Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα των ομίλων στην Β’ Κατηγορία…

Ένα από τα πιο αμφίρροπα πρωταθλήματα θα είναι αυτό στη Β’ Κατηγορία, με 48 ομάδες σε 3 ομίλους να παλεύουν για 11 θέσεις ανόδου…

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Δίας Σαραβαλίου
Πείρος Ισώματος-Πήγασος Πατρών
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Ωλενιακός
Αστέρας Μιντιλογλίου -Σταροχώρι
Δόξα Χαλανδρίτσας-Ατρόμητος Λάππα 2015
Τριταιικός-Καμίνια
Καλλιθέα-Διαγόρας 2010
Αχαιός Σαραβαλίου-Φαραικός

2η αγωνιστική
Πείρος Ισώματος-Απόλλων Βίδοβας
Δίας Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Πήγασος Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ωλενιακός-Δόξα Χαλανδρίτσας
Σταροχώρι-Τριταιικός
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καλλιθέα
Καμίνια -Φαραικός
Διαγόρας 2010 -Αχαιός Σαραβαλίου

3η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Αστέρας Μιντιλογλίου -Πείρος Ισώματος
Δόξα Χαλανδρίτσας-Δίας Σαραβαλίου
Τριταιικός-Πήγασος Πατρών
Καλλιθέα-Ωλενιακός
Φαραικός-Σταροχώρι
Αχαιός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα 2015
Καμίνια -Διαγόρας 2010

4η αγωνιστική
Αστέρας Μιντιλογλίου -Απόλλων Βίδοβας
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Δόξα Χαλανδρίτσας
Πείρος Ισώματος-Τριταιικός
Δίας Σαραβαλίου-Καλλιθέα
Πήγασος Πατρών-Φαραικός
Ωλενιακός-Αχαιός Σαραβαλίου
Σταροχώρι-Διαγόρας 2010
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καμίνια

5η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Δόξα Χαλανδρίτσας
Τριταιικός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Καλλιθέα-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Φαραικός-Πείρος Ισώματος
Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου
Διαγόρας 2010-Πήγασος Πατρών
Καμίνια -Ωλενιακός
Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα 2015

6η αγωνιστική
Τριταιικός-Απόλλων Βίδοβας
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καλλιθέα
Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραικός
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αχαιός Σαραβαλίου
Πείρος Ισώματος-Διαγόρας 2010
Δίας Σαραβαλίου-Καμίνια
Πήγασος Πατρών-Ατρόμητος Λάππα 2015
Ωλενιακός-Σταροχώρι

7η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Καλλιθέα
Φαραικός-Τριταιικός
Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Χαλανδρίτσας
Διαγόρας 2010 -Αστέρας Μιντιλογλίου
Καμίνια -Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Πείρος Ισώματος
Σταροχώρι-Δίας Σαραβαλίου
Πήγασος Πατρών-Ωλενιακός

8η αγωνιστική
Φαραικός-Απόλλων Βίδοβας
Καλλιθέα-Αχαιός Σαραβαλίου
Τριταιικός-Διαγόρας 2010
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καμίνια
Αστέρας Μιντιλογλίου -Ατρόμητος Λάππα 2015
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Σταροχώρι
Πείρος Ισώματος-Ωλενιακός
Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών

9η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Αχαιός Σαραβαλίου
Διαγόρας 2010 -Φαραικός
Καμίνια -Καλλιθέα
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Τριταιικός
Σταροχώρι-Δόξα Χαλανδρίτσας
Ωλενιακός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Πήγασος Πατρών-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Δίας Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος

10η αγωνιστική
Διαγόρας 2010 -Απόλλων Βίδοβας
Αχαιός Σαραβαλίου-Καμίνια
Φαραικός-Ατρόμητος Λάππα 2015
Καλλιθέα-Σταροχώρι
Τριταιικός-Ωλενιακός
Δόξα Χαλανδρίτσας-Πήγασος Πατρών
Αστέρας Μιντιλογλίου -Δίας Σαραβαλίου
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Πείρος Ισώματος

11η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Καμίνια
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Διαγόρας 2010
Σταροχώρι-Αχαιός Σαραβαλίου
Ωλενιακός-Φαραικός
Πήγασος Πατρών-Καλλιθέα
Δίας Σαραβαλίου-Τριταιικός
Πείρος Ισώματος-Δόξα Χαλανδρίτσας
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αστέρας Μιντιλογλίου

12η αγωνιστική
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Απόλλων Βίδοβας
Καμίνια -Σταροχώρι
Διαγόρας 2010 -Ωλενιακός
Αχαιός Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών
Φαραικός-Δίας Σαραβαλίου
Καλλιθέα-Πείρος Ισώματος
Τριταιικός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Δόξα Χαλανδρίτσας-Αστέρας Μιντιλογλίου

13η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Σταροχώρι
Ωλενιακός-Ατρόμητος Λάππα 2015
Πήγασος Πατρών-Καμίνια
Δίας Σαραβαλίου-Διαγόρας 2010
Πείρος Ισώματος-Αχαιός Σαραβαλίου
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Φαραικός
Αστέρας Μιντιλογλίου -Καλλιθέα
Δόξα Χαλανδρίτσας-Τριταιικός

14η αγωνιστική
Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας
Σταροχώρι-Πήγασος Πατρών
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Δίας Σαραβαλίου
Καμίνια -Πείρος Ισώματος
Διαγόρας 2010 -Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Αχαιός Σαραβαλίου-Αστέρας Μιντιλογλίου
Φαραικός-Δόξα Χαλανδρίτσας
Καλλιθέα-Τριταιικός

15η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Πήγασος Πατρών
Δίας Σαραβαλίου-Ωλενιακός
Πείρος Ισώματος-Σταροχώρι
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Ατρόμητος Λάππα 2015
Αστέρας Μιντιλογλίου -Καμίνια
Δόξα Χαλανδρίτσας-Διαγόρας 2010
Τριταιικός-Αχαιός Σαραβαλίου
Καλλιθέα-Φαραικός
_____________________________________

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ικαρος Πετρωτού
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Ολυμπιακός Πατρών
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Α.Π.Ο. Αρόη
Πάτρα 2005 A.E. – Ψηλαλώνια
Πολύτεκνος – Αετός Ρίου
Πάτραι Α.Π.Σ. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Δάφνη Πατρών – Απόλλων Εγλυκάδος
Αχαϊκός-Μέγας Δικέφαλος

2η αγωνιστική –
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Αυτόνομη Π.Ο.
Ικαρος Πετρωτού – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Ολυμπιακός Πατρών – Πάτρα 2005 A.E.
Α.Π.Ο. Αρόη – Πολύτεκνος
Ψηλαλώνια – Πάτραι Α.Π.Σ.
Αετός Ρίου – Δάφνη Πατρών
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Μέγας Δικέφαλος
Απόλλων Εγλυκάδος – Αχαϊκός

3η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Πάτρα 2005 A.E. – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Πολύτεκνος – Ικαρος Πετρωτού
Πάτραι Α.Π.Σ. – Ολυμπιακός Πατρών
Δάφνη Πατρών – Α.Π.Ο. Αρόη
Μέγας Δικέφαλος – Ψηλαλώνια
Αχαϊκός – Αετός Ρίου
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Απόλλων Εγλυκάδος

4η αγωνιστική
Πάτρα 2005 A.E. – Αυτόνομη Π.Ο.
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Πολύτεκνος
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Πάτραι Α.Π.Σ.
Ικαρος Πετρωτού – Δάφνη Πατρών
Ολυμπιακός Πατρών – Μέγας Δικέφαλος
Α.Π.Ο. Αρόη – Αχαϊκός
Ψηλαλώνια – Απόλλων Εγλυκάδος
Αετός Ρίου – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

5η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Πολύτεκνος
Πάτραι Α.Π.Σ. – Πάτρα 2005 A.E.
Δάφνη Πατρών – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Μέγας Δικέφαλος – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Αχαϊκός – Ικαρος Πετρωτού
Απόλλων Εγλυκάδος – Ολυμπιακός Πατρών
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Α.Π.Ο. Αρόη
Ψηλαλώνια – Αετός Ρίου

6η αγωνιστική
Πάτραι Α.Π.Σ. – Αυτόνομη Π.Ο.
Πολύτεκνος – Δάφνη Πατρών
Πάτρα 2005 A.E. – Μέγας Δικέφαλος
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Αχαϊκός
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Απόλλων Εγλυκάδος
Ικαρος Πετρωτού – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Ολυμπιακός Πατρών – Αετός Ρίου
Α.Π.Ο. Αρόη – Ψηλαλώνια

7η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Δάφνη Πατρών
Μέγας Δικέφαλος – Πάτραι Α.Π.Σ.
Αχαϊκός – Πολύτεκνος
Απόλλων Εγλυκάδος – Πάτρα 2005 A.E.
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Αετός Ρίου – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Ψηλαλώνια – Ικαρος Πετρωτού
Ολυμπιακός Πατρών – Α.Π.Ο. Αρόη

8η αγωνιστική
Μέγας Δικέφαλος – Αυτόνομη Π.Ο.
Δάφνη Πατρών – Αχαϊκός
Πάτραι Α.Π.Σ. – Απόλλων Εγλυκάδος
Πολύτεκνος – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Πάτρα 2005 A.E. – Αετός Ρίου
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Ψηλαλώνια
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Α.Π.Ο. Αρόη
Ικαρος Πετρωτού – Ολυμπιακός Πατρών

9η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Αχαϊκός
Απόλλων Εγλυκάδος – Μέγας Δικέφαλος
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Δάφνη Πατρών
Αετός Ρίου – Πάτραι Α.Π.Σ.
Ψηλαλώνια – Πολύτεκνος
Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.
Ολυμπιακός Πατρών – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Ικαρος Πετρωτού – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

10η αγωνιστική
Απόλλων Εγλυκάδος – Αυτόνομη Π.Ο.
Αχαϊκός – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Μέγας Δικέφαλος – Αετός Ρίου
Δάφνη Πατρών – Ψηλαλώνια
Πάτραι Α.Π.Σ. – Α.Π.Ο. Αρόη
Πολύτεκνος – Ολυμπιακός Πατρών
Πάτρα 2005 A.E. – Ικαρος Πετρωτού
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

11η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Αετός Ρίου – Απόλλων Εγλυκάδος
Ψηλαλώνια – Αχαϊκός
Α.Π.Ο. Αρόη – Μέγας Δικέφαλος
Ολυμπιακός Πατρών – Δάφνη Πατρών
Ικαρος Πετρωτού – Πάτραι Α.Π.Σ.
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Πολύτεκνος
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Πάτρα 2005 A.E.

12η αγωνιστική
Αετός Ρίου – Αυτόνομη Π.Ο.
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Ψηλαλώνια
Απόλλων Εγλυκάδος – Α.Π.Ο. Αρόη
Αχαϊκός – Ολυμπιακός Πατρών
Μέγας Δικέφαλος – Ικαρος Πετρωτού
Δάφνη Πατρών – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Πάτραι Α.Π.Σ. – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Πολύτεκνος – Πάτρα 2005 A.E.

13η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ψηλαλώνια
Α.Π.Ο. Αρόη – Αετός Ρίου
Ολυμπιακός Πατρών – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Ικαρος Πετρωτού – Απόλλων Εγλυκάδος
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Αχαϊκός
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Μέγας Δικέφαλος
Πάτρα 2005 A.E. – Δάφνη Πατρών
Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

14η αγωνιστική
Α.Π.Ο. Αρόη – Αυτόνομη Π.Ο.
Ψηλαλώνια – Ολυμπιακός Πατρών
Αετός Ρίου – Ικαρος Πετρωτού
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Απόλλων Εγλυκάδος – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Αχαϊκός – Πάτρα 2005 A.E.
Μέγας Δικέφαλος – Πολύτεκνος
Δάφνη Πατρών – Πάτραι Α.Π.Σ.

15η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ολυμπιακός Πατρών
Ικαρος Πετρωτού – Α.Π.Ο. Αρόη
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Ψηλαλώνια
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Αετός Ρίου
Πάτρα 2005 A.E. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Πολύτεκνος – Απόλλων Εγλυκάδος
Πάτραι Α.Π.Σ. – Αχαϊκός
Δάφνη Πατρών – Μέγας Δικέφαλος
_____________________________________

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου
Ακράτα-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Καλάβρυτα-Θύελλα Αιγείρας
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ποσειδών Πάτρας
Αργυρά Πατρών-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Σκεπαστό
Αχιλλέας Καμαρών-Αστήρ Τέμενης
Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

2η αγωνιστική-
Ακράτα-Κεραυνός 2016
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Καλάβρυτα
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Θύελλα Αιγείρας-Αργυρά Πατρών
Ποσειδών Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αχιλλέας Καμαρών
Σκεπαστό-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Αστήρ Τέμενης-Φλόγα Ρόδιας

3η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ακράτα
Αργυρά Πατρών-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αχιλλέας Καμαρών-Θύελλα Αιγείρας
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ποσειδών Πάτρας
Φλόγα Ρόδιας-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Σκεπαστό-Αστήρ Τέμενης

4η αγωνιστική-
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Κεραυνός 2016
Καλάβρυτα-Αργυρά Πατρών
Ακράτα-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αχιλλέας Καμαρών
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Θύελλα Αιγείρας-Φλόγα Ρόδιας
Ποσειδών Πάτρας-Αστήρ Τέμενης
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Σκεπαστό

5η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Αργυρά Πατρών
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Αχιλλέας Καμαρών-Καλάβρυτα
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ακράτα
Φλόγα Ρόδιας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Αστήρ Τέμενης-Φοίνικας Σαλμενίκου
Σκεπαστό-Θύελλα Αιγείρας
Ποσειδών Πάτρας-Ζήρια-ΤΑΔ’93

6η αγωνιστική-
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Κεραυνός 2016
Αργυρά Πατρών-Αχιλλέας Καμαρών
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Καλάβρυτα-Φλόγα Ρόδιας
Ακράτα-Αστήρ Τέμενης
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Σκεπαστό
Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Θύελλα Αιγείρας-Ποσειδών Πάτρας

7η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Αχιλλέας Καμαρών
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Φλόγα Ρόδιας-Αργυρά Πατρών
Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Σκεπαστό-Καλάβρυτα
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Ακράτα
Ποσειδών Πάτρας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Φοίνικας Σαλμενίκου-Θύελλα Αιγείρας

8η αγωνιστική-
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Κεραυνός 2016
Αχιλλέας Καμαρών-Φλόγα Ρόδιας
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αστήρ Τέμενης
Αργυρά Πατρών-Σκεπαστό
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Καλάβρυτα-Ποσειδών Πάτρας
Ακράτα-Θύελλα Αιγείρας
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Φοίνικας Σαλμενίκου

9η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φλόγα Ρόδιας
Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Σκεπαστό-Αχιλλέας Καμαρών
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ποσειδών Πάτρας-Αργυρά Πατρών
Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Φοίνικας Σαλμενίκου-Καλάβρυτα
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Ακράτα

10η αγωνιστική-
Αστήρ Τέμενης-Κεραυνός 2016
Φλόγα Ρόδιας-Σκεπαστό
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Αχιλλέας Καμαρών-Ποσειδών Πάτρας
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Θύελλα Αιγείρας
Αργυρά Πατρών-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Καλάβρυτα-Ακράτα

11η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Σκεπαστό
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αστήρ Τέμενης
Ποσειδών Πάτρας-Φλόγα Ρόδιας
Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αχιλλέας Καμαρών
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ακράτα-Αργυρά Πατρών
Καλάβρυτα-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

12η αγωνιστική-
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Κεραυνός 2016
Σκεπαστό-Ποσειδών Πάτρας
Αστήρ Τέμενης-Θύελλα Αιγείρας
Φλόγα Ρόδιας-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Αχιλλέας Καμαρών-Ακράτα
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Καλάβρυτα
Αργυρά Πατρών-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

13η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Ποσειδών Πάτρας
Θύελλα Αιγείρας-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Φοίνικας Σαλμενίκου-Σκεπαστό
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αστήρ Τέμενης
Ακράτα-Φλόγα Ρόδιας
Καλάβρυτα-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών
Αργυρά Πατρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

14η αγωνιστική-
Θύελλα Αιγείρας-Κεραυνός 2016
Ποσειδών Πάτρας-Φοίνικας Σαλμενίκου
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Σκεπαστό-Ακράτα
Αστήρ Τέμενης-Καλάβρυτα
Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αργυρά Πατρών
Αχιλλέας Καμαρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

15η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Θύελλα Αιγείρας
Ακράτα-Ποσειδών Πάτρας
Καλάβρυτα-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Σκεπαστό
Αργυρά Πατρών-Αστήρ Τέμενης
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φλόγα Ρόδιας
Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αστέρας Τέμενης: «Τηρούμε τους κανόνες του αθλήματος, ρωτήσαμε τον διαιτητή»

 Ο Αστέρας Τέμενης εξέδωσε ανακοίνωση, για τι θέμα με την περσινή κατάσταση υγείας.

«Με την ευκαιρία της έναρξης του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑχαιας, ευχόμαστε σε όλα τα αθλητικά σωματεία της Αχαίας, τους αθλητές, προπονητές, παράγοντες, διαιτητές, καλή και υγιή ποδοσφαιρική χρονιά!

Οσον αφορά τον αγώνα της πρώτης αγωνιστικής του Γ’ ομίλου της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΑ, μεταξύ των ομάδων Αχιλλέα Καμαρών- Αστέρα Τέμενης, ευχόμαστε καλή συνέχεια στο σωματείο του Αχιλλέα.

Με την ευκαιρία οφείλουμε να διευκρινίσουμε ότι ο εκπρόσωπος της ομάδας μας, αφού ρώτησε το διαιτητή και τον πρώτο βοηθό, αν ισχύει μέχρι την ημέρα του αγώνα η περσινή κατάσταση υγείας, προκειμένου να χρησιμοποιηθεί αθλητής μας στο συγκεκριμένο αγώνα, και πήρε θετική απάντηση έδωσε την εντολή στον προπονητή να διαχειριστεί τον αθλητή κατά το δοκούν.

Ετσι, το σωματείο μας, χωρίς ίχνος δόλου ή παραβαίνοντας κανονισμούς από άγνοια, λειτούργησε υπηρετώντας τους κανόνες του αθλήματος.

Τους κανόνες, που πιστεύουμε ότι υπηρετούν οι διαιτητές, οι εκπαιδευτές τους, ο σύνδεσμος διαιτητών Αχαίας, και κατ’ επέκταση η ΕΠΣΑ!

Η ιστορία του σωματείου μας, μας επιβάλλει να τηρούμε τους κανόνες του αθλήματος με ευλάβεια, γιατί είμαστε κι εμείς από αυτούς τους «γραφικούς» παράγοντες που ονειρευόμαστε καλύτερες ημέρες για το Ελληνικό ποδόσφαιρο!

Και πάλι, υγεία και καλή αγωνιστική χρονιά σε όλους.»

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Έπαιξε με περσινή… κατάσταση υγείας (!)

Απίστευτο περιστατικό στις Καμάρες, με παίκτη να αγωνίζεται χρησιμοποιώντας την περσινή κατάσταση υγείας (!)

Ένσταση με την έναρξη του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, αφού στο παιχνίδι Αχιλλέας Καμαρών – Αστέρας Τέμενης στο γήπεδο των Καμαρών, οι φιλοξενούμενοι χρησιμοποίησαν τον Βασίλη Βλάχο (μπήκε αλλαγή στο 46’ αντί του Τσιοράνου), αν και δεν ήταν δηλωμένος στην φετινή κατάσταση υγείας! Οι άνθρωποι της Τέμενης, υποστήριξαν ότι ο παίκτης είναι κανονικά στην περσινή κατάσταση, η οποία είχε θεωρηθεί 23 Σεπτεμβρίου 2016 και ότι αυτή διαρκεί έναν χρόνο ημερολογιακά.

Αλλά ακόμη και αυτό να ισχύει, η συγκεκριμένη έληξε το βράδυ της Παρασκευής και ο παίκτης έπαιξε παράνομα το μεσημέρι του Σαββάτου. Έτσι σήμερα εκτός απροόπτου, ο Αχιλλέας Καμαρών θα καταθέσει ένσταση και έχει πολλές πιθανότητες να την κερδίσει και να πάρει αυτός τους τρεις βαθμούς της νίκης. Βέβαια, υπάρχει ερωτηματικό σχετικά με τον διαιτητή του αγώνα και αν αυτός θα έχει κυρώσεις. Για την ιστορία, σφύριξε ο Τρίγκας, με βοηθούς τους Μαργαρώνη και Πρέζα, ενώ το ματς ήρθε ισόπαλο 2-2 με σκόρερ τους Τριανταφύλλου και Χαλκίδη για τους «πράσινους» και τους Δορλή και Οικονομόπουλο για τους «μπλε».

Πάντως, άσχετα με το γεγονός, οι δύο ομάδες φαίνεται να συνεχίζουν μια κόντρα που ξεκίνησε από πέρυσι στο τέλος του πρωταθλήματος και μάλλον θα έχει και συνέχεια φέτος, σε στιγμές που δεν τιμούν το άθλημα.

Πάντως ο Αστέρας Τεμένης εξέδωσε ανακοίνωση που τοποθετείτε επί του θέματος: Διαβάστε ΕΔΩ

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας και η επόμενη αγωνιστική

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της πρεμιέρας στη Β’ κατηγορία και την επόμενη αγωνιστική.

1η Αγωνιστική – 1ος όμιλος

Δόξα Χαλανδρίτσας       5-0          Ατρόμητος Λάππα 2015

Πείρος Ισώματος             5-0          Πήγασος Πατρών

Καλλιθέα            1-5          Διαγόρας 2010

Αστέρας Τσουκαλεΐκων                4-0          Ωλενιακός

Απόλλων Βίδοβας           0-0          Δίας

Τριταιϊκός           0-0          Καμίνια

Αστέρας Μιντιλογλίου  2-1          Σταροχώρι

Αχαιός  1-1          Φαραϊκός

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πείρος Ισώματος             30/9       Απόλλων Βίδοβας

Διαγόρας 2010  30/9       Αχαιός Σαραβαλίοy

Σταροχώρι          30/9       Τριταιικός

Καμίνια                1/10       Φαραικός

Πήγασος Πατρών            1/10       Αστέρας Μιντιλογλίου

Δίας Σαραβαλίου            1/10       Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ωλενιακός          1/10       Δόξα Χαλανδρίτσας

Ατρόμητος Λάππα 2015                1/10       Καλλιθέα

1η Αγωνιστική – 2ος όμιλος

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου           4-1          Ολυμπιακός Πατρών

Πάτραι Α.Π.Σ.    1-0          Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ           2-0          Α.Π.Ο. Αρόη

Πάτρα 2005 A.E.               1-2          Ψηλαλώνια

Πολύτεκνος        2-2          Αετός Ρίου

Αυτόνομη Π.Ο. 1-3          Ικαρος Πετρωτου

Αχαϊκός                                2-2          Μέγας Δικέφαλος

Δάφνη Πατρών                2-2          Απόλλων Εγλυκάδος

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Απόλλων Εγλυκάδος      30/9       Αχαϊκός

Αετός Ρίου          30/9       Δάφνη Πατρών

Ολυμπιακός Πατρών      1/10       Πάτρα 2005 A.E.

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)     1/10       Μέγας Δικέφαλος

Ψηλαλώνια        1/10       Πάτραι Α.Π.Σ.

Α.Π.Ο. Αρόη       1/10       Πολύτεκνος

Ίκαρος Πετρωτού            1/10       Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου           1/10       Αυτόνομη Π.Ο

1η Αγωνιστική– 3ος όμιλος

Κεραυνός 2016 2-5          Φοίνικας Σαλμ.

Φλόγα Ροδιάς   1-5          Αναγέννηση Ψαθ.

Αχιλλέας Καμαρών         2-2          Αστέρας Τέμενης

Καλάβρυτα        4-0          Θύελλα Αιγείρας

Ακράτα                1-0          Δήμος Διακοπτού

Απόλλων Συνοικισμού   3-1          Σκεπαστό

Αργυρά                1-1          Ζήρια/ΤΑΔ’93

Άβυθος 2017      0-4          Ποσειδών Δρεπάνου

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κεραυνός 2016 30/9       Ακράτα

Αστήρ Τέμενης 30/9       Φλόγα Ρόδιας

Σκεπαστό                            1/10       Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ζήρια-ΤΑΔ’93    1/10       Αχιλλέας Καμαρών

Ποσειδών Δρέπανου     1/10       Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

Θύελλα Αιγείρας             1/10       Αργυρά Πατρών

Φοίνικας Σαλμενίκου    1/10       Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.  1/10       Καλάβρυτα

Δείτε αναλυτικό ρεπορτάζ της κατηγορίας στη «Match» της Δευτέρας

Διάβασε Περισσότερα

Facebook