Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με σούπερ ντέρμπι ξεκινάει η Α’ Κατηγορία…

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ_14
Με μεγάλο ντέρμπι Αετός Π. Ascounis – Κεραυνός Αγ. Β. ξεκινάει η Α’ Κατηγορία της Ε.Π.Σ. Αχαΐας, το οποίο αναμένεται να είναι συγκλονιστικό…

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Νίκη Προαστείου
Θύελλα Αιγ. – Εθνικός Σαγεΐκων
Αναγέννηση Π. – Άρης Πατρών
Πήγασος Μπεγ. – Λέων Αλισσού
Δαβουρλής K. ’92 – Φωστήρας Οβρυάς
Δόξα Παραλίας – Ατρόμητος Π.
Πανμοβριακός – Θύελλα Πατρών
Αετός Π. Ascounis – Κεραυνός Αγ. Β.

2η αγωνιστική
Θύελλα Αιγ. – Λιμνοχώρι
Νίκη Προαστείου – Αναγέννηση Π.
Εθνικός Σαγεΐκων – Πήγασος Μπεγ.
Άρης Πατρών – Δαβουρλής K. ’92
Λέων Αλισσού – Δόξα Παραλίας
Φωστήρας Οβρυάς – Πανμοβριακός
Ατρόμητος Π. – Κεραυνός Αγ. Β.
Θύελλα Πατρών – Αετός Π. Ascounis

3η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Αναγέννηση Π.
Πήγασος Μπεγ. – Θύελλα Αιγ.
Δαβουρλής K. ’92 – Νίκη Προαστείου
Δόξα Παραλίας – Εθνικός Σαγεΐκων
Πανμοβριακός – Άρης Πατρών
Κεραυνός Αγ. Β. – Λέων Αλισσού
Αετός Π. Ascounis – Φωστήρας Οβρυάς
Ατρόμητος Πατρών – Θύελλα Πατρών

4η αγωνιστική
Πήγασος Μπεγ. – Λιμνοχώρι
Αναγέννηση Π. – Δαβουρλής K. ’92
Θύελλα Αιγ. – Δόξα Παραλίας
Νίκη Προαστείου – Πανμοβριακός
Εθνικός Σαγεΐκων – Κεραυνός Αγ. Β.
Άρης Πατρών – Αετός Π. Ascounis
Λέων Αλισσού – Θύελλα Πατρών
Φωστήρας Οβρυάς – Ατρόμητος Πατρών

5η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Δαβουρλής K. ’92
Δόξα Παραλίας – Πήγασος Μπεγ.
Πανμοβριακός – Αναγέννηση Π.
Κεραυνός Αγ. Β. – Θύελλα Αιγ.
Αετός Π. Ascounis – Νίκη Προαστείου
Θύελλα Πατρών – Εθνικός Σαγεΐκων
Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών
Λέων Αλισσού – Φωστήρας Οβρυάς

6η αγωνιστική
Δόξα Παραλίας – Λιμνοχώρι
Δαβουρλής K. ’92 – Πανμοβριακός
Πήγασος Μπεγ. – Κεραυνός Αγ. Β.
Αναγέννηση Π. – Αετός Π. Ascounis
Θύελλα Αιγ. – Θύελλα Πατρών
Νίκη Προαστείου – Ατρόμητος Πατρών
Εθνικός Σαγεΐκων – Φωστήρας Οβρυάς
Αρης Πατρών- Λέων Αλισσού

7η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Πανμοβριακός
Κεραυνός Αγ. Β. – Δόξα Παραλίας
Αετός Π. Ascounis – Δαβουρλής K. ’92
Θύελλα Πατρών – Πήγασος Μπεγ.
Ατρόμητος Πατρών – Αναγέννηση Π.
Φωστήρας Οβρυάς – Θύελλα Αιγ.
Λέων Αλισσού – Νίκη Προαστείου
Εθνικός Σαγεΐκων – Άρης Πατρών

8η αγωνιστική
Κεραυνός Αγ. Β. – Λιμνοχώρι
Πανμοβριακός – Αετός Π. Ascounis
Δόξα Παραλίας – Θύελλα Πατρών
Δαβουρλής K. ’92 – Ατρόμητος Πατρών
Πήγασος Μπεγ. – Φωστήρας Οβρυάς
Αναγέννηση Π. – Λέων Αλισσού
Θύελλα Αιγ. – Αρης Πατρών
Νίκη Προαστείου – Εθνικός Σαγεΐκων

9η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Αετός Π. Ascounis
Θύελλα Πατρών – Κεραυνός Αγ. Β.
Ατρόμητος Πατρών – Πανμοβριακός
Φωστήρας Οβρυάς – Δόξα Παραλίας
Λέων Αλισσού – Δαβουρλής K. ’92
Αρης Πατρών – Πήγασος Μπεγ.
Εθνικός Σαγεΐκων – Αναγέννηση Π.
Νίκη Προαστείου – Θύελλα Αιγ.

10η αγωνιστική
Θύελλα Πατρών – Λιμνοχώρι
Αετός Π. Ascounis – Ατρόμητος Πατρών
Κεραυνός Αγ. Β. – Φωστήρας Οβρυάς
Πανμοβριακός – Λέων Αλισσού
Δόξα Παραλίας- Άρης Πατρών
Δαβουρλής K. ’92 – Εθνικός Σαγεΐκων
Πήγασος Μπεγ. – Νίκη Προαστείου
Αναγέννηση Π. – Θύελλα Αιγ.

11η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Ατρόμητος Πατρών
Φωστήρας Οβρυάς – Θύελλα Πατρών
Λέων Αλισσού – Αετός Π. Ascounis
Άρης Πατρών – Κεραυνός Αγ. Β.
Εθνικός Σαγεΐκων – Πανμοβριακός
Νίκη Προαστείου – Δόξα Παραλίας
Θύελλα Αιγ. – Δαβουρλής K. ’92
Αναγέννηση Π. – Πήγασος Μπεγ.

12η αγωνιστική
Φωστήρας Οβρυάς – Λιμνοχώρι
Ατρόμητος Πατρών – Λέων Αλισσού
Θύελλα Πατρών – Άρης
Αετός Π. Ascounis – Εθνικός Σαγεΐκων
Κεραυνός Αγ. Β. – Νίκη Προαστείου
Πανμοβριακός – Θύελλα Αιγ.
Δόξα Παραλίας – Αναγέννηση Π.
Δαβουρλής K. ’92 – Πήγασος Μπεγ.

13η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Λέων Αλισσού
Άρης Πατρών – Φωστήρας Οβρυάς
Εθνικός Σαγεΐκων – Ατρόμητος Πατρών
Νίκη Προαστείου – Θύελλα Πατρών
Θύελλα Αιγ. – Αετός Π. Ascounis
Αναγέννηση Π. – Κεραυνός Αγ. Β.
Πήγασος Μπεγ. – Πανμοβριακός
Δαβουρλής K. ’92 – Δόξα Παραλίας

14η αγωνιστική
Άρης Πατρών – Λιμνοχώρι
Λέων Αλισσού – Εθνικός Σαγεΐκων
Φωστήρας Οβρυάς – Νίκη
Ατρόμητος Πατρών – Θύελλα Αιγ.
Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Π.
Αετός Π. Ascounis – Πήγασος Μπεγ.
Κεραυνός Αγ. Β. – Δαβουρλής K. ’92
Πανμοβριακός – Δόξα Παραλίας

15η αγωνιστική
Λιμνοχώρι – Εθνικός Σαγεΐκων
Νίκη – Άρης Πατρών
Θύελλα Αιγ. – Λέων Αλισσού
Αναγέννηση Π. – Φωστήρας Οβρυάς
Πήγασος Μπεγ. – Ατρόμητος Πατρών
Δαβουρλής K. ’92 – Θύελλα Πατρών
Δόξα Παραλίας – Αετός Π. Ascounis
Πανμοβριακός – Κεραυνός Αγ. Β.

(*) Στο β’ γύρο τα ζευγάρια ισχύουν αντίστροφα…

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

«Απόδραση» κορυφής από τα Ζαρουχλέικα!-Αποτελέσματα, βαθμολογία

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ2017_42

Στις καθυστερήσεις «χτύπησε» με τον Χριστόπουλο ο πρωτοπόρος Πανμοβριακός Ριόλου στην έδρα του Ατρομήτου και διατηρήθηκε μόνος πρώτος στην Α’ Κατηγορία.

Σημαντικές νίκες για Φωστήρα και Νίκη, διπλό για τον Αετό στο Λιμνοχώρι, ισόπαλο το ντέρμπι της Θύελλας με τον Κεραυνό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Λιμνοχώρι-Αετός Πατρών 0-1 (78′ Αποσκίτης)

Φωστήρας Οβρυάς-Δόξα Παραλίας 2-0 (48′ Σκιάδας, 87′ Πανόπουλος)

Εθνικός Σαγεΐκων-Αναγέννηση Πατρών 1-1 (30′/ 7′ Σπανός)

Ατρόμητος Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου 0-1 (90’+3′ Χριστόπουλος)

Άρης Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου 0-1 (61′ Ούτσικας)

Θύελλα Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-1 (39′ Mαρκόπουλος/ 54′ Παπαχριστόπουλος)

Λέων Αλισσού-Δαβουρλής K. 92 3-0 (63′ Ξυπολιάς,72′ Μιχαλόπουλος,78′ αυτ. Μανούσος)

Νίκη Προαστίου-Θύελλα Αιγίου 3-1 (8′ Δήμας,37′ Χαλκιόπουλος,90′ Καταβάτης/ 45′ Μητρόπουλος)

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ ΑΓ
1 Πανμοβριακός Ριόλου 23 9
2 Θύελλα Πατρών 19 9
3 Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 18 9
4 Αναγέννηση Πατρών 16 9
5 Νίκη Προαστείου 15 9
6 Αετός Πατρών 15 9
7 Ατρόμητος Πατρών 15 9
8 Πήγασος Μπεγουλακίου 14 9
9 Εθνικός Σαγεΐκων 13 9
10 Φωστήρ Οβρυάς 10 9
11 Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου 10 9
12 Λέων Α. Αλισσού 8 9
13 Άρης Πατρών 8 9
14 Δαβουρλής K. 92 6 9
15 Δόξα Παραλίας 5 9
16 Λιμνοχώρι 4 9

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι 80 «μπομπέρ» της Α’ Κατηγορίας

Anagennisi_Atromitos_2_2
Με αφορμή τα 30 γκολ που μπήκαν στην 8η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία, ρίχνουμε μία πιο ενδελεχή ματιά στους σκόρερ των μέχρι τώρα 177 τερμάτων στην κορυφαία κατηγορία.

80 διαφορετικοί σκόρερ (χωρίς να μετράμε τους δύο παίκτες που σκόραραν άθελα τους στην εστία της ομάδας τους), από τις 16 ομάδες, είναι όλοι όσοι έχουν πανηγυρίσει την φετινή χρονιά.

Στην κορυφή ο Ανδρέας Σπανός της Αναγέννησης Πατρών, με 1 γκολ Μ.Ο. ανά αγώνα, ακολουθούν με 7 οι Λαζανάς (Θύελλα Π.) και Μιχαλόπουλος (Λέων Αλισσού), με 6 ο Νεκτάριος Μπερτσιάς του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου και με 5 γκολ οι διόσκουροι του Άρη (Λυμπέρης και Π. Βασιλόπουλος, ο ΑΘανασόπουλος του Ατρομήτου και ο Μπουλούμπασης επίσης από τον Κεραυνό.

Δείτε αναλυτικά ποιοι σκόραρν τα 177 γκολ μέχρις ώρας (175+2 αυτογκολ) σε ένα εξαιρετικό πρωτάθλημα, όπως σας τα απρουσιάζει το «matchnews.gr»

ΣΚΟΡΕΡ
8 ΓΚΟΛ: Σπανός (Αναγέννηση Π.)

7 ΓΚΟΛ: Λαζανάς (Θύελλα Π.), Μιχαλόπουλος (Λέων Αλισσού)

6 ΓΚΟΛ: Μπερτσιάς (Κεραυνός Αγ. Β.)

5 ΓΚΟΛ: Αθανασόπουλος (Ατρόμητος Π.), Π. Βασιλόπουλος (Άρης Π.), Λυμπέρης (Άρης Π.), Μπουλούμπασης (Κερ. Αγ. Β.)

4 ΓΚΟΛ: Λαμπρόπουλος (Φωστήρας), Αρφαράς (Αναγέννηση Π.), Παπουτσής (Πανμοβριακός), Αποσκίτης (Αετός Π. Ascounis), Καταβάτης (Νίκη Πρ.), Γραμματικόπουλος (Πανμοβριακός)

3 ΓΚΟΛ: Μπαλάσης (Πήγασος Μπ.), Γεωργόπουλος (Πήγασος Μπ.), Κουλούρης (Πανμοβριακός), Πυρρής (Εθνικός Σαγ.), Δασουράς (Θύελλα Π.), Φλωρόπουλος (Δαβουρλής), Πρέμτος (Δαβουρλής), Ανδρεόπουλος (Εθνικός Σαγ.).

2 ΓΚΟΛ: Στουπάκης (Πήγασος Μπ.), Τσότρας (Δαβουρλής), Μητρόπουλος (Θύελλα Αιγίου), Μάλλιος (Θύελλα Αιγίου), Ντεμάι  (Δόξα Παραλίας), Κουνάβης (Θύελλα Π.), Καψάλης (Κεραυνός Αγ. Β.), Φωτόπουλος (Πανμοβριακός), Δερβίσης (Κεραυνός Αγ. Β.), Ζαφειράκης (Δαβουρλής), Βλασσόπουλος (Θύελλα Π.), Παρτάλης (Λιμνοχώρι), Μαντάς (Αετός Π. Ascounis), Αθανασόπουλος (Εθνικός Σαγ.), Καραχανίδης (Αετός Π. Ascounis), Τσίτσαρης (Δόξα Παραλίας), Λάτσης (Λέων Αλισσού)

1 ΓΚΟΛ: Σουρανής (Θύελλα Π.), Λαμπρόπουλος (Κεραυνός Αγ. Β.), Ρουγκάλας (Ατρόμητος Π.), Σπηλιωτόπουλος (Άρης Π.), Πανταζόπουλος (Αναγέννηση Π.), Ούτσικας (Πήγασος Μπ.), Πανόπουλος (Φωστήρας Οβρ.), Γελάσιος (Φωστήρας Οβρ.), Παπαθωμάς (Άρης Π.), Λιμάτσι (Δαβουρλής), Καραχάλιος (Αναγέννηση Π.), Τζίφας (Αναγέννηση Π.), Σκιαδάς (Φωστήρας Οβρ.), Δριβήλας (Δόξα Παραλίας), Ανδρικόπουλος (Δόξα Παραλίας), Παπαδημητρίου  (Δόξα Παραλίας), Καϊμακάς (Νίκη Πρ.), Μπίρης (Κεραυνός Αγ. Β.), Δεληγιαννάκης (Κεραυνός Αγ. Β.), Μπαμπαλιούτας (Κεραυνός Αγ. Β.), Αυγέρης (Νίκη Πρ.), Βουτσινάς (Αναγέννηση Π.), Μπελεζάκης (Ατρόμητος Π.), Κατσίνας (Λιμνοχώρι), Σουβαλιώτης (Εθνικός Σαγ.), Παπαστεργίου (Ατρόμητος Π.), Γιαννόπουλος (Πήγασος Μπ.), Δρούσκας (Λέων Αλισσού), Μπακάλης (Πανμοβριακός), Χριστόπουλος (Ατρόμητος Π.), Νίκας (Φωστήρας), Λαζανάς (Λέων Αλισσού), Διαμαντόπουλος (Θύελλα Αιγίου), Μουκάι (Θύελλα Αιγίου), Ασπρούκος (Θύελλα Αιγίου), Παρασκευόπουλος (Λιμνοχώρι), Νιφόρας (Λιμνοχώρι), Νιφορόπουλος (Πανμοβριακός), Σπανός  (Πανμοβριακός), Ορφανίδης (Αναγέννηση Π.), Λαζαρίδης (Δαβουρλής)

ΑΥΤΟΓΚΟΛ
1 ΓΚΟΛ: Σπανός (Αναγέννηση Π.), Σπηλιωτόπουλος (Θύελλα Αιγ.)

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (8η): 5-4 ο Πήγασος τον Φωστήρα- «Σκόνταψε» ο Πανμοβριακός

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ2017_55

Πριν από λίγη ώρα ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική πράξη στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία και ο Πανμοβριακός δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Αετού Πατρών (1-1).

Το ματς της ημέρας πραγματοποιήθηκε στο «Κ.Ζάρρας», όπου ο Πήγασος Μπεγουλακίου επικράτησε επί του Φωστήρα Οβρυάς με το ασύλληπτο 5-4, παρότι έχανε με 1-3, το γύρισε σε 4-3, δέχθηκε την ισοφάριση και τελικά στις καθυστερήσεις πήρε την μεγάλη νίκη με 5-4.

Εκτός έδρας νίκες σημείωσαν Θύελλα Πατρών και Ατρόμητος Πατρών, ισοπαλίες είχαμε σε Προάστειο και Τέμενη, ενώ Αναγέννηση Πατρών και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου υπερασπίστηκαν τον παράγοντα έδρα.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Τα αποτελέσματα-βαθμολογία-επόμενη αγωνιστική:

Νίκη Προαστείου- Εθνικός Σαγείκων  0-0

Αναγέννηση Π.- Λέων Αλισσού  5-2

Πήγασος- Φωστήρας Οβρυάς  5-4

Θύελλα Αιγ.- ‘Αρης Π. 2-2

Δαβουρλής- Ατρόμητος Π.  1-2

Δόξα Παραλίας- Θύελλα Π.  1-2

Κεραυνός- Λιμνοχώρι  2-0

Πανμοβριακός- Αετός Πατρών  1-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 8 αγώνες)

1  Πανμοβριακός 20 (17-3)

2  Θύελλα Πατρών 18 (15-5)

3  Κεραυνός Α.Β. 17 (19-4)

4 Αναγέννηση Πατρών 15 (17-7)

——————————–

5 Ατρόμητος Πατρών 15 (9-6)

6  Νίκη Προαστ. 12 (6-2)

7  Εθνικός Σαγείκων 12 (8-6)

8  Αετός Πατρών 12 (8-7)

9   Πήγασος Μπεγ. 11 (12-16)

10 Θύελλα Αιγίου 10 (7-16)

11 Άρης Πατρών 8  (12-17)

———————————-

12  Φωστήρας 7 (10-16)

13 Δαβουρλής 6 (12-16)

14 Λέων Αλισσού 5 (11-18)

15  Δόξα Παραλίας 5 (7-14)

————————————-

16 Λιμνοχώρι 4 (5-19)

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (9η)

Νίκη Προαστείου- Θύελλα Αιγ.-

Εθνικός Σαγείκων- Αναγέννηση Π

Αρης Π. – Πήγασος

Λέων Αλισσού- Δαβουρλής

Φωστήρας Οβρυάς-  Δόξα Παραλίας

Ατρόμητος Π. – Πανμοβριακός

Θύελλα Π.- Κεραυνός

Λιμνοχώρι – Αετός Πατρών

Διάβασε Περισσότερα

Facebook