Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Ο Δήμος/ΔΕΥΑΠ και πάλι πρωταθλητής (Φωτορεπορτάζ)

Με μεγάλη επιτυχία και έναν συγκλονιστικό τελικό, ολοκληρώθηκε το φετινό πρωτάθλημα εργαζομένων «ΚΩΣΤΑΣ ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ 2018» ανάμεσα στους «Δήμος/ΔΕΥΑΠ» και τους «Ελεύθερους Επαγγελματίες» τη Δευτέρα 4 Ιουνίου 2018 στο Da Luz στην Οβρυά, όπου οι πρωταθλητές του Δήμου/ΔΕΥΑΠ νίκησαν 3-2 και κατέκτησαν για 3η συνεχόμενη χρονιά τον τίτλο.

Η διοργάνωση που τελεί υπό την Αιγίδα του Δήμου Πατρέων και του Τμήματος Άθλησης και Νέας Γενιάς συγκέντρωσε πάραπολύ κόσμο και ακολούθησε γλέντι με χορούς από το τμήμα του Δήμου.

Δείτε τις φωτογραφίες:

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Συνεχίζει αήττητος ο Κεραυνός

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 3-0 Φοίνικας Ζήριας (10’ Καραχανίδης, 11’ Ασημακόπουλος, 47’ Κούστα)

Σταθερά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου που δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στον Φοίνικα Ζήριας και με 4 νίκες και 1 ισοπαλία συνεχίζει χωρίς ήττα την πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για το συγκρότημα του Κώστα Τσιπιανίτη, ο οποίος είδε την ομάδα του να προηγείται μόλις στο 10′ με τον Καραχανίδη να πλασάρει εύστοχα στην κλειστή γωνία του αντίπαλου «πορτιέρο». Στιγμές αργότερα (11′) ο ίδιος παίκτης από εκτελεστής έγινε δημιουργός και ο Ασημακόπουλος διεύρυνε το προβάδισμα των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47′ ο Κούστα διαμόρφωσε με όμορφο σουτ το τελικό 3-0, υποχρεώνοντας την ομάδα του Φώτη Φοή στην 3η της ήττα στην φετινή διοργάνωση.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Τσιπιανίτης): Χάχαλης, Ασημακόπουλος (74’ Μπουρνάκας), Μπίρης, Λαζανάς, Φραγκουλάκης, Μπαμπαλιούτας, Κούστα (65’ Σύψας), Σπαθής (55’ Παπαχριστόπουλος), Τσάτος, Καραχανίδης (60’ Κασιώνης), Ζαφειρόπουλος.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ/ΖΗΡΙΑΣ (Φοής): Βαρελάς (46’ Μπούνιας), Σαλάι, Χαραλάμπους (46’ Τέρπος), Ασημακόπουλος, Γεωργακόπουλος (79’ Ρουμελιώτης), Μαυρομάτης (73’ Ψυχογιάννης), Ντολάνι, Τριανταφύλλου, Κανάγιας, Μάρης, Παπαδημητρακόπουλος.

Περισσότερα στην Match της Δευτέρας…

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄ κατηγορία: Τα σημερινά αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής (3η στροφή)

Άνοιξε η αυλαία σήμερα στην 3η αγωνιστική και στον 1ο όμιλο το Λιμνοχώρι «πέταξε» 2 πόντους εντός έδρας, αφού η μαχητική Προοδευτική Πατρών το ανάγκασε να «κολλήσει» στο 1-1. Ο Φαραϊκός συνέτριψε τα Καμίνια με 4-0 και επέστρεψε στις νίκες, ενώ ο Ωλενιακός «διέλυσε» τον Πείρο Ισώματος με 7 τέρματα.

Στον 2ο όμιλο ο Ολυμπιακός νίκησε τους Πετεινούς με 2-1 και έκανε σεφτέ στα «τρίποντα», ενώ στον 3ο όμιλο η Φλόγα Ροδιάς υπερασπίστηκε την έδρα της και επικράτησε επί της Αυτόνομης με 3-1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής στους 3 ομίλους:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Λιμνοχώρι- Προοδευτική  1-1

Καμίνια- Φαραϊκός 0-4

Ωλενιακός- Πείρος Ισώματος  7-1

Κυριακή 21/10  (στις 16:00)

Ίκαρος Πετρωτού-Ατρόμητος Λάππα  («Α.Κάνιστρας»- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλογλίου-Απόλλων Βίδοβας  (Μιντιλογλίου-  Παρδάλης)

Σταροχώρι- Ροίτικα  (Χαλανδρίτσας-  Ταξιάρχης)

Λέων Αλισσού-Αχαιός Σαραβαλίου  (Αλισσού- Γιαννόπουλος)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Πατρών- Πετεινοί  2-1

Κυριακή 21/10

(10:30)  Παναχαϊκός- Δόξα Πατρών  («Κ.Ζάρρας»- Σπυρόπουλος)

Τα υπόλοιπα παιχνίδια στην 13:00

ΑΠΟ Αρόης-Απόλλων Εγλυκάδας  (Αγυιάς- Πετρόπουλος)

Περιβόλα-Πολύτεκνος  («Α.Κάνιστρας»- Μιχαλόπουλος)

Αχαϊκός-Πυρσός Πατρών («Κ. Ζάρρας»- Τσιρίνης)

Ηρακλής Πατρών-Ρωμανός  (Ζαρουχλείκων- Τρίγκας)

Γαλήνη-Ψηλαλώνια  (Ντα Λουζ Οβρυάς- Ασπρουλόπουλος)

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Φλόγα Ροδιάς- Αυτόνομη Π.Ο.  3-1

Κυριακή 21/10  (στις 16:00)

Αετός Ρίου- Φλόγα Κ.Καστριτσίου  (Ρίου- Μαχαίρας)

Καλάβρυτα- Απόλλων Αιγίου  (Καλαβρύτων- Μπλίκας)

Κεραυνός Σελιανιτίκων- Αργυρά (Δημητρόπουλου- Αρκουμάνης)

Δόξα Ελαιώνα- Άνω Καστρίτσι (Ροδιάς- Παλαιολόγος)

Κεραυνός 2016- Αιγείρα/Ακράτα («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Τιμολέων)

Αστέρας Τέμενης- Ολυμπιακός Ζαρουχλείκων  (Τέμενης- Παπαχρήστος)

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Συνεχίζουν αήττητοι Ατρόμητος και Άρης (τα αποτελέσματα της 5ης)

Με το απόλυτο παραμένουν με το πέρας της 5ης αγωνιστικής (ολοκληρώνεται αύριο με 2 αναμετρήσεις) ο Ατρόμητος Πατρών στον 1ο όμιλο και ο Άρης Πατρών στον 2ο όμιλο, ενώ και η Θύελλα Πατρών πήρε άκοπα το «τρίποντο», ελέω Τριταιϊκού και συγκατοικεί με τους «πορτοκαλί» στην κορυφή.

Ο Ατρόμητος Πατρών με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νίκου Αποσκίτη στο 75΄ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο της Αναγέννησης Πατρών και συνεχίζει ακάθεκτος. Νέες επιτυχίες προσέθεσαν στο ενεργητικό τους Πήγασος και Δόξα Παραλίας, ενώ η Πάτρα 2005 έμεινε όρθια στα Σαγέικα στο 92΄.

Στον 2ο όμιλο ο Άρης Πατρών συνέχισε το «βιολί» του και έριξε στο καναβάτσο την εντυπωσιακή Θύελλα Αιγίου με 2-0, ανεβαίνοντας στο 5Χ5. Εύκολα επικράτησαν εις βάρος των Δαβουρλή και Φοίνικα Ζήριας οι Αετός Πατρών και Κεραυνός Α.Β., ενώ η Νίκη Προαστίου «καθάρισε» το Δρέπανο στην επανάλήψη. Ματσάρα έγινε στο Ρίο (2-2), αλλά η ισοπαλία άφησε δυσαρεστημένους Αναγέννηση Ψαθόπυργου και Ζαβλάνι/Αίαντα, που παρέμειναν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής (5η αγωνιστική):

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Εθνικός Σαγείκων- Πάτρα 2005  1-1

Πήγασος Μπεγ.- Δόξα Χαλανδρ.  2-1

Αναγέννηση Π.- Ατρόμητος Π.  0-1

Δόξα Παραλίας-Αστέρας Τσουκαλεϊκων  3-1

Κυριακή 21/10  (στις 16:00)

Δίας Α.Ο.- Αχαϊκή  («Κ.Ζάρρας»- Φωκάς)

Τριταιϊκός-Θύελλα Πατρών 0-3 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών- Θύελλα Αιγίου  2-0

Δαβουρλής- Αετός Π. 0-3

Νίκη Προαστίου- Δρέπανο  2-0

Κεραυνός Α.Β.- Φοίνικας Ζήριας  3-0

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ζαβλάνι/Αίας  2-2

Κυριακή 21/10  (Στις 16:00)

Πανιώνιος/Αχιλλέας- Πάτραι  (Αγυιάς- Τζαγκαράκης)

Διάβασε Περισσότερα

Facebook