Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα των ομίλων στην Β’ Κατηγορία…

Ένα από τα πιο αμφίρροπα πρωταθλήματα θα είναι αυτό στη Β’ Κατηγορία, με 48 ομάδες σε 3 ομίλους να παλεύουν για 11 θέσεις ανόδου…

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Δίας Σαραβαλίου
Πείρος Ισώματος-Πήγασος Πατρών
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Ωλενιακός
Αστέρας Μιντιλογλίου -Σταροχώρι
Δόξα Χαλανδρίτσας-Ατρόμητος Λάππα 2015
Τριταιικός-Καμίνια
Καλλιθέα-Διαγόρας 2010
Αχαιός Σαραβαλίου-Φαραικός

2η αγωνιστική
Πείρος Ισώματος-Απόλλων Βίδοβας
Δίας Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Πήγασος Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ωλενιακός-Δόξα Χαλανδρίτσας
Σταροχώρι-Τριταιικός
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καλλιθέα
Καμίνια -Φαραικός
Διαγόρας 2010 -Αχαιός Σαραβαλίου

3η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Αστέρας Μιντιλογλίου -Πείρος Ισώματος
Δόξα Χαλανδρίτσας-Δίας Σαραβαλίου
Τριταιικός-Πήγασος Πατρών
Καλλιθέα-Ωλενιακός
Φαραικός-Σταροχώρι
Αχαιός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα 2015
Καμίνια -Διαγόρας 2010

4η αγωνιστική
Αστέρας Μιντιλογλίου -Απόλλων Βίδοβας
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Δόξα Χαλανδρίτσας
Πείρος Ισώματος-Τριταιικός
Δίας Σαραβαλίου-Καλλιθέα
Πήγασος Πατρών-Φαραικός
Ωλενιακός-Αχαιός Σαραβαλίου
Σταροχώρι-Διαγόρας 2010
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καμίνια

5η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Δόξα Χαλανδρίτσας
Τριταιικός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Καλλιθέα-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Φαραικός-Πείρος Ισώματος
Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου
Διαγόρας 2010-Πήγασος Πατρών
Καμίνια -Ωλενιακός
Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα 2015

6η αγωνιστική
Τριταιικός-Απόλλων Βίδοβας
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καλλιθέα
Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραικός
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αχαιός Σαραβαλίου
Πείρος Ισώματος-Διαγόρας 2010
Δίας Σαραβαλίου-Καμίνια
Πήγασος Πατρών-Ατρόμητος Λάππα 2015
Ωλενιακός-Σταροχώρι

7η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Καλλιθέα
Φαραικός-Τριταιικός
Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Χαλανδρίτσας
Διαγόρας 2010 -Αστέρας Μιντιλογλίου
Καμίνια -Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Πείρος Ισώματος
Σταροχώρι-Δίας Σαραβαλίου
Πήγασος Πατρών-Ωλενιακός

8η αγωνιστική
Φαραικός-Απόλλων Βίδοβας
Καλλιθέα-Αχαιός Σαραβαλίου
Τριταιικός-Διαγόρας 2010
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καμίνια
Αστέρας Μιντιλογλίου -Ατρόμητος Λάππα 2015
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Σταροχώρι
Πείρος Ισώματος-Ωλενιακός
Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών

9η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Αχαιός Σαραβαλίου
Διαγόρας 2010 -Φαραικός
Καμίνια -Καλλιθέα
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Τριταιικός
Σταροχώρι-Δόξα Χαλανδρίτσας
Ωλενιακός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Πήγασος Πατρών-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Δίας Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος

10η αγωνιστική
Διαγόρας 2010 -Απόλλων Βίδοβας
Αχαιός Σαραβαλίου-Καμίνια
Φαραικός-Ατρόμητος Λάππα 2015
Καλλιθέα-Σταροχώρι
Τριταιικός-Ωλενιακός
Δόξα Χαλανδρίτσας-Πήγασος Πατρών
Αστέρας Μιντιλογλίου -Δίας Σαραβαλίου
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Πείρος Ισώματος

11η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Καμίνια
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Διαγόρας 2010
Σταροχώρι-Αχαιός Σαραβαλίου
Ωλενιακός-Φαραικός
Πήγασος Πατρών-Καλλιθέα
Δίας Σαραβαλίου-Τριταιικός
Πείρος Ισώματος-Δόξα Χαλανδρίτσας
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αστέρας Μιντιλογλίου

12η αγωνιστική
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Απόλλων Βίδοβας
Καμίνια -Σταροχώρι
Διαγόρας 2010 -Ωλενιακός
Αχαιός Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών
Φαραικός-Δίας Σαραβαλίου
Καλλιθέα-Πείρος Ισώματος
Τριταιικός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Δόξα Χαλανδρίτσας-Αστέρας Μιντιλογλίου

13η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Σταροχώρι
Ωλενιακός-Ατρόμητος Λάππα 2015
Πήγασος Πατρών-Καμίνια
Δίας Σαραβαλίου-Διαγόρας 2010
Πείρος Ισώματος-Αχαιός Σαραβαλίου
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Φαραικός
Αστέρας Μιντιλογλίου -Καλλιθέα
Δόξα Χαλανδρίτσας-Τριταιικός

14η αγωνιστική
Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας
Σταροχώρι-Πήγασος Πατρών
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Δίας Σαραβαλίου
Καμίνια -Πείρος Ισώματος
Διαγόρας 2010 -Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Αχαιός Σαραβαλίου-Αστέρας Μιντιλογλίου
Φαραικός-Δόξα Χαλανδρίτσας
Καλλιθέα-Τριταιικός

15η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Πήγασος Πατρών
Δίας Σαραβαλίου-Ωλενιακός
Πείρος Ισώματος-Σταροχώρι
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Ατρόμητος Λάππα 2015
Αστέρας Μιντιλογλίου -Καμίνια
Δόξα Χαλανδρίτσας-Διαγόρας 2010
Τριταιικός-Αχαιός Σαραβαλίου
Καλλιθέα-Φαραικός
_____________________________________

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ικαρος Πετρωτού
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Ολυμπιακός Πατρών
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Α.Π.Ο. Αρόη
Πάτρα 2005 A.E. – Ψηλαλώνια
Πολύτεκνος – Αετός Ρίου
Πάτραι Α.Π.Σ. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Δάφνη Πατρών – Απόλλων Εγλυκάδος
Αχαϊκός-Μέγας Δικέφαλος

2η αγωνιστική –
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Αυτόνομη Π.Ο.
Ικαρος Πετρωτού – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Ολυμπιακός Πατρών – Πάτρα 2005 A.E.
Α.Π.Ο. Αρόη – Πολύτεκνος
Ψηλαλώνια – Πάτραι Α.Π.Σ.
Αετός Ρίου – Δάφνη Πατρών
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Μέγας Δικέφαλος
Απόλλων Εγλυκάδος – Αχαϊκός

3η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Πάτρα 2005 A.E. – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Πολύτεκνος – Ικαρος Πετρωτού
Πάτραι Α.Π.Σ. – Ολυμπιακός Πατρών
Δάφνη Πατρών – Α.Π.Ο. Αρόη
Μέγας Δικέφαλος – Ψηλαλώνια
Αχαϊκός – Αετός Ρίου
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Απόλλων Εγλυκάδος

4η αγωνιστική
Πάτρα 2005 A.E. – Αυτόνομη Π.Ο.
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Πολύτεκνος
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Πάτραι Α.Π.Σ.
Ικαρος Πετρωτού – Δάφνη Πατρών
Ολυμπιακός Πατρών – Μέγας Δικέφαλος
Α.Π.Ο. Αρόη – Αχαϊκός
Ψηλαλώνια – Απόλλων Εγλυκάδος
Αετός Ρίου – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

5η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Πολύτεκνος
Πάτραι Α.Π.Σ. – Πάτρα 2005 A.E.
Δάφνη Πατρών – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Μέγας Δικέφαλος – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Αχαϊκός – Ικαρος Πετρωτού
Απόλλων Εγλυκάδος – Ολυμπιακός Πατρών
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Α.Π.Ο. Αρόη
Ψηλαλώνια – Αετός Ρίου

6η αγωνιστική
Πάτραι Α.Π.Σ. – Αυτόνομη Π.Ο.
Πολύτεκνος – Δάφνη Πατρών
Πάτρα 2005 A.E. – Μέγας Δικέφαλος
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Αχαϊκός
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Απόλλων Εγλυκάδος
Ικαρος Πετρωτού – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Ολυμπιακός Πατρών – Αετός Ρίου
Α.Π.Ο. Αρόη – Ψηλαλώνια

7η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Δάφνη Πατρών
Μέγας Δικέφαλος – Πάτραι Α.Π.Σ.
Αχαϊκός – Πολύτεκνος
Απόλλων Εγλυκάδος – Πάτρα 2005 A.E.
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Αετός Ρίου – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Ψηλαλώνια – Ικαρος Πετρωτού
Ολυμπιακός Πατρών – Α.Π.Ο. Αρόη

8η αγωνιστική
Μέγας Δικέφαλος – Αυτόνομη Π.Ο.
Δάφνη Πατρών – Αχαϊκός
Πάτραι Α.Π.Σ. – Απόλλων Εγλυκάδος
Πολύτεκνος – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Πάτρα 2005 A.E. – Αετός Ρίου
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Ψηλαλώνια
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Α.Π.Ο. Αρόη
Ικαρος Πετρωτού – Ολυμπιακός Πατρών

9η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Αχαϊκός
Απόλλων Εγλυκάδος – Μέγας Δικέφαλος
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Δάφνη Πατρών
Αετός Ρίου – Πάτραι Α.Π.Σ.
Ψηλαλώνια – Πολύτεκνος
Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.
Ολυμπιακός Πατρών – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Ικαρος Πετρωτού – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

10η αγωνιστική
Απόλλων Εγλυκάδος – Αυτόνομη Π.Ο.
Αχαϊκός – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Μέγας Δικέφαλος – Αετός Ρίου
Δάφνη Πατρών – Ψηλαλώνια
Πάτραι Α.Π.Σ. – Α.Π.Ο. Αρόη
Πολύτεκνος – Ολυμπιακός Πατρών
Πάτρα 2005 A.E. – Ικαρος Πετρωτού
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

11η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Αετός Ρίου – Απόλλων Εγλυκάδος
Ψηλαλώνια – Αχαϊκός
Α.Π.Ο. Αρόη – Μέγας Δικέφαλος
Ολυμπιακός Πατρών – Δάφνη Πατρών
Ικαρος Πετρωτού – Πάτραι Α.Π.Σ.
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Πολύτεκνος
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Πάτρα 2005 A.E.

12η αγωνιστική
Αετός Ρίου – Αυτόνομη Π.Ο.
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Ψηλαλώνια
Απόλλων Εγλυκάδος – Α.Π.Ο. Αρόη
Αχαϊκός – Ολυμπιακός Πατρών
Μέγας Δικέφαλος – Ικαρος Πετρωτού
Δάφνη Πατρών – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Πάτραι Α.Π.Σ. – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Πολύτεκνος – Πάτρα 2005 A.E.

13η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ψηλαλώνια
Α.Π.Ο. Αρόη – Αετός Ρίου
Ολυμπιακός Πατρών – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Ικαρος Πετρωτού – Απόλλων Εγλυκάδος
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Αχαϊκός
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Μέγας Δικέφαλος
Πάτρα 2005 A.E. – Δάφνη Πατρών
Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

14η αγωνιστική
Α.Π.Ο. Αρόη – Αυτόνομη Π.Ο.
Ψηλαλώνια – Ολυμπιακός Πατρών
Αετός Ρίου – Ικαρος Πετρωτού
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Απόλλων Εγλυκάδος – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Αχαϊκός – Πάτρα 2005 A.E.
Μέγας Δικέφαλος – Πολύτεκνος
Δάφνη Πατρών – Πάτραι Α.Π.Σ.

15η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ολυμπιακός Πατρών
Ικαρος Πετρωτού – Α.Π.Ο. Αρόη
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Ψηλαλώνια
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Αετός Ρίου
Πάτρα 2005 A.E. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Πολύτεκνος – Απόλλων Εγλυκάδος
Πάτραι Α.Π.Σ. – Αχαϊκός
Δάφνη Πατρών – Μέγας Δικέφαλος
_____________________________________

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου
Ακράτα-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Καλάβρυτα-Θύελλα Αιγείρας
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ποσειδών Πάτρας
Αργυρά Πατρών-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Σκεπαστό
Αχιλλέας Καμαρών-Αστήρ Τέμενης
Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

2η αγωνιστική-
Ακράτα-Κεραυνός 2016
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Καλάβρυτα
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Θύελλα Αιγείρας-Αργυρά Πατρών
Ποσειδών Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αχιλλέας Καμαρών
Σκεπαστό-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Αστήρ Τέμενης-Φλόγα Ρόδιας

3η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ακράτα
Αργυρά Πατρών-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αχιλλέας Καμαρών-Θύελλα Αιγείρας
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ποσειδών Πάτρας
Φλόγα Ρόδιας-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Σκεπαστό-Αστήρ Τέμενης

4η αγωνιστική-
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Κεραυνός 2016
Καλάβρυτα-Αργυρά Πατρών
Ακράτα-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αχιλλέας Καμαρών
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Θύελλα Αιγείρας-Φλόγα Ρόδιας
Ποσειδών Πάτρας-Αστήρ Τέμενης
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Σκεπαστό

5η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Αργυρά Πατρών
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Αχιλλέας Καμαρών-Καλάβρυτα
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ακράτα
Φλόγα Ρόδιας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Αστήρ Τέμενης-Φοίνικας Σαλμενίκου
Σκεπαστό-Θύελλα Αιγείρας
Ποσειδών Πάτρας-Ζήρια-ΤΑΔ’93

6η αγωνιστική-
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Κεραυνός 2016
Αργυρά Πατρών-Αχιλλέας Καμαρών
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Καλάβρυτα-Φλόγα Ρόδιας
Ακράτα-Αστήρ Τέμενης
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Σκεπαστό
Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Θύελλα Αιγείρας-Ποσειδών Πάτρας

7η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Αχιλλέας Καμαρών
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Φλόγα Ρόδιας-Αργυρά Πατρών
Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Σκεπαστό-Καλάβρυτα
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Ακράτα
Ποσειδών Πάτρας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Φοίνικας Σαλμενίκου-Θύελλα Αιγείρας

8η αγωνιστική-
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Κεραυνός 2016
Αχιλλέας Καμαρών-Φλόγα Ρόδιας
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αστήρ Τέμενης
Αργυρά Πατρών-Σκεπαστό
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Καλάβρυτα-Ποσειδών Πάτρας
Ακράτα-Θύελλα Αιγείρας
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Φοίνικας Σαλμενίκου

9η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φλόγα Ρόδιας
Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Σκεπαστό-Αχιλλέας Καμαρών
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ποσειδών Πάτρας-Αργυρά Πατρών
Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Φοίνικας Σαλμενίκου-Καλάβρυτα
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Ακράτα

10η αγωνιστική-
Αστήρ Τέμενης-Κεραυνός 2016
Φλόγα Ρόδιας-Σκεπαστό
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Αχιλλέας Καμαρών-Ποσειδών Πάτρας
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Θύελλα Αιγείρας
Αργυρά Πατρών-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Καλάβρυτα-Ακράτα

11η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Σκεπαστό
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αστήρ Τέμενης
Ποσειδών Πάτρας-Φλόγα Ρόδιας
Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αχιλλέας Καμαρών
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ακράτα-Αργυρά Πατρών
Καλάβρυτα-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

12η αγωνιστική-
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Κεραυνός 2016
Σκεπαστό-Ποσειδών Πάτρας
Αστήρ Τέμενης-Θύελλα Αιγείρας
Φλόγα Ρόδιας-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Αχιλλέας Καμαρών-Ακράτα
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Καλάβρυτα
Αργυρά Πατρών-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

13η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Ποσειδών Πάτρας
Θύελλα Αιγείρας-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Φοίνικας Σαλμενίκου-Σκεπαστό
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αστήρ Τέμενης
Ακράτα-Φλόγα Ρόδιας
Καλάβρυτα-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών
Αργυρά Πατρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

14η αγωνιστική-
Θύελλα Αιγείρας-Κεραυνός 2016
Ποσειδών Πάτρας-Φοίνικας Σαλμενίκου
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Σκεπαστό-Ακράτα
Αστήρ Τέμενης-Καλάβρυτα
Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αργυρά Πατρών
Αχιλλέας Καμαρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

15η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Θύελλα Αιγείρας
Ακράτα-Ποσειδών Πάτρας
Καλάβρυτα-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Σκεπαστό
Αργυρά Πατρών-Αστήρ Τέμενης
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φλόγα Ρόδιας
Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Καλλιθέα: «Το σφαγείο της αποκριάς»…

Ανακοίνωση για όλα όσα έλαβαν χώρα στα Βρχνέικα χθες το απόγευμα εξέδωσε η Καλλιθέα, που ηττήθηκε με 2-1 από τον Δία, σε ένα επεισοδιακό ματς με αρνητικό πρωταγωνιστή τον διαιτητή του αγώνα, Οικονόμου.

Η ομάδα του Κυριάκου Θούα, που παλεύει για την παραμονή της, έχει φρικτά παράπονα για το πως το 1-0 έγινε 1-2 με δύο πέναλτι, για την αποβολή του αρχηγού της χωρίς λόγο, το ακυρωθέν γκολ στις καθυστερήσεις και όσα γράφτηκαν στο φ.α.

Αναλυτικά:

Η παρακάτω ανακοίνωση δεν ταιριάζει στις αρχές μας και σε αυτά που πιστεύουμε για το ποδόσφαιρο, ωστόσο με μεγάλη λύπη, είμαστε στη δυσάρεστη θέση να αναφερθούμε σε κάποια περιστατικά που δυστυχώς οδηγούν το άθλημα πολλά χρόνια πίσω… Εδώ και τέσσερα χρόνια όπου ο Α.Ο. Καλλιθέας έχει επιστρέψει στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο, είναι ελάχιστες οι φορές που έχει γίνει αναφορά σε διαιτητικά ζητήματα. Ωστόσο, η συμπεριφορά του “διαιτητή” Οικονόμου στο παιχνίδι της ομάδας μας για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Κατηγορίας, μόνο απαρατήρητη δεν μπορεί να περάσει. Η ομάδα μας ηττήθηκε από τον Δία Σαραβαλίου, ένα σωματείο με το οποίο δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε και το τονίζουμε προς αποφυγήν παρεξηγήσεων. Δεν μας ενοχλεί η ήττα που είναι μέρος του παιχνιδιού, αλλά ο τρόπος με τον οποίο ήρθε και μας στέρησε την δυνατότητα να πάρουμε πολύτιμους βαθμούς ή βαθμό στη μάχη που δίνουμε για τη σωτηρία. Ο “κύριος” Οικονόμου βέβαια, είχε άλλη άποψη και προτίμησε να διαλέξει έναν δρόμο που πραγματικά ακόμα και σήμερα, μία μέρα μετά το παιχνίδι δεν έχουμε καταλάβει γιατί το έκανε. Δεν χρειάζεται να μπούμε στη διαδικασία να αναλύσουμε τι ακριβώς συνέβη (ανύπαρκτο πέναλτι, ακυρωθέν γκολ που μόνο εκείνος ξέρει ή μάλλον δεν… ξέρει γιατί δεν μέτρησε και άλλα πολλά). Το αποκορύφωμα της όλης ιστορίας, η έλευση της αστυνομίας (!) στο γήπεδο των Βραχνεϊκων, καθώς όπως υποστηρίζει του κάναμε επίθεση! Από πότε η διαμαρτυρία για την κατάφωρη αδικία της ομάδα μας, έγινε επίθεση “κύριε” Οικονόμου; Επειδή στη ζωή, δεν κάνουν όλοι για όλα, καλό θα ήταν να επιλέξετε κάποια άλλη ενασχόληση και να μην κλέβετε τον ιδρώτα των παικτών. Εμείς σαν Καλλιθέα, δεν θα σας κάνουμε το χατίρι. Ακόμα και αν πέσουμε, θα το κάνουμε με αξιοπρέπεια και μέσα στο γήπεδο. Αλλά μην μας στερείτε το δικαίωμα να πάρουμε αυτό που αξίζουμε, όπως χθες που η ήττα δεν ήταν το φυσιολογικό αποτέλεσμα.

Υ.Γ. Επιλέξαμε αυτό τον τίτλο λόγω των ημερών… Καλό καρναβάλι σε όλους!

Το Δ.Σ. του Α.Ο. Καλλιθέας

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Β1′ ΕΠΣΑ): Επεισοδιακό «2» στα Βραχνέικα

Δύο γκολ πανηγύρισε ο Βαλσαμής για τον Δία Σαραβαλίου κόντρα στην Καλλιθέα
Μόνο ήρεμα δεν ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στα Βραχνέικα, όπου ο Δίας νίκησε την Καλλιθέα με 2-1 στο εξ’ αναβολής ματς της 19ης αγωνιστικής, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για πολλά, με την αστυνομία να φυγαδεύει τον διαιτητή.

Στα Βραχνέικα, η ομάδα του Τσολόπουλου, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Λέκκα στο 25ο λεπτό, με πρωταγωνιστή τον Διονύση Βαλσαμή που σκόραρε δύο φορές από το σημείο του πέναλτι, στο 65′ και στο 80′, πήρε τεράστια νίκη που τον ανεβάζει στην 3η θέση, 1 βαθμό πάνω από τον Πείρο και 1 βαθμό πίσω από το Φαραί.

Πάρα πολλά τα παράπονα από την Καλλιθέα, που διαμαρτύρεται για την διαιτησία του Οικονόμου, για την αποβολή του Νταφογιάννη στο 85′ (2η κίτρινη για ειρωνεία) αλλά και ακυρωθέν γκολ στο 93ο λεπτό, όταν ο Νικόλας σκόραρε σε φάση 1 εναντίων 3, με τον διαιτητή να δίνει επιθετικό φάουλ, με την ένταση να είναι τέτοια που κλήθηκε η αστυνομία ώστε να φυγαδεύσει τον ρέφερι από το γήπεδο.

ΕΞ’ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΜΑΤΣ (20ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ…
Τετάρτη 14.02.18…
Γηπ. Βραχνεΐκων (3μ.μ.): Καλλιθέα-Δίας Σαραβαλίου 1-2
Γκολ: 25′ Λέκκας / 65′ πεν., 80′ πεν. Βαλσαμής.
Αποβολές: 85′ Νταφογιάννης (2η κίτρινη).
Οικονόμου (Παπαδής – Πανταζόπουλος).

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ 
Για την 20η Αγωνιστική:
Δίας Σαρ. – Αχαιός Σαρ. (Τετάρτη 21/02 στα Βραχνέικα)
Πήγασος – Διαγόρας 2010 (δεν έχει οριστεί)

Home Away Overall
2017-2018 P W D L F A Pts P W D L F A Pts Αγ. Ν Ι Η Δ/Φ Β
1 Τριταιϊκός 10 9 1 0 29 6 28 9 6 3 0 18 2 21 19 15 4 0 47 8 39 49
2 Πείρος Ισωμ. 9 6 2 1 23 10 20 10 7 0 3 23 11 21 19 13 2 4 46 21 25 41
3 Δίας Σαραβαλίου 10 8 1 1 22 9 25 9 4 3 2 14 9 15 19 12 4 3 36 18 18 40
4 Φαραϊκός 10 5 2 3 11 7 17 9 7 1 1 14 4 22 19 12 3 4 25 11 14 39
5 Δόξα Χαλανδρ. 10 7 0 3 36 16 21 9 4 1 4 16 11 13 19 11 1 7 52 27 25 34
6 Ατρόμητος Λάππα 9 4 3 2 12 9 15 10 6 1 3 13 12 19 19 10 4 5 25 21 4 34
7 Αστέρας Τσουκ. 10 5 2 3 20 9 17 9 5 1 3 20 13 16 19 10 3 6 40 22 18 33
8 Αχαιός Σαραβαλίου 9 3 3 3 10 8 12 10 5 3 2 16 10 18 19 8 6 5 26 18 8 30
9 Ωλενιακός 9 4 1 4 16 9 13 10 4 0 6 16 20 12 19 8 1 10 32 29 3 25
10 Πήγασος Π. 9 2 2 5 9 12 8 9 4 1 4 18 23 13 18 6 3 9 27 35 -8 21
11 Καμίνια 9 3 1 5 10 16 10 10 2 4 4 11 17 10 19 5 5 9 21 33 -12 20
12 Σταροχώρι 9 4 2 3 21 15 14 10 1 2 7 13 22 5 19 5 4 10 34 37 -3 19
13 Απόλλων Βίδοβας 10 4 1 5 18 21 13 9 0 3 6 9 20 3 19 4 4 11 27 41 -14 16
14 Διαγόρας 2010 10 2 2 6 13 23 8 9 2 0 7 9 31 6 19 4 2 13 22 54 -32 14
15 Αστέρας Μιντ. 8 2 1 5 8 17 7 10 1 0 9 5 37 3 18 3 1 14 13 54 -41 10
16 Καλλιθέα 10 0 0 10 3 33 0 9 1 1 7 5 19 4 19 1 1 17 8 52 -44 4
Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νέα αναβολή στα Καλάβρυτα!

Photo: www.stadia.gr

Αναβλήθηκε για ακόμη μία φορά ο αγώνας της 20ης αγωνιστικής του Γ’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας μεταξύ της ΑΕ Καλαβρύτων και του Αχιλλέα Καμάρων.

Το ματς αρχικά ήταν προγραμματισμένο για το περασμένο Σάββατο (10/02), αλλά αναβλήθηκε λόγω έντονης βροχόπτωσης για σήμερα στις 17:30.

Οι καιρικές συνθήκες όμως δεν έχουν αλλάξει και το ματς πήρε νέα… παράταση για ημερομηνία και ώρα που θα ορίσει η ΕΠΣ Αχαΐας εντός των ημερών.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook