Published

on

Αύριο Παρασκευή αναχωρεί η αγωνιστική ομάδα του Α.Σ. Λέων για να συμμετάσχει σε διεθνές meeting που θα πραγματοποιηθεί στην Ιταλία.

Για τον Πατρινό σύλλογο τάε κβο ντο μέρος θα πάρουν οι Ρούσιας Ασημάκης, Παπαδοπούλου Μαρίνα, Σεγγούνη Γεωργία, Γεωργόπουλος Χρήστος και Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος.

Προπονητής είναι ο Σταυρόπουλο Γεώργιο, ο οποίος πριν λίγους μήνες κατέκτησε την 5η θέση στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα προπονητών.

Η Δύναμη Πατρών ξεχώρισε στο 11th Top Tirana Open

Published

on

Με επτά μετάλλια επέστρεψε η Δύναμη Πατρών από τα Τίρανα της Αλβανίας, όπου συμμετείχε στο 11th Top Tirana Open.

Συγκεκριμένα χρυσά μετάλλια πήραν οι Κωστοπούλου Αντωνία-Αγγελική και Μότσου Λύδια, αργυρά οι Τσασερλή Αναστασία, Κωστόπουλος Δημήτρης και Ζαχόπουλος Χρηστος και χάλκινα οι Καλαπόδη Βαρβάρα και Ασπρούκου Φωτεινή, ενώ εμπειρίες αποκόμισαν οι Ζώντου Μελίνα, Πεσματζόγλου Κωνσταντίνα, Ζαχαριάδη Θεοδώρα, Πανόπουλος Νίκος και Παναγόπουλος Νικόλας.

Continue Reading

Επτά μετάλλια στην Αλβανία για το A.C. Warriors Club

Οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες του Βλάση Πετρόπουλου κέρδισαν τις εντυπώσεις με την παρουσία τους στους αγώνες

Published

on

Έπεσε η αυλαία των δύο πρωταθλημάτων που διεξήχθησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο στα Τίρανα όπου ο σύλλογος A.C. Warriors Club συμμετείχε με εννέα αθλητές και αθλήτριες καταφέρνοντας να κατακτήσει επτά μετάλλια.

Συγκεκριμένα οι νεαροί αθλητές του Βλάση Πετρόπουλου κέρδισαν τις εντυπώσεις με την παρουσία τους στους αγώνες, όπου χρυσά μετάλλια κέρδισαν οι Αμτζοπούλου Νεφέλη, Παπαμιχαήλ Αγγελική και Αμτζοπούλου Χριστίνα-Αννα, ασημένια μετάλλια είχαμε για Σωτηρόπουλο Μιχαήλ-Άγγελο, Σωτηρόπουλο Μάριο και χάλκινα για τους Αξιώτη Ανδρέα και Παπαμιχαήλ Αγγελική.

Τέταρτη θέση και πέντε μετάλλια για την Αγωγή στην Αλβανία

Published

on

Με την τέταρτη θέση συνολικά, με πέντε μετάλλια και την αποκόμιση εμπειριών από τα δύο δυνατά πρωταθλήματα TOP TIRANA E1 2024 και TOP TIRANA OPEN που έλαβαν μέρος οι αθλητές της Αγωγής επέστρεψαν στην Πάτρα.

Συγκεκριμένα χρυσά μετάλλια είχαμε για Νικόλα Καλφαγιάννη, Παναγιώτη Δημητρακόπουλο και Ιωάννα Τσαγκάνη, ενώ χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι  Μαριάννα Ματζουράνη και Μάνια Πατσαούρα.

Συμμετοχές και εμπειρίες αποκόμισας επίσης οι Ιωάννης Παπάς, Κωνστνατίνα Ψαριάδη, Ανδρέας Παπακωνσταντινόπουλος.

ΑΘΛΗΜΑΤΑ11 hours ago

«Match Αχαΐας»: Το ραντεβού με την ιστορία, η «λευκή πετσέτα» και η ώρα της αλήθειας