Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με σούπερ ντέρμπι ξεκινάει η Α’ Κατηγορία…

Με μεγάλο ντέρμπι Αετός Π. Ascounis – Κεραυνός Αγ. Β. ξεκινάει η Α’ Κατηγορία της Ε.Π.Σ. Αχαΐας, το οποίο αναμένεται να είναι συγκλονιστικό…

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Νίκη Προαστείου
Θύελλα Αιγ. – Εθνικός Σαγεΐκων
Αναγέννηση Π. – Άρης Πατρών
Πήγασος Μπεγ. – Λέων Αλισσού
Δαβουρλής K. ’92 – Φωστήρας Οβρυάς
Δόξα Παραλίας – Ατρόμητος Π.
Πανμοβριακός – Θύελλα Πατρών
Αετός Π. Ascounis – Κεραυνός Αγ. Β.

2η αγωνιστική
Θύελλα Αιγ. – Λιμνοχώρι
Νίκη Προαστείου – Αναγέννηση Π.
Εθνικός Σαγεΐκων – Πήγασος Μπεγ.
Άρης Πατρών – Δαβουρλής K. ’92
Λέων Αλισσού – Δόξα Παραλίας
Φωστήρας Οβρυάς – Πανμοβριακός
Ατρόμητος Π. – Κεραυνός Αγ. Β.
Θύελλα Πατρών – Αετός Π. Ascounis

3η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Αναγέννηση Π.
Πήγασος Μπεγ. – Θύελλα Αιγ.
Δαβουρλής K. ’92 – Νίκη Προαστείου
Δόξα Παραλίας – Εθνικός Σαγεΐκων
Πανμοβριακός – Άρης Πατρών
Κεραυνός Αγ. Β. – Λέων Αλισσού
Αετός Π. Ascounis – Φωστήρας Οβρυάς
Ατρόμητος Πατρών – Θύελλα Πατρών

4η αγωνιστική
Πήγασος Μπεγ. – Λιμνοχώρι
Αναγέννηση Π. – Δαβουρλής K. ’92
Θύελλα Αιγ. – Δόξα Παραλίας
Νίκη Προαστείου – Πανμοβριακός
Εθνικός Σαγεΐκων – Κεραυνός Αγ. Β.
Άρης Πατρών – Αετός Π. Ascounis
Λέων Αλισσού – Θύελλα Πατρών
Φωστήρας Οβρυάς – Ατρόμητος Πατρών

5η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Δαβουρλής K. ’92
Δόξα Παραλίας – Πήγασος Μπεγ.
Πανμοβριακός – Αναγέννηση Π.
Κεραυνός Αγ. Β. – Θύελλα Αιγ.
Αετός Π. Ascounis – Νίκη Προαστείου
Θύελλα Πατρών – Εθνικός Σαγεΐκων
Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών
Λέων Αλισσού – Φωστήρας Οβρυάς

6η αγωνιστική
Δόξα Παραλίας – Λιμνοχώρι
Δαβουρλής K. ’92 – Πανμοβριακός
Πήγασος Μπεγ. – Κεραυνός Αγ. Β.
Αναγέννηση Π. – Αετός Π. Ascounis
Θύελλα Αιγ. – Θύελλα Πατρών
Νίκη Προαστείου – Ατρόμητος Πατρών
Εθνικός Σαγεΐκων – Φωστήρας Οβρυάς
Αρης Πατρών- Λέων Αλισσού

7η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Πανμοβριακός
Κεραυνός Αγ. Β. – Δόξα Παραλίας
Αετός Π. Ascounis – Δαβουρλής K. ’92
Θύελλα Πατρών – Πήγασος Μπεγ.
Ατρόμητος Πατρών – Αναγέννηση Π.
Φωστήρας Οβρυάς – Θύελλα Αιγ.
Λέων Αλισσού – Νίκη Προαστείου
Εθνικός Σαγεΐκων – Άρης Πατρών

8η αγωνιστική
Κεραυνός Αγ. Β. – Λιμνοχώρι
Πανμοβριακός – Αετός Π. Ascounis
Δόξα Παραλίας – Θύελλα Πατρών
Δαβουρλής K. ’92 – Ατρόμητος Πατρών
Πήγασος Μπεγ. – Φωστήρας Οβρυάς
Αναγέννηση Π. – Λέων Αλισσού
Θύελλα Αιγ. – Αρης Πατρών
Νίκη Προαστείου – Εθνικός Σαγεΐκων

9η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Αετός Π. Ascounis
Θύελλα Πατρών – Κεραυνός Αγ. Β.
Ατρόμητος Πατρών – Πανμοβριακός
Φωστήρας Οβρυάς – Δόξα Παραλίας
Λέων Αλισσού – Δαβουρλής K. ’92
Αρης Πατρών – Πήγασος Μπεγ.
Εθνικός Σαγεΐκων – Αναγέννηση Π.
Νίκη Προαστείου – Θύελλα Αιγ.

10η αγωνιστική
Θύελλα Πατρών – Λιμνοχώρι
Αετός Π. Ascounis – Ατρόμητος Πατρών
Κεραυνός Αγ. Β. – Φωστήρας Οβρυάς
Πανμοβριακός – Λέων Αλισσού
Δόξα Παραλίας- Άρης Πατρών
Δαβουρλής K. ’92 – Εθνικός Σαγεΐκων
Πήγασος Μπεγ. – Νίκη Προαστείου
Αναγέννηση Π. – Θύελλα Αιγ.

11η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Ατρόμητος Πατρών
Φωστήρας Οβρυάς – Θύελλα Πατρών
Λέων Αλισσού – Αετός Π. Ascounis
Άρης Πατρών – Κεραυνός Αγ. Β.
Εθνικός Σαγεΐκων – Πανμοβριακός
Νίκη Προαστείου – Δόξα Παραλίας
Θύελλα Αιγ. – Δαβουρλής K. ’92
Αναγέννηση Π. – Πήγασος Μπεγ.

12η αγωνιστική
Φωστήρας Οβρυάς – Λιμνοχώρι
Ατρόμητος Πατρών – Λέων Αλισσού
Θύελλα Πατρών – Άρης
Αετός Π. Ascounis – Εθνικός Σαγεΐκων
Κεραυνός Αγ. Β. – Νίκη Προαστείου
Πανμοβριακός – Θύελλα Αιγ.
Δόξα Παραλίας – Αναγέννηση Π.
Δαβουρλής K. ’92 – Πήγασος Μπεγ.

13η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Λέων Αλισσού
Άρης Πατρών – Φωστήρας Οβρυάς
Εθνικός Σαγεΐκων – Ατρόμητος Πατρών
Νίκη Προαστείου – Θύελλα Πατρών
Θύελλα Αιγ. – Αετός Π. Ascounis
Αναγέννηση Π. – Κεραυνός Αγ. Β.
Πήγασος Μπεγ. – Πανμοβριακός
Δαβουρλής K. ’92 – Δόξα Παραλίας

14η αγωνιστική
Άρης Πατρών – Λιμνοχώρι
Λέων Αλισσού – Εθνικός Σαγεΐκων
Φωστήρας Οβρυάς – Νίκη
Ατρόμητος Πατρών – Θύελλα Αιγ.
Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Π.
Αετός Π. Ascounis – Πήγασος Μπεγ.
Κεραυνός Αγ. Β. – Δαβουρλής K. ’92
Πανμοβριακός – Δόξα Παραλίας

15η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Εθνικός Σαγεΐκων
Νίκη – Άρης Πατρών
Θύελλα Αιγ. – Λέων Αλισσού
Αναγέννηση Π. – Φωστήρας Οβρυάς
Πήγασος Μπεγ. – Ατρόμητος Πατρών
Δαβουρλής K. ’92 – Θύελλα Πατρών
Δόξα Παραλίας – Αετός Π. Ascounis
Πανμοβριακός – Κεραυνός Αγ. Β.

(*) Στο β’ γύρο τα ζευγάρια ισχύουν αντίστροφα…

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

«Κλικ» από την πρεμιέρα

Εντυπωσιακά ξεκίνησε η Α’ Κατηγορία της νέας σεζόν 2017-18.  Εφτά στα οχτώ παιχνίδια είχαν γκολ, ενώ μόνο δύο παιχνίδια έληξαν ισόπαλα.

Πολυσέλιδο αναλυτικό ρεπορτάζ στη «Match» της Δευτέρας

Το μεγάλο ντέρμπι στο Προάστιο ανάμεσα σε Αετό Π. Ascounis και Κεραυνό Αγ. Β. έληξε χωρίς τέρματα (0-0), με τις δύο ομάδες να δείχνουν και στον αγωνιστικό χώρο ότι είναι ισάξιες,.

Ουσιαστική και επιβλητική η Αναγέννηση στην πρεμιέρα της, συνέτριψε με 4-0 τον Άρη Πατρών που βρίσκεται ακόμη σε περίοδο προσαρμογής των νέων πραγμάτων.

Εξαιρετικός ο Πανμοβριακός Ριόλου… προσγείωσε απότομα την νεοφώτιστη Θύελλα Πατρών, νικώντας με 3-0.

Με… μαγικό χατ-τρικ του Ανδρεόπουλου, ο Εθνικός Σαγεΐκων επικράτησε της Θύελλας Αιγίου μέσα στην Άβυθο, δίνοντας ένας σκληρό μάθημα στους νεαρούς παίκτες του Κυριάκου Αθανασίου.

Αγριεμένα παρουσιάστηκαν τα «λιοντάρια» από τον Αλισσό, που «άλωσαν» το «Κ. Ζάρρας», νικώντας με 3-1 τον Πήγασο, έχοντας ευκαιρίες ακόμη και για μεγαλύτερο σκορ.

«Κοκκινόμαυρο» βάφτηκε το ντέρμπι των νεοφώτιστων, στο γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, όπου ο Δαβουρλής επικράτησε δύσκολα με 1-0 του Φωστήρα Οβρυάς.

Εφτάψυχο το Λιμνοχώρι κατάφερε έστω και με… μισή ομάδα, κατεβαίνοντας στο παιχνίδι με 12 ποδοσφαιριστές, να πάρει το τρίποντο επί της ομάδας του Προαστίου.

Τέλος, Δόξα Παραλίας και Ατρόμητος Πατρών ήρθαν ισόπαλοι (1-1) στο κατάμεστο γήπεδο των «κόκκινων».

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας:

Λιμνοχώρι – Νίκη Προαστίου 1-0 (3′ Κατσίνας)

Πήγασος Μπεγουλακίου – Λέων Αλισσού 1-3 (70′ Μπαλάσης / 6′ Δρούσκας, 50′ Λάτσης, 63′ Μιχαλόπουλος)

Πανμοβριακός Ριόλου– Θύελλα Πατρών 3-0 (20′ πεν. Παπουτσής, 44′ Φωτόπουλος, 90′ Μπακάλης)

Αναγέννηση Πατρών – Άρης 4-0 (17′, 46′ Αρφαράς, 33′, 60′ Σπανός)

Δόξα Παραλίας – Ατρόμητος Πατρών 1-1 (44′ Τσίτσαρης / 32′ Αθανασόπουλος)

Θύελλα Αιγίου – Εθνικός Σαγεΐκων 0-3 (31′ πεν. , 45′, 53′ Ανδρεόπουλος)

Δαβουρλής Κ’ 92 – Φωστήρας Οβρυάς 1-0 (75′ Πρέμτος)

Αετός Πατρών – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 0-0

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ισόπαλο το ντέρμπι της πρεμιέρας-Αποτελέσματα Α’ Κατηγορίας

Χωρίς νικητή και χωρίς τέρματα έληξε η σπουδαία αναμέτρηση ανάμεσα σε δυο εκ των φαβορί για το πρωτάθλημα, στην πρεμιέρα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΑ.

Αετός και Κεραυνός αλληλοεξουδετερώθηκαν, με το 0-0 να σφραγίζει τις προσπάθειές τους, ενώ σπουδαίες και μεγάλης έκτασης νίκες σημείωσαν Αναγέννηση και Σαγέικα.

Με το δεξί μπήκε επίσης ο Πανμοβριακός, ενώ ο Λέων που πέρσι σώθηκε στο φινάλε, ξεκίνησε με ένα μεγάλο διπλό στην έδρα του Πήγασου. Νίκη στην εκκίνηση και για το Λιμνοχώρι, όπως και στο ντέρμπι των… νεοφώτιστων για Δαβουρλή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Λιμνοχώρι – Νίκη Προαστίου 1-0 (3′ Κατσίνας)

Πήγασος Μπεγουλακίου – Λέων Αλισσού 1-3 (70′ Μπαλάσης / 6′ Δρούσκας, 50′ Λάτσης, 63′ Μιχαλόπουλος)

Πανμοβριακός Ριόλου– Θύελλα Πατρών 3-0 (20′ πεν. Παπουτσής, 44′ Φωτόπουλος, 90′ Μπακάλης)

Αναγέννηση Πατρών – Άρης 4-0 (17′, 46′ Αρφαράς, 33′, 60′ Σπανός)

Δόξα Παραλίας – Ατρόμητος Πατρών 1-1 (44′ Τσίτσαρης / 32′ Αθανασόπουλος)

Θύελλα Αιγίου – Εθνικός Σαγεΐκων 0-3 (31′ πεν. , 45′, 53′ Ανδρεόπουλος)

Δαβουρλής Κ’ 92 – Φωστήρας Οβρυάς 1-0 (75′ Πρέμτος)

Αετός Πατρών – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 0-0

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αυτοί σφυρίζουν στην πρεμιέρα του τοπικού

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο οι διαιτητές που θα διευθύνουν στην πρεμιέρα των πρωταθλημάτων τους αγώνες της Α’ και Β’ Κατηγορίας.

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα σφυρίξουν την 1η αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία, τόσο στην κατηγορία των μεγαλων, όσο και στους 3 ομίλους της φετινής ανανεώμενης Β’.

Πολλά νέα πρόσωπα θα διευθύνουν ακόμη και τα ντέρμπι, σε μια προσπάθεια να προωθηθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι νέοι διαιτητές.

Αναλυτικά όλοι οι διαιτητές έχουν ως εξής

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/9 (5 μ.μ.)
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Νίκη Προαστίου, Νίκος Χρονάς
Γήπ. «Κ. Ζάρρας»: Πήγασος Μπεγουλακίου-Λέων Αλισσού, Στέφανος Μαχαιράς-Μουστάκας
Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Θύελλα Πατρών, Κώστας Ανδριανός
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Άρης Πατρών., Κώστας Σαμαρτζής
Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Ατρόμητος Πατρών, Χαράλαμπος Πετρόπουλος
Γήπ. Αβύθου: Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Εθνικός Σαγεΐκων, Βαγγέλης Σαφαρίκας
Γήπ. Αγυιάς: Δαβουρλής K. 92-Φωστήρ Οβρυάς, Παναγιώτης Σακελλαρίου
Γήπ. Προαστίου: Αετός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Νίκος Μέρμηγκας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Χαλανδρίτσας: Δόξα Χαλανδρίτσας-Ατρόμητος Λάππα 2015, Δημήτρης Πολυγένης
Γήπ. Μαζαρακίου: Πείρος Ισώματος-Πήγασος Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ντα Λουζ: Πάτραι Α.Π.Σ.-Πανιώνιος/ Αχιλλέας, Λάμπρος Τζαγκαράκης
Γήπ. Ρίου: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Ολυμπιακός Πατρών, Σπύρος Παππάς

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. «Θ. Χρυσανθόπουλος»: Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου, Γεωργία Ντάβλας
Γήπ. Ροδιάς: Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Γιώργος Παπαδόπουλος
Γήπ. Καμαρών: Αχιλλέας Καμαρών-Αστήρ Τέμενης, Νίκος Τρίγκας
Γήπ. Καλαβρύτων: Καλάβρυτα-Θύελλα Αιγείρας, Νίκος Μιχαλόπουλος

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/9
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. «Κ. Ζάρρας», 11 π.μ.: Καλλιθέα-Διαγόρας 2010, Στέφανος Μπλίκας
Γήπ. Βραχνεΐκων, 2 μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Ωλενιακός, Γιώργος Αθανασόπουλος
Γήπ. Λιμνοχωρίου, 5 μ.μ.: Απόλλων Βίδοβας-Δίας Σαραβαλίου, Κώστας Οικονόμου
Γήπ. Σταυροδρομίου, 5 μ.μ.: Τριταιϊκός-Καμίνια, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος
Γήπ. Βραχνεΐκων, 5 μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Σταροχώρι, Σπύρος Παλαιολόγος
Γήπ. «Κ. Ζάρρας», 5 μ.μ.: Αχαιός Σαραβαλίου-Φαραικός, Νίκος Μακρυπόδης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Αγυιάς, 11 π.μ.: Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ-Α.Π.Ο. Αρόη, Παναγιώτης Κάδδας
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 2 μ.μ.: Πολύτεκνος-Αετός Ρίου, Αλέξανδρος Φωκάς
Γήπ. «Κ. Ζάρρας», 2 μ.μ.: Πάτρα 2005 A.E.-Ψηλαλώνια, Στέφανος Μαχαίρας/Μουστάκας
Γήπ. Αγυιάς, 5 μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Ίκαρος Πετρωτού, Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5 μ.μ.: Αχαϊκός-Μέγας Δικέφαλος, Γιώργος Ασπρουλόπουλος
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5 μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Παναγιώτης Τιμολέων

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ακράτας, 5 μ.μ.: Ακράτα-Δήμος Διακοπτού Α.Ο., Νίκος Μέρμηγκας
Γήπ. Ροδιάς, 5 μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού-Σκεπαστό, Νίκος Χρονάς
Γήπ. Προαστίου, 5 μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Ζήρια-ΤΑΔ’93, Σωτήρης Παπαχρήστος
Γήπ. Αβύθου, 5 μ.μ.: Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ποσειδών Δρέπανου, Γιάννης Ιωαννίδης

Διάβασε Περισσότερα

Facebook