Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Μια ματιά στο ερασιτεχνικό…

Φοβερά παιχνίδια, ανατροπές και όμορφα γκολ είχαν αυτό το Σαββατοκύριακο (27-28 Ιανουαρίου 2018), οι αναμετρήσεις στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της ΕΠΣ Αχαΐας…

Ο φακός της «Match Αχαΐας» ήταν και πάλι στα γήπεδα και σας παρουσιάζει

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (21η): «Πεντάσφαιρος» Αετός Πατρών- «οξυγόνο» για Σαγέικα, Παραλία

Ο Αετός Πατρών μετέτρεψε το ντέρμπι με την Αναγέννηση Πατρών σε περίπατο, αφού επικράτησε με 5-1 και έτσι πέτυχε το αποτέλεσμα της 21ης στροφής στην Α΄κατηγορία.

Όσον αφορά στα χαμηλά στρώματα, ο Εθνικός Σαγείκων ξέφυγε στο +4 από την ζώνη του υποβιβασμού, καθώς «άλωσε» την Οβρυά (1-0 τον Φωστήρα) και η Δόξα Παραλίας με γκολ του Ντεμάι πέρασε από το Λιμνοχώρι και ανέβηκε πάνω από τα play out.

Στα Ζαρουχλέικα Ατρόμητος Πατρών και Νίκη Προαστείου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σε ένα αποτέλεσμα που δεν βόλεψε κανέναν, ενώ με το ίδιο σκορ έληξε η μάχη παραμονής ανάμεσα σε Λέων Αλισσού και Άρη Πατρών. Ο Πανμοβριακός έκανε το καθήκον του με τον Δαβουρλή, όπως και ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου με την Θύελλα Πατρών, που ξεπέρασαν τα εμπόδια των Δαβουρλή και Θύελλας Αιγίου αντίστοιχα και έπιασαν 4άδα.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

Αετός Πατρών- Αναγέννηση Πατρών  5-1

Θύελλα Πατρών- Θύελλα Αιγίου  3-1

Κεραυνός Α.Β.- Πήγασος 3-0

Φωστήρας Οβρυάς- Εθνικός Σαγείκων  0-1

Λιμνοχώρι- Δόξα Παραλίας  0-1

Πανμοβριακός- Δαβουρλής  3-0

Ατρόμητος Πατρών- Νίκη Προαστείου  1-1

Λέων Αλισσού- Άρης Πατρών  1-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 21 αγώνες)

1  Πανμοβριακός 48

2  Αετός Πατρών 43

3    Κεραυνός Α.Β. 39

4  Θύελλα Πατρών 39

——————————–

5 Αναγέννηση Πατρών 38

6  Νίκη Προαστ. 37

7   Ατρόμητος Πατρών 32

8   Εθνικός Σαγείκων 28

9 Δόξα Παραλίας 25

10  Θύελλα Αιγίου 25

11  Δαβουρλής 24

———————————-

12   Πήγασος Μπεγ. 24

13   Λέων Αλισσού 22

14  Άρης Πατρών 21

15  Φωστήρας 13

————————————-

16 Λιμνοχώρι 8

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αυτοί θα σφυρίξουν στο Ερασιτεχνικό

Ορίστηκαν πριν από λίγο από την ΕΠΣΑ, τα ονόματα των διαιτητών οι οποίοι θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις του Ερασιτεχνικού αυτού του Σαββατοκύριακου 24-25/2.

Αναλυτικά

Αγώνες του Σαββάτου 24-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Λιμνοχωρίου Λιμνοχώρι-Δόξα Παραλίας ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Εθνικός Σαγεΐκων ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Δαβουρλής K. 92 ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Άνω Αλισσού Λέων Α. Αλισσού-Άρης Πατρών ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Πήγασος Μπεγουλακίου ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Αετός Πατρών-Αναγέννηση Πατρών ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -21η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Πατρών-Νίκη Προαστείου ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Πείρος Ισώματος ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Χαλανδρίτσας Σταροχώρι-Ωλενιακός ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Πετεινοί-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Αγυιάς Αυτόνομη Π.Ο.-Πάτραι Α.Π.Σ. ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Απόλλων Εγλυκάδος-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Ρίου Αετός Ρίου-Ολυμπιακός Πατρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά Πατρών ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 25-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 10:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Δόξα Χαλανδρίτσας ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 13:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Φαραικός-Αστέρας Μιντιλογλίου ΠΑΠΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Λιμνοχωρίου Απόλλων Βίδοβας-Τριταιικός ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Βραχνεΐκων Καμίνια-Δίας Σαραβαλίου ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-21η 15:30 Λάππα Ατρόμητος Λάππα 2015-Πήγασος Πατρών ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 10:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ηρακλής Πατρών ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 12:00 Λακκόπετρας Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Πυρσός Πατρών ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 13:00 Βραχνεΐκων Δόξα Πατρών-Γαλήνη ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-17η 15:30 Ροιτίκων ΑΕ Ροϊτίκων-Ρωμανός ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 10:30 Αγυιάς ΠΑΟΚ Πατρών-Α.Ε.Κ. Πατρών ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 12:00 Ζήριας Κεραυνός Σελιανιτίκων-Παναχαϊκός ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 13:00 Αγυιάς Σπάρτακος-Δόξα Ελαιώνος ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 13:00 Ροδιάς Λύκοι Αιγιάλειας-Άνω Καστρίτσι Δεν έχει οριστεί
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-17η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Προοδευτική Πατρών-Περιβόλα ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Ρίου Μέγας Δικέφαλος-Πάτρα 2005 A.E. ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 13:00 Ζαρουχλεΐκων Ψηλαλώνια-Α.Π.Ο. Αρόη ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Αγυιάς Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Ικαρος Πετρωτού ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-21η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Πολύτεκνος ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Καλάβρυτα ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-Κεραυνός 2016 ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Καλαβρύτων Σκεπαστό-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ζήριας Ζήρια-ΤΑΔ’93-Φοίνικας Σαλμενίκου ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ακράτας Ακράτα-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Νίκης Προαστίου A.E. Δρέπανου-Θύελλα Αιγείρας ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-21η 15:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θόδωρος Βλασόπουλος: «Η Θύελλα Πατρών θα είναι στην 4άδα»

Ο Θόδωρος Βλασόπουλος μίλησε στο matchnews.gr και αναφέρθηκε στην Θύελλα Πατρών, στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας και στα πλάνα των «κυανόλευκων».

Θεωρεί δεδομένο ότι η ομάδα του θα δώσει το παρών στα πλέι οφ ανόδου και απώτερος σκοπός είναι η είσοδος στην πρώτη 4άδα. Διαβάστε αναλυτικά τη μίνι συνέντευξη του μέσου της ομάδας του Γιάννη Αλεξανδρόπουλου.

_ Η Θύελλα Πατρών δεν κατάφερε να περάσει νικηφόρα από τα Σαγέικα. Πώς είδες αυτό το παιχνίδι εκ των έσω;

Θόδωρος Βλασόπουλος: «Ήταν δύσκολο παιχνίδι για εμάς, αφού ο Εθνικός Σαγείκων στην έδρα του είναι πάντα δυνατός. Βέβαια προηγηθήκαμε νωρίς και είχαμε 3 κλασσικές φάσεις για να βάλουμε και άλλο γκολ και αντί αυτού δεχθήκαμε την ισοφάριση στην εκπνοή του ημιχρόνου. Έτσι χάσαμε την ευκαιρία να μπούμε στην 4άδα.»

_  Η μάχη των πλέι οφ έχει «φουντώσει». Ποιες ομάδες θεωρείς ότι θα καταφέρουν να βρεθούν σε αυτά; Η Θύελλα θα είναι μέσα;

Θ.Β.: «Ο Πανμοβριακός θα είναι σίγουρα στα πλέι οφ, αφού έχει ξεφύγει από τώρα. Από εκεί και πέρα πιστεύω πως η Θύελλα Πατρών θα καταφέρει να μπει στην 4άδα και οι άλλες δύο ομάδες θα είναι ο Αετός Πατρών και η Αναγέννηση Πατρών.»

_ Τι βλέπεις να αλλάζει με την έλευση του Γιάννη Αλεξανδρόπουλου στον πάγκο;

Θ.Β.: «Ο Γιάννης είναι ένας φιλόδοξος προπονητής με πολύ όρεξη για δουλειά και δείχνει ικανός έτσι ώστε να μας οδηγήσει στον στόχο μας, που είναι η είσοδος στα μπαράζ ανόδου.»

_ Τι να περιμένουμε από εδώ και πέρα μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος από την ομάδα σου;

Θ.Β.: «Η ομάδα συνεχίζει με τους ίδιους στόχους. Δουλεύουμε στην προπόνηση με γεμάτο ρόστερ και αρκετά παιδιά από τις ακαδημίες και θεωρώ πως αγωνιστική με αγωνιστική θα έρθουν τα αποτελέσματα που θέλουμε.»

Διάβασε Περισσότερα

Facebook