Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Οι διαιτητές στην κρίσιμη στροφή του Ερασιτεχνικού

Τα πλέι-οφ και τα πλέι-άουτ συνεχίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο στις δυο κατηγορίες της ΕΠΣΑ με την Ένωση να ορίζει τους άρχοντες των αναμετρήσεων.

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου έχουν ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/5 (6 μ.μ.)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΠΛΕΪ ΟΦ)

Γηπ. Ριόλου: Πανμοβριακός – Θύελλα, Nίκος Μακρυπόδης

Γηπ. Βραχνεΐκων: Αετός – Αναγέννηση, Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Κ. Ζάρρας, 6 μ.μ.: Καλλιθέα – Καμίνια, Αλέξανδρος Φωκάς

Γηπ. Μιντιλογλίου, 6 μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου – Απόλλων Βίδοβας, Γεωργία Ντάβλα

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/5 (6 μ.μ.)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ)

Γηπ. Κ. Ζάρρας: Πήγασος – Φωστήρας, Στέφανος Μαχαίρας

Γηπ. Αλισσού: Λέων – Θύελλα Αιγίου, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(ΠΛΕΙ ΟΦ)

Γηπ. Βραχνεΐκων, 6 μ.μ.: Ζαβλάνι/Αίας-Δόξα Χαλανδρίτσας, Δημήτρης Αλεξόπουλος

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 6 μ.μ.: Δάφνη – Αχαϊκός, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γηπ. Αγυιάς, 6 μ.μ.: Ολυμπιακός – Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Κώστας Οικονόμου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Αβύθου, 6 μ.μ.: Αναγέννηση/Αίας – Αργυρά, Κώστας Σαμαρτζής

Γηπ. Αιγείρας, 6μ.μ.: Θύελλα Αιγ. – Αχιλλέας Καμαρών, Λάμπρος Τζαγκαράκης

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Α’ ΕΠΣΑ/Play Out): Στο Αίγιο παίζεται η παραμονή…

Λίγες μέρες μετά τα εντυπωσιακά σκορ σε Σαραβάλι και Αλισσό, Πήγασος και Θύελλα Αιγίου αναμετρώνται στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου και με δεδομένο την παραμονή των «βυσσινί» στην κατηγορία, το ενδιαφέρον έγκειται στο μέρος της Θύελλας που με νίκη κλειδώνει την παραμονή, ενώ και με «Χ» θα εξασφαλίσει την συμμετοχή της στην μεγάλη κατηγορία.

Στον Αλισσό, ο Λέοντας ψάχνει να βρει τα κομμάτια του μετά την 7αρα και απλά περιμένει γκέλα της Θύελλας στο Αίγιο για να ελπίζει…

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (5ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Τετάρτη 23.5.18 (6μ.μ.)…
Δημοτικό Στάδιο Αιγίου: Θύελλα Αιγίου – Πήγασος, Φωκάς.
Γηπ. Αλισσού: Λέων – Φωστήρας, Χρονάς.

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Α’ ΕΠΣΑ/Play Off): Στα Ζαρουχλέικα κρίνεται ο τίτλος…

Μα αγωνιστική πριν πέσει η αυλία των μπαράζ ανόδου στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας και στα Ζαροχυλέικα, η Αναγέννηση Πατρών υποδέχεται τον Πανμοβριακό Ριόλου που με 3ποντο πανηγυρίζει την άνοδο στην Γ’ Εθνική…

Αν η ομάδα του Λαδόπουλου όμως καταφέρει να κερδίσει τους «ροσονέρι» του Ντίνου Σπυρόπουλου, όχι μόνο δεν επιτρέπει να πανηγυρίσουν οι άνθρωποι από την Δυτική Αχαΐα, αλλά τους αναγκάζει να πάνε σε παιχνίδι κομβικής σημασίας με τον Αετό στην τελευταία αγωνιστική, για να μην κινδυνεύσουν από Θύελλα και Αναγέννηση.

Στα Βραχνέικα την ίδια ώρα ο Αετός υποδέχεται την Θύελλα χωρίς στόχο για τους «κιτρινόμαυρους», ενώ η ομάδα της Θύελλας θα έχει την… σκέψη της στα Ζαρουχλέικα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (5ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Τετάρτη 23.5.18 (6μ.μ.)…
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών – Πανμοβριακός, Ανδριανός.
Γηπ. Βραχνεΐκων: Αετός Πατρών – Θύελλα Πατρών, Τσιρογιάννης.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αύριο η εκδίκαση για τα έκτροπα της Αμαλιάδας

Η εκδίκαση της Παρασκευής (18/05) για την υπόθεση των θλιβερών επεισοδίων στο ημίχρονο του αγώνα μπαράζ ανάμεσα στον Αστέρα Αμαλιάδας και τον Ηρόδοτο στην πόλη της Ηλείας, δεν έγινε ποτέ καθώς κανένας από τους ανθρώπους των «βυσσινί» δεν έδωσε το «παρών» για να καταθέσει, δηλώνοντας άρρωστοι.

Στην εκπροσώπηση από την πλευρά του Ηροδότου παρουσιάστηκαν οι δυο νομικοί εκπρόσωποι, Δημήτρης Βαγιάκος και Θεοχάρης Γρηγορίου, όπως ο πρόεδρος, Στέλιος Σωκιανός και ο προπονητής, Μανώλης Παπαματθαιάκης με τον Γυμναστή Ανδρέα Ξυδάκη και τον παίκτη, Χρήστο Κασσαπάκη.

Κάπως έτσι, η εκδίκαση αναβλήθηκε για την αύριο Πέμπτη (24/05), όταν και θα καταθέσουν οι μάρτυρες για το ματς Αστέρας Αμαλιάδας-Ηρόδοτος.

Για να δούμε λοιπόν τι μέλλει γενέσθαι με αυτό το ματς της ντροπής.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook