Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα των ομίλων στην Β’ Κατηγορία…

Ένα από τα πιο αμφίρροπα πρωταθλήματα θα είναι αυτό στη Β’ Κατηγορία, με 48 ομάδες σε 3 ομίλους να παλεύουν για 11 θέσεις ανόδου…

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Δίας Σαραβαλίου
Πείρος Ισώματος-Πήγασος Πατρών
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Ωλενιακός
Αστέρας Μιντιλογλίου -Σταροχώρι
Δόξα Χαλανδρίτσας-Ατρόμητος Λάππα 2015
Τριταιικός-Καμίνια
Καλλιθέα-Διαγόρας 2010
Αχαιός Σαραβαλίου-Φαραικός

2η αγωνιστική
Πείρος Ισώματος-Απόλλων Βίδοβας
Δίας Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Πήγασος Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ωλενιακός-Δόξα Χαλανδρίτσας
Σταροχώρι-Τριταιικός
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καλλιθέα
Καμίνια -Φαραικός
Διαγόρας 2010 -Αχαιός Σαραβαλίου

3η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Αστέρας Μιντιλογλίου -Πείρος Ισώματος
Δόξα Χαλανδρίτσας-Δίας Σαραβαλίου
Τριταιικός-Πήγασος Πατρών
Καλλιθέα-Ωλενιακός
Φαραικός-Σταροχώρι
Αχαιός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα 2015
Καμίνια -Διαγόρας 2010

4η αγωνιστική
Αστέρας Μιντιλογλίου -Απόλλων Βίδοβας
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Δόξα Χαλανδρίτσας
Πείρος Ισώματος-Τριταιικός
Δίας Σαραβαλίου-Καλλιθέα
Πήγασος Πατρών-Φαραικός
Ωλενιακός-Αχαιός Σαραβαλίου
Σταροχώρι-Διαγόρας 2010
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καμίνια

5η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Δόξα Χαλανδρίτσας
Τριταιικός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Καλλιθέα-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Φαραικός-Πείρος Ισώματος
Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου
Διαγόρας 2010-Πήγασος Πατρών
Καμίνια -Ωλενιακός
Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα 2015

6η αγωνιστική
Τριταιικός-Απόλλων Βίδοβας
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καλλιθέα
Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραικός
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αχαιός Σαραβαλίου
Πείρος Ισώματος-Διαγόρας 2010
Δίας Σαραβαλίου-Καμίνια
Πήγασος Πατρών-Ατρόμητος Λάππα 2015
Ωλενιακός-Σταροχώρι

7η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Καλλιθέα
Φαραικός-Τριταιικός
Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Χαλανδρίτσας
Διαγόρας 2010 -Αστέρας Μιντιλογλίου
Καμίνια -Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Πείρος Ισώματος
Σταροχώρι-Δίας Σαραβαλίου
Πήγασος Πατρών-Ωλενιακός

8η αγωνιστική
Φαραικός-Απόλλων Βίδοβας
Καλλιθέα-Αχαιός Σαραβαλίου
Τριταιικός-Διαγόρας 2010
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καμίνια
Αστέρας Μιντιλογλίου -Ατρόμητος Λάππα 2015
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Σταροχώρι
Πείρος Ισώματος-Ωλενιακός
Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών

9η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Αχαιός Σαραβαλίου
Διαγόρας 2010 -Φαραικός
Καμίνια -Καλλιθέα
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Τριταιικός
Σταροχώρι-Δόξα Χαλανδρίτσας
Ωλενιακός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Πήγασος Πατρών-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Δίας Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος

10η αγωνιστική
Διαγόρας 2010 -Απόλλων Βίδοβας
Αχαιός Σαραβαλίου-Καμίνια
Φαραικός-Ατρόμητος Λάππα 2015
Καλλιθέα-Σταροχώρι
Τριταιικός-Ωλενιακός
Δόξα Χαλανδρίτσας-Πήγασος Πατρών
Αστέρας Μιντιλογλίου -Δίας Σαραβαλίου
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Πείρος Ισώματος

11η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Καμίνια
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Διαγόρας 2010
Σταροχώρι-Αχαιός Σαραβαλίου
Ωλενιακός-Φαραικός
Πήγασος Πατρών-Καλλιθέα
Δίας Σαραβαλίου-Τριταιικός
Πείρος Ισώματος-Δόξα Χαλανδρίτσας
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αστέρας Μιντιλογλίου

12η αγωνιστική
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Απόλλων Βίδοβας
Καμίνια -Σταροχώρι
Διαγόρας 2010 -Ωλενιακός
Αχαιός Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών
Φαραικός-Δίας Σαραβαλίου
Καλλιθέα-Πείρος Ισώματος
Τριταιικός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Δόξα Χαλανδρίτσας-Αστέρας Μιντιλογλίου

13η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Σταροχώρι
Ωλενιακός-Ατρόμητος Λάππα 2015
Πήγασος Πατρών-Καμίνια
Δίας Σαραβαλίου-Διαγόρας 2010
Πείρος Ισώματος-Αχαιός Σαραβαλίου
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Φαραικός
Αστέρας Μιντιλογλίου -Καλλιθέα
Δόξα Χαλανδρίτσας-Τριταιικός

14η αγωνιστική
Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας
Σταροχώρι-Πήγασος Πατρών
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Δίας Σαραβαλίου
Καμίνια -Πείρος Ισώματος
Διαγόρας 2010 -Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Αχαιός Σαραβαλίου-Αστέρας Μιντιλογλίου
Φαραικός-Δόξα Χαλανδρίτσας
Καλλιθέα-Τριταιικός

15η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Πήγασος Πατρών
Δίας Σαραβαλίου-Ωλενιακός
Πείρος Ισώματος-Σταροχώρι
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Ατρόμητος Λάππα 2015
Αστέρας Μιντιλογλίου -Καμίνια
Δόξα Χαλανδρίτσας-Διαγόρας 2010
Τριταιικός-Αχαιός Σαραβαλίου
Καλλιθέα-Φαραικός
_____________________________________

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ικαρος Πετρωτού
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Ολυμπιακός Πατρών
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Α.Π.Ο. Αρόη
Πάτρα 2005 A.E. – Ψηλαλώνια
Πολύτεκνος – Αετός Ρίου
Πάτραι Α.Π.Σ. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Δάφνη Πατρών – Απόλλων Εγλυκάδος
Αχαϊκός-Μέγας Δικέφαλος

2η αγωνιστική –
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Αυτόνομη Π.Ο.
Ικαρος Πετρωτού – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Ολυμπιακός Πατρών – Πάτρα 2005 A.E.
Α.Π.Ο. Αρόη – Πολύτεκνος
Ψηλαλώνια – Πάτραι Α.Π.Σ.
Αετός Ρίου – Δάφνη Πατρών
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Μέγας Δικέφαλος
Απόλλων Εγλυκάδος – Αχαϊκός

3η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Πάτρα 2005 A.E. – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Πολύτεκνος – Ικαρος Πετρωτού
Πάτραι Α.Π.Σ. – Ολυμπιακός Πατρών
Δάφνη Πατρών – Α.Π.Ο. Αρόη
Μέγας Δικέφαλος – Ψηλαλώνια
Αχαϊκός – Αετός Ρίου
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Απόλλων Εγλυκάδος

4η αγωνιστική
Πάτρα 2005 A.E. – Αυτόνομη Π.Ο.
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Πολύτεκνος
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Πάτραι Α.Π.Σ.
Ικαρος Πετρωτού – Δάφνη Πατρών
Ολυμπιακός Πατρών – Μέγας Δικέφαλος
Α.Π.Ο. Αρόη – Αχαϊκός
Ψηλαλώνια – Απόλλων Εγλυκάδος
Αετός Ρίου – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

5η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Πολύτεκνος
Πάτραι Α.Π.Σ. – Πάτρα 2005 A.E.
Δάφνη Πατρών – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Μέγας Δικέφαλος – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Αχαϊκός – Ικαρος Πετρωτού
Απόλλων Εγλυκάδος – Ολυμπιακός Πατρών
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Α.Π.Ο. Αρόη
Ψηλαλώνια – Αετός Ρίου

6η αγωνιστική
Πάτραι Α.Π.Σ. – Αυτόνομη Π.Ο.
Πολύτεκνος – Δάφνη Πατρών
Πάτρα 2005 A.E. – Μέγας Δικέφαλος
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Αχαϊκός
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Απόλλων Εγλυκάδος
Ικαρος Πετρωτού – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Ολυμπιακός Πατρών – Αετός Ρίου
Α.Π.Ο. Αρόη – Ψηλαλώνια

7η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Δάφνη Πατρών
Μέγας Δικέφαλος – Πάτραι Α.Π.Σ.
Αχαϊκός – Πολύτεκνος
Απόλλων Εγλυκάδος – Πάτρα 2005 A.E.
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Αετός Ρίου – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Ψηλαλώνια – Ικαρος Πετρωτού
Ολυμπιακός Πατρών – Α.Π.Ο. Αρόη

8η αγωνιστική
Μέγας Δικέφαλος – Αυτόνομη Π.Ο.
Δάφνη Πατρών – Αχαϊκός
Πάτραι Α.Π.Σ. – Απόλλων Εγλυκάδος
Πολύτεκνος – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Πάτρα 2005 A.E. – Αετός Ρίου
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Ψηλαλώνια
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Α.Π.Ο. Αρόη
Ικαρος Πετρωτού – Ολυμπιακός Πατρών

9η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Αχαϊκός
Απόλλων Εγλυκάδος – Μέγας Δικέφαλος
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Δάφνη Πατρών
Αετός Ρίου – Πάτραι Α.Π.Σ.
Ψηλαλώνια – Πολύτεκνος
Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.
Ολυμπιακός Πατρών – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Ικαρος Πετρωτού – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

10η αγωνιστική
Απόλλων Εγλυκάδος – Αυτόνομη Π.Ο.
Αχαϊκός – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Μέγας Δικέφαλος – Αετός Ρίου
Δάφνη Πατρών – Ψηλαλώνια
Πάτραι Α.Π.Σ. – Α.Π.Ο. Αρόη
Πολύτεκνος – Ολυμπιακός Πατρών
Πάτρα 2005 A.E. – Ικαρος Πετρωτού
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

11η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Αετός Ρίου – Απόλλων Εγλυκάδος
Ψηλαλώνια – Αχαϊκός
Α.Π.Ο. Αρόη – Μέγας Δικέφαλος
Ολυμπιακός Πατρών – Δάφνη Πατρών
Ικαρος Πετρωτού – Πάτραι Α.Π.Σ.
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Πολύτεκνος
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Πάτρα 2005 A.E.

12η αγωνιστική
Αετός Ρίου – Αυτόνομη Π.Ο.
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Ψηλαλώνια
Απόλλων Εγλυκάδος – Α.Π.Ο. Αρόη
Αχαϊκός – Ολυμπιακός Πατρών
Μέγας Δικέφαλος – Ικαρος Πετρωτού
Δάφνη Πατρών – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Πάτραι Α.Π.Σ. – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Πολύτεκνος – Πάτρα 2005 A.E.

13η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ψηλαλώνια
Α.Π.Ο. Αρόη – Αετός Ρίου
Ολυμπιακός Πατρών – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Ικαρος Πετρωτού – Απόλλων Εγλυκάδος
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Αχαϊκός
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Μέγας Δικέφαλος
Πάτρα 2005 A.E. – Δάφνη Πατρών
Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

14η αγωνιστική
Α.Π.Ο. Αρόη – Αυτόνομη Π.Ο.
Ψηλαλώνια – Ολυμπιακός Πατρών
Αετός Ρίου – Ικαρος Πετρωτού
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Απόλλων Εγλυκάδος – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Αχαϊκός – Πάτρα 2005 A.E.
Μέγας Δικέφαλος – Πολύτεκνος
Δάφνη Πατρών – Πάτραι Α.Π.Σ.

15η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ολυμπιακός Πατρών
Ικαρος Πετρωτού – Α.Π.Ο. Αρόη
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Ψηλαλώνια
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Αετός Ρίου
Πάτρα 2005 A.E. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Πολύτεκνος – Απόλλων Εγλυκάδος
Πάτραι Α.Π.Σ. – Αχαϊκός
Δάφνη Πατρών – Μέγας Δικέφαλος
_____________________________________

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου
Ακράτα-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Καλάβρυτα-Θύελλα Αιγείρας
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ποσειδών Πάτρας
Αργυρά Πατρών-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Σκεπαστό
Αχιλλέας Καμαρών-Αστήρ Τέμενης
Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

2η αγωνιστική-
Ακράτα-Κεραυνός 2016
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Καλάβρυτα
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Θύελλα Αιγείρας-Αργυρά Πατρών
Ποσειδών Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αχιλλέας Καμαρών
Σκεπαστό-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Αστήρ Τέμενης-Φλόγα Ρόδιας

3η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ακράτα
Αργυρά Πατρών-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αχιλλέας Καμαρών-Θύελλα Αιγείρας
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ποσειδών Πάτρας
Φλόγα Ρόδιας-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Σκεπαστό-Αστήρ Τέμενης

4η αγωνιστική-
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Κεραυνός 2016
Καλάβρυτα-Αργυρά Πατρών
Ακράτα-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αχιλλέας Καμαρών
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Θύελλα Αιγείρας-Φλόγα Ρόδιας
Ποσειδών Πάτρας-Αστήρ Τέμενης
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Σκεπαστό

5η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Αργυρά Πατρών
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Αχιλλέας Καμαρών-Καλάβρυτα
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ακράτα
Φλόγα Ρόδιας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Αστήρ Τέμενης-Φοίνικας Σαλμενίκου
Σκεπαστό-Θύελλα Αιγείρας
Ποσειδών Πάτρας-Ζήρια-ΤΑΔ’93

6η αγωνιστική-
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Κεραυνός 2016
Αργυρά Πατρών-Αχιλλέας Καμαρών
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Καλάβρυτα-Φλόγα Ρόδιας
Ακράτα-Αστήρ Τέμενης
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Σκεπαστό
Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Θύελλα Αιγείρας-Ποσειδών Πάτρας

7η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Αχιλλέας Καμαρών
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Φλόγα Ρόδιας-Αργυρά Πατρών
Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Σκεπαστό-Καλάβρυτα
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Ακράτα
Ποσειδών Πάτρας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Φοίνικας Σαλμενίκου-Θύελλα Αιγείρας

8η αγωνιστική-
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Κεραυνός 2016
Αχιλλέας Καμαρών-Φλόγα Ρόδιας
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αστήρ Τέμενης
Αργυρά Πατρών-Σκεπαστό
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Καλάβρυτα-Ποσειδών Πάτρας
Ακράτα-Θύελλα Αιγείρας
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Φοίνικας Σαλμενίκου

9η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φλόγα Ρόδιας
Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Σκεπαστό-Αχιλλέας Καμαρών
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ποσειδών Πάτρας-Αργυρά Πατρών
Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Φοίνικας Σαλμενίκου-Καλάβρυτα
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Ακράτα

10η αγωνιστική-
Αστήρ Τέμενης-Κεραυνός 2016
Φλόγα Ρόδιας-Σκεπαστό
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Αχιλλέας Καμαρών-Ποσειδών Πάτρας
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Θύελλα Αιγείρας
Αργυρά Πατρών-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Καλάβρυτα-Ακράτα

11η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Σκεπαστό
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αστήρ Τέμενης
Ποσειδών Πάτρας-Φλόγα Ρόδιας
Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αχιλλέας Καμαρών
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ακράτα-Αργυρά Πατρών
Καλάβρυτα-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

12η αγωνιστική-
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Κεραυνός 2016
Σκεπαστό-Ποσειδών Πάτρας
Αστήρ Τέμενης-Θύελλα Αιγείρας
Φλόγα Ρόδιας-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Αχιλλέας Καμαρών-Ακράτα
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Καλάβρυτα
Αργυρά Πατρών-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

13η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Ποσειδών Πάτρας
Θύελλα Αιγείρας-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Φοίνικας Σαλμενίκου-Σκεπαστό
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αστήρ Τέμενης
Ακράτα-Φλόγα Ρόδιας
Καλάβρυτα-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών
Αργυρά Πατρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

14η αγωνιστική-
Θύελλα Αιγείρας-Κεραυνός 2016
Ποσειδών Πάτρας-Φοίνικας Σαλμενίκου
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Σκεπαστό-Ακράτα
Αστήρ Τέμενης-Καλάβρυτα
Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αργυρά Πατρών
Αχιλλέας Καμαρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

15η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Θύελλα Αιγείρας
Ακράτα-Ποσειδών Πάτρας
Καλάβρυτα-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Σκεπαστό
Αργυρά Πατρών-Αστήρ Τέμενης
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φλόγα Ρόδιας
Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Click to comment

Γράψτε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι 42… μονομάχοι της Β’

Ένα από τα πιο αμφίρροπα και πιο εντυπωσιακά πρωταθλήματα όλων των εποχών ήταν το φετινό της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας, όπου μέχρι την τελευταία αγωνιστική, τίποτα δεν είχε ξεκαθαρίσει, με εξαίρεση ελάχιστες περιπτώσεις όπως του Τριταιϊκού ή την σίγουρη 3αδα του Β’ Ομίλου, ενώ ακόμη και ο τίτλος σε 2 περιπτώσεις κρίθηκε στην αυλαία.

Όσο για την παραμονή, εκεί τα πράγματα ήταν λιγάκι πιο ξεκάθαρα, με 2/3 Ομίλους, να μαθαίνουν τις ομάδες των μπαράζ, κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή, αν και είχαμε και περιπτώσεις όπου με ολική ανατροπή, ομάδες που ήταν καταδικασμένες (βλ. Καλλιθέα ή Άβυθος), κατάφεραν να δώσουν παράταση στην αγωνία τους.

Αποκρυπτογραφώντας τον χάρτη της νέας σεζόν που ετοιμάζεται να έρθει, βλέπουμε πως θα παρουσιαστεί σαφώς πιο ενισχυμένος ο Όμιλος της Δυτικής Αχαΐας, αφενός λόγω του υποβιβασμού από την Α’ Κατηγορία 3 σημαντικών ομάδων (Λιμνοχώρι, Αλισσός και Φωστήρας Οβρυάς), αφετέρου διότι κατάφεραν να σωθούν περισσότερες ομάδες στα μπαράζ παραμονής. Πάντως, σε αντίθεση με την Αιγιάλεια, δεν είχαμε σχεδόν καμία ομάδα να ανεβαίνει από την τελευταία κατηγορία, εκεί που αντίθετα υπήρξε μεγάλη συμμετοχή τόσο από τις Πατρινές ομάδες (σ.σ. ανέβηκαν 6), όσο και από την Αιγιάλεια, που όμως δείχνει να υπολείπεται σε συμμετοχές.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018-19 (42)
Λιμνοχώρι Υποβιβασμός Α’ ΕΠΣΑ
Λέων Αλισσού Υποβιβασμός Α’ ΕΠΣΑ
Φωστήρας Οβρυάς Υποβιβασμός Α’ ΕΠΣΑ
—————————————-
Δόξα Χαλανδρίτσας 4ος Β1’ ΕΠΣΑ
Φαραϊκός 5ος Β1’ ΕΠΣΑ
Ωλενιακός 6ος Β1’ ΕΠΣΑ
Ατρόμητος Λάππα 7ος Β1’ ΕΠΣΑ
Πείρος Ισώματος 8ος Β1’ ΕΠΣΑ
Αχαιός Σαραβαλίου 9ος Β1’ ΕΠΣΑ
Πήγασος Πατρών 10ος Β1’ ΕΠΣΑ
Σταροχώρι 11ος Β1’ ΕΠΣΑ
Καμίνια 12ος Β1’ ΕΠΣΑ
Απόλλων Βίδοβας 13ος Β1’ ΕΠΣΑ
Αστέρας Μιντιλογλίου 14ος Β1’ ΕΠΣΑ
Αετός Ρίου 5ος Β2’ ΕΠΣΑ
ΑΠΟ Αρόης 6ος Β2’ ΕΠΣΑ
Απόλλων Εγλυκάδας 7ος Β2’ ΕΠΣΑ
Πολύτεκνος 8ος Β2’ ΕΠΣΑ
Ίκαρος Πετρωτού 9ος Β2’ ΕΠΣΑ
Αυτόνομη Π.Ο. 10ος Β2’ ΕΠΣΑ
Ψηλαλώνια 11ος Β2’ ΕΠΣΑ
Αχαϊκός 12ος Β2’ ΕΠΣΑ
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 13ος Β2’ ΕΠΣΑ
Ολυμπιακός Πατρών 14ος Β2’ ΕΠΣΑ
Ζήρια/ΤΑΔ ’93 5ος Β3’ ΕΠΣΑ (*)
Φλόγα Ροδιάς 6ος Β3’ ΕΠΣΑ
Κεραυνός 2016 7ος Β3’ ΕΠΣΑ
Απόλλων Συνοικισμού 8ος Β3’ ΕΠΣΑ
Ακράτα 9ος Β3’ ΕΠΣΑ
Καλάβρυτα 10ος Β3’ ΕΠΣΑ
Αστέρας Τέμενης 11ος Β3’ ΕΠΣΑ
Θύελλα Αιγείρας 12ος Β3’ ΕΠΣΑ
Αργυρά 13ος Β3’ ΕΠΣΑ
—————————————-
Πυρσός 1ος Γ1’ ΕΠΣΑ
Α.Ε. Ροϊτίκων 2ος Γ1’ ΕΠΣΑ
Ηρακλής Πατρών 3ος Γ1’ ΕΠΣΑ
Δόξα Ελαιώνος 1ος Γ2’ ΕΠΣΑ
Άνω Καστρίτσι 2ος Γ2’ ΕΠΣΑ
Κεραυνός Σελιανιτίκων 3ος Γ3’ ΕΠΣΑ
Πετεινοί 1ος Play-Off Γ1’ ΕΠΣΑ
Παναχαϊκός 1ος Play-Off Γ2’ ΕΠΣΑ
Προοδευτική Π. Μπαράζ Play-Off Γ’ ΕΠΣΑ
(*) Αν συγχωνευτεί η Ζήρια τότε θα πάρει την θέση της η Γαλήνη Μπαράζ Play-Off Γ’ ΕΠΣΑ

Ας κάνουμε όμως μια προσπάθεια, για να δούμε πιο διεξοδικά την εικόνα της νέας χρονιάς

ΛΙΓΟΙ ΟΙ «ΑΙΓΙΩΤΕΣ», ΦΑΒΟΡΙ ΟΙ «ΠΑΤΡΙΝΟΙ»
Ξεκινώντας από την Αιγιάλεια, εκεί υπάρχουν 14 ομάδες, με ερωτηματικό την συμμετοχή της Ζήριας/ΤΑΔ ’93 που κατά 99% θα συγχωνευτεί με τον Φοίνικα Σαλμενίκου και θα συμμετάσχει στην Α’ Κατηγορία, αφήνοντας μια θέση που θα καλυφθεί με ομάδα από την Πάτρα.

Πάντως ακόμη και σε αυτή τη μορφή, όπως και φέτος οι ομάδες της… Πάτρας θα κάνουν την διαφορά. Και αυτό το λέμε γιατί, όπως και φέτος η Αναγέννηση Ψαθοπύργου και η ΑΕ Δρεπάνου κυριάρχησαν, έτσι και τη νέα χρονιά, ο Αετός Ρίου, οι δύο ομάδες από το Καστρίτσι (σ.σ. Άνω και Φλόγα Κάτω), όπως επίσης και η β’ ομάδα του Κεραυνού που μπαίνει στο 3ο έτος της λειτουργίας του, θα είναι αυτές που θα κρίνουν σε μεγάλο βαθμό την εξέλιξη του Ομίλου.

Η Αργυρά που φέτος παραλίγο να… αυτοκτονήσει και παρά το καλό της ξεκίνημα, βρέθηκε να παραπαίει στα μπαράζ, πριν γλυτώσει στο τέλος τον υποβιβασμό, θα είναι και αυτή από τις ομάδες που θα μπορέσουν να κρίνουν την εξέλιξη.

Όσο για τα «μεγάλα» χαρτιά από την Αιγιάλεια, η Ακράτα και η Ροδιά πάντα αποτελούν σημαντικά στελέχη, όπως και τα Καλάβρυτα, με Συνοικισμό, Τέμενη και Αιγείρα να είναι πάντα ερωτηματικά, όπως και οι νεοφώτιστοι της Δόξας Ελαιώνα και του Κεραυνού Σελιανιτίκων.

ΑΙΓΙΑΛΕΙΑ (14)
Αετός Ρίου / Ακράτα / Άνω Καστρίτσι / Απόλλων Συνοικισμού / Αργυρά / Αστέρας Τέμενης / Δόξα Ελαιώνος / Ζήρια/ΤΑΔ ’93 / Θύελλα Αιγείρας / Καλάβρυτα / Κεραυνός 2016 / Κεραυνός Σελιανιτίκων / Φλόγα Κάτω Καστριτσίου / Φλόγα Ροδιάς.

ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ, ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ… ΟΝΟΜΑΤΑ
Με 4 πολύ μεγάλα ονόματα να έχουν ανέβει στην Α’ Κατηγορία (Πανιώνιο/Αχιλλέα, Πάτρα 2005, Πάτραι και Ζαβλάνι/Αίαντα), 2 σημαντικούς παράγοντες να επιστρέφουν στο Αίγιο (Αετός Ρίου και Φλόκα Κ.Κ.) και σίγουρα 2-3 ομάδες να τοποθετούνται σε Αιγιάλεια και την Δυτική Αχαΐα για να κλείσουν τις «τρύπες», ο νέος Πατρινός Όμιλος, αναμένεται να είναι ο πιο απροσδόκητος Όμιλος που έχει δημιουργηθεί ποτέ.

Αυτό το λέμε κυρίως, επειδή για τον 1ο Όμιλο πιθανότερες να αγωνιστούν είναι οι Αχαιός Σαραβαλίου και Φωστήρας, δηλαδή δύο μεγάλα ονόματα, που αν μείνουν στην Πάτρα θα είναι σίγουρα τα απόλυτα φαβορί.

Από εκεί και πέρα, οι πολλές ομάδες της Γ’ Κατηγορίας (Πετεινοί, Πυρσός, Προοδευτική, Παναχαϊκός και Ηρακλής) που δεν μπορούμε να γνωρίζουμε με τι μορφή θα εμφανιστούν, βάζουν τις υπάρχουσες ομάδες (Αρόη, Εγλυκάδα, Αυτόνομη, Ίκαρο, Ψηλαλώνια, Πολύτεκνο, Ολυμπιακό και Αχαϊκό) σε μικρό προβάδισμα, αλλά χωρίς κάποια να ξεχωρίζει.
Αν μη τι άλλο, του χρόνου πιστεύουμε θα δούμε -χωρίς μεγάλες απαιτήσεις- σπουδαία πράγματα από τους «Πατρινούς».

ΠΑΤΡΑ (16)
ΑΠΟ Αρόης / Απόλλων Εγλυκάδας / Αυτόνομη Π.Ο. / Αχαιός Σαραβαλίου / Αχαϊκός / Ηρακλής Πατρών / Ίκαρος Πετρωτού / Ολυμπιακός Πατρών / Παναχαϊκός / Πετεινοί / Πήγασος Πατρών / Πολύτεκνος / ΠροοδευτικήΠατρών / Πυρσός Πατρών / Φωστήρας Οβρυάς / Ψηλαλώνια.

Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ… ΧΑΜΟΣ, Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΦΑΒΟΡΙ
Με 6 ομάδες που έχουν πολλές παρουσίες στην Α’ Κατηγορία, 1 που έχει φτάσει ακόμη και Δ’ Εθνική, αλλά και κάποιες που εκπροσωπούν μεγάλες περιοχές, η νέα σεζόν στην Δυτική Αχαΐα ετοιμάζεται να μας χαρίσει ίσως τον καλύτερο Όμιλο και μάλιστα με διαφορά.

Με τις 2 ομάδες που υποβιβάστηκαν από την Α’ Κατηγορία να αποτελούν πολύ μεγάλα κεφάλαια για την εν λόγω περιοχή, τον Λέοντα Αλισσού και το Λιμνοχώρι, έχουμε αμέσως τα δύο μεγάλα φαβορί της νέας χρονιάς (χωρίς να βάζουμε στο πλάνο πιθανή συμμετοχή Φωστήρα και Αχαϊκού που θα σημάνει ότι πάμε για… Τσάμπιονς Λιγκ).

Σε αυτούς, βάλτε μαζί την Δόξα Χαλανδρίτσας που έφτασε μέχρι τα μπαράζ των καλύτερων 4ων αλλά δεν τα κατάφερε, τον εξαιρετικό Φαραϊκό, τον Πείρο Ισώματος που μέχρι τον Γενάρη ήταν πρώτος και καλύτερος στον Όμιλο, αλλά και τον πάντα υπολογίσιμο Ατρόμητο Λάππα που έχει βαρύ όνομα και ιστορία πρωταγωνιστή.

Μαζί τους Καμίνια, Μιντιλόγλι, Ροΐτικα και Σταροχώρι που θα είναι… ρυθμιστές, ενώ η Βίδοβα που φέτος έκανε άνω-κάτω το πρωτάθλημα με τις τεράστιες νίκες της κόντρα σε ισχυρές ομάδες, και μόνο που θα δώσει το ντέρμπι των ντέρμπι με το Λιμνοχώρι, αρκεί να έχει ξεχωριστή αναφορά.

ΔΥΤΙΚΗ ΑΧΑΪΑ (12)
Λέων Αλισσού / Λιμνοχώρι / Δόξα Χαλανδρίτσας / Φαραϊκός / Ωλενιακός / Ατρόμητος Λάππα / Πείρος Ισώματος / Σταροχώρι / Καμίνια / Απόλλων Βίδοβας / Αστέρας Μιντιλογλίου / Α.Ε. Ροϊτίκων.

(Από την έντυπη έκδοση της «Match Αχαΐας»)

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Παραμονή Δ.Σγούρα στον Απόλλωνα Εγλυκάδας- Πως θα «χτιστεί» η ομάδα!

Ο Απόλλων Εγλυκάδας γνωρίζει πολύ καλά τις φιλοδοξίες και τις δυνατότητες του Δημήτρη Σγούρα και έτσι συνεχίζει με τον συγκεκριμένο τεχνικό και τη νέα σεζόν.

Ο Δημήτρης Σγούρας διατηρεί άριστες σχέσεις με την διοίκηση, υπάρχει αλληλοεκτίμηση και έτσι η απόφαση για ανανέωση δεν άργησε να έρθει. Στόχος των «μελανόλευκων» για τη νέα σεζόν θα είναι να διατηρήσουν στο ρόστερ τον περυσινό κορμό, που ως επί τω πλείστον στηρίχθηκε σε νεαρά ταλαντούχα παιδιά και παράλληλα αναμένεται να πραγματοποιηθούν ορισμένες μεταγραφές έμπειρων παικτών, που θα δώσουν την απαραίτητη ώθηση.

Στόχος θα είναι η προσπάθεια για άνοδο στην Α΄κατηγορία, αλλά κύριο μέλημα το να παίξει η ομάδα καλό ποδόσφαιρο και να αναδείξει νέα δικά της παιδιά.

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Β3′ ΕΠΣΑ): Νίκη παραμονής στο… 94′ η Αιγείρα (!)

Θύελλα Αιγείρας και Αργυρά παρέμειναν στην Β' Κατηγορία
Έπεσε η αυλαία στα μπαράζ παραμονής της Β’ Κατηγορίας, όπου μετά από 6 εξαντλητικές αγωνιστικές, ολοκληρώθηκε η ψυχοφθόρος διαδικασία και μάθαμε ποιοι ανανέωσαν την συμμετοχής τους στην Β’ Κατηγορία και ποιοι υποβιβάστηκαν στην Γ’.

Συνολικά 8 ομάδες θα είναι και τη νέα σεζόν στην εν λόγω κατηγορία, με «αδικημένο» Όμιλο, αυτόν της Αιγιάλειας, που είχαμε την χειρότερη 3η ομάδα που επίσης πήρε τον δύσβατο δρόμο της… κατάβασης

Απίστευτο φίνις στον Όμιλο της Αιγιάλειας, όπου η Θύελλα Αιγείρας, με γκολ στις καθυστερήσεις (!) νίκησε την Άβυθο 2017 εκτός έδρας και τερμάτισε 1η, αφήνοντας στην 2η θέση την Αργυρά, που συνέτριψε με 4-0 στο Προάστιο τις Καμάρες. Έτσι, η ιστορική ομάδα του Αχιλλέα πέφτει μετά από πολλά χρόνια στην τελευταία κατηγορία, παίρνοντας όμως μαζί της και την Άβυθο 2017, που δεν πρόλαβε να χαρεί την φετινή της άνοδο και ακολουθεί αντιστρόφως ανάλογη πορεία με την περσινή.

ΑΡΓΥΡΑ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ 4-0
(35’, 70’ Παπαζαφείρης, 60’ Μπαντούνας, 90’ Π. Διγγελόπουλος)
Παπαδόπουλος (Σπ. Οικονόμου – Ζούλης)

Αργυρά: Ζέρβας, Σ. Διγγελόπουλος, Τζουγανάτος (73’ Κώνστας), Βάσουλας, Σταματάκης, Θάνος, Ασημακόπουλος, Μπαντούνας, Παπαζαφείρης (73’ Σταύρου), Κουτσούκης, Φερτάκης (65’ Π. Διγγελόπουλος).
Αχιλλέας Καμ.: Καμίτσας, Ντακούλιας, Ρουμελιώτης, Λιόσης (62’ Παρασκευόπουλος), Μακαρώνας, Μπαρμπούνης, Τσάκουλης (86 Σ. Καραχάλιος), Ρουίζ (71’ Κοντογιάννης), Γκοτσόπουλος, Π. Καραχάλιος.

ΑΒΥΘΟΣ 2017 – ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ 1-2
(76’ πεν. Ζαππής / 44’ Σερβές, 94’ Ροβήλος)
Καδδάς (Μ. Ανδριανός – Σωτηρόπουλος)

Διάβασε Περισσότερα

Facebook