ΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΠ ΜΕ ΤΗΝ “5η ΑΝΑΒΑΣΗ ΟΜΠΛΟΥ”
Με ποδηλατικό καιρό οι αθλητές εκκίνησαν από την κεντρική πλατεία (Γεωργίου Α΄) και με την άψογη συνεργασία της Τροχαίας Πάτρας βγήκαν από την πόλη χωρίς κανένα πρόβλημα.
Οι αθλητές και οι συνοδοι απόλαυσαν την πανοραμική άποψη της Πάτρας από το ύψωμα του Ομπλου. Οι αγώνες διεξήχθησαν στις κατηγορίες ΑΝΔΡΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ με κοινό φύλλο αγώνα αλλά ξεχωριστές βραβεύσεις, ΠΑΙΔΩΝ – ΜΑ – ΜΒ – ΜΓ-Δ σε κοινό φύλλο αγώνα αλλά με ξεχωριστές βραβεύσεις, και την ΟΠΕΝ. Οι απονομές έγιναν στη υπέροχη τοποθεσία του Κεφαλόβρυσου.
Το Δ.Σ του Ομίλου ευχαριστεί το κατάστημα ποδηλάτων ΣΕΡΚΟΣ που για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά είναι ο χορηγός των επάθλων στους νικητές των αγώνων. Επίσης εκφράζει τις ευχαριστίες του στην Τροχαία Πάτρας για την άψογη υποστήριξη του αγώνα.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΝΤΩΝ “5η ΑΝΑΒΑΣΗ ΟΜΠΛΟΥ”
ΑΝΔΡΩΝ – ΕΦΗΒΩΝ:
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-CHELLEL Π. Α RV PFEIL 1905 MAGSTADT 51:05:00
2 ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ Α Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 51:31:00
3 ΦΡΑΜΠΙΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ε Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 52:39:00
4 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ Α Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 54:06:00
5 ΜΠΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 55:06:00
6 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α Α.Ε.Κ. ΑΘΗΝΩΝ 56:53:00
7 ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 56:53:00
8 ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 58:06:00
9 ΒΑΡΩΤΣΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ Ε Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 58:22:00
10 ΜΑΣΤΡΟΚΟΥΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Α Γ.Π.Σ.ΑΓΡΙΝΙΟΥ 58:53:00
11 ΚΑΠΕΤΑΝΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ Α Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 59:50:00
12 ΜΑΡΚΕΣΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α ΣΠΑ ΕΡΜΗΣ 1:00:50
13 ΔΟΥΒΕΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:01:21
ΠΑΙΔΩΝ :
1 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Π Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:55:00
2 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Π ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 0:55:10
3 ΔΟΥΖΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Π ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜ.ΠΥΡΓΟΥ 0:55:16
4 ΒΑΡΩΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:55:26
5 ΜΠΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΣ Π Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:56:09
6 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Π Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:57:12
7 ΚΑΡΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 0:57:47
8 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Π Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:59:59
9 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:01:50
10 ΖΑΝΤΕΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Π Π.Ο.Α. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1:02:13
ΜΑΣΤΕΡ Α΄:
1 ΜΠΑΖΑΡΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:54:35
2 ΜΕΤΣΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:56:06
3 ΔΡΟΥΓΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:57:03
4 ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑ Α.Ε.Κ. ΑΘΗΝΩΝ 0:58:16
5 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:02:46
6 ΞΕΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:03:14
7 ΧΥΜΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:03:21
8 ΜΟΣΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:05:12
9 ΠΕΡΔΙΚΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:08:35
10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ ΜΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:09:13
ΜΑΣΤΕΡ Β΄:
1 ΓΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΒ Α.Ο.ΘΗΣΕΑΣ 0:53:47
2 ΤΕΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:55:09
3 ΡΟΖΟΣ ΚΩΝ-ΝΟΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:56:30
4 ΓΚΟΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:57:23
5 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:57:31
6 ΠΛΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:57:41
7 ΚΟΥΚΟΥΛΙΕΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 0:57:41
8 ΚΑΠΝΟΥΛΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΒ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 1:00:26
9 ΓΟΥΛΙΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:00:31
10 ΜΑΡΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:01:27
11 ΓΚΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΒ Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 1:01:27
12 ΚΑΡΚΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΒ Α.Ε.Κ. ΑΘΗΝΩΝ 1:05:07
13 ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΒ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 1:05:36
14 ΜΟΡΦΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:06:10
15 ΚΑΝΑΡΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:06:48
ΜΑΣΤΕΡ Γ-Δ΄:
1 ΧΟΡΤΑΡΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΓ Γ.Π.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ 0:58:00
2 ΔΗΜΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΓ ΖΕΥΣ Π.Ο. 0:59:45
3 ΚΑΓΚΕΛΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΓ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:00:42
4 ΓΚΟΛΦΙΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΓ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:00:42
5 ΣΟΝΙΚΙΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΔ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:02:03
6 ΝΤΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΓ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:02:59
7 ΚΑΡΑΜΠΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΓ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 1:03:35
8 ΚΑΠΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΓ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:03:44
9 ΜΟΡΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΓ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:03:51
10 ΑΓΓΕΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΜΔ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:04:16
11 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΓ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:05:01
12 ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΝΙΚΟΣ ΜΓ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 1:07:50
13 ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΓ Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ 1:13:40
ΟΠΕΝ :
1 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤ. ΟΠΕΝ 0:54:53
2 ΜΠΑΚΟΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΠΕΝ 0:56:06
3 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΟΠΕΝ 0:58:13
4 ΓΡΕΒΕΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΠΕΝ 0:58:39
5 ΔΡΟΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΟΠΕΝ 1:01:52
6 ΝΙΟΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΟΠΕΝ 1:06:01
7 ΚΑΡΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΟΠΕΝ 1:06:12
8 ΣΚΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΠΕΝ 1:10:04
9 ΤΖΟΡΤΖΕΒΙΤΣ ΖΟΡΑΝ ΟΠΕΝ 1:12:09
10 ΜΠΕΛΕΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΠΕΝ 1:12:19
11 ΚΕΤΣΟΓΙΑΝ ΜΙΡΑΝ ΟΠΕΝ 1:14:00
ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Αυλαία για την Ακαδημία των Σπορ στην Νέα Ιωνία
Για την 18η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Eθνικής κατηγορίας ανδρών, η ομάδα της Ακαδημίας των Σπορ, θα ταξιδέψει την Κυριακή στην Νέα Ιωνία, όπου στις 4.30 το απόγευμα θα φιλοξενηθεί από την τοπική ομάδα του Ο.Φ.Ν.Ι.
Ο αγώνας είναι διαδικαστικού χαρακτήρα μιας και η Πατρινή ομάδα έχει εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία, έχοντας διασφαλίσει την 8η θέση στον βαθμολογικό πίνακα, ενώ η γηπεδούχος ομάδα έχει υποβιβαστεί στην Β΄ Eθνική κατηγορία.
Για αυτό τον λόγο ο προπονητής των πρασίνων Γιάννης Παπαγιαννόπουλος θα κοιτάξει να εκμεταλλευτεί τον αγώνα και θα δώσει αρκετό χρόνο συμμετοχής στους μικρούς σε ηλικία αθλητές του.
Έτσι θα αποκτήσουν εμπειρίες που θα τους φανούν χρήσιμες για το μέλλον τους στο άθλημα και κατ’ επέκταση για την ομάδα της Πάτρας, που σημειωτέο για την νέα αγωνιστική περίοδο θα είναι και πάλι η μοναδική εκπρόσωπος της χερσαίας Δυτικής Ελλάδας στην Α2 Εθνική κατηγορία ανδρών.
ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Ενόργανη: Βλέπει Ιταλία η Αθανασία Μεσίρη του Άτλαντα Πατρών
Συνεχίσει την ανοδική της πορεία στην ενόργανη γυμναστική η Αθανασία Μεσίρη του Άτλαντα Πατρών, η οποία είχε πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο τεστ για την συγκρότηση της Εθνικής ομάδας ενόψει του Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος στις αρχές Μαΐου στο Ρίμινι της Ιταλίας.
Η νεαρή γυμνάστρια του Ηλία Τσοπάνογλου είχε την ευκαιρία σε αυτό το τεστ να παρουσιάσει για πρώτη φορά το νέο της άλμα, το οποίο εκτέλεσε με επιτυχία.
Άλλωστε το συγκεκριμένο αγώνισμα είναι και αυτό που την έφερε στην Εθνική ομάδα μετά τις πολύ καλές παρουσίες που είχε και συνεχίζει να έχει.
Επίσης αξίζει να σημειωθεί ότι οι προπονήσεις πραγματοποιήθηκαν υπό το βλέμμα του Προέδρου της Διεθνούς Ομοσπονδίας Γυμναστικής Μορινάρι Γουατανάμπε.
Και βέβαια πάντα παρόντας και ο Πατρινός Νίκος Ηλιόπουλος ο οποίος προετοιμάζεται για την υψηλών στόχων φετινή χρονιά.
Αμαλία Λαλιώτη
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΝΕΠ: Στην Εθνική ομάδα ο Φάνης Κουρής για την Πολυεθνή συνάντηση κολύμβησης 2024
Ακόμη μια μεγάλη επιτυχία για την κολυμβητική ομάδα της ΝΕΠ, με την κλήση του αθλητή της Φάνη Κουρή (Κ15) στην Εθνική ομάδα κολύμβησης για την Πολυεθνή συνάντηση κολύμβησης 2024 (Μultination Swimming Meet 2024), Aγοριών και Κοριτσιών ηλικίας 13-14-15 ετών (Youth) που θα διεξαχθεί στις 6-7 Απριλίου στα Σκόπια.
Ο αθλητής της Λίνας Μαστροπάσκουα κλήθηκε για τα 100μ. πεταλούδα χάρη στον χρόνο του 57.31 που αποτελεί τον καλύτερο χρόνο της κατηγορίας του.
Τέλος να θυμίσουμε ότι προσφάτως κλήθηκε και η αθλήτριά της ΝΕΠ Αποστολία Σκούτα.