Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ2′ ΕΠΣΑ): Η «Προο» στο νοκ-άουτ

Επιβεβαιώνοντας την υπεροχή της, η Προοδεετική επικράτησε με 4-0 της ουραγού ΑΕΚ και κατέλαβε την 2η θέση, με αποτέλεσμα να τερματίσει 2η και να παλέψει σε νοκ-άουτ για την άνοδο της.

Οι «βυσσινί» με τέρματα των Μπαρούνη (2), Παναγιωτόπουλου και Γρίβα, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ούτως ή άλλως αδύναμη ΑΕΚ και πανηγύρισαν την εξασφάλσιση… ακόμη μιας ευκαιρίας.

Στο άλλο ματς, ο Παναχαϊκός νίκησε 3-1 την Περιβόλα και απλά πανηγύρισε το τελευταίο του ματς στη Γ’ Κατηγορία με νίκη…

Αναλυτικά…

6η Αγωνιστική
Τετάρτη 2 Μαΐου 2018

Γηπ. «Α. Κάνιστρας» (15:30): Προοδευτική – ΑΕΚ Πατρών 4-0 (Κουτρουμάνης, Νούλας-Μπλίκας)
Γηπ. Σουλίου 02/05 (18:00): Παναχαϊκός – Περιβόλα 3-1 (Παρδάλης, Τραγούλις-Θωμόποουλος)

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Σε 6 ματς)

Παναχαϊκός 17 (13-3)
—————————–
Προοδευτική 13 (8-3)
—————————–
Περιβόλα 8 (8-4)
ΑΕΚ Πατρών 1 (0-18)

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ…
1η Αγωνιστική
Σουλίου 14/04 1-0  Παναχαϊκός – ΑΕΚ Π.
«Α. Κάνιστρας» 15/04 0-0 Προοδευτική – Περιβόλα

2η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 18/04 1-1 Περιβόλα– Παναχαϊκός
Ρίου 18/04 0-2 ΑΕΚ Π. – Προοδευτική

3η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 21/04 1-0 Προοδευτική – Παναχαϊκός
«Α. Κάνιστρας» 22/04 0-2 ΑΕΚ Π. – Περιβόλα

4η Αγωνιστική
Σουλίου 25/04 3-0 Παναχαϊκός – Προοδευτική
«Α. Κάνιστρας» 25/04 4-0 Περιβόλα – ΑΕΚ Πατρών

5η Αγωνιστική
«Α. Κάνιστρας» 29/04 0-5 ΑΕΚ Πατρών – Παναχαϊκός
«Α. Κάνιστρας» 29/04 0-1 Περιβόλα – Προοδευτική

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θλίψη για τον πρόεδρο και την οικογένεια του Ρωμανού

Ο πρόεδρος του Ρωμανού, Νίκος Ηλιόπουλος, περνά δύσκολες στιγμές, αφού έχασε την πολυαγαπημένη αδερφή του Μαρία και είναι συγκλονισμένος.

Η ομάδα, το τεχνικό τιμ και τα μέλη της διοίκησης είναι δίπλα του και προσπαθούν να τον στηρίξουν.

«Κουράγιο Νικόλα, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάσει», αναφέρει λιτά η ανακοίνωση της ομάδας.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ’ ΕΠΣΑ): Γκολ και φύγαμε… για Β’

Μπορεί να χρειάστηκε 115’ λεπτά, αλλά ένα γκολ του «Καφού» Α. Φωτόπουλου αρκούσε για να δώσει στην ομάδα της Προοδευτικής το 9ο εισιτήριο ανόδου απ’ την Γ’ κατηγορία στην Β’, μετά από ένα συγκλονιστικό ματς το γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο.

Ελάχιστες ευκαιρίες στα 90 λεπτά του ματς από τις δύο ομάδες, και ήταν δεδομένο, ότι όποιος σκοράρει θα πάρει και τη νίκη. Από μια ευκαιρία στο α’ μέρος Γαλήνη και Προδευτική, το ίδιο και στην επανάληψη με τους τυπικά γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη φάση στο 90’, ενώ η Προοδευτική είχε την μικρή μεν, υπεροχή.

Στο πρόσθετο 30λεπτο, χρειάστηκε μια ενέργεια του Φωτόπουλου, στο 115’, όταν πέρασε 2 αντιπάλους και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λάγιου για το 0-1 που έμελε να στείλει τους «βυσσινί» στην παραπάνω κατηγορία.

Γαλήνη (Παπαγιάννης): Λάγιος, Θωμάς, Κακαφώνης, Λαμπρόπουλος, Μαρτζάκλης, Κατσούρης, Γιαννόπουλος (66’ Στέλλας), Μενύχτας, Μπεκιάρι, Δελδήμος, Θεοδοσόπουλος.
Προοδευτική (Μπαζάρογλου): Έξαρχος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Α. Μαρτζάκλης, Γ. Μαρτζάκλης, Νικολόπουλος, Ρουμελιώτης, Μπούνιας, Μπαρούνης (86’ Γραικούσης), Φωτόπουλος (119’ Γρίβας), Παναγιωτόπουλος (84’ Μανιάτης).
Διαιτητές: Μέρμηγκας (Θανέλας – Ζούλης)

ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Β’
1. Πυρσός Πατρών
2. Δόξα Ελαιώνα
3. ΑΕ Ροϊτίκων
4. Άνω Καστρίτσι
5. Ηρακλής Π.
6. Κεραυνός Σελιανιτίκων
7. Πετεινοί
8. Παναχαϊκός
9. Προοδευτική

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι διαιτητές των μπαράζ στις 12-13/5…

Ορίστηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα μπαράζ ανόδου και υποβιβασμού σε Α’ και Β’ Κατηγορία αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 12-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Αναγέννηση Πατρών-Αετός Πατρών ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Απόλλων Βίδοβας ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 13-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Πήγασος Μπεγουλακίου ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Δημοτικό Στ. Αιγίου Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Λέων Α. Αλισσού ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Νίκης Προαστίου Αργυρά Πατρών-Θύελλα Αιγείρας ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Αβύθου Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Γ’ κατηγορία – Μπαράζ PLAYOFF-1η 17:30 Αγυιάς Γαλήνη-Προοδευτική Πατρών ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOFF B-1η 18:00 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Διάβασε Περισσότερα

Facebook