Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Μπήκε δυναμικά ο ΑΠΣ Πάτραι στην «νέα εποχή”!

Ο ΑΠΣ Πάτραι καλά καλά δεν τελείωσε η φετινή σεζόν στην Β΄κατηγορία και ήδη σχεδιάζει με δυναμικό μπάσιμο την επόμενη μέρα στην Α΄κατηγορία, έπειτα από την άνοδο, που κατέκτησε δίκαια από τον 2ο όμιλο.

Η διοίκηση ανακοίνωσε με αστραπιαίες κινήσεις την πρόσληψη του Βασίλη Φίλιππα στον πάγκο και από χθες το απόγευμα ανακοινώθηκε και η παρθενική προσθήκη για την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο, με τον Νάσο Αναγνώστου, που κρίνεται ασφαλής και έμπειρη επιλογή για τον χώρο της μεσαίας γραμμής.

Η συνέχεια αναμένεται ακόμα έντονη και με έτερες δυναμικές μεταγραφές.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στον Αετό Πατρών ο Μάριος Αίσωπος

Ο νεαρός αμυντικός, Μάριος Αίσωπος συμφώνησε με τον Αετό Πατρών, ενισχύοντας τη προσπάθεια του συλλόγου για μια καλή πορεία στο νέο πρωτάθλημα. Ο Αίσωπος κατάγεται από την Λιβαδειά, ενώ τη περασμένη σεζόν αγωνίστηκε στον Πολύτεκνο.

Αναλυτικά:

«Ποδοσφαιριστής του Αετού είναι ο Μάριος Αίσωπος. Ο νεαρός φοιτητής εντυπωσίασε με τις περσινές του εμφανίσεις στον Πολύτεκνο και τράβηξε τα βλέμματα των ανθρώπων της ομάδας μας.Ο Αίσωπος που κατάγεται από τη Λιβαδειά αγωνίζεται στο δεξί άκρο της άμυνας.

Ο Αετός ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση του Πολύτεκνου για την παραχώρηση του ποδοσφαιριστή και ιδιαίτερα τον κύριο Μαραβέλια που του ευχόμαστε περαστικά με την ευκαιρία».

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πήρε παίκτη του Διαγόρα η Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Σε μία σημαντική μεταγραφή προχώρησε η Αναγέννηση Ψαθόπυργου, αφού ανακοινώθηκε η έλευση του Σάκη Αθανασόπουλου, ο οποίος αγωνιζόταν στον Διαγόρα Βραχνείκων.

Η ομάδα του Νίκου Λέσση προσθέτει ένα σημαντικό εργαλείο στο ρόστερ της, που θα προσφέρει λύσεις με τις ικανότητες, την ταχύτητα και την εμπειρία του από το επίπεδο της Γ΄Εθνικής.

Φέτος με την φανέλα του Διαγόρα μέτρησε 12 συμμετοχές και παρότι είχε αρκετές προτάσεις επέλεξε να συνεχίσει να παίζει ποδόσφαιρο στην Αναγέννηση, αποτελώντας την 5η μεταγραφική κίνηση της.

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τρία φιλικά σε δράση * Όλο το πανόραμα των αγώνων

Με τρία ματς συνεχίζεται η… πανδαισία φιλικών ομάδων της Α’ Κατηγορίας… Μπορεί η ερχόμενη εβδομάδα να θεωρείτια «νεκρή” λόγω του δεκαπενταύγουστου, αλλά οι προετοιμασίες συνεχίζονται κανονικά και σήμερα έχουμε 3 τεστ, σε Προάστιο, Αγυιά και Ζήρια…

Παρακάτω η λίστα με ΟΛΑ τα φιλικά των ομάδων της Α’ Κατηγορίας:
(σ.σ. η λίστα θα ενημερώνεται καθημερινά)

Τετάρτη 08/08/18 (6μ.μ.)
Γηπ. «Φ. Αραβαντινός»: Θύελλα Πατρών – Ατρόμητος Πατρών: 3-2

Σάββατο 11/08/18
Γηπ. Προαστίου (6μ.μ.): ΝΙΚΗ ΠΡ. – ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ
Γηπ. Ζήριας (6μ.μ.): ΑΕ ΦΟΙΝΙΚΑ/ΖΗΡΙΑΣ – ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ
Γηπ. Αχιλλέα (6μ.μ.): ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΑΕ ΔΡΕΠΑΝΟΥ

Σάββατο 18/08/18
Διαγόρας Βρ. – Ατρόμητος Πατρών
Νίκη Προαστίου – ΑΕ Δρεπάνου
ΑΠΣ Πάτραι – Δαβουρλής Κ. ‘92
Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ. – Αετός Π.

Κυριακή 19/08/18
Θύελλα Π. – Θύελλα Αιγίου

Τετάρτη 22/08/18
ΠΑΟ Βάρδας – Ατρόμητος Πατρών
Δόξα Χαλανδρίτσας – Αναγέννηση Πατρών
Ατρόμητος Αντιρρίου – Νίκη Προαστίου
ΑΠΣ Πάτραι – Διαγόρας Βρ.
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Κ20 Παναιτωλικού
Κεραυνός Αγ. Β. – ΑΕ Δρεπάνου

Σάββατο 25/08/18
Αναγέννηση Πατρών – Πήγασος Μπεγουλακίου
Νίκη Προαστίου – Δαβουρλής Κ. ‘92
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Θύελλα Π.
Άρης Π. – Πάτρα 2005
Κεραυνός Αγ. Β. – Δίας

Κυριακή 26/08/18
Όμηρος Νεοχωρίου – Θύελλα Αιγίου
ΑΠΣ Πάτραι – ΑΕ Δρεπάνου

Τετάρτη 29/08/18
Αναγέννηση Π. – Αχαϊκή
Ατρόμητος Πατρών – Δόξα Χαλανδρίτσας
Ζαβλάνι/Αίας – Πάτρα 2005
Θύελλα Αιγίου – ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας
Νίκη Προαστίου – Ατρόμητος Αντιρρίου
Αετός Π. – Άρης Π.
Θύελλα Π. – Κεραυνός Αγ. Β.

Σάββατο 01/09/18
Θύελλα Αιγίου – Νίκη Προαστίου
Ζαβλάνι/Αίας – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Ατρόμητος Πατρών – Δόξα Παραλίας
Εθνικός Σαγεΐκων – Αναγέννηση Πατρών
Θύελλα Πατρών – Άρης Π.
Πάτρα 2005 – Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ.

Κυριακή 02/09/18
Ατρόμητος Πατρών – Όμηρος Νεοχωρίου

Τετάρτη 05/09/18
Πανμοβριακός – Θύελλα Αιγίου
Ζαβλάνι/Αίας – ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας
Ατρόμητος Πατρών – Θύελλα Π.
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Αναγέννηση Πατρών
ΑΠΣ Πάτραι – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Αχαϊκή – Άρης Π.

Σάββατο 08/09/18
Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Αναγέννηση Πατρών
Ατρόμητος Πατρών – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Νίκη Προαστίου – Θύελλα Πατρών
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Αναγέννηση Ψαθοπύργου
Άρης Π. – Πανμοβριακός
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ.

Κυριακή 09/09/18
Θύελλα Αιγίου – Καλάβρυτα

Τετάρτη 12/09/18
Νίκη Προαστίου – Αργυρά
Θύελλα Αιγίου – ΑΠΣ Πάτραι
Ζαβλάνι/Αίας – Δόξα Παραλίας
Αναγέννηση Πατρών –Ατρόμητος Πατρών
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Απόλλων Αιγίου
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Κεραυνός Αγ. Β.

Σάββατο 15/09/18
Αχαϊκή – Αναγέννηση Πατρών
Δόξα Χαλανδρίτσας – Ατρόμητος Πατρών
Ζαβλάνι/Αίας – Πανιώνιος/Αχιλλέας
ΑΕ Φοίνικα/Ζήριας – Γαλήνη
Άρης Π. – Δόξα Παραλίας
Κεραυνός Αγ. Β. – Πήγασος Μπ.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook