Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πρόγραμμα και διαιτητές στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα (3-4/2)

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο οι διαιτητές στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου τηε ΕΠΣΑ, το διήμερο (3-4/2).

Αγώνες του Σαββάτου 03-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Λιμνοχωρίου Λιμνοχώρι-Πήγασος Μπεγουλακίου ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Λέων Α. Αλισσού ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Αγυιάς Δαβουρλής K. 92-Αναγέννηση Πατρών ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Πατρών-Φωστήρ Οβρυάς ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Παραλίας Δόξα Παραλίας-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Νίκη Προαστείου ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Εθνικός Σαγεΐκων ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Α’ κατηγορία – -19η 15:30 Νίκης Προαστίου Αετός Πατρών-Άρης Πατρών ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Χαλανδρίτσας Δόξα Χαλανδρίτσας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Σταροχώρι ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Περιβόλα-Παναχαϊκός ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 15:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Πάτραι Α.Π.Σ.-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Απόλλων Εγλυκάδος-Ψηλαλώνια ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Φοίνικας Σαλμενίκου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Ακράτας Ακράτα-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Ροδιάς Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Κεραυνός 2016 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 04-02-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 10:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα 2015 ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 13:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Δίας Σαραβαλίου ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Λιμνοχωρίου Απόλλων Βίδοβας-Αστέρας Μιντιλογλίου ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Σταυροδρομίου Τριταιικός-Πείρος Ισώματος ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Φαραικός-Πήγασος Πατρών ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-19η 15:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Ωλενιακός ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 10:30 Ρίου Πετεινοί-Γαλήνη ΑΣΠΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 10:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Ηρακλής Πατρών ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 15:30 Μ.Ηλιόπουλου (Ρωμανού) Ρωμανός-Πυρσός Πατρών ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 15:30 Ροιτίκων ΑΕ Ροϊτίκων-Άρλα ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-15η 15:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Αθλητική Ένωση Δυμαίων ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 13:00 Ρίου Α.Ε.Κ. Πατρών-Άνω Καστρίτσι ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 13:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Προοδευτική Πατρών-Α.Ε. Αρόης ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 13:00 Ροδιάς Λύκοι Αιγιάλειας-Κεραυνός Σελιανιτίκων Δεν έχει οριστεί
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-15η 15:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας ΠΑΟΚ Πατρών-Δόξα Ελαιώνος ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 10:30 Ζαρουχλεΐκων Πολύτεκνος-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 10:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Α.Π.Ο. Αρόη ΠΑΠΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 13:00 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Ικαρος Πετρωτού ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 13:00 Αγυιάς Αυτόνομη Π.Ο.-Πάτρα 2005 A.E. ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 15:30 Ρίου Μέγας Δικέφαλος-Ολυμπιακός Πατρών ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-19η 15:30 Αγυιάς Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Αετός Ρίου ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Θύελλα Αιγείρας ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-A.E. Δρέπανου ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Καλαβρύτων Σκεπαστό-Ζήρια-ΤΑΔ’93 ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-19η 15:30 Νίκης Προαστίου Αργυρά Πατρών-Καλάβρυτα ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στον ΑΠΣ Πάτραι ο Παπαδόπουλος

Την απόκτηση του Νίκου Παπαδόπουλου που τη σεζόν που μας πέρασε αγωνίστηκε στην Αναγέννηση Ψαθοπύργου κατακτώντας το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ, ανακοίνωσε ο ΑΠΣ Πάτραι.

Αναλυτικά:

«Τον καλωσορίζουμε στις τάξεις του συλλόγου και του ευχόμαστε να είναι υγιής και να συμβάλει στην επίτευξη των στόχων της ομάδας».

Μετά την μεταγραφή του ο ποδοσφαιριστής δήλωσε:

«Αισθάνομαι υπέροχα που βρίσκομαι σε έναν ιστορικό σύλλογο. Ευχαριστώ τον προπονητή και τη διοίκηση για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν. Εύχομαι υγεία σε όλους και να έχουμε μια καλή ποδοσφαιρική σεζόν, στη διάρκεια της οποίας με σκληρή δουλειά θα παλέψουμε για την υλοποίηση των στόχων μας».

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με στόχο την εδραίωση στα ‘σαλόνια’ το Ζαβλάνι/Αίας

Η ιστορική ομάδα του Ζαβλανίου/Αίαντα ξεκινά προετοιμασία την προσεχή Δευτέρα 20 Αυγούστου και θέτει ως απώτερο στόχο την καθιέρωση στην πρώτη τη τάξει ερασιτεχνική κατηγορία του ποδοσφαίρου της Αχαϊας.

Στις 20:45 θα μοιραστεί αθλητικό υλικό στους παίκτες και στις 21:00 θα πραγματοποιηθεί η πρώτη προπόνηση της νέας σεζόν στο γήπεδο του Αχιλλέα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της διοίκησης:

«Ξεκινάει την Δευτέρα 20/8 και η προετοιμασία για το Ζαβλάνι/Αίας, σε μια χρονιά που η «ιστορική» ομάδα έχει στόχο την καθιέρωση στα μεγάλα σαλόνια της Α’ Κατηγορίας, από τα οποία έλλειψε πολύ τα τελευταία χρόνια.

Η προγραμματισμένη ώρα έχει καθοριστεί για τις 20.45 στο γήπεδο του Αχιλλέα, ώστε να μοιρασθεί το υλικό της προετοιμασίας, ενώ στις 21.00 υπό τις οδηγίες του Γ. Δρακοπαναγιωτάκη και του γυμναστή Δ. Αγιαννιτόπουλου θα γίνει η πρώτη προπόνηση της ομάδας.

Η διοίκηση της ομάδας καλεί όλους τους ποδοσφαιριστές (νέους και παλιούς) να δώσουν το παρών και τους εύχεται καλή αγωνιστική χρονιά με υγεία και χωρίς τραυματισμούς.”

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Συμφώνησε με Παπαδάτο ο ΑΠΣ Πάτραι

Τον Ηλία Παπαδάτο έκανε δικό του ο ΑΠΣ Πάτραι και έτσι καλύπτει με επιτυχία το κενό από την αποχώρηση του Σωτήρη Μικελάτου.

Ο πατρινός αριστερός μέσος έκανε πολύ καλή σεζόν με την φανέλα της Δόξας Νέας Μανωλάδας, μετρώντας 37 παιχνίδια και 11 γκολ σε πρωτάθλημα, μπαράζ ανόδου και Κύπελλο, ενώ έχει περάσει με καλή παρουσία από Τριταιϊκό και Αχαϊκή.

Με την συγκεκριμένη προσθήκη οι «μαυροπράσινοι” έφτασαν τις 14 μεταγραφές, αφού έχουν προηγηθεί οι ελεύσεις των εξής παικτών:

Αναγνώστου (Δρέπανο), Δημητρακόπουλος (Εράνη Φιλ.), Μεταξάς (Αετός Ρίου), Τζακώστας (Δαβουρλής), Κούσουλας (Θύελλα Π.), Μπαρδάκης (Θύελλα Π.), Μόρισσον (Αναγέννηση Ψαθ.),  Μιχαλόπουλος (Λέων Αλ.), Βάρρας (Αετός Π.), Καλαμπόκας (Νέοι ΠΓΕ), Νικολάι, Αδαμόπουλος (Αναγέννηση Π.), Σγούρας (Διαγόρας).

Διάβασε Περισσότερα

Facebook