Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ2′ ΕΠΣΑ): Φουλ αγωνιστική δράση…

Με τον Όμιλο να είναι σχεδόν αδιάφορος, αφού η Ελαιώνα δεν έχει «στοπ» και η 4αδα των μπαράζ ανόδου έχει σχεδόν κριθεί, συνεχίζεται ο 2ος Όμιλος της Γ’ Κατηγορίας, όπου 4 αναμετρήσεις ζητούν… διεξαγωγή.

Σε 3 δόσεις λοιπόν θα πραγματοποιηθούν αυτές οι αναμετρήσεις, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει ματς σήμερα (14/2), αύριο 915/2) και την μεθεπόμενη Τετάρτη 28/2.

Αναλυτικά..

ΕΞ’ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΕΣ…
Τετάρτη 14.02.18…
(16η Αγ.): Γηπ. «Α. Κάνιστρας» (4μ.μ.): Περιβόλα – ΠΑΟΚ Π. (Σπυρόπουλος)
(15η Αγ.): Γηπ. Αγυιάς (6μ.μ.): ΑΕΚ Π. – Άνω Καστρίτσι (Παπαχρήστος)

Πέμπτη 15.02.18…
(15η Αγ.): Γηπ. «Da Luz» Οβρυάς (6μ.μ.):  Προοδευτική Π. – ΑΕ Αρόης (δεν έχει οριστεί)

Τετάρτη 28.02.18…
(16η Αγ.): Γηπ. Ρίου (3.30μ.μ.): Άνω Καστρίτσι – Σπάρτακος (δεν έχει οριστεί)

//Β’ ΟΜΙΛΟΣ Γ’ ΕΠΣΑ//
(Βαθμολογία σε 16 αγώνες)…
1. Δόξα Ελ.  –38– 14Αγ. (32-1) **
——————————–
2. Παναχαϊκός –31– 15Αγ. (37-9) *
3. Άνω Καστρίτσι –29– 13Αγ. (32-11) **
4. Περιβόλα –25– 14Αγ. (25-15) *
5. Κεραυνός Σελ. –26– 14Αγ. (29-14) *
——————————–
6. Προοδευτική Π. –19– 14Αγ. (19-14) *
7. ΑΕΚ Π. –18– 13Αγ. (17-16) **
8. Σπάρτακος –9– 13Αγ. (10-23) **
9. Α.Ε. Αρόης –8– 13Αγ. (8-22) *
10. ΠΑΟΚ Π. –4– 14Αγ. (8-38) *
11. Λύκοι Αιγ. –-14– 14Αγ. (2-52) **
_________________________________

– Οι Λύκοι έχουν -5 λόγω τιμωρίας.
– Ο Παναχαϊκός και η Αρόη έχουν -2 από περσινή τιμωρία.
– Η ΑΕΚ έχει -4 από περσινή τιμωρία.
– Οι ομάδες με δύο (*) έχουν κάνει χρήση και των δύο ρεπό τους.
_________________________________

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ…
ΑΕ Αρόης – Κεραυνός Σελ. (….)
Άνω Καστρίτσι – Σπάρτακος (28/2)
Περιβόλα – ΠΑΟΚ Π. (14/2)
Δόξα Ελαιώνα – ΑΕΚ Π. 3-1
Παναχαϊκός – Προοδευτική 2-0
Ρεπό: Λύκοι Αιγιάλειας

ΕΠΟΜΕΝΗ (17ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ /24-25.02/
Λύκοι Αιγιάλειας – Άνω Καστρίτσι
Σπάρτακος – Δόξα Ελαιώνα
ΠΑΟΚ Π. – ΑΕΚ Π.
Κεραυνός Σελ. – Παναχαϊκός
Προοδευτική – Περιβόλα
Ρεπό: ΑΕ Αρόης

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αυτοί θα σφυρίξουν στο Ερασιτεχνικό

Ορίστηκαν πριν από λίγο από την ΕΠΣΑ, τα ονόματα των διαιτητών οι οποίοι θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις του Ερασιτεχνικού αυτού του Σαββατοκύριακου 24-25/2.

Αναλυτικά

Αγώνες του Σαββάτου 24-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Λιμνοχωρίου Λιμνοχώρι-Δόξα Παραλίας ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Εθνικός Σαγεΐκων ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Δαβουρλής K. 92 ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Άνω Αλισσού Λέων Α. Αλισσού-Άρης Πατρών ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Πήγασος Μπεγουλακίου ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Αετός Πατρών-Αναγέννηση Πατρών ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Πατρών-Νίκη Προαστείου ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Πείρος Ισώματος ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Χαλανδρίτσας Σταροχώρι-Ωλενιακός ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Πετεινοί-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Αγυιάς Αυτόνομη Π.Ο.-Πάτραι Α.Π.Σ. ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Απόλλων Εγλυκάδος-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Ρίου Αετός Ρίου-Ολυμπιακός Πατρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά Πατρών ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 25-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 10:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Δόξα Χαλανδρίτσας ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 13:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Φαραικός-Αστέρας Μιντιλογλίου ΠΑΠΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Λιμνοχωρίου Απόλλων Βίδοβας-Τριταιικός ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Βραχνεΐκων Καμίνια-Δίας Σαραβαλίου ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Λάππα Ατρόμητος Λάππα 2015-Πήγασος Πατρών ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 10:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ηρακλής Πατρών ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 12:00 Λακκόπετρας Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Πυρσός Πατρών ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 13:00 Βραχνεΐκων Δόξα Πατρών-Γαλήνη ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 15:30 Ροιτίκων ΑΕ Ροϊτίκων-Ρωμανός ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 10:30 Αγυιάς ΠΑΟΚ Πατρών-Α.Ε.Κ. Πατρών ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 12:00 Ζήριας Κεραυνός Σελιανιτίκων-Παναχαϊκός ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 13:00 Αγυιάς Σπάρτακος-Δόξα Ελαιώνος ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 13:00 Ροδιάς Λύκοι Αιγιάλειας-Άνω Καστρίτσι Δεν έχει οριστεί
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Προοδευτική Πατρών-Περιβόλα ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Ρίου Μέγας Δικέφαλος-Πάτρα 2005 A.E. ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Ζαρουχλεΐκων Ψηλαλώνια-Α.Π.Ο. Αρόη ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Αγυιάς Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Ικαρος Πετρωτού ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Πολύτεκνος ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Καλάβρυτα ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-Κεραυνός 2016 ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Καλαβρύτων Σκεπαστό-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ζήριας Ζήρια-ΤΑΔ’93-Φοίνικας Σαλμενίκου ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ακράτας Ακράτα-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Νίκης Προαστίου A.E. Δρέπανου-Θύελλα Αιγείρας ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ1′ ΕΠΣΑ): Τελευταία ευκαιρία για την Άρλα

Με τις ομάδες που διεκδικούν την άνοδο στην Β’ Κατηγορία, είτε μέσω απευθείας ανόδου, είτε μέσω μπαράζ, συνεχίζεται ο 1ος Όμιλος της Γ’ Κατηγορίας, που ετοιμάζεται για την 17η αγωνιστική.

Μετά το «σοκ» της προηγούμενης αγωνιστικής, όπου όλες οι ομάδες της κορυφής γνώρισαν ήττες, είχαμε και το εξ’ αναβολής ματς της 15ης ημέρας την περασμένη Τετάρτη 14/2, όπου η Γαλήνη νίκησε με 2-0 (Γιαννόπουλος και Βίλιαν) του Πετεινούς, με αποτέλεσμα να ανέβει στην 2η θέση, μόλις 3 βαθμούς από την κορυφή (!).

Σήμερα Τετάρτη 21/02, θα καλυφθεί και το τελευταίο κενό του Ομίλου, αφού στην Άρλα, η τοπική ομάδα θα υποδεχτεί την ΑΕ Δυμαίων, σε μια αναμέτρηση για την 16η Αγωνιστική. Το ματς ανάμεσα στις δύο «κιτρινόμαυρες» ομάδες από την Δυτική Αχαΐα, που αναβλήθηκε το Σάββατο, ορίστηκε στις 3.30 το μεσημέρι στο ίδιο γήπεδο. Με νίκη της Άρλας, ίσως και να μπορέσει η ομάδα να παλέψει για την 7η θέση, αφού θα μειώσει στους 4 την διαφορά από τους Πετεινούς και 6 από τον Ρωμανό.

Το Σαββατοκύριακο ακολουθεί αγωνιστική, με το ΑΕ Ροϊτίκων – Ρωμανός και το Δόξα Πατρών – Γαλήνη να ξεχωρίζουν, αφού είναι σίγουρο ότι θα φέρουν αλλαγή στην κορυφή και το πλασάρισμα των ομάδων που ξεχωρίζουν.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ…
ΑΕ Ροϊτίκων –29– 15Αγ. (33-21)
Δόξα Π. –26– 14Αγ. (30-19)
Πυρσός Π. –26– 15Αγ. (31-19)
————————
Γαλήνη –25– 14Αγ. (26-14)
Ηρακλής Π. –24– 14Αγ. (31-17)
Ρωμανός –23– 15Αγ. (22-17)
Πετεινοί –21– 15Αγ. (23-20)
————————
Άρλα –14– 14Αγ. (20-29)
Ολυυμπιακός Ζ. –10– 14Αγ. (18-39)
Α.Ε. Δυμαίων  –10– 14Αγ. (11-31)
Ατρόμητος Ζ. –6– 14Αγ. (17-38)

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ1′ ΕΠΣΑ): Σκαρφάλωσε 2η η Γαλήνη

Όχι απλά νίκησε, όχι απλά μπήκε στην 5αδα που χαρίζει δικαίωμα ανόδου, αλλά η Γαλήνη με τη νίκη με 2-0 στο εξ’ αναβολής ματς με τους Πετεινούς για τον 1ο Όμιλο της Γ’ Κατηγορίας, έφτασε την 2η θέση μόλις 3 βαθμούς από την κορυφή…!!!

Το παιχνίδι στην Αγυιά15η αγωνιστική– είχε ξεκάθαρο νικητή την ομάδα του Μπάμπη Παπαγιάννη, που με σκόρερ τους Γιαννόπουλο και Βίλιαν, έβαλε νέα δεδομένα στο πρωτάθλημα

* Το παιχνίδι που αναβλήθηκε το Σάββατο στην Άρλα, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την ΑΕ Δυμαίων, για την 16η Αγωνιστική, ορίστηκε την επόμενη Τετάρτη 21/02, στις 3.30μ.μ. στο ίδιο γήπεδο…

//Α’ ΟΜΙΛΟΣ Γ’ ΕΠΣΑ//
(Βαθμολογία σε 16 αγώνες)…
1. ΑΕ Ροϊτίκων –29– 15Αγ. (33-21) *
——————————–
2. Δόξα Π. –26 -14Αγ. (30-19) **
3. Πυρσός Π. –26– 15Αγ. (31-19) *
4. Γαλήνη –26 -14Αγ. (26-14) **
5. Ηρακλής Π. –24 -14Αγ. (31-17) **
——————————–
6. Ρωμανός –23– 15Αγ. (22-17) *
7. Πετεινοί –21 -15Αγ. (23-20) *
8. Άρλα –14 -14Αγ. (20-29) *
9. Ολυμπιακός Ζ. –10 -14Αγ. (18-39) **
10. Α.Ε. Δυμαίων –10 -14Αγ. (11-31) *
11. Ατρόμητος Ζ. –6 -14Αγ. (17-38) **
_________________________________
– Οι Πετεινοί έχουν -2 από περσινή τιμωρία.
– Η Γαλήνη έχει -4 από περσινή τιμωρία.
– Οι ομάδες με δύο (*) έχουν κάνει χρήση και των δύο ρεπό τους.
_________________________________

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ…
Άρλα – Α.Ε. Δυμαίων (21/2)
Ρωμανός – Πετεινοί 1-2
Ηρακλής Π. – Δόξα Π. 3-1
Γαλήνη – Ολυμπιακός Ζαρ. 5-1
Πυρσός Π. – ΑΕ Ροϊτίκων 3-1
Ρεπό: Ατρόμητος Ζαρ.

ΕΠΟΜΕΝΗ (17ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ /24.02/
Α.Ε. Δυμαίων – Πυρσός Π.
Ατρόμητος Ζ. – Ηρακλής Π.
Δόξα Π. – Γαλήνη
Πετεινοί – Ολυμπιακός Ζ.
ΑΕ Ροϊτίκων – Ρωμανός
Ρεπό: Άρλα

Διάβασε Περισσότερα

Facebook