Connect with us

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Οι… εντός έδρας επιτυχίες της ΝΕΠ

Εξαιρετικές εμφανίσεις, βελτίωση επιδόσεων και πολλές υποσχέσεις για το μέλλον για τους 24 συμμετέχοντες της Αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης της ΝΕΠ στο «25ο Κύπελλο Χριστουγέννων» («SCC 2017»), το οποίο διοργανώθηκε το τριήμερο 1-3 Δεκεμβρίου στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός».

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των κολυμβητών-τριών του Σταύρου Νταλαχάνη είχαν ως εξής (σε παρένθεση το έτος γέννησης):

Αδαμαντία Προκοπίου (1995): 1η στα 50μ. πρόσθ. (34.62).
Φίλιππος Τσιφοπανόπουλος (1998): 2ος στα 100μ. πετ. (1.08.62), 2ος στα 50μ. πρόσθ. (33.13), 1ος στα 100μ. πρόσθ. (1.14.68).
Νεφέλη Δρακοπούλου (2000): 1η στα 50μ. ελ. (30.58).
Γιάννης Βαρβασαινίτης (2001): 2ος στα 400μ. ελ. (4.22.26), 1ος στα 100μ. πετ. (1.01.37), 1ος στα 200μ. πετ. (2.15.22).
Βάσσος Κωσταντόπουλος (2001): 1ος στα 50μ. πρόσθ. (32.47), 1ος στα 100μ. πρόσθ. (1.10.53), 1ος στα 200μ. πρόσθ. (2.34.10).
Σπύρος Φλωρόπουλος (2002): 1ος στα 50μ. πρόσθ. (32.53), 1ος στα 100μ. πρόσθ. (1.10.06), 1ος στα 200μ. πρόσθ. (2.35.53).
Αθανασία Διαμαντή (2003): 1η στα 50μ. ελ. (27.98), 1η στα 100μ. ελ. (1.00.85), 1η στα 50μ. πετ. (29.63).
Κωνσταντίνος Ζαμπλάρας (2003): 3ος στα 50μ. ελ. (27.43), 3ος στα 100μ. ελ. (59.07), 1ος στα 200μ. ελ. (2.11.79).
Δημήτρης Μαρίνης (2003): 5ος στα 50μ. ελ. (27.82), 1ος στα 50μ. ύπτ. (30.11), 1ος στα 100μ. ύπτ. (1.05.88).
Κωνσταντίνος Σκούτας (2003): 3ος στα 50μ. πετ. (29.57), 3ος στα 100μ. πετ. (1.05.37), 3ος στα 200μ. πετ. (2.29.88).
Αλέξανδρος Σταθόπουλος (2003): 7ος στα 50μ. πρόσθ. (35.35), 6ος στα 100μ. πρόσθ. (1.18.23), 1ος στα 200μ. Μ.Α. (2.29.82).
Αγγελος Βαρβασαινίτης (2004): 1ος στα 200μ. ελ. (2.20.64), 2ος στα 400μ. ελ. (4.55.96), 4ος στα 200μ. πετ. (2.48.92).
Γεράσιμος Βαρβατσούλης (2004): 2ος στα 50μ. ελ. (27.18), 2ος στα 100μ. ελ. (1.00.82), 1ος στα 50μ. πετ. (29.62).
Ελενα Γιαννακοπούλου (2004): 2η στα 50μ. ύπτ. (35.05), 2η στα 100μ. ύπτ. (1.17.22), 3η στα 200μ. ύπτ. (3.00.85).
Σταύρος Διαμαντόπουλος (2004): 1ος στα 100μ. πρόσθ. (1.20.51), 1ος στα 200μ. πρόσθ. (2.52.67), 2ος στα 200μ. Μ.Α. (2.37.81).
Σοφία Καναβού (2004): 1η στα 50μ. ελ. (29.55), 2η στα 100μ. ελ. (1.05.62), 1η στα 50μ. πετ. (31.74).
Χρυσάνθη Μαρίνη (2004): 6η στα 100μ. ελ. (1.11.63), 3η στα 50μ. ύπτ. (35.48), 5η στα 100μ. ύπτ. (1.20.17).
Κωνσταντίνος Γεωργακάκης (2005): 1ος στα 50μ. ελ. (28.51), 1ος στα 100μ. ελ. (1.03.10), 1ος στα 50μ. πετ. (31.01).
Βασιλική Δημοπούλου (2005): 2η στα 50μ. πετ. (35.06), 1η στα 100μ. πετ. (1.18.53), 4η στα 200μ. πετ. (3.02.23).
Ανδρόνικος Κωσταντόπουλος (2005): 1ος στα 400μ. ελ. (4.59.87), 1ος στα 1500μ. ελ. (19.34.76), 1ος στα 200μ. ύπτ. (2.41.50).
Βικτώρια-Θεώνη Μπίτση (2005): 1η στα 50μ. ελ. (30.76), 1η στα 50μ. ύπτ. (33.73), 1η στα 100μ. ύπτ. (1.14.06).
Νίκη Μπουσίου (2005): 35.32 στα 50μ. ελ., 6η στα 50μ. πρόσθ. (44.65), 7η στα 100μ. πρόσθ. (1.38.74).
Διονύσης Πασσάς (2005): 1.16.03 στα 100μ. ελ., άκυρος στα 100μ. ύπτ.
Χριστίνα Φλουσκούνη (2005): 3η στα 50μ. πρόσθ. (41.40), 3η στα 100μ. πρόσθ. (1.30.47), 3η στα 200μ. πρόσθ. (3.15.29).

Τα αποτελέσματα στα Ομαδικά είχαν ως εξής:
– 2η θέση στα 4×100μ. ελ. (2 αγόρια-2 κορίτσια ) με 4.15.90.
– 1η θέση στα 4×100μ. Μ.Ο. (2 αγόρια- 2 κορίστια) με 4.28.21.

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εξαιρετική παρουσία της ΝΕΠ στο «Λευκός Πύργος»

Η Προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης της ΝΕΠ διέπρεψε για μια ακόμη φορά σε μια εγχώρια διοργάνωση που συμμετείχε. Ο λόγος για το κολυμβητικό μίτινγκ «Λευκός Πύργος» που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στην Θεσσαλονίκη, με τα «δελφίνια» να φέρνουν πολλές πρωτιές και διακρίσεις.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το έτος γέννησης):

Παναγιώτα Γιαννακοπούλου (2006): 1.12.43 στα 100μ. ελ., 3η στα 50μ. πετ. (34.07), 3η στα 100μ. πετ. (1.17.59).
Χάρις Ζαχαροπούλου (2006): 7η στα 50μ. ύπτ. (1.19.06), 7η στα 100μ. ύπτ. (1.19.06), 3η στα 200μ. ύπτ. (2.49.14).
Αρης Μάνος (2006): 6ος στα 50μ. πρόσθ. (40.14), 5ος στα 100μ. πρόσθ. (1.26.87), 4ος στα 200μ. πρόσθ. (3.06.22).
Κατερίνα Μαρίνη (2006): 3η στα 50μ. ύπτ. (35.50), 6η στα 100μ. ύπτ. (1.18.26), 2η στα 200μ. ύπτ. (2.48.12).
Αθανάσιος Μπουρόπουλος (2006): 1η στα 50μ. πρόσθ. (37.57), 3ος στα 100μ. πρόσθ. (1.24.25), άκυρος στα 200μ. πρόσθ.
Δήμητρα Χριστοπούλου (2006): 46.55 στα 50μ. πρόσθ., 1.41.26 στα 100μ. πρόσθ., 3.30.96 στα 200μ. πρόσθ.
Π. Γιαλέρνιου (2007): 38.66 στα 50μ. ελ., 1.27.74 στα 100μ. ελ., 49.98 στα 50μ. πρόσθ.
Δήμητρα Θανοπούλου (2007): 1η στα 50μ. πρόσθ. (42.31), 1η στα 100μ. πρόσθ., 1η στα 200μ. πρόσθ. (3.12.68).
Νίκη Μπατιστάτου (2007): Ακυρη στα 50μ. πρόσθ., άκυρη στα 200μ. πρόσθ., 3.14.13 στα 200μ. Μ.Α.
Αποστολία Σκούτα (2007): 1η στα 100μ. ελ. (1.07.47), 1η στα 50μ. πετ. (39.97), 1η στα 100μ. πετ. (1.15.08).
Ανδρέας Τσίπης (2007): 3ος στα 50μ. ύπτ. (38.14), 2ος στα 100μ. ύπτ. (1.21.41), 4ος στα 200μ. ύπτ. (2.55.72).
Αναστασία Αναστασίου (2008): 2η στα 50μ. ύπτ. (41.12), 2η στα 100μ. ύπτ. (1.29.17).
Χριστίνα Γεραμούτσου (2008): 53.81 στα 50μ. πρόσθ., 1.55.88 στα 100μ. πρόσθ.
Νάντια Ζήκου (2008): 2η στα 50μ. ελ. (34.58), 2η στα 100μ. ελ. (1.15.82).
Βασ. Μπουροπούλου (2008): 3η στα 50μ. πρόσθ. (46.25), 3η στα 100μ. πρόσθ. (1.37.41).
Βερόνικα Πεφάνη (2008): 1η στα 50μ. ύπτ. (39.88), άκυρη στα 100μ. ύπτ.
Φ. Χρυσανθακόπουλος (2008): 3ος στα 50μ. ελ. (33.59), 2ος στα 50μ. πετ. (36.59).

Διάβασε Περισσότερα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Δυναμική παρουσία της ΝΕΠ στο «Κύπελλο Άνοιξης»

Εξαιρετική παρουσία είχε η ΝΕΠ στο «Κύπελλο Άνοιξης» που διοργάνωσε ο ΝΟΠ το διήμερο 21-22 Απριλίου στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός», με το πατρινό συγκρότημα να σαρώνει στα μετάλλια και να κλέβει την παράσταση.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της Αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης των «δελφινιών» (προπονητής ο Σταύρος Νταλαχάνης) έχουν ως εξής:

1 Βαρβασαινίτης Ιωάννης 2001 50 Πεταλ. 28.43 2ος 100 Πεταλ. 1.01.93 2ος 200 Πεταλ. 2.17.16 1ος
2 Κωσταντόπουλος Βάσσος 2001 50 Πρόσθ. 32.44 1ος 100 Πρόσθ. 1.11.58 1ος 200 Μ.Α. 2.21.80 2ος
3 Σκούτα Ελένη 2001 50 Ελεύθ. 31.74 8η 50 Πεταλ. 33.60 7η
4 Διαμαντή Αθανασία 2003 50 Πεταλ. 28.79 1η 100 Πεταλ. 1.06.43 1η 200 Πεταλ. 2.32.38 1ος
5 Ζαμπλάρας Κωνσταντίνος 2003 50 Ελεύθ. 26.40 3ος 100 Ελεύθ. 57.23 3ος 200 Ελεύθ. 2.06.89 4ος
6 Κωσταντόπουλος Αιμίλιος 2003 50 Πρόσθ. 36.86 5ος 100 Πρόσθ. 1.21.55 4ος 200 Πρόσθ. 2.50.08 1ος
7 Μαρίνης Δημήτρης 2003 50 Ύπτιο 29.35 2ος 100 Ύπτιο 1.04.28 2ος 200 Ύπτιο 2.22.54 1ος
8 Σταθόπουλος Αλέξανδρος 2003 50 Πρόσθ. 35.70 4ος 100 Πρόσθ. 1.19.41 3ος 200 Πρόσθ. 2.54.50 4ος
9 Βαρβασαινίτης Αγγελός 2004 50 Ελεύθ. 29.83 100 Ελεύθ. 1.05.39 200 Ελεύθ. 2.19.85
10 Βαρβατσούλης Γεράσιμος 2004 50 Ελεύθ. 26.87 40ος 50 Πεταλ. 28.41 1ος 200 Ελεύθ. 2.16.83 7ος
11 Γιαννακοπούλου Έλενα 2004 50 Ύπτιο 34.93 4η 100 Ύπτιο 1.20.46 200 Ύπτιο 2.50.79 5η
12 Διαμαντόπουλος Σταύρος 2004 50 Πρόσθ. 37.65 6ος 200 Πρόσθ. 2.51.91 2ος 200 Μ.Α. 2.39.23 5ος
13 Καναβού Σοφία 2004 50 Ελεύθ. 28.83 3η 50 Ύπτιο 35.79 5η 50 Πεταλ. 30.50 3η
14 Μαρίνη Χρυσάνθη 2004 50 Ελεύθ. 31.94 100 Ελεύθ. 1.10.50 6η 200 Ύπτιο 2.52.85 6η
15 Γεωργακάκης Κωνσταντίνος 2005 50 Ελεύθ. 28.53 9ος 100 Ελεύθ. 1.02.42 6ος 50 Πεταλ. 31.05 7ος
16 Δημοπούλου Βασιλική 2005 50 Πεταλ. 34.10 100 Πεταλ. 1.17.07 5η 200 Πεταλ. 2.57.48 3η
17 Κωσταντόπουλος Ανδρόνικος 2005 200. Ελεύθ. 2.19.51 8ος 400 Ελεύθ. 4.50.13 1ος 200 Ύπτιο 2.42.83 4ος
18 Μπίτση Βικτώρια 2005 50 Ελεύθ. 30.85 6η 50 Ύπτιο 34.14 3η 100 Ύπτιο 1.15.85 7η
19 Μπουσίου Νίκη 2005 50 Ελεύθ. 34.85 50 Πρόσθ. 43.85 200 Μ.Α. 3.08.51 6η
20 Πασσάς Διονύσης 2005 50 Ελεύθ. 32.56 50 Πρόσθ. 45.04 100 Πρόσθ. 1.41.74
21 Φλουσκούνη Χριστίνα 2005 50 Πρόσθ. 42.89 100 Πρόσθ. 1.27.61 5η 200 Πρόσθ. 3.09.12 4η
ΟΜΑΔΙΚΑ
1 8Χ50 μιξ (Αγορια-Κορίτσια) 1οι 3.44.40

Με τον προπονητή της Αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης της ΝΕΠ, Σταύρο Νταλαχάνη προπονούνται και δυο ακόμη παιδιά που προέρχονται από τα «δελφίνια» και, πλέον, ανήκουν σε άλλες ομάδες. Ο λόγος για τους Ντίνο Κυριαζή και Θάνο Ζαφειρόπουλο, τα αποτελέσματα των οποίων στο «Κύπελλο Ανοιξης» έχουν ως εξής:

1 Κυριαζής Κων/νος. (Ωκεανός) 2000 50 Ύπτιο 27.24 10ς 100 Ύπτιο 1.01.06 1ος 200 Μ.Α. 2.14.69 1ος
2 Ζαφειρόπουλος Αθανάσιος. (Ο.Σ.Φ.Π.) 2000 200 Ελεύθ. 1.54.70 1ος 100 Πεταλ. 57.19 1ος

Διάβασε Περισσότερα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Αυτή είναι η αποστολή της ΝΕΠ στο «Κύπελλο Άνοιξης»

Με πολυπληθή παρουσία και από την Προαγωνιστική της ομάδα (συνολικά 56 κολυμβητές-τριες) θα συμμετάσχει η ΝΕΠ στο «Κύπελλο Άνοιξης» που διοργανώνει ο ΝΟΠ στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός».

Αναλυτικά όλες οι συμμετοχές των «δελφινιών» (προπονήτριες η Λίνα Μαστροπάσκουα και η Αννα Λυκούδη):
1
Αναστασοπούλου Ευαγγελία
2006
100 Ελεύθ
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
2
Αποστολοπούλου Θεοδώρα
2006
100 Ύπτιο
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
3
Βαλλιανάτος Γεράσιμος
2006
100 Ελεύθ
200 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
4
Γιαννακοπούλου Παναγιώτα
2006
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
200 Μ.Α.
5
Ζαχαροπούλου Χάρις
2006
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
200 Ύπτιο
6
Κόμες Εμμανουέλε
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
7
Μάνος Άρης
2006
50 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
200 Μ.Α.
8
Μαργαρίτης Άγγελος
2006
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
200 Ύπτιο
9
Μαρίνη Κατερίνα
2006
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
200 Ύπτιο
10
Μιχαλάτου Νικολία
2006
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
11
Μπουρόπουλος Αθανάσιος
2006
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
12
Χρυστοπούλου Δήμητρα
2006
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
200 Μ.Α.
13
Βέρρας Μάνος
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 ΄Υπτιο
14
Βουκελάτος Δημήτρης
2007
100 Ελεύθ
400 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
15
Βουκελάτος Χρήστος
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 ΄Υπτιο
16
Γεωργακάκης Ευστάθιος
2007
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
50 ΄Υπτιο
17
Γιαλέρνιου Π.
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
18
Δημόπουλος Σπύρος
2007
100 Ελεύθ
400 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
19
Διαμαντόπουλος Αλέξανδρος
2007
100 Ελεύθ
400 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
20
Θανοπούλου Δήμητρα
2007
50 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
21
Λιβαθυνού Αργυρώ
2007
50 Ύπτιο
200 Ύπτιο
50 Πεταλ.
22
Μπατιστάτου Νίκη
2007
50 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
200 Μ.Α.
23
Μπούσιος Ηλίας
2007
50 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
24
Σκούτα Αποστολία
2007
100 Ύπτιο
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
25
Σταθόπουλος Αριστείδης
2007
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
26
Τζίνης Θεόδωρος
2007
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
100 Πρόσθ.
27
Τσίπης Ανδρέας
2007
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
200 Ύπτιο
28
Αθανασόπουλος Ν.
2008
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
29
Αναστασίου Αναστασία
2008
50 Ύπτιο
200 Μ.Α.
30
Βαλλιανάτος Κων/νος
2008
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
31
Βαρβατσούλη Βασιλική
2008
100 Ελεύθ
50 Πρόσθ.
32
Βότσαρη Άννα – Μαρία
2008
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
33
Γεραμούτσου Χριστίνα
2008
50 Ύπτιο
100 Πρόσθ.
34
Ζήκου Νάντια
2008
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
35
Καλογερή Κλειώ
2008
50 Ελεύθ.
36
Κοντάκου Δήμητρα
2008
100 Ελεύθ
100 Πρόσθ.
37
Μιχαλάτος Δημήτρης
2008
100 Ελεύθ
100 Πεταλ.
38
Μιχαλοπούλου Μαριλία
2008
50 Ύπτιο
100 Πρόσθ.
39
Μπαράκος Αλέξανδρος
2008
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
40
Μπουροπούλου Βασ.
2008
100 Ελεύθ
100 Πρόσθ.
41
Πεφάνη Βερόνικα
2008
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
42
Πλούμη Ανδριάννα
2008
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
43
Σαράντης Ανδρέας
2008
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
44
Σίλλα Κων/νος
2008
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
45
Στεφανάτος Γεράσιμος
2008
50 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
46
Τρίγγος Άγγελος
2008
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
47
Τσιόκανου Χρ.
2008
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
48
Χρυσανθακοπουλος Φ.
2008
100 Ελεύθ
50 Πεταλ.
49
Γκόρκου Δήμητρα
2009
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
50
Ζιαμπάρας Μάριος
2009
50 Πρόσθ.
50 Πεταλ.
51
Καλογερή Μαρίζα
2009
100 Ελεύθ
50 Πρόσθ.
52
Καούρη Κων/να
2009
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
53
Κουρής θεοφάνης
2009
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
54
Μπουσίου Έλένη
2009
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
55
Σπυρόπουλος μάριος
2009
50 Ύπτιο
56
Τασιούλας Σωτήρης
2009
100 Ελεύθ
50 Πεταλ.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook