Connect with us

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Με πολυπληθή συμμετοχή η ΝΕΠ στην ημερίδα κολύμβησης

Στην Ημερίδα Ορίων Αγωνιστικών Κατηγοριών και στην Ημερίδα για παιδιά ηλικίας 9, 10, 11 και 12 ετών, (Προαγωνιστική κατηγορία) που θα γίνουν το Σάββατο στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» της Πάτρας, θα συμμετάσχει η ΝΕΠ με πολυπληθή αποστολή.

Οι συμμετοχές της Αγωνιστικής ομάδας της ΝΕΠ έχουν ως εξής:
1
Βαρβασαινίτης Ιωάννης
2001
800 Ελεύθ.
1500 Ελεύθ.
2
Κωσταντόπουλος Βάσσος
2001
100 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
3
Διαμαντή Αθανασία
2003
200 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
200 Μ.Α.
4
Ζαμπλάρας Κωνσταντίνος
2003
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
5
Κωσταντόπουλος Αιμίλιος
2003
50 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
6
Μαρίνης Δημήτρης
2003
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
7
Σκούτας Κωνσταντίνος
2003
100 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
8
Σταθόπουλος Αλέξανδρος
2003
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
9
Βαρβασαινίτης Αγγελός
2004
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
10
Βαρβατσούλης Γεράσιμος
2004
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
11
Γιαννακοπούλου Έλενα
2004
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
200 Ύπτιο
12
Διαμαντόπουλος Σταύρος
2004
50 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
13
Καναβού Σοφία
2004
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
14
Μαρίνη Χρυσάνθη
2004
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
15
Γεωργακάκης Κωνσταντίνος
2005
200 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
16
Δημοπούλου Βασιλική
2005
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
400 Μ.Α.
17
Κωσταντόπουλος Ανδρόνικος
2005
400 Ελεύθ.
1500 Ελεύθ.
18
Μπίτση Βικτώρια
2005
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
200 Ύπτιο
19
Μπουσίου Νίκη
2005
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
20
Φλουσκούνη Χριστίνα
2005
50 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
200 Μ.Α.
Επίσης θα αγωνιστεί και ο Θάνος Ζαφειρόπουλος που προέρχεται από τη ΝΕΠ (ανήκει στον Ολυμπιακό).
2000
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
Οι συμμετοχές της Προαγωνιστικής ομάδας κολύμβησης της ΝΕΠ:
1
Αναστασοπούλου Ευαγγελία
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
2
Αποστολοπούλου Θεοδώρα
2006
100 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
50 Πεταλ.
3
Βαλλιανάτος Γεράσιμος
2006
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
4
Γιαννακοπούλου Παναγιώτα
2006
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
5
Ζαχαροπούλου Χάρις
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
6
Κόμες Εμμανουέλε
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
7
Μάνος Άρης
2006
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
400 Μ.Α.
8
Μαργαρίτης Άγγελος
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
9
Μαρίνη Κατερίνα
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
10
Μιχαλάτου Νικολία
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
11
Μπίτση Κοραλία
2006
200 Εελεύθ.
400 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
12
Χρυστοπούλου Δήμητρα
2006
200 Εελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
13
Βέρρας Μάνος
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
14
Βουκελάτος Δημήτρης
2007
50 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
15
Βουκελάτος Χρήστος
2007
100 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
16
Γεωργακάκης Ευστάθιος
2007
400 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
17
Γιαλέρνιου Π.
2007
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
18
Δημόπουλος Σπύρος
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
19
Διαμαντόπουλος Αλέξανδρος
2007
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
20
Θανοπούλου Δήμητρα
2007
100 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
21
Λιβαθυνού Αργυρώ
2007
50 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
100 Πεταλ.
22
Μπατιστάτου Νίκη
2007
50 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
23
Μπούσιος Ηλίας
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
24
Σκούτα Αποστολία
2007
200 Εελεύθ.
50 Ύπτιο
25
Σταθόπουλος Αριστείδης
2007
50 Πεταλ.
50 Πρόσθ.
200 Μ.Α.
26
Τζίνης Θεόδωρος
2007
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
27
Τσίπης Ανδρέας
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
28
Αθανασόπουλος Ν.
2008
100 Ύπτιο
100 Πρόσθ.
29
Αναστασίου Αναστασία
2008
50 Πεταλ.
200 Μ.Α.
30
Βαλλιανάτος Κων/νος
2008
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
31
Βαρβατσούλη Βασιλική
2008
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
32
Βότσαρη Άννα – Μαρία
2008
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
33
Γεραμούτσου Χριστίνα
2008
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
34
Ζήκου Νάντια
2008
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
35
Καλογερή Κλειώ
2008
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
36
Κοντάκου Δήμητρα
2008
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
37
Μιχαλάτος Δημήτρης
2008
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
38
Μιχαλοπούλου Μαριλία
2008
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
39
Μουμούρης Φαίδων
2008
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
40
Μπαράκος Αλέξανδρος
2008
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
41
Μπουροπούλου Βασ.
2008
200 Εελεύθ.
200 Μ.Α.
42
Πεφάνη Βερόνικα
2008
100 Ύπτιο
50 Πεταλ.
43
Πλούμη Ανδριάννα
2008
50 Πεταλ.
200 Μ.Α.
44
Σαράντης Ανδρέας
2008
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
45
Σίλλα Κων/νος
2008
50 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
46
Στεφανάτος Γεράσιμος
2008
200 Εελεύθ.
50 Πρόσθ.
47
Τρίγγος Άγγελος
2008
100 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
48
Τσιόκανου Χρ.
2008
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
49
Χρυσανθακοπουλος Φ.
2008
200 Εελεύθ.
200 Μ.Α.
50
Σπυρόπουλος Ιωάννης
2009
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
51
Γκόρκου Δήμητρα
2009
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
52
Ζιαμπάρας Μάριος
2009
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
53
Καλογερή Μαρίζα
2009
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
54
Καούρη Κων/να
2009
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
55
Κουρής θεοφάνης
2009
100 Ελεύθ.
56
Μπουσίου Έλένη
2009
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
57
Τασιούλας Σωτήρης
2009
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ν. Δράκου: «Προσπαθώ να παραμείνω σε υψηλό επίπεδο, συγχαρητήρια στην ελληνική αποστολή»

Το δικό της μήνυμα μετά την ολοκλήρωση των αγωνιστικών της υποχρεώσεων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Γλασκώβης, έστειλε η Νόρα Δράκου, ευχαριστώντας τον κόσμο για την στήριξη.

Αναλυτικά:

«Έφτασε το τέλος. Μετά από 3 ημιτελικούς, έναν τελικό και ένα ατομικό ρεκόρ. Μετά από 10 χρόνια προσπαθώ να παραμείνω σε υψηλό επίπεδο. Προσπαθώ να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για εμένα, για την οικογένειά μου αλλά και για όλη την ομάδα μου, που δουλεύει καθημερινά πίσω από εμένα, για εμένα. Ευχαριστώ για όλα σας τα μηνύματα. Συγχαρητήρια σε όλη την Ελληνική αποστολή που με πολύ λιγότερα μέσα από τις άλλες χώρες, καταφέρνει και είναι ανταγωνιστική. Καλή συνέχεια στους υπόλοιπους».

Διάβασε Περισσότερα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πρόκριση μέσω Ρωσίας για την Δράκου

Την παρουσία της στα ημιτελικά στα 50μ ύπτιο πανηγυρίζει η Νόρα Δράκου, καθώς μπορεί να κατετάγη 19η στο σύνολο (28.53) αλλά η ανέλπιστη απόσυρση της Ρωσίδας Μαρία Καμένεβα, της έδωσε το πολυπόθητο εισιτηρίο.

Θυμίζουμε πως η Νόρα Δράκου έχει ήδη προκριθεί στον τελικό των 50μ ελεύθερο, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα υγρού στίβου στη Γλασκώβη.

Διάβασε Περισσότερα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πέρασε στον τελικό των 50 μέτρων ελεύθερο η Δράκου

Σαν σίφουνας προκρίθηκε στον τελικό των 50 μέτρων ελεύθερο η Νόρα Δράκου, που δίνει δυναμικό παρόν στους αγώνες του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος υγρού στίβου , που διαδραματίζεται στην Γλασκώβη της Σκωτίας.

Η πατρινή κολυμβήτρια κατέλαβε την 4η θέση στην πρώτη ημιτελική σειρά και με χρόνο 24.96 δευτερόλεπτα κέρδισε την θέση στον τελικό του αγωνίσματος.

Παράλληλα βελτίωσε την προσωπική της επίδοση, αφού στον προκριματικό γύρο κολύμπησε σε χρόνο 24.98, ενώ κατείχε τον έβδομο καλύτερο χρόνο στις σειρές των ημιτελικών.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook