Γ ΕΘΝΙΚΗ

Στιγμιότυπα από την μεγάλη νίκη του Διαγόρα (photos)

Published

on

Ο Διαγόρας Βραχνέικων άρπαξε τον πρωτοπόρο Αστέρα Βλαχιώτη, τον χτύπησε δις (2-1) και παρέμεινε σε θέση σωτηρίας, «γκρεμίζοντας» τους Λάκωνες από την κορυφή.

Ο φακός της “Match Αχαΐας” και του “matchnews.gr” βρέθηκε στο γήπεδο των Βραχνέικων και σας μεταφέρει στιγμιότυπα της αναμέτρησης.

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Υποβιβάστηκε και τυπικά ο ΠΑΟ Βάρδας

Ηττήθηκε με 4-0 στη Σύρο από την Ελλάς για την 33η αγωνιστική στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Published

on

Η Ελλάς Σύρου νίκησε με 4-0 τον ΠΑΟ Βάρδας στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων, στην προτελευταία αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, καταδικάζοντας και τυπικά την ομάδα της Ηλείας σε υποβιβασμό στα τοπικά πρωταθλήματα της Ηλείας.

Στο 45ο λεπτό η Ελλάς άνοιξε το σκορ όταν ο Ζαφείρης σέντραρε από τα δεξιά και ο Μούντριχας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσεκούρα.

Στο 55ο λεπτό η Ελλάς έκανε δυο τα τέρματα της μετά από ωραίο διαγώνιο σουτ του Κασάπη.

Στο 49ο λεπτό ο Ζαφείρης σέρβιρε στον Μελισσόπουλο, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ρομέο Μεντρί διαμόρφωσε το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ελλάς Σύρου (Χριστοφιλέας): Μουλαράς (Ρηγούτσος 61΄), Ζαφείρης, Παράβαλος, Μπόσιο (Κουκουλας 68’), Συριανός, Μπακατσέλος, Πρεβεζιάνος, Μηνάς (Μεντρί 55΄), Κασάπης (Ρούσσος 55΄), Μούντριχας (Μανουδάκης 68΄), Μελισσόπουλος

ΠΑΟ Βάρδας (Λαμπρόπουλος): Τσεκούρας (Δαμιανός 65΄), Παπασπυλιόπουλος, Τσεκούρας, Διονυσόπουλος, Θεοφάνης, Λιόσης (Κοντονίσης 61΄), Κούστα, Γεωργακόπουλος, Κάρδαρης, Δηλαβέρης, Σπανός

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αύριο (25/4) το ματς Παναιγιάλειος-Κόρινθος

Published

on

Η αναβολή των αγώνων Ιάλυσος – Αστέρας Βάρης και Μαρκό – ΑΕΡ Αφάντου επηρέασε και το Παναιγιάλειος- Κόρινθος.

Έτσι η μάχη στην Αβυθο μεταφέρθηκε για την Πέμπτη (25/4) στις 11.00 το πρωί.

Ήταν αναμένονο καθότι οι ομάδες έχουν ίδιους στόχους και τα ματς θα γίνουν ίδια ημέρα για λόγους αξιοπιστίας.

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Υποδέχεται την Κόρινθο ο Παναιγιάλειος και θέλει αποτέλεσμα

Published

on

Ο Παναιγιάλειος υποδέχεται την Κόρινθο (σήμερα, 16:00) για την 33η και προτελευταία αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι δεν έχουν “καθαρίσει” με την παραμονή και χρειάζονται θετικό αποτέλεσμα. Από την άλλη, η Κόρινθος είναι στο -1 από τον πρωτοπόρο Παναργειακό, που αγωνίζεται στο Άργος με την Ρόδο.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ανδρέας Βλάχος (Ανατολική Αττική), με τους Σούζα και Κάλλη να είναι βοηθοί (επίσης από Ανατ.Αττική).

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ14 hours ago

Παναχαϊκή: Ο Ζέκοφ, ο Πετράτος και τ’ άλλα παιδιά…

ΑΘΛΗΜΑΤΑ12 hours ago

Στην Πάτρα σήμερα η Ολυμπιακή Φλόγα – Δείτε την διαδρομή που θα ακολουθήσει

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ5 hours ago

Η απίστευτη απόφαση της Super League 2 για τη μέρα και την ώρα διεξαγωγής του Παναχαϊκή – Διαγόρας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ11 hours ago

Ο Προμηθέας θα αντιμετωπίσει πρώτα τον Παναθηναϊκό και μετά το Περιστέρι

ΜΠΑΣΚΕΤ24 hours ago

Ευρωλίγκα: Ο Ολυμπιακός έκανε μπρέικ στη Βαρκελώνη με το… καλησπέρα και πήρε το πλεονέκτημα έδρας

ΜΠΑΣΚΕΤ15 hours ago

Μπάσκετ: Μεγάλη γιορτή για μαθητές δημοτικών σχολείων Πάτρας στο Promitheas Park

ΜΠΑΣΚΕΤ14 hours ago

Το ψήφισμα του κεραυνού Αιγίου για τον θάνατο του Γιώργου Λάγαρη

ΠΟΛΟ8 hours ago

Ο ΝΟΠ πανηγύρισε την παραμονή του στην Α1 Εθνική – Νίκησε τα Χανιά 8-7 εκτός έδρας