Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ2′ ΕΠΣΑ): Φουλ αγωνιστική δράση…

Με τον Όμιλο να είναι σχεδόν αδιάφορος, αφού η Ελαιώνα δεν έχει «στοπ” και η 4αδα των μπαράζ ανόδου έχει σχεδόν κριθεί, συνεχίζεται ο 2ος Όμιλος της Γ’ Κατηγορίας, όπου 4 αναμετρήσεις ζητούν… διεξαγωγή.

Σε 3 δόσεις λοιπόν θα πραγματοποιηθούν αυτές οι αναμετρήσεις, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει ματς σήμερα (14/2), αύριο 915/2) και την μεθεπόμενη Τετάρτη 28/2.

Αναλυτικά..

ΕΞ’ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΕΣ…
Τετάρτη 14.02.18…
(16η Αγ.): Γηπ. «Α. Κάνιστρας” (4μ.μ.): Περιβόλα – ΠΑΟΚ Π. (Σπυρόπουλος)
(15η Αγ.): Γηπ. Αγυιάς (6μ.μ.): ΑΕΚ Π. – Άνω Καστρίτσι (Παπαχρήστος)

Πέμπτη 15.02.18…
(15η Αγ.): Γηπ. «Da Luz” Οβρυάς (6μ.μ.):  Προοδευτική Π. – ΑΕ Αρόης (δεν έχει οριστεί)

Τετάρτη 28.02.18…
(16η Αγ.): Γηπ. Ρίου (3.30μ.μ.): Άνω Καστρίτσι – Σπάρτακος (δεν έχει οριστεί)

//Β’ ΟΜΙΛΟΣ Γ’ ΕΠΣΑ//
(Βαθμολογία σε 16 αγώνες)…
1. Δόξα Ελ.  –38– 14Αγ. (32-1) **
——————————–
2. Παναχαϊκός –31– 15Αγ. (37-9) *
3. Άνω Καστρίτσι –29– 13Αγ. (32-11) **
4. Περιβόλα –25– 14Αγ. (25-15) *
5. Κεραυνός Σελ. –26– 14Αγ. (29-14) *
——————————–
6. Προοδευτική Π. –19– 14Αγ. (19-14) *
7. ΑΕΚ Π. –18– 13Αγ. (17-16) **
8. Σπάρτακος –9– 13Αγ. (10-23) **
9. Α.Ε. Αρόης –8– 13Αγ. (8-22) *
10. ΠΑΟΚ Π. –4– 14Αγ. (8-38) *
11. Λύκοι Αιγ. –-14– 14Αγ. (2-52) **
_________________________________

– Οι Λύκοι έχουν -5 λόγω τιμωρίας.
– Ο Παναχαϊκός και η Αρόη έχουν -2 από περσινή τιμωρία.
– Η ΑΕΚ έχει -4 από περσινή τιμωρία.
– Οι ομάδες με δύο (*) έχουν κάνει χρήση και των δύο ρεπό τους.
_________________________________

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ…
ΑΕ Αρόης – Κεραυνός Σελ. (….)
Άνω Καστρίτσι – Σπάρτακος (28/2)
Περιβόλα – ΠΑΟΚ Π. (14/2)
Δόξα Ελαιώνα – ΑΕΚ Π. 3-1
Παναχαϊκός – Προοδευτική 2-0
Ρεπό: Λύκοι Αιγιάλειας

ΕΠΟΜΕΝΗ (17ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ /24-25.02/
Λύκοι Αιγιάλειας – Άνω Καστρίτσι
Σπάρτακος – Δόξα Ελαιώνα
ΠΑΟΚ Π. – ΑΕΚ Π.
Κεραυνός Σελ. – Παναχαϊκός
Προοδευτική – Περιβόλα
Ρεπό: ΑΕ Αρόης

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ξεκίνησε η ανακατασκευή γηπέδου στο Πετρωτό

Θετικά νέα για το Πετρωτό, καθώς σήμερα (6/8) ξεκίνησαν οι εργασίες για κατασκευή γηπέδου με χλοοτάπητα, για τις ανάγκες, τόσο του Ίκαρου Πετρωτού, όσο και εν γένει για τους κατοίκους της περιοχής.

Είναι εύκολα αντιληπτό, πως η τοπική κοινωνία θα επωφεληθεί ποικιλοτρόπως, με κορωνίδα τα μικρά παιδιά, που θα έχουν πλέον την ευκαιρία να αθληθούν σε ένα αξιόλογο γήπεδο.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θλίψη για τον πρόεδρο και την οικογένεια του Ρωμανού

Ο πρόεδρος του Ρωμανού, Νίκος Ηλιόπουλος, περνά δύσκολες στιγμές, αφού έχασε την πολυαγαπημένη αδερφή του Μαρία και είναι συγκλονισμένος.

Η ομάδα, το τεχνικό τιμ και τα μέλη της διοίκησης είναι δίπλα του και προσπαθούν να τον στηρίξουν.

«Κουράγιο Νικόλα, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάσει», αναφέρει λιτά η ανακοίνωση της ομάδας.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ’ ΕΠΣΑ): Γκολ και φύγαμε… για Β’

Μπορεί να χρειάστηκε 115’ λεπτά, αλλά ένα γκολ του «Καφού» Α. Φωτόπουλου αρκούσε για να δώσει στην ομάδα της Προοδευτικής το 9ο εισιτήριο ανόδου απ’ την Γ’ κατηγορία στην Β’, μετά από ένα συγκλονιστικό ματς το γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο.

Ελάχιστες ευκαιρίες στα 90 λεπτά του ματς από τις δύο ομάδες, και ήταν δεδομένο, ότι όποιος σκοράρει θα πάρει και τη νίκη. Από μια ευκαιρία στο α’ μέρος Γαλήνη και Προδευτική, το ίδιο και στην επανάληψη με τους τυπικά γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη φάση στο 90’, ενώ η Προοδευτική είχε την μικρή μεν, υπεροχή.

Στο πρόσθετο 30λεπτο, χρειάστηκε μια ενέργεια του Φωτόπουλου, στο 115’, όταν πέρασε 2 αντιπάλους και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λάγιου για το 0-1 που έμελε να στείλει τους «βυσσινί» στην παραπάνω κατηγορία.

Γαλήνη (Παπαγιάννης): Λάγιος, Θωμάς, Κακαφώνης, Λαμπρόπουλος, Μαρτζάκλης, Κατσούρης, Γιαννόπουλος (66’ Στέλλας), Μενύχτας, Μπεκιάρι, Δελδήμος, Θεοδοσόπουλος.
Προοδευτική (Μπαζάρογλου): Έξαρχος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Α. Μαρτζάκλης, Γ. Μαρτζάκλης, Νικολόπουλος, Ρουμελιώτης, Μπούνιας, Μπαρούνης (86’ Γραικούσης), Φωτόπουλος (119’ Γρίβας), Παναγιωτόπουλος (84’ Μανιάτης).
Διαιτητές: Μέρμηγκας (Θανέλας – Ζούλης)

ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Β’
1. Πυρσός Πατρών
2. Δόξα Ελαιώνα
3. ΑΕ Ροϊτίκων
4. Άνω Καστρίτσι
5. Ηρακλής Π.
6. Κεραυνός Σελιανιτίκων
7. Πετεινοί
8. Παναχαϊκός
9. Προοδευτική

Διάβασε Περισσότερα

Facebook