Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νίκη μετ’ επεισοδίων στα μπαράζ * Ρωμανός: «Aναλήθειες στο φ.α.»

Ξεκίνημα με τον χειρότερο τρόπο στα μπαράζ της Γ’ Κατηγορίας και στο «Α. Κάνιστρας» τα επεισόδια δεν έλειψαν στο ματς Πετεινοί – Ρωμανός 2-0, με το φύλλο αγώνα να είναι σχεδόν καταδικαστικό για την ομάδα του βουνού.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στο παιχνίδι στο «Α. Κάνιστρας», οι Πετεινοί ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν με εύστοχο πέναλτι στο 29’ όταν ο Μπιτσάκου μπήκε στην περιοχή από πλάγια και ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 με μακρινό σουτ από 35 περίπου μέτρα.

Οι συνθέσεις
Πετεινοί (Βασιλόπουλος): Διαμαντόπουλος, Ρόδης, Γιαννόπουλος, Κεχρανιάς, Γεωργαντόπουλος, Παπαβασιλειου, Έλβις, Δελδήμος (77’ Καλέσης), Μπαρλάς (75’ Σταθόπουλος), Τσαλπατούρος (80’ Βασιλόπουλος), Προσκεφαλάς (87’ Μανωλάτος).
Ρωμανός (Πορφυρόπουλος): Γιαννόπουλος, Κουκής, Ρομποτής, Λυκούδης, Γιακουμάτος, Βασιλόπουλος (Αναστασόπουλος), Νικολόπουλος (Κανελλόπουλος), Δρουγούτης, Ρεντζής, Θωμάς (Δριμάλας), Μπαρογιάννης (Γιακουμάτος).

ΤΟ Φ.Α. «ΚΑΙΕΙ» ΤΟΝ ΡΩΜΑΝΟ…
Δύο ώρες περίπου έγραφε το φύλλο αγώνα ο διαιτητής Οικονόμου, στο επεισοδιακό ματς στο «Α. Κάνιστρας».

Τα σημαντικότερα σημεία που είναι καταδικαστικά για την ομάδα του «βουνού»: Στο 57’ αποβλήθηκε ο εκπρόσωπος της ομάδας Ρωμανός, Πορφυρόπουλος για διαμαρτυρία.

Στο 60 αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Λυκούδης του Ρωμανού. Στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα ο Γιαννόπουλος ο οποίος εξύβρισε τα θεία και ο Ρεντζής που ο διαιτητής αναφέρει ότι τον γρονθοκόπησε στο στομάχι.

Το παιχνίδι διακόπηκε, ο Οικονόμου αναφέρει ότι 2 οπαδοί του Ρωμανού εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και κινήθηκαν απειλητικά εναντίον του, ότι ο Πορφυρόπουλος του Ρωμανού τον απώθησε βίαια και γι’ αυτό κάλεσε την αστυνομία, η οποία ήρθε στο γήπεδο μετά από 1 ώρα. Εξασφάλισε την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα ο οποίος συνεχίστηκε με το σκορ 1-0 και τον Ρωμανό να συνεχίζει με 8 παίκτες το ματς…

* Την Τετάρτη ο Ρωμανός θα υποδεχτεί στο «βουνό» την Δόξα και στο «Da Luz» η Γαλήνη θα αναμετρηθεί με τους Πετεινούς, στην 2η πράξη του δράματος των μπαράζ, χωρίς τους Γιαννό-
πουλο – Ρεντζή και την Τετάρτη δεν θα έχει ούτε τον Λυκούδη, ενώ απουσία θα έχει και η Δόξα, αφού θα απουσιάσει ο Τσακριλής που αποβλήθηκε με 2η κίτρινη στο ματς με την Γαλήνη.

Οι ιθύνοντες του Ρωμανού καταγγέλουν πως γράφτηκαν αναλήθειες στο φύλλο αγώνος και σκέφτονται ακόμη και να μην κατέβουν στους υπόλοιπους αγώνες μπαράζ ή και να κάνουν μύνηση.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αυτοί είναι οι «άρχοντες» του ερασιτεχνικού για τις 21-22/4

Ανακοινώθηκαν το απόγευμα της Πέμπτης οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τις αναμετρήσεις στο τοπικό (όλες τις κατηγορίες), το Σαββατοκύριακο 21-22/4.

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 21-04-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Άνω Αλισσού Λέων Α. Αλισσού-Λιμνοχώρι ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Πήγασος Μπεγουλακίου ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Άρης Πατρών ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Παραλίας Δόξα Παραλίας-Δαβουρλής K. 92 ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Θύελλας (Χώμα) Θύελλα Πατρών-Νίκη Προαστείου ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Βραχνεΐκων Αετός Πατρών-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αναγέννηση Πατρών ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Χαλανδρίτσας Σταροχώρι-Απόλλων Βίδοβας ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Μιντιλογλίου Απόλλων Εγλυκάδος-Ικαρος Πετρωτού ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Πάτραι Α.Π.Σ.-Πολύτεκνος ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Καλάβρυτα ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Νίκης Προαστίου A.E. Δρέπανου-Ακράτα ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ζήριας Ζήρια-ΤΑΔ’93-Θύελλα Αιγείρας ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Καλαβρύτων Σκεπαστό-Φοίνικας Σαλμενίκου ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Κεραυνός 2016 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ2-3η 17:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Προοδευτική Πατρών-Παναχαϊκός ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Αγώνες της Κυριακής 22-04-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 14:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Πήγασος Πατρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 14:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Αστέρας Μιντιλογλίου ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Λάππα Ατρόμητος Λάππα 2015-Ωλενιακός ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Σταυροδρομίου Τριταιικός-Δόξα Χαλανδρίτσας ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Δίας Σαραβαλίου ΠΟΛΥΓΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Φαραικός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 11:00 Ζαρουχλεΐκων Ψηλαλώνια-Αυτόνομη Π.Ο. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 11:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 13:30 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Πάτρα 2005 A.E. ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Ρίου Αετός Ρίου-Α.Π.Ο. Αρόη Δεν έχει οριστεί
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Αγυιάς Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Ολυμπιακός Πατρών ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ροδιάς Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αργυρά Πατρών ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ1-3η 14:00 Ρίου Δόξα Πατρών-Πετεινοί ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ1-3η 17:30 Μ.Ηλιόπουλου (Ρωμανού) Ρωμανός-Γαλήνη ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ2-3η 17:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Α.Ε.Κ. Πατρών-Περιβόλα ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Ι
Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γ’ Κατηγορία: Σταθερές οι πρωτιές

Αμετάβλητες παρέμειναν οι πρωτιές ανόδου στους δύο ομίλους των play-offs της Γ’ Κατηγορίας.

Οι Πετεινοί έφυγαν αλώβητοι από την έδρα της Γαλήνης, ενώ ο Παναχαϊκός έμεινε στο 1-1 στο γήπεδο της Περιβόλας, διατηρώντας το +4 από τη 2η θέση.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γαλήνη – Πετεινοί 0-0
Ρωμανός – Δόξα Πατρών 0-3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Περιβόλα – Παναχαϊκός 1-1
ΑΕΚ Πατρών – Προοδευτική 0-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Πετεινοί 6
Γαλήνη 6
Δόξα Πατρών 3
Ρωμανός 0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Παναχαϊκός 8
Προοδευτική 4
Περιβόλα 4
ΑΕΚ Π. 1
Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τα «κλικ» του ερασιτεχνικού

Δείτε μερικά αποσπάσματα από τις αναμετρήσεις των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων του Σαββατοκύριακου 14/4 – 15/4

Διάβασε Περισσότερα

Facebook