Connect with us

Α2 ΕΣΚΑΗ

Το κυρίως πρόγραμμα στην Α2′ ΕΣΚΑ-Η

Με 6 συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑ-Η και η 8η αγωνιστική, με τις αναμετρήσεις να φιλοξενούνται σε 4 γήπεδα της ΕΣΚΑ-Η.

Στο κλειστό των Ροϊτίκων στις 18:30 η ΝΕΠ υποδέχεται τον Ήφαιστο/Αχιλλέα και δύο ώρες αργότερα ο Κρόνος την Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας.

Στο κλειστό της Αλεξιώτισσας επίσης υπάρχει αγώνας στις 6.30μ.μ., με τον Προφήτη Ηλία να υποδέχεται τα Λεχαινά, ανώ ακολουθεί το παιχνίδι του Πήγασου Μπεγουλακίου με την Νίκη Προαστείου.

Στις 20:00 στο κλειστό του Αντιρρίου ο Φαέθων φιλοξενεί τον Ποσειδώνα Παραλίας και τέλος στο κλειστό του Αιγίου στις 20:15 η Ε.Φ.Α. Αιγίου τον Αχαίο ’47 .

Την αγωνιστική άνοιξε την Δευτέρα ο Πανωλενειακός που επικράτησε 78-57 του Παναχαϊκού και διατήρησε το αήττητο στην έδρα του.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (8ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Τετάρτη 29/11/17
(18:30) Κλ. Ροϊτίκων: ΝΕΠ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Μακρόπουλος-Αθανασόπουλος)
(18:30) Κλ. «Αλεξιώτισσας»: ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΠΑΟΚ – Α.Ε. ΛΕΧΑΙΝΩΝ (Βαρδάλος-Κυριακού)
(20:00) Κλ. Αντιρρίου: ΦΑΕΘΩΝ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Τσακαλογίανης-Λάμπος)
(20:15) Κλ. «Αλεξιώτισσας»: ΠΗΓΑΣΟΣ  ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ -ΝΙΚΗ  ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ (Λαμπίρης-Σινόπουλος)
(20:15) Κλ. Αιγίου: Ε.Φ.Α. -ΑΧΑΙΟΣ ’47 (Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου)
(20:30) Κλ. Ροϊτίκων: ΚΡΟΝΟΣ  – Α.Σ.Σ. ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (Γεράνιος-Βλάχος)

Στο ματς της Δευτέρας
ΠΑΝΩΛΕΝΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΟΣ 78-57
Δεκάλεπτα: 18-10, 37-33, 57-44, 75-57.

Πανωλενειακός (Λεβεντούρης) : Θεοδωρακόπουλος 1, Παναγόπουλος, Γιαννόπουλος 2, Μάρρας 14 (1), Παλαιόπουλος 6 (2), Διαμαντόπουλος 2, Μπεκυράς 18 (2), Βλάχος 7, Κουτσόπουλος 11, Τσάκωνας, Παπαδόπουλος 14.
Παναχαϊκός (Χουντής) : Τσίρος, Γεωργόπουλος, Δ. Λιόλιος 16 (1), Ντεντόπουλος 20 (2), Γασπαράτος, Παναγιωτόπουλος 5 (1), Θωμάς, Γαλάνης 7, Στυλιδιώτης 6, Π. Λιόλιος 3 (1).

Α2 ΕΣΚΑΗ

Η κλήρωση της Α2 ΕΣΚΑ-Η

Εχθές το απόγευμα στο «Δ. Τόφαλος» έγινε η κλήρωση των αγώνων του νέου πρωταθλήματος στην Α2 ΕΣΚΑ-Η με την κληρωτίδα να βγάζει σημαντικά παιχνίδια από την πρώτη αγωνιστική.

Αναλυτικά ο πρώτος γύρος:

1η Αγωνιστική
Α.Ο. Δύμης ΄07-ΑΕ Προαστείου
Πανωλενειακός-ΕΑ Παραλίας
Ανδραβίδα-Γαλήνη
Σφήκα Αμαλιάδας-Παναχαϊκός
ΝΕΠ-Κρόνος
Κρήνη ΄97-Κεφαλληνιακός 2013
Αχαιός ΄47-Φαέθων Αντιρρίου

2η Αγωνιστική
Φαέθων Αντιρρίου-Κρήνη ΄97
Κεφαλληνιακός 2013-ΝΕΠ
Κρόνος-Σφήκα Αμαλιάδας
Παναχαϊκός-Ανδραβίδα
Γαλήνη-Πανωλενειακός
ΕΑ Παραλίας-Α.Ο. Δύμης ΄07
ΑΕ Προαστείου-Αχαιός ΄47

3η Αγωνιστική
Α.Ο. Δύμης ΄07-Γαλήνη
Πανωλενειακός-Παναχαϊκός
Ανδραβίδα-Κρόνος
Σφήκα Αμαλιάδας-Κεφαλληνιακός 2013
ΝΕΠ-Φαέθων Αντιρρίου
Κρήνη ΄97-Αχαιός ΄47
ΑΕ Προαστείου-ΕΑ Παραλίας

4η Αγωνιστική
Κρήνη ΄97-ΑΕ Προαστείου
Αχαιός ΄47-ΝΕΠ
Φαέθων Αντιρρίου-Σφήκα Αμαλιάδας
Κεφαλληνιακός 2013-Ανδραβίδα
Κρόνος-Πανωλενειακός
Παναχαϊκός-Α.Ο. Δύμης ΄07
Γαλήνη-ΕΑ Παραλίας

5η Αγωνιστική
Α.Ο. Δύμης ΄07-Κρόνος
Πανωλενειακός-Κεφαλληνιακός 2013
Ανδραβίδα-Φαέθων Αντιρρίου
Σφήκα Αμαλιάδας-Αχαιός ΄47
ΝΕΠ-Κρήνη ΄97
ΕΑ Παραλίας-Παναχαϊκός
ΑΕ Προαστείου-Γαλήνη

6η Αγωνιστική
ΝΕΠ-ΑΕ Προαστείου
Κρήνη ΄97-Σφήκα Αμαλιάδας
Αχαιός ΄47-Ανδραβίδα
Φαέθων Αντιρρίου-Πανωλενειακός
Κεφαλληνιακός 2013-Α.Ο. Δύμης ΄07
Κρόνος-ΕΑ Παραλίας
Παναχαϊκός-Γαλήνη

7η Αγωνιστική
Α.Ο. Δύμης ΄07-Φαέθων Αντιρρίου
Πανωλενειακός-Αχαιός ΄47
Ανδραβίδα-Κρήνη ΄97
Σφήκα Αμαλιάδας-ΝΕΠ
Γαλήνη-Κρόνος
ΕΑ Παραλίας-Κεφαλληνιακός 2013
ΑΕ Προαστείου-Παναχαϊκός

8η Αγωνιστική
Σφήκα Αμαλιάδας-ΑΕ Προαστείου
ΝΕΠ-Ανδραβίδα
Κρήνη ΄97-Πανωλενειακός
Αχαιός ΄47-Α.Ο. Δύμης ΄07
Φαέθων Αντιρρίου-ΕΑ Παραλίας
Κεφαλληνιακός 2013-Γαλήνη
Κρόνος-Παναχαϊκός

9η Αγωνιστική
Α.Ο. Δύμης ΄07-Κρήνη ΄97
Πανωλενειακός-ΝΕΠ
Ανδραβίδα-Σφήκα Αμαλιάδας
Παναχαϊκός-Κεφαλληνιακός 2013
Γαλήνη-Φαέθων Αντιρρίου
ΕΑ Παραλίας-Αχαιός ΄47
ΑΕ Προαστείου-Κρόνος

10η Αγωνιστική
Ανδραβίδα-ΑΕ Προαστείου
Σφήκα Αμαλιάδας-Πανωλενειακός
ΝΕΠ-Α.Ο. Δύμης ΄07
Κρήνη ΄97-ΕΑ Παραλίας
Αχαιός ΄47-Γαλήνη
Φαέθων Αντιρρίου-Παναχαϊκός
Κεφαλληνιακός 2013-Κρόνος

11η Αγωνιστική
Α.Ο. Δύμης ΄07-Σφήκα Αμαλιάδας
Πανωλενειακός-Ανδραβίδα
Κρόνος-Φαέθων Αντιρρίου
Παναχαϊκός-Αχαιός ΄47
Γαλήνη-Κρήνη ΄97
ΕΑ Παραλίας-ΝΕΠ
ΑΕ Προαστείου-Κεφαλληνιακός 2013

12η Αγωνιστική
Πανωλενειακός-ΑΕ Προαστείου
Ανδραβίδα-Α.Ο. Δύμης ΄07
Σφήκα Αμαλιάδας-ΕΑ Παραλίας
ΝΕΠ-Γαλήνη
Κρήνη ΄97-Παναχαϊκός
Αχαιός ΄47-Κρόνος
Φαέθων Αντιρρίου-Κεφαλληνιακός 2013

13η Αγωνιστική
Α.Ο. Δύμης ΄07-Πανωλενειακός
Κεφαλληνιακός 2013-Αχαιός ΄47
Κρόνος-Κρήνη ΄97
Παναχαϊκός-ΝΕΠ
Γαλήνη-Σφήκα Αμαλιάδας
ΕΑ Παραλίας-Ανδραβίδα
ΑΕ Προαστείου-Φαέθων Αντιρρίου

* Οι αγώνες του β΄ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.

Διάβασε Περισσότερα

Α2 ΕΣΚΑΗ

Πρωτότυπη εκδήλωση Φάεθωνα και Ατρόμητου Αντιρρίου με σφραγίδα «Γέφυρας»

Σήμερα στις 12:00 πραγματοποιήθηκε πρωτότυπη Συνέντευξη Τύπου μεταξύ των ομάδων Φαέθωνα Αντιρρίου (Α2 ΕΣΚΑ-Η) και Ατρόμητου Αντίρριου (Α΄ΕΠΣΝΑ).

Αμφότεροι βρίσκονται υπό την σκέπη του μεγάλου χορηγού «Γέφυρα» και έτσι η εκδήλωση διαδραματίστηκε στην «Στέγη Πολίτη και Πελάτη» στον εκθεσιακό χώρο της Γέφυρας στο Αντίρριο.

Οι δύο ομάδες αποκάλυψαν τα πλάνα και τις νέες φανέλες τους για την σεζόν που έρχεται σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ και στη συνέχεια ακολούθησε τραπέζι με καλεσμένους τα Μ.Μ.Ε.

Διάβασε Περισσότερα

Α2 ΕΣΚΑΗ

Συνεχίζει στον ΑΟ Δύμης ο Μιχάλης Παπαζαφείρης

Μια ακόμη κίνηση ενίσχυσης του υπάρχοντος ρόστερ πραγματοποίησε ο ΑΟ Δύμης, που ανακοίνωσε την ανανέωση με τον Μιχάλη Παπαζαφείρη.

Αναλυτικά:

«Με τα χρώματα της ομάδας μας θα αγωνίζεται και την επόμενη σεζόν 2018-2019 ο Παπαζαφείρης Μιχάλης».

Διάβασε Περισσότερα

Facebook