Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πρόγραμμα και διαιτητές στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα (3-4/2)

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο οι διαιτητές στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου τηε ΕΠΣΑ, το διήμερο (3-4/2).

Αγώνες του Σαββάτου 03-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Λιμνοχωρίου Λιμνοχώρι-Πήγασος Μπεγουλακίου ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Λέων Α. Αλισσού ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Αγυιάς Δαβουρλής K. 92-Αναγέννηση Πατρών ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Πατρών-Φωστήρ Οβρυάς ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Παραλίας Δόξα Παραλίας-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Νίκη Προαστείου ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Εθνικός Σαγεΐκων ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Νίκης Προαστίου Αετός Πατρών-Άρης Πατρών ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Χαλανδρίτσας Δόξα Χαλανδρίτσας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Σταροχώρι ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Περιβόλα-Παναχαϊκός ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 15:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Πάτραι Α.Π.Σ.-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Απόλλων Εγλυκάδος-Ψηλαλώνια ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Φοίνικας Σαλμενίκου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Ακράτας Ακράτα-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Ροδιάς Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Κεραυνός 2016 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 04-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 10:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα 2015 ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 13:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Δίας Σαραβαλίου ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Λιμνοχωρίου Απόλλων Βίδοβας-Αστέρας Μιντιλογλίου ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Σταυροδρομίου Τριταιικός-Πείρος Ισώματος ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Φαραικός-Πήγασος Πατρών ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Ωλενιακός ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 10:30 Ρίου Πετεινοί-Γαλήνη ΑΣΠΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 10:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Ηρακλής Πατρών ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 15:30 Μ.Ηλιόπουλου (Ρωμανού) Ρωμανός-Πυρσός Πατρών ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 15:30 Ροιτίκων ΑΕ Ροϊτίκων-Άρλα ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Αθλητική Ένωση Δυμαίων ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 13:00 Ρίου Α.Ε.Κ. Πατρών-Άνω Καστρίτσι ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 13:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Προοδευτική Πατρών-Α.Ε. Αρόης ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 13:00 Ροδιάς Λύκοι Αιγιάλειας-Κεραυνός Σελιανιτίκων Δεν έχει οριστεί
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας ΠΑΟΚ Πατρών-Δόξα Ελαιώνος ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 10:30 Ζαρουχλεΐκων Πολύτεκνος-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 10:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Α.Π.Ο. Αρόη ΠΑΠΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 13:00 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Ικαρος Πετρωτού ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 13:00 Αγυιάς Αυτόνομη Π.Ο.-Πάτρα 2005 A.E. ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 15:30 Ρίου Μέγας Δικέφαλος-Ολυμπιακός Πατρών ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 15:30 Αγυιάς Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Αετός Ρίου ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Θύελλα Αιγείρας ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-A.E. Δρέπανου ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Καλαβρύτων Σκεπαστό-Ζήρια-ΤΑΔ’93 ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Νίκης Προαστίου Αργυρά Πατρών-Καλάβρυτα ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

«Καθάρισε» ο Πήγασος- 7-1 μέσα στον Αλισσό η Θύελλα Αιγίου

Ο Πήγασος νίκησε τον Φωστήρα Οβρυάς με 6-1 και εξασφάλισε την παραμονή μέσω των πλέι άουτ της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, 2 στροφές πριν από το φινάλε.

Η Θύελλα Αιγίου ήταν τρομερή στον Άνω Αλισσό, συνέτριψε τον Λέοντα Αλισσού με 7-1 και αν πάρει ακόμα 1 βαθμό στα 2 τελευταία παιχνίδια θα πανηγυρίσει την σωτηρία της.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ:

(σε 4 ματς): Πήγασος 15, Θύελλα Αιγίου 13, Λέων 8, Φωστήρας 0

Επόμενη (5η-23/5): Λέων- Φωστήρας, Θύελλα Αιγίου-Πήγασος

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Παίζουν την σεζόν Λέων Αλισσού και Θύελλα Αιγίου- Το πρόγραμμα της 4ης στροφής!

Λέων Αλισσού και Θύελλα Αιγίου διασταυρώνουν σήμερα τα ξίφη τους (18:00) στον Άνω Αλισσό για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και ουσιαστικά παίζουν τους κόπους μίας χρονιάς σε ένα παιχνίδι 90 λεπτών.

Σε δεινή θέση η ομάδα του Γιάννη Ζερδεβά, μετά την ήττα στο Αίγιο με 2-0, βολεύεται και με το Χ η ομάδα της Αιγιαλείας, αφού θα κρατήσει την 2η θέση, που ισοδυναμεί με παραμονή. Στο άλλο παιχνίδι, ο Πήγασος υποδέχεται στο Σαραβάλι τον Φωστήρα Οβρυάς και με νέο τρίποντο θα αγκαλιάσει την σωτηρία. Και τα δύο ματς έχουν οριστεί για τις 18:00.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 ματς)

1 Πήγασος 12

2 Θύελλα Αιγίου  10

——————————

3 Λέων Αλισσού 8

4 Φωστήρας Οβρυάς 0

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Μια ανάσα από τον τίτλο ο Πανμοβριακός

O Πανμοβριακός Ριόλου πλησιάζει στο να γράψει ιστορία. Μια ομάδα που πριν λίγα χρόνια αγωνιζόταν στην Γ΄ τοπική κατηγορία είναι πολύ κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας και στην παρθενική της συμμετοχή στη Γ΄ Εθνική, μετά την σπουδαία νίκη με 3-1 κόντρα στην ιστορική Θύελλα Πατρών.

Στο άλλο ματς ο Αετός Πατρών παρότι προηγήθηκε με 2-0 κόντρα στην Αναγέννηση Πατρών, η ομάδα του Φίλιππου Σχοινά έκανε την ανατροπή κερδίζοντας με 3-2 και διατήρησε τις ελπίδες που έχει για την κατάκτηση του τίτλου.

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/5 – ΤΕΛΙΚΑ

Γηπ. Ριόλου: Πανμοβριακός – Θύελλα Πατρών 3-1

Γηπ. Βραχνεΐκων: Αετός – Αναγέννηση Πατρών 2-3

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/5 (6 μ.μ.) – ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Γηπ. Κ. Ζάρρας: Πήγασος – Φωστήρας, Μαχαίρας.

Γηπ. Αλισσού: Λέων – Θύελλα Αιγίου, Σαφαρίκας.

ΕΙΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – ΠΛΕΪ ΟΦ

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ………………11 (7-4)

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ …………….7 (6-6)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ………………….7 (8-5)

AΕΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ…………………..4 (3-8)

ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγέννηση – Πανμοβριακός

Αετός – Θύελλα Πατρών

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πανμοβριακός – Αετός

Θύελλα Πατρών– Αναγέννηση

Διάβασε Περισσότερα

Facebook