Connect with us

ΠΟΛΟ

Το πρόγραμμα της ΝΕΠ στη συνέχεια της Α1 πόλο γυναικών

Σε έδρες και με αγωνιστικές θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις για τις θέσεις 3 έως 6 στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Γυναικών του πόλο.

Η ΚΟΕ αποδέχθηκε το κοινό αίτημα των 4 ομάδων που συμμετέχουν και έτσι το πρωτάθλημα αναβαθμίζεται, με όλες τις πλευρές να συνεργάζονται άψογα. Το πρόγραμμα έχει αναλυτικά ως εξής:

1η αγωνιστική (25/11): ΑΝΟΓ-ΝΕΠ, Ρέθυμνο-Εθνικός
2η αγωνιστική (29/11): Ρέθυμνο-ΝΕΠ, ΑΝΟΓ–Εθνικός (28/11 λόγω Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του ΑΝΟΓ).
3η αγωνιστική (6/12): Ρέθυμνο-ΑΝΟΓ, ΝΕΠ-Εθνικός
4η αγωνιστική (9/12): ΝΕΠ-ΑΝΟΓ, Εθνικός-Ρέθυμνο
5η αγωνιστική (13/12): Εθνικός-ΑΝΟΓ, ΝΕΠ-Ρέθυμνο
6η αγωνιστική (16/12): ΑΝΟΓ–ΝΟ Ρεθύμνου, Εθνικός–ΝΕΠ.
* Ολες οι ομάδες ξεκινούν με μηδέν (0) βαθμούς.

ΠΟΛΟ

Τα αποτελέσματα στην Α1 πόλο ανδρών

Ακόμα μια νίκη για τον Ολυμπιακό ο οποίος έκανε το 6/6 στην Α1 κατηγορία πόλο ανδρών, ενώ ΝΟΒ και ΑΝΟΓ αναδείχθηκαν ισόπαλοι, στο ντέρμπι των νοτίων προαστίων. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-6

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μάριος Κάσδαγλης): Κουρούβανης Δ., Μπάσιτς, Καλογερόπουλος 1, Γκιουβέτσης 2, Κουρούβανης Ν., Γούβης, Αφρουδάκης, Μπούχα 1, Ποντικέας, Καπετανάκης, Τίγκας 2, Σολανάκης, Ανδρεάδης, Χριστοφορίδης.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τρας 2, Περόπουλος, Κουτσιαλής, Μπραϊμης, Φωτόπουλος 1, Γιαννόπουλος 1, Αλβέρτης, Χατζηγούλας 1, Παπασηφάκης 1, Παπανικολάου, Παπούκας, Σαλτερής, Λεμπέσης, Χαλυβόπουλος Ιπ.,

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΟΦΘ NEOTEX 24-5

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Κάκαρης 2, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς 3, Φουντούλης 4, Νικολαΐδης 2, Δερβίσης 1, Μουρίκης 3, Γούνας 5, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 2, Ομπράντοβιτς, Γαλανόπουλος, Χαλυβόπουλος Αρ. 1.

ΟΦΘ NEOTEX (Τέλης Κορίτσας): Φαρσάρης, Δανιήλ, Προσινικλής Π., Τερτιρόπουλος, Γιώρτσος, Παπαμανωλιουδάκης, Κίσσας, Αληχανίδης Β. 2, Δημητριάδης 3, Πισσίας, Μπιτσάκης, Αντιβαλίδης, Φοροτσίδης.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 8-8

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος Τρ., Πετρόχειλος, Νάστραν 2, Χατζηκυριακάκης 1, Μπατάκης, Βουλγαράκης 4, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Αγιωργούσης 1, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Αποστολάκης, Μαραγκουδάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Τζώρτζης 1, Θαλασσινός 1, Τεσάνοβιτς 1, Καλαϊτζής 2, Λιαπάκης, Παπαδόγκωνας, Καραβιώτης, Φώσκολος 2, Μπεριστιάνος 1, Βαλιανάτος, Σπηλιόπουλος, Πρωτοψάλτης, Ξυλούρης.

ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ Astra Airlines 12-6

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Τζωρτζάτος, Σαρησάββας 1, Ζάτοβιτς 2, Κόχειλας Ν., Κουλούρης, Βοζίκης, Κεχαλάρης, Καρούντζος 4, Παυλίδης Χρ., Σολεϊμανιπάκ 1, Χαραλαμπόπουλος 2, Μουρατίδης 1, Μανθογιάννης, Τάτσης 1, Παπαδομανωλάκης.

ΝΟ ΧΙΟΥ Astra Airlines (Μάκης Μικέδης): Γρηγοριάδης, Μιμίδης Στ. 3, Καρακούρος 1, Τζελάτης, Παππάς, Μιμίδης Μ., Κανδιόγλου, Μόκκας, Σωτηριάνος, Γαβαλάς Σπ., Βλάζεβιτς 1, Ντούλος 1, Καρακούρος, Κόλλιας, Γδύσης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 9-4

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γαλανίδης, Ραμίρεζ 2, Μητρόπουλος, Σαρτζετάκης 2, Μοσκόφ 4, Παπαλουκάς, Παπαδόπουλος Γ., Μαυρωτάς Λ., Παπαγεωργίου 1, Δερμιτζάκης Δ., Μαυρωτάς Αρ., Αλαμάνος, Κουμής, Γιαννουρής, Ξανθόπουλος.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Τεό Λοράντος): Κατσαγούνος Δ., Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 2, Αλαφραγκής, Βιτέλλας, Τοράκης 1, Τσολακούδης, Ρομπόπουλος, Αλεξίου, Τρούλος 1, Μητράκης, Κατσαγούνος Γ.

Η βαθμολογία:

Ολυμπιακός 18
Υδραϊκός 11
Βουλιαγμένη 10
ΝΟ Χανίων 10
Απόλλων Σμύρνης 9
Γλυφάδα 7
ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 6
ΠΑΟΚ 6
Εθνικός 5
ΓΣ Περιστερίου 4
Χίος 3
ΟΦΘ 0

 

Επόμενη αγωνιστική:

ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ – Απόλλων Σμύρνης
ΝΟ Χίου Astra Lines – Ολυμπιακός
Υδραϊκός – ΠΑΟΚ
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου
Εθνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας
ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Βουλιαγμένη

Διάβασε Περισσότερα

ΠΟΛΟ

Οι Γυναίκες της ΝΕΠ μάχη με τον ΝΟ Λάρισας

Στην Λάρισα με τον εκεί Ναυτικό Ομιλο θα παίξουν το Σάββατο (6μ.μ.) τα κορίτσια της ΝΕΠ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στον Β΄ Ομιλο του φετινού πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Γυναικών του πόλο.

Στόχος της ομάδας του Δημήτρη Μπιτσάκου είναι η κατάκτηση του ροζ φ.α. Το παιχνίδι θα διευθύνουν οι Σπανούδης και Αχλαδιώτης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ-Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (Σε 2 αγώνες)

Γλυφάδα 28-14 6
Νηρέας Χαλ. 23-21 3
ΝΕΠ 14-24 3
ΝΟ Λάρισας 21-27 0
ΕΠΟΜΕΝΗ (21/11)
Νηρέας Χαλανδρίου-ΝΕΠ, Γλυφάδα-ΝΟ Λάρισας

Διάβασε Περισσότερα

ΠΟΛΟ

Σε τουρνουά Splash Παίδες και Μίνι Παίδες της ΝΕΠ

Στο τουρνουά Splash που θα γίνει στον Βόλο θα συμμετάσχουν οι ηλικιακές ομάδες της ΝΕΠ. Τα «δελφίνια» θα μεταβούν στη Μαγνησία την Πέμπτη, με τα τμήματα Μίνι Παίδων και Παίδων.

Αναλυτικά οι αθλητές ανά κατηγορία:

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Αντίοχος Φίλιππος (2006)
Γιώτης Αλέξης (2006)
Γκοτσόπουλος Σπύρος (2006)
Δαγρές Χάρης (2006)
Δανελάτος Γιώργος (2006)
Κατσιμπέρης Διονύσης (2006)
Ζαγκρέμπα Δημήτρης (2007)
Σαλπόγλου Μάριος (2007)
Πετρόπουλος Ανδρέας (2007)
Κωσταντινόπουλος Κωνσταντίνος (2008)
Λαζανάς Δημήτρης (2008)
Μιχαλάτος Παναγιώτης (2008)
Μπεκρής Γιώργος (2008)
Μουσάς Θανάσης (2008)
Τζελετόπουλος Νικόλας (2008)
Χρόνης Χρήστος (2008)

Προπονητής: Βασίλης Λούλος
Έφορος: Κώστας Μπεκρής

ΠΑΙΔΩΝ

Αποστολίδης Στέλιος (2004)
Γκοτσόπουλος Γιώργος (2004)
Δεληγιάννης Παντελής (2004)
Κούλιας Γιώργος (2004)
Πολίτης Δημήτρης (2004)
Δομετίου Νικηφόρος (2005)
Δημορηγόπουλος Βασίλης (2005)
Λαϊνιώτης Νικόλας (2005)
Λιάτσος Θόδωρος (2005)
Μπάζιος Νικόλας (2005)
Μπεκυράς Γιώργος (2005)
Ράπτης Αλέξης (2005)

Προπονητής: Αντίοχος Κώστας

Διάβασε Περισσότερα

Facebook