Τα ζευγάρια της φάσης των “16” του Κυπέλλου

Published

on

Πραγματοποιήθηκε πριν από λίγη ώρα η κλήρωση της φάσης των “16” του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, η οποία περιλαμβάνει μία ιδιαιτερότητα.

Θυμίζουμε ότι τα “εισιτήρια” ήταν 17 και ως εκ τούτου μία ομάδα θα κληρωνόταν σε ενδιάμεση φάση πριν από αυτήν των προημιτελικών. Έτσι λοιπόν προέκυψε ότι ο νικητής του ζευγαριού Θύελλα Αιγίου-Αχαϊκή θα χρειαστεί να αντιμετωπίσει και το Δρέπανο για μία θέση στους “8”.

Τα ζευγάρια:

Θύελλα Αιγίου-Αχαϊκή (ο νικητής με Δρέπανο)

on

Το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας βρίσκεται σε εξέλιξη και απομένουν τρεις στροφές πριν το φινάλε των πλέι-οφ, για να γίνει γνωστός ο πρωταθλητής.

Στη συνέχεια θα διεκδικήσει σε μίνι πρωτάθλημα την άνοδο στην Γ΄Εθνική με τους πρωταθλητές των ΕΠΣ Ηλείας, Μεσσηνίας, Λακωνίας, Αρκαδίας, Ζακύνθου και Κεφαλλονιάς-Ιθάκης.

Η κλήρωση για τα μπαράζ ανόδου θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη (2/4) σε ξενοδοχείο της Αθήνας και θα μεταδοθεί ζωντανά από το κανάλι της ΕΠΟ στο YouTube.

Η διαδικασία θα ξεκινήσει στις 11:00. Θυμίζουμε ότι οι τρεις πρώτες ομάδες από τον όμιλο θα κερδίσουν την άνοδο.

Continue Reading

ΕΠΣ Αχαΐας: Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου (30-31/03) σε Α’, Β’ και Γ’ κατηγορία

Published

on

Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας ανακοίνωσε τους διαιτητές των αναμετρήσεων του Σαββατοκύριακου (30-31/03) στις τρεις κατηγορίες της Ένωσης.

Ο Γιώργος Παπαδόπουλος ορίστηκε να διευθύνει το παιχνίδι Θύελλα – Ατρόμητος για την 5η αγωνιστική των play-offs της Α’ Κατηγορίας.

Στο άλλο ντέρμπι, Κεραυνός – Αρης Πατρών, διαιτητής θα είναι ο Αλέξανδρος Φωκάς.

Γήπ. Ρίου, 4:30μ.μ.: Αετός Ρίου-Δόξα Νιφορεΐκων, Βασίλης Τσάκης

Γήπ. Αχιλλέας, 4:30μ.μ.: Δαβουρλής K. 92-Ατρόμητος Λάππα, Κωνσταντίνος Οικονόμου

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 4:30μ.μ.: Αχαϊκός-Αχαιός Σαραβαλίου, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Καλαβρύτων, 5:30μ.μ.: Καλάβρυτα-Δόξα Παραλίας, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7:30μ.μ.: Πήγασος –Αχαϊκή, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 7:30μ.μ.: Εθνικός – Πολύτεκνος- ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Ταξιάρχης.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (4:30μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Δίας Σαραβαλίου, Αριστόβουλος Σπηλιόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 1μ.μ.: Α.Ε.Κ. Πατρών-Πείρος Ισώματος, Λευτέρης Παπαδής

Γήπ. Προσφυγικών, 2μ.μ.: Ρομαϊκός Α.Σ.-Ικαρος Πετρωτού (Δεν έχει οριστεί).

Πρόκριση στα ημιτελικά για Διαγόρα σε ματς θρίλερ

Published

on

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων έγινε η 3η ομάδα που προκρίνεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Οι “μπλε” υπέταξαν την αντίσταση της Νίκης Προαστείου στην παράταση με 3-1 (1-1 η κανονική διάρκεια) και θα αντιμετωπίσουν στα ημιτελικά τον Κεραυνό.

Μάλιστα η Νίκη προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Σοφιανόπουλο και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 37′ με τον Σκούρτα.

Στην παράταση (111ο λεπτό) ο Κ.Μαλτέζος έκανε την ανατροπή και ο Σκούρτας με πέναλτι στο 120′ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ:

1 Πανμοβριακός- Θύελλα Π.  (10/4)

2 Αετός Ρίου- Εθνικός Π. 0-2

3 Κεραυνός Αγ. Βασ.- Αχαϊκή 2-1

4 Διαγόρας- Νίκη Προαστ. 3-1 παρ. (1-1 κ.δ.)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ:

Νικητής Πανμοβριακός/Θύελλα Π.- Εθνικός Π.

Κεραυνός Αγ. Βασ.- Διαγόρας Βρ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ22 hours ago

Απόλλων Carna: «Γύρος θανάτου» πέντε αγωνιστικών!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ22 hours ago

Εθνική Ελλάδας: Τα δεδομένα για τον Γιοβάνοβιτς και η απόφαση για τον προπονητή της γαλανόλευκης

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ19 hours ago

Η ΕΛ.ΑΣ. ανέβαλε τον αγώνα της Κυριακής του Προμηθέα με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ

ΧΑΝΤΜΠΟΛ20 hours ago

Αυλαία για την Ακαδημία των Σπορ στην Νέα Ιωνία

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ14 hours ago

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ15 hours ago

Ολυμπιακός: Αύριο 29/3 σε κυκλοφορία τα εισιτήρια για το ματς κόντρα στην Φενέρμπαχτσε