Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Το «Άνω Πόλη-Κάτω Πόλη» μέσα από τον φακό του «matchnews»

Το μεγάλο φιλικό της Μ. Παρασκευής, ανάμεσα στην Άνω Πόλη και την Κάτω Πόλη, έληξε χωρίς νικητή με συνολικό σκορ 3-3, με κερδισμένους άπαντες…

Ο φακός του «matchnews» ήταν στο γήπεδο της Παναχαϊκής και απαθανατίσε τις στιγμές.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Αρχίζει η ποδοσφαιρική πανδαισία του Ερασιτεχνικού

Ξεκινάει σήμερα η ποδοσφαιρική δράση στο Ερασιτεχνικό της ΕΠΣ Αχαΐας με πολλές κι ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις αυτό το Σαββατοκύριακο 21-22/4.

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 21-04-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Άνω Αλισσού Λέων Α. Αλισσού-Λιμνοχώρι ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Πήγασος Μπεγουλακίου ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Άρης Πατρών ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Παραλίας Δόξα Παραλίας-Δαβουρλής K. 92 ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Ζαρουχλεΐκων Ατρόμητος Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Θύελλας (Χώμα) Θύελλα Πατρών-Νίκη Προαστείου ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Βραχνεΐκων Αετός Πατρών-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Α’ κατηγορία – -28η 17:30 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αναγέννηση Πατρών ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Χαλανδρίτσας Σταροχώρι-Απόλλων Βίδοβας ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Μιντιλογλίου Απόλλων Εγλυκάδος-Ικαρος Πετρωτού ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Πάτραι Α.Π.Σ.-Πολύτεκνος ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Καλάβρυτα ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Νίκης Προαστίου A.E. Δρέπανου-Ακράτα ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ. ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ζήριας Ζήρια-ΤΑΔ’93-Θύελλα Αιγείρας ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Καλαβρύτων Σκεπαστό-Φοίνικας Σαλμενίκου ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Τέμενης Αστήρ Τέμενης-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Κεραυνός 2016 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ2-3η 17:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Προοδευτική Πατρών-Παναχαϊκός ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Αγώνες της Κυριακής 22-04-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 14:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Πήγασος Πατρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 14:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Αστέρας Μιντιλογλίου ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Λάππα Ατρόμητος Λάππα 2015-Ωλενιακός ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Σταυροδρομίου Τριταιικός-Δόξα Χαλανδρίτσας ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Βραχνεΐκων Διαγόρας 2010-Δίας Σαραβαλίου ΠΟΛΥΓΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-28η 17:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Φαραικός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 11:00 Ζαρουχλεΐκων Ψηλαλώνια-Αυτόνομη Π.Ο. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 11:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 13:30 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Πάτρα 2005 A.E. ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Ρίου Αετός Ρίου-Α.Π.Ο. Αρόη Δεν έχει οριστεί
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-28η 17:30 Αγυιάς Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Ολυμπιακός Πατρών ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-28η 17:30 Ροδιάς Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αργυρά Πατρών ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ1-3η 14:00 Ρίου Δόξα Πατρών-Πετεινοί ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ1-3η 17:30 Μ.Ηλιόπουλου (Ρωμανού) Ρωμανός-Γαλήνη ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ2-3η 17:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Α.Ε.Κ. Πατρών-Περιβόλα ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Ι
Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Είναι νωρίς ακόμη…

Πέρασαν 20 ημέρες από το τέλος των επίσημων υποχρεώσεων για Αχαϊκή και Διαγόρα Βραχνέικων, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται σε περίοδο ηρεμίας και χαλάρωσης.

Η νέα χρονιά θα τους βρει σε διαφορετική κατηγορία και είναι δεδομένο ότι ο σχεδιασμός τους δεν θα είναι ο ίδιος, ωστόσο και για τους δύο αχαϊκούς συλλόγους αναμένουμε να δούμε τι κρύβει το προσεχές καλοκαίρι.

Για την Αχαϊκή, τα ερωτηματικά είναι πολλά. Η ομάδα είναι αδύνατο να πορευτεί του χρόνου με τις φετινές συνθήκες και για να μπορέσει να «τσουλήσει», θα πρέπει να βρεθούν έμπρακτες λύσεις, οι οποίες να πείθουν και τον κόσμο αλλά και το έμψυχο υλικό το οποίο θα κληθεί να στελεχώσει την ομάδα προκειμένου εκείνη να επιστρέψει στη Γ’ Εθνική (αν δεν μείνει τελικά σε αυτή).

Όσον αφορά τον Διαγόρα, η χρονιά έκλεισε με ιδανικό τρόπο και με όμορφο ποδόσφαιρο, όμως το θέμα είναι τι γίνεται από εδώ και στο εξής. Οι άνθρωποι των «μπλε» θέλουν να ανεβάσουν λίγο παραπάνω τον πήχη, πιστοί στο πλάνο τους για σταθερά ανοδικά βήματα, ωστόσο θα χρειαστεί πολλή δουλειά για να κρατηθεί ένας βασικός κορμός ο οποίος θα ενισχυθεί.

Εκτός από τους παίκτες, θα πρέπει να δούμε τι μέλλει γενέσθαι και με τους προπονητές των δύο ομάδων. Αλέξης Γαβριλόπουλος και Ανδρέας Ζήκος έχουν κερδίσει την εκτίμηση όλων στους συλλόγους τους αλλά ακόμη κουβέντα για το μέλλον δεν έχει γίνει.

Είναι γενικότερα πολύ νωρίς για προγραμματισμό. Οι ομάδες έχουν σταματήσει τις προπονήσεις, οι δανεικοί έχουν επιστρέψει στους συλλόγους που ανήκουν και οποιαδήποτε κουβέντα σχετικά με τη νέα σεζόν αναμένεται να γίνει από Μάιο και μετά.

Διάβασε Περισσότερα

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Τίμησαν και θυμήθηκαν (Photo)

Φιλικό για 4 σπουδαίους ανθρώπους που έφυγαν από την ζωή την ίδια μέρα και την ίδια χρονολογία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 17/4 στο γήπεδο του Φωστήρα Οβρυας.

Εκεί, ο σύνδεσμος παλαιμάχων Πατρών, τίμησε τους Σωτήρη Καλαντζή (που είχε αγωνιστεί σε Πάτραι και Θύελλα), Μανώλη Καμπάκο (που είχε αγωνιστεί επίσης σε Πάτραι και Θύελλα), Ανδρέα Καπελιώτη (που είχε αγωνιστεί σε Πανιώνιο) αλλά και του τεράστιου Δημήτρη Μητροπάνου.

Εκεί τελέσθηκε τρισάγιο στη μνήμη τους ενώ απονεμήθηκαν πλακέτες στις οικογένειες των θανόντων.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook