Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Β1′ ΕΠΣΑ/Play-Out): Ξανά στη Β’, Βίδοβα και Καμίνια

Τους βαθμούς που χρειάζονταν εξασφάλισαν στην 5η αγωνιστική των μπαράζ παραμονής της Β’ Κατηγορίας του Α’ Ομίλου Βίδοβα και Καμίνια που ανανένωσαν την συμμετοχή τους στην κατηγορία…

Στον Όμιλο της Δυτικής Αχαΐας λοιπόν, η Βίδοβα πέτυχε μεγάλη νίκη επί της Καλλιθέας με 5-3 και παραμένει στην κορυφή του Ομίλου, με τα Καμίνια που πήραν «Χ» από το Μιντιλόγλι με 1-1 εκτός έδρας, να είναι σίγουρα στην 2αδα και να απολαμβάνουν την εξασφάλιση της παραμονής, σε αντίθεση με τον Αστέρα που κατά μεγάλο ποσοστό (σ.σ. δύσκολα βγαίνει καλύτερος 3ος) θα μαζί με την Καλλιθέα στην Γ’ Κατηγορία της επόμενης περιόδου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Τετάρτη 30.05.18…
Αστέρας Μιντιλογλίου – Καμίνια 1-1
Απόλλων Βίδοβας – Καλλιθέα 5-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Απόλλων Βίδοβας 15 (14-4)
Καμίνια 13 (5-3)
Αστέρας Μιντιλογλίου 8 (3-5)
Καλλιθέα 0 (3-12)

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ (6η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σαββάτο 02.06.18 (6μ.μ.)
Καμίνια-Απόλλων Βίδοβας
Καλλιθέα-Αστέρας Μιντιλογλίου

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄ κατηγορία: Τα σημερινά αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής (3η στροφή)

Άνοιξε η αυλαία σήμερα στην 3η αγωνιστική και στον 1ο όμιλο το Λιμνοχώρι «πέταξε» 2 πόντους εντός έδρας, αφού η μαχητική Προοδευτική Πατρών το ανάγκασε να «κολλήσει» στο 1-1. Ο Φαραϊκός συνέτριψε τα Καμίνια με 4-0 και επέστρεψε στις νίκες, ενώ ο Ωλενιακός «διέλυσε» τον Πείρο Ισώματος με 7 τέρματα.

Στον 2ο όμιλο ο Ολυμπιακός νίκησε τους Πετεινούς με 2-1 και έκανε σεφτέ στα «τρίποντα», ενώ στον 3ο όμιλο η Φλόγα Ροδιάς υπερασπίστηκε την έδρα της και επικράτησε επί της Αυτόνομης με 3-1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής στους 3 ομίλους:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Λιμνοχώρι- Προοδευτική  1-1

Καμίνια- Φαραϊκός 0-4

Ωλενιακός- Πείρος Ισώματος  7-1

Κυριακή 21/10  (στις 16:00)

Ίκαρος Πετρωτού-Ατρόμητος Λάππα  («Α.Κάνιστρας»- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλογλίου-Απόλλων Βίδοβας  (Μιντιλογλίου-  Παρδάλης)

Σταροχώρι- Ροίτικα  (Χαλανδρίτσας-  Ταξιάρχης)

Λέων Αλισσού-Αχαιός Σαραβαλίου  (Αλισσού- Γιαννόπουλος)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Πατρών- Πετεινοί  2-1

Κυριακή 21/10

(10:30)  Παναχαϊκός- Δόξα Πατρών  («Κ.Ζάρρας»- Σπυρόπουλος)

Τα υπόλοιπα παιχνίδια στην 13:00

ΑΠΟ Αρόης-Απόλλων Εγλυκάδας  (Αγυιάς- Πετρόπουλος)

Περιβόλα-Πολύτεκνος  («Α.Κάνιστρας»- Μιχαλόπουλος)

Αχαϊκός-Πυρσός Πατρών («Κ. Ζάρρας»- Τσιρίνης)

Ηρακλής Πατρών-Ρωμανός  (Ζαρουχλείκων- Τρίγκας)

Γαλήνη-Ψηλαλώνια  (Ντα Λουζ Οβρυάς- Ασπρουλόπουλος)

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Φλόγα Ροδιάς- Αυτόνομη Π.Ο.  3-1

Κυριακή 21/10  (στις 16:00)

Αετός Ρίου- Φλόγα Κ.Καστριτσίου  (Ρίου- Μαχαίρας)

Καλάβρυτα- Απόλλων Αιγίου  (Καλαβρύτων- Μπλίκας)

Κεραυνός Σελιανιτίκων- Αργυρά (Δημητρόπουλου- Αρκουμάνης)

Δόξα Ελαιώνα- Άνω Καστρίτσι (Ροδιάς- Παλαιολόγος)

Κεραυνός 2016- Αιγείρα/Ακράτα («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Τιμολέων)

Αστέρας Τέμενης- Ολυμπιακός Ζαρουχλείκων  (Τέμενης- Παπαχρήστος)

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (3η): Δυνατά ντέρμπι σε όλους τους ομίλους

Πολύ σημαντική αγωνιστική έρχεται αυτό το σαββατοκύριακο στην Β΄ΕΠΣΑ κατηγορία, αφού και στους 3 ομίλους περικλείονται ντέρμπι κορυφής και το ενδιαφέρον «χτυπάει κόκκινο».

Στον 1ο όμιλο, το Λιμνοχώρι θα προσπαθήσει να κάνει το 3Χ3 κόντρα στην Προοδευτική που μετρά μόνο ήττες στο πρωτάθλημα, ενώ ο Αχαιός Σαραβαλίου έχει δύσκολη αποστολή, αφού λύνει τις διαφορές του με τον ποιοτικό Λέοντα Αλισσού. Στις λεπτομέρειες αναμένεται να κριθούν οι μάχες Καμινίων- Φαραϊκού και Ίκαρου Πετρωτού-Ατρόμητου Λάππα.

Στον 2ο όμιλο, ο ΑΠΟ Αρόης υποδέχεται στην Αγυιά τον Απόλλωνα Εγλυκάδας, ενώ οι άτρωτοι Γαλήνη και Ψηλαλώνια διασταυρώνουν τα ξίφη τους και το ματς αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον. Επίσης σημαντική σύγκρουση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή στο «Κάνιστρας» ανάμεσα σε Περιβόλα και Πολύτεκνο.

Στον 3ο όμιλο δεν απουσιάζουν τα ντέρμπι, αφού στα Καλάβρυτα η ομώνυμη ομάδα φιλοξενεί τον ποιοτικό Απόλλωνα Αιγίου. Ο Κεραυνός 2016 θέλει να βάλει δύσκολα στην Αιγείρα/Ακράτα, ενώ ο Αετός Ρίου επανέρχεται στην δράση, έπειτα από 6 μήνες και υποδέχεται στο «σπίτι» του την Φλόγα Κάτω Καστριτσίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής στους 3 ομίλους:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 20/10 (στις 16:00)

Λιμνοχώρι- Προοδευτική  (Λακκόπετρας- Τσιρογιάννης)

Καμίνια- Φαραϊκός (Βραχνείκων- Ντάβλα)

Ωλενιακός- Πείρος Ισώματος  (Θύελλας- Ασπρουλόπουλος)

Κυριακή 21/10  (στις 16:00)

Ίκαρος Πετρωτού-Ατρόμητος Λάππα  («Α.Κάνιστρας»- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλογλίου-Απόλλων Βίδοβας  (Μιντιλογλίου-  Παρδάλης)

Σταροχώρι- Ροίτικα  (Χαλανδρίτσας-  Ταξιάρχης)

Λέων Αλισσού-Αχαιός Σαραβαλίου  (Αλισσού- Γιαννόπουλος)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 20/10 (στις 16:00)

Ολυμπιακός Πατρών- Πετεινοί  («Α.Κάνιστρας»- Τηλιγάδας)

Κυριακή 21/10

(10:30)  Παναχαϊκός- Δόξα Πατρών  («Κ.Ζάρρας»- Σπυρόπουλος)

Τα υπόλοιπα παιχνίδια στην 13:00

ΑΠΟ Αρόης-Απόλλων Εγλυκάδας  (Αγυιάς- Πετρόπουλος)

Περιβόλα-Πολύτεκνος  («Α.Κάνιστρας»- Μιχαλόπουλος)

Αχαϊκός-Πυρσός Πατρών («Κ. Ζάρρας»- Τσιρίνης)

Ηρακλής Πατρών-Ρωμανός  (Ζαρουχλείκων- Τρίγκας)

Γαλήνη-Ψηλαλώνια  (Ντα Λουζ Οβρυάς- Ασπρουλόπουλος)

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 20/10  (στις 16:00)

Φλόγα Ροδιάς- Αυτόνομη Π.Ο.  (Ροδιάς- Κουτρουμάνης)

Κυριακή 21/10  (στις 16:00)

Αετός Ρίου- Φλόγα Κ.Καστριτσίου  (Ρίου- Μαχαίρας)

Καλάβρυτα- Απόλλων Αιγίου  (Καλαβρύτων- Μπλίκας)

Κεραυνός Σελιανιτίκων- Αργυρά (Δημητρόπουλου- Αρκουμάνης)

Δόξα Ελαιώνα- Άνω Καστρίτσι (Ροδιάς- Παλαιολόγος)

Κεραυνός 2016- Αιγείρα/Ακράτα («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Τιμολέων)

Αστέρας Τέμενης- Ολυμπιακός Ζαρουχλείκων  (Τέμενης- Παπαχρήστος)

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Συμφώνησε με Κατσαντούλα ο Φαραϊκός

Ο Φαραϊκός αναζητούσε προπονητή, ύστερα από την αποχώρηση του Γιάννη Τσίκα και πλέον έχει νέο πρόσωπο στον πάγκο.

Ο λόγος για τον Σάκη Κατσαντούλα, που τα βρήκε σε όλα με την διοίκηση του Φαραϊκού και ανακοινώθηκε από χθες το απόγευμα.

Ο Κατσαντούλας έκανε πολύ καλή δουλειά στον Αετό Ρίου, έκανε προετοιμασία στην Α.Ε. Δρέπανου, αλλά αποχώρησε για επαγγελματικούς λόγους και πλέον καλείται να οδηγήσει ψηλά τη νέα ομάδα του στον 1ο όμιλο της Β΄κατηγορίας.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook