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων: Δόξα Πατρών – Ρωμανός 1-2  (Ταξιάρχης, Μπινογιάννης-Παπαδόπουλος)

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Σε 6 ματς)

Πετεινοί 18 (15-1)
———————-
Γαλήνη 12 (9-4)
———————-
Ρωμανός 6 (4-13)
Δόξα Π. 3 (6-16)

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ…
1η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 14/04 2-0 Πετεινοί – Ρωμανός
Ρίου 14/04 1-2 Δόξα Πατρών – Γαλήνη

2η Αγωνιστική
«Da Luz» Οβρυάς 18/04 0-0 Γαλήνη – Πετεινοί
«Μ. Ηλιόπουλου» 18/04 0-3 Ρωμανός – Δόξα Πατρών

3η Αγωνιστική
Ρίου 22/04 1-7 Δόξα Πατρών – Πετεινοί
«Μ. Ηλιόπουλου» 22/04 2-0 Ρωμανός – Γαλήνη

4η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 25/04 2-0 Πετεινοί – Δόξα Πατρών
«Da Luz» Οβρυάς 25/04 4-0 Γαλήνη – Ρωμανός

5η Αγωνιστική
«Da Luz» Οβρυάς 29/04 3-0 Γαλήνη – Δόξα Πατρών
«Μ. Ηλιόπουλου» 29/04 0-3 Ρωμανός – Πετεινοί

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θλίψη για τον πρόεδρο και την οικογένεια του Ρωμανού

Ο πρόεδρος του Ρωμανού, Νίκος Ηλιόπουλος, περνά δύσκολες στιγμές, αφού έχασε την πολυαγαπημένη αδερφή του Μαρία και είναι συγκλονισμένος.

Η ομάδα, το τεχνικό τιμ και τα μέλη της διοίκησης είναι δίπλα του και προσπαθούν να τον στηρίξουν.

«Κουράγιο Νικόλα, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάσει», αναφέρει λιτά η ανακοίνωση της ομάδας.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ’ ΕΠΣΑ): Γκολ και φύγαμε… για Β’

Μπορεί να χρειάστηκε 115’ λεπτά, αλλά ένα γκολ του «Καφού» Α. Φωτόπουλου αρκούσε για να δώσει στην ομάδα της Προοδευτικής το 9ο εισιτήριο ανόδου απ’ την Γ’ κατηγορία στην Β’, μετά από ένα συγκλονιστικό ματς το γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο.

Ελάχιστες ευκαιρίες στα 90 λεπτά του ματς από τις δύο ομάδες, και ήταν δεδομένο, ότι όποιος σκοράρει θα πάρει και τη νίκη. Από μια ευκαιρία στο α’ μέρος Γαλήνη και Προδευτική, το ίδιο και στην επανάληψη με τους τυπικά γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη φάση στο 90’, ενώ η Προοδευτική είχε την μικρή μεν, υπεροχή.

Στο πρόσθετο 30λεπτο, χρειάστηκε μια ενέργεια του Φωτόπουλου, στο 115’, όταν πέρασε 2 αντιπάλους και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λάγιου για το 0-1 που έμελε να στείλει τους «βυσσινί» στην παραπάνω κατηγορία.

Γαλήνη (Παπαγιάννης): Λάγιος, Θωμάς, Κακαφώνης, Λαμπρόπουλος, Μαρτζάκλης, Κατσούρης, Γιαννόπουλος (66’ Στέλλας), Μενύχτας, Μπεκιάρι, Δελδήμος, Θεοδοσόπουλος.
Προοδευτική (Μπαζάρογλου): Έξαρχος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Α. Μαρτζάκλης, Γ. Μαρτζάκλης, Νικολόπουλος, Ρουμελιώτης, Μπούνιας, Μπαρούνης (86’ Γραικούσης), Φωτόπουλος (119’ Γρίβας), Παναγιωτόπουλος (84’ Μανιάτης).
Διαιτητές: Μέρμηγκας (Θανέλας – Ζούλης)

ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Β’
1. Πυρσός Πατρών
2. Δόξα Ελαιώνα
3. ΑΕ Ροϊτίκων
4. Άνω Καστρίτσι
5. Ηρακλής Π.
6. Κεραυνός Σελιανιτίκων
7. Πετεινοί
8. Παναχαϊκός
9. Προοδευτική

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι διαιτητές των μπαράζ στις 12-13/5…

Ορίστηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα μπαράζ ανόδου και υποβιβασμού σε Α’ και Β’ Κατηγορία αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 12-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Αναγέννηση Πατρών-Αετός Πατρών ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Απόλλων Βίδοβας ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 13-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Πήγασος Μπεγουλακίου ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Δημοτικό Στ. Αιγίου Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Λέων Α. Αλισσού ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Νίκης Προαστίου Αργυρά Πατρών-Θύελλα Αιγείρας ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Αβύθου Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Γ’ κατηγορία – Μπαράζ PLAYOFF-1η 17:30 Αγυιάς Γαλήνη-Προοδευτική Πατρών ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOFF B-1η 18:00 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Διάβασε Περισσότερα

Facebook