Connect with us

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Τα αποτελέσματα της ΝΕΠ στην Ημερίδα Επιλέκτων

Ξεχωριστή οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία σημείωσε η 4η Κολυμβητική Ημερίδα Επιλέκτων που διοργάνωσε η ΝΕΠ την Κυριακή 18 Μαρτίου στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός».

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των «δελφινιών» έχουν ως εξής:

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ – ΟΝΟΜΑ ΕΤ. ΓΕΝ. 1ο ΑΓΩΝΙΣΜΑ 2ο ΑΓΩΝΙΣΜΑ
1 Αβραμίδης Γιάννης 2010 25 Ελεύθ. 24.35 25 Ύπτιο 30.77
2 Αθανασόπουλος Σπύρος 2010 25 Πρόσθ. 26.99 1ος 25 Ύπτιο 25.76 4ος
3 Αθανασοπούλου Κατερίνα 2010 25 Ελεύθ. 32.04 5η 25 Ύπτιο 24.12 1η
4 Γεωργακάκη Μαρίνα 2010 50 Ελεύθ. 40.83 1η 25 Πεταλ. 22.07 1η
5 Γιωτοπούλου Μαρία 2010 25 Ελεύθ. 23.34 2η 25 Ύπτιο 24.12 1η
6 Διαμαντής Χριστόφορος 2010 25 Ελεύθ. 24.49 25 Ύπτιο 28.84 9ος
7 Ζαφειροπούλου Ιόλη 2010 50 Πρόσθ. 54.24 1η 50 Ύπτιο 50.39 1η
8 Καραγιάννη Ήρα 2010 25 Ελεύθ. 29.22 3η 50 Πρόσθ. 1.09.05 5η
9 Καρακάσης Άγγελος 2010 25 Ελεύθ. 22.20 5ος 25 Ύπτιο 24.13 2ος
10 Κολοκοτσάς Ανδρέας 2010 25 Ελεύθ. 20.79 3ος 25 Πεταλ. 25.92 2ος
11 Κοντάκου Ανδριάννα 2010 25 Ελεύθ. 18.87 1η 50 Ελεύθ. 47.41 2η
12 Κουραχάνης Γιάννης 2010 25 Ελεύθ. 27.44 25 Ύπτιο 33.84
13 Κουρή Ελευθέρια 2010 25 Ελεύθ. 28.11 2η 25 Ύπτιο 26.75 3η
14 Λάντζα Ιωσηφίνα 2010 25 Ελεύθ. 33.16 25 Ύπτιο 33.81 8η
15 Μισηρή Κατερίνα 2010 50 Ελεύθ. 38.03 25 Ύπτιο 37.25
16 Μιχαλοπούλου Δήμητρα 2010 25 Πρόσθ. 27.75 1η 50 Πρόσθ. 1.03.69 4η
17 Μουμούρη Τατιάνα 2010 25 Πεταλ. 25.81 3η 50 Ύπτιο 52.63 2η
18 Μπούσιος Μανώλης 2010 25 Ελεύθ. 20.69 2ος 50 Ύπτιο 54.69 2ος
19 Πάνας Νίκος 2010 25 Ελεύθ. 24.86 25 Ύπτιο 27.47 6ος
20 Παπαγιαννοπούλου Ηρώ 2010 25 Ελεύθ. 34.38 25 Ύπτιο 33.69 7η
21 Πλούμη Φιλίππα 2010 50 Πρόσθ. 57.12 2η 25 Πεταλ. 25.19 2η
22 Σίνος Νικόλαος 2010 25 Ελεύθ. 20.10 1ος 25 Πεταλ. 29.06 4ος
23 Σταθάτου Όλγα 2010 25 Ελεύθ. 33.13 25 Ύπτιο 36.86 9η
24 Σταθόπουλος Ορέστης 2010 50 Πρόσθ. 52.87 1ος 50 Ελεύθ. 43.97 1ος
25 Συμεωνίδης Μιχάλης 2010 25 Πρόσθ. 30.21 3ος 25 Ύπτιο 29.50 10ος
26 Αναστασίου Γιώργος 2011 25 Ελεύθ. 19.06 1ος 25 Ύπτιο 23.36 1ος
27 Δούκας Γιώργος 2011 25 Ελεύθ. 30.10 25 Πρόσθ. 34.00 4ος
28 Κανδηλιώτη Δέσποινα 2011 25 Ελεύθ. 25.46 5η 25 Ύπτιο 27.87 4η
29 Κάππας Θεόδωρος 2011 25 Ελεύθ. 20.08 3ος 25 Πρόσθ. 28.86 2ος
30 Κάτση Μαρία 2011 25 Ελεύθ. 35.37 25 Ύπτιο 40.59
31 Κοντάκου Χαρά 2011 25 Ελεύθ. 26.63 9η 25 Ύπτιο 30.87 7η
32 Μαργαρίτη Ραφαέλα 2011 25 Πρόσθ. 30.44 2η 25 Πεταλ. 28.60 2η
33 Μητρόπουλος Δημοσθένης 2011 25 Ελεύθ. 40.53 25 Ύπτιο 37.64 9ος
34 Μουμούρη Αιμιλία 2011 25 Πρόσθ. 30.40 1η 25 Ύπτιο 27.22 3η
35 Μπαλαφούτης Άγγελος 2011 25 Ελεύθ. 34.91 25 Ύπτιο 34.42 7ος
36 Μπιτσάκου Αφροδίτη 2011 25 Ελεύθ. 18.28 1η 25 Πεταλ. 22.72 1η
37 Μπουσίου Γεωργία 2011 25 Ελεύθ. 20.88 3η 25 Ύπτιο 25.19 1η
38 Παπαδημητρίου Γιώργος 2011 25 Ελεύθ. 19.06 1ος 25 Πεταλ. 22.91 1ος
39 Πασβαδίδης Δημήτρης 2011 25 Ελεύθ. 20.89 4ος 25 Πεταλ. 36.87 4ος
40 Τσίγκα Ειρήνη 2011 25 Ελεύθ. 29.37 25 Ύπτιο 31.28 9η
41 Φωτεινόπουλος Γιώργος 2011 25 Πρόσθ. 28.69 1ος 25 Ύπτιο 23.75 2ος
42 Ζαφειροπούλου Βάσω 2012 25 Ελεύθ. 27.22 1η 25 Ύπτιο 31.70 1η
43 Κάτσης Πάνος 2012 25 Ελεύθ. 36.28 3ος 25 Ύπτιο 38.65 3ος
44 Πασβαδίδης Παναγιώτης 2012 25 Ελεύθ. 26.47 1ος 25 Ύπτιο 28.95 1ος

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Με πολυπληθή συμμετοχή η ΝΕΠ στην ημερίδα κολύμβησης

Στην Ημερίδα Ορίων Αγωνιστικών Κατηγοριών και στην Ημερίδα για παιδιά ηλικίας 9, 10, 11 και 12 ετών, (Προαγωνιστική κατηγορία) που θα γίνουν το Σάββατο στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» της Πάτρας, θα συμμετάσχει η ΝΕΠ με πολυπληθή αποστολή.

Οι συμμετοχές της Αγωνιστικής ομάδας της ΝΕΠ έχουν ως εξής:
1
Βαρβασαινίτης Ιωάννης
2001
800 Ελεύθ.
1500 Ελεύθ.
2
Κωσταντόπουλος Βάσσος
2001
100 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
3
Διαμαντή Αθανασία
2003
200 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
200 Μ.Α.
4
Ζαμπλάρας Κωνσταντίνος
2003
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
5
Κωσταντόπουλος Αιμίλιος
2003
50 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
6
Μαρίνης Δημήτρης
2003
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
7
Σκούτας Κωνσταντίνος
2003
100 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
8
Σταθόπουλος Αλέξανδρος
2003
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
9
Βαρβασαινίτης Αγγελός
2004
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
10
Βαρβατσούλης Γεράσιμος
2004
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
11
Γιαννακοπούλου Έλενα
2004
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
200 Ύπτιο
12
Διαμαντόπουλος Σταύρος
2004
50 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
200 Πρόσθ.
13
Καναβού Σοφία
2004
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
14
Μαρίνη Χρυσάνθη
2004
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
15
Γεωργακάκης Κωνσταντίνος
2005
200 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
16
Δημοπούλου Βασιλική
2005
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
400 Μ.Α.
17
Κωσταντόπουλος Ανδρόνικος
2005
400 Ελεύθ.
1500 Ελεύθ.
18
Μπίτση Βικτώρια
2005
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
200 Ύπτιο
19
Μπουσίου Νίκη
2005
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
20
Φλουσκούνη Χριστίνα
2005
50 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
200 Μ.Α.
Επίσης θα αγωνιστεί και ο Θάνος Ζαφειρόπουλος που προέρχεται από τη ΝΕΠ (ανήκει στον Ολυμπιακό).
2000
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
Οι συμμετοχές της Προαγωνιστικής ομάδας κολύμβησης της ΝΕΠ:
1
Αναστασοπούλου Ευαγγελία
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
2
Αποστολοπούλου Θεοδώρα
2006
100 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
50 Πεταλ.
3
Βαλλιανάτος Γεράσιμος
2006
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
4
Γιαννακοπούλου Παναγιώτα
2006
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
5
Ζαχαροπούλου Χάρις
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
6
Κόμες Εμμανουέλε
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
7
Μάνος Άρης
2006
50 Πεταλ.
100 Πεταλ.
400 Μ.Α.
8
Μαργαρίτης Άγγελος
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
9
Μαρίνη Κατερίνα
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
10
Μιχαλάτου Νικολία
2006
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
11
Μπίτση Κοραλία
2006
200 Εελεύθ.
400 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
12
Χρυστοπούλου Δήμητρα
2006
200 Εελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
13
Βέρρας Μάνος
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
14
Βουκελάτος Δημήτρης
2007
50 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
15
Βουκελάτος Χρήστος
2007
100 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
16
Γεωργακάκης Ευστάθιος
2007
400 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
17
Γιαλέρνιου Π.
2007
50 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
18
Δημόπουλος Σπύρος
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
19
Διαμαντόπουλος Αλέξανδρος
2007
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
20
Θανοπούλου Δήμητρα
2007
100 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
21
Λιβαθυνού Αργυρώ
2007
50 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
100 Πεταλ.
22
Μπατιστάτου Νίκη
2007
50 Ελεύθ.
400 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
23
Μπούσιος Ηλίας
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
24
Σκούτα Αποστολία
2007
200 Εελεύθ.
50 Ύπτιο
25
Σταθόπουλος Αριστείδης
2007
50 Πεταλ.
50 Πρόσθ.
200 Μ.Α.
26
Τζίνης Θεόδωρος
2007
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
27
Τσίπης Ανδρέας
2007
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
100 Ύπτιο
28
Αθανασόπουλος Ν.
2008
100 Ύπτιο
100 Πρόσθ.
29
Αναστασίου Αναστασία
2008
50 Πεταλ.
200 Μ.Α.
30
Βαλλιανάτος Κων/νος
2008
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
31
Βαρβατσούλη Βασιλική
2008
50 Πρόσθ.
100 Πρόσθ.
32
Βότσαρη Άννα – Μαρία
2008
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
33
Γεραμούτσου Χριστίνα
2008
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
34
Ζήκου Νάντια
2008
50 Ελεύθ.
200 Ελεύθ.
35
Καλογερή Κλειώ
2008
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
36
Κοντάκου Δήμητρα
2008
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
37
Μιχαλάτος Δημήτρης
2008
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
38
Μιχαλοπούλου Μαριλία
2008
100 Ελεύθ.
50 Πρόσθ.
39
Μουμούρης Φαίδων
2008
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
40
Μπαράκος Αλέξανδρος
2008
100 Ελεύθ.
50 Ύπτιο
41
Μπουροπούλου Βασ.
2008
200 Εελεύθ.
200 Μ.Α.
42
Πεφάνη Βερόνικα
2008
100 Ύπτιο
50 Πεταλ.
43
Πλούμη Ανδριάννα
2008
50 Πεταλ.
200 Μ.Α.
44
Σαράντης Ανδρέας
2008
50 Ύπτιο
100 Ύπτιο
45
Σίλλα Κων/νος
2008
50 Ελεύθ.
100 Πρόσθ.
46
Στεφανάτος Γεράσιμος
2008
200 Εελεύθ.
50 Πρόσθ.
47
Τρίγγος Άγγελος
2008
100 Ελεύθ.
200 Μ.Α.
48
Τσιόκανου Χρ.
2008
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
49
Χρυσανθακοπουλος Φ.
2008
200 Εελεύθ.
200 Μ.Α.
50
Σπυρόπουλος Ιωάννης
2009
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
51
Γκόρκου Δήμητρα
2009
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
52
Ζιαμπάρας Μάριος
2009
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
53
Καλογερή Μαρίζα
2009
50 Ύπτιο
50 Πρόσθ.
54
Καούρη Κων/να
2009
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.
55
Κουρής θεοφάνης
2009
100 Ελεύθ.
56
Μπουσίου Έλένη
2009
50 Ελεύθ.
50 Πεταλ.
57
Τασιούλας Σωτήρης
2009
50 Ελεύθ.
100 Ελεύθ.

Διάβασε Περισσότερα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Στους Μεσογειακούς Αγώνες οι Δράκου και Βουρνά

Τις αποστολές της κολύμβησης στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων (Ελσίνκι, 4-8 Ιουλίου) και τους Μεσογειακούς Αγώνες (Ταραγόνα, 23-25/6), ενέκρινε το Δ.Σ της ΚΟΕ που συνεδρίασε. Στους Μεσογειακούς θα συμμετέχουν οι Πατρινές πρωταθλήτριες Νόρα Δράκου και Κριστέλ Βουρνά.

Στο Ελσίνκι μεταβαίνουν οι εξής 15 κολυμβητές/τριες: Θώμογλου, Ασπουγαλής, Εμφιετζής, Παπαστάμος, Μπολάνος, Μπιλής, Γεωργακόπουλος, Ράπτης, Βουγιατζής, Ντάνος, Παυλοπούλου, Δαμασιώτη, Μέτσιου, Κιρτσόγλου, Καλογερή.

Προπονητές οι: Κοζομπόλης, Παπαδόπουλος, Τζιλιβάκης

Στην Ταραγόνα μεταβαίνουν 20 κολυμβητές/τριες. Οι: Βαζαίος, Γκολομέεβ, Χρήστου, Δημητριάδης, Σοφιανίδης, Σπανουδάκης, Καρπουζλής, Δημητρίου, Νέγρης, Αλυφαντής, Κολιόπουλος, Ντουντουνάκη, Δράκου, Βουρνά, Δρασίδου, Κλικοπούλου, Αραούζου, Λέμπλ, Μπάκα, Κατσιάρα.

Προπονητές οι: Χούμας, Κραουνάκης, Γέμελος, Αθυμαρίτης

Διάβασε Περισσότερα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εξαιρετική παρουσία της ΝΕΠ στο «Λευκός Πύργος»

Η Προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης της ΝΕΠ διέπρεψε για μια ακόμη φορά σε μια εγχώρια διοργάνωση που συμμετείχε. Ο λόγος για το κολυμβητικό μίτινγκ «Λευκός Πύργος» που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στην Θεσσαλονίκη, με τα «δελφίνια» να φέρνουν πολλές πρωτιές και διακρίσεις.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το έτος γέννησης):

Παναγιώτα Γιαννακοπούλου (2006): 1.12.43 στα 100μ. ελ., 3η στα 50μ. πετ. (34.07), 3η στα 100μ. πετ. (1.17.59).
Χάρις Ζαχαροπούλου (2006): 7η στα 50μ. ύπτ. (1.19.06), 7η στα 100μ. ύπτ. (1.19.06), 3η στα 200μ. ύπτ. (2.49.14).
Αρης Μάνος (2006): 6ος στα 50μ. πρόσθ. (40.14), 5ος στα 100μ. πρόσθ. (1.26.87), 4ος στα 200μ. πρόσθ. (3.06.22).
Κατερίνα Μαρίνη (2006): 3η στα 50μ. ύπτ. (35.50), 6η στα 100μ. ύπτ. (1.18.26), 2η στα 200μ. ύπτ. (2.48.12).
Αθανάσιος Μπουρόπουλος (2006): 1η στα 50μ. πρόσθ. (37.57), 3ος στα 100μ. πρόσθ. (1.24.25), άκυρος στα 200μ. πρόσθ.
Δήμητρα Χριστοπούλου (2006): 46.55 στα 50μ. πρόσθ., 1.41.26 στα 100μ. πρόσθ., 3.30.96 στα 200μ. πρόσθ.
Π. Γιαλέρνιου (2007): 38.66 στα 50μ. ελ., 1.27.74 στα 100μ. ελ., 49.98 στα 50μ. πρόσθ.
Δήμητρα Θανοπούλου (2007): 1η στα 50μ. πρόσθ. (42.31), 1η στα 100μ. πρόσθ., 1η στα 200μ. πρόσθ. (3.12.68).
Νίκη Μπατιστάτου (2007): Ακυρη στα 50μ. πρόσθ., άκυρη στα 200μ. πρόσθ., 3.14.13 στα 200μ. Μ.Α.
Αποστολία Σκούτα (2007): 1η στα 100μ. ελ. (1.07.47), 1η στα 50μ. πετ. (39.97), 1η στα 100μ. πετ. (1.15.08).
Ανδρέας Τσίπης (2007): 3ος στα 50μ. ύπτ. (38.14), 2ος στα 100μ. ύπτ. (1.21.41), 4ος στα 200μ. ύπτ. (2.55.72).
Αναστασία Αναστασίου (2008): 2η στα 50μ. ύπτ. (41.12), 2η στα 100μ. ύπτ. (1.29.17).
Χριστίνα Γεραμούτσου (2008): 53.81 στα 50μ. πρόσθ., 1.55.88 στα 100μ. πρόσθ.
Νάντια Ζήκου (2008): 2η στα 50μ. ελ. (34.58), 2η στα 100μ. ελ. (1.15.82).
Βασ. Μπουροπούλου (2008): 3η στα 50μ. πρόσθ. (46.25), 3η στα 100μ. πρόσθ. (1.37.41).
Βερόνικα Πεφάνη (2008): 1η στα 50μ. ύπτ. (39.88), άκυρη στα 100μ. ύπτ.
Φ. Χρυσανθακόπουλος (2008): 3ος στα 50μ. ελ. (33.59), 2ος στα 50μ. πετ. (36.59).

Διάβασε Περισσότερα

Facebook