Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Βγαίνει πρωταθλητής χειμώνα στην Γ’ Κατηγορία
Από 1 παιχνίδι απομένει στους 2 Ομίλους της Γ’ Κατηγορίας για να ολοκληρωθεί και τυπικά ο α’ γύρος, όπου ειδικά στον Β’ Όμιλο δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τα πράγματα με Ελαιώνα και Καστρίτσι να έχουν ξεφύγει. Στον Α’ Όμιλο πιο δύσκολα τα πράγματα και σήμερα η Δόξα Πατρων έχει ευκαιρία να βγει πρωταθλήτρια χειμώνα, στο παιχνίδι με την ουραγό Άρλα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των εξ’ αναβολής ματς και οι βαθμολογίες.
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-10η | 18:00 | Ντα Λουζ Οβρυάς | Δόξα Πατρών – Άρλα | – | Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος | |
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-10η | 18:00 | ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας | Α.Ε.Κ. Πατρών – Παναχαϊκός | – | Σπυρίδων Παλαιολόγος |
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
# | ΟΜΑΔΑ | Β | ΑΓ | ΣΥΝΟΛΟ | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | |||||
1 | Δόξα Πατρών | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 23 | 10 | |
2 | ΑΕ Ροϊτίκων | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 21 | 11 | |
3 | Πυρσός Πατρών | 17 | 10 | 4 | 5 | 1 | 16 | 10 | |
4 | Γαλήνη | 16 | 10 | 6 | 2 | 2 | 19 | 13 | |
5 | Πετεινοί | 15 | 10 | 5 | 2 | 3 | 16 | 10 | |
6 | Ηρακλής Πατρών | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 17 | 13 | |
7 | Ρωμανός | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 13 | 12 | |
8 | Αθλητική Ένωση Δυμαίων | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 9 | 25 | |
9 | Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων | 7 | 10 | 2 | 4 | 5 | 12 | 23 | |
10 | Άρλα | 5 | 9 | 2 | 2 | 6 | 12 | 17 | |
11 | Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων | 5 | 10 | 2 | 2 | 7 | 14 | 28 |
* Οι Πετεινοί έχουν -2 από περσινή τιμωρία
* Η Γαλήνη έχει -4 από περσινή τιμωρία
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
# | ΟΜΑΔΑ | Β | ΑΓ | ΣΥΝΟΛΟ | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | |||||
1 | Δόξα Ελαιώνα | 28 | 10 | 9 | 1 | 0 | 21 | 0 | |
2 | Άνω Καστρίτσι | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 29 | 9 | |
3 | Κεραυνός Σελιανιτίκων | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 19 | 13 | |
4 | Περιβόλα | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 17 | 12 | |
5 | Παναχαϊκός | 15 | 9 | 5 | 2 | 2 | 22 | 7 | |
6 | ΑΕΚ Πατρών | 14 | 9 | 5 | 3 | 1 | 13 | 6 | |
7 | Προοδευτική Πατρών | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 13 | 10 | |
8 | Σπάρτακος | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 10 | 18 | |
9 | Α.Ε. Αρόης | 5 | 10 | 1 | 4 | 5 | 6 | 15 | |
10 | ΠΑΟΚ Πατρών | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 7 | 28 | |
11 | Λύκοι Αιγιάλειας | -5 | 10 | 0 | 0 | 8 | 2 | 36 |
* Οι Λύκοι έχουν -5 λόγω τιμωρίας
* Ο Παναχαϊκός και η Αρόη έχουν -2 από περσινή τιμωρία
* Η ΑΕΚ έχει -4 από περσινή τιμωρία
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας των πλέι-οφ
Ξεκίνησαν σήμερα (24/3) τα πλέι-οφ της Γ΄ΕΠΣΑ κατηγορίας με σπουδαία παιχνίδια στους 2 ομίλους.
Στον 1ο όμιλο, ο Πείρος Ισώματος νίκησε με 8-3 τον Ρομαϊκό και έγινε “αφεντικό” στη βαθμολογία, μαζί βέβαια με τον Ίκαρο Πετρωτού, που επικράτησε επί της ΑΕΚ Πατρών.
Στον 2ο όμιλο, η Φλόγα Κάτω Καστριτσίου έριξε στο καναβάτσο το Ζαβλάνι, ενώ η Αργυρά αναρριχήθηκε στο ρετιρέ της κατάταξης, υπερισχύοντας κόντρα στην Φλόγα Ροδιάς.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός 8-3
Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών 3-1
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς 1-0
Ζαβλάνι- Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 0-2
Βαθμολογίες
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
1 Πείρος Ισώματος 15 (8-3)
2 Ίκαρος Πετρωτού 15 (3-1)
========================
3 Ρομαϊκός 12 (3-8)
4 ΑΕΚ Π. 9 (1-3)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
1 Αργυρά 13 (1-0)
2 Φλόγα Κ.Καστριτσίου 12 (2-0)
=============================
3 Ζαβλάνι 11 (0-2)
4 Φλόγα Ροδιάς 10 (0-1)
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Ορίστηκαν τα ματς της πρεμιέρας των πλέι-οφ
Η ΕΠΣ Αχαΐας όρισε την 1η αγωνιστική των πλέι-οφ της Γ΄κατηγορίας.
Όλα τα ματς του 1ου και του 2ου ομίλου θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή (24/3).
Αναλυτικά:
Α΄όμιλος
Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών (13:00, Α.Κάνιστρας)
Πείρος- Ρομαϊκός (16:00, Ισώματος)
Β΄όμιλος
Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς (16:00, Προαστείου)
Ζαβλάνι- Φλόγα Κ. Καστριτσίου (16:00, Αγυιάς)
Οι βαθμολογίες:
1ος όμιλος: Ίκαρος Πετρωτού 12, Πείρος Ισώματος 12, Ρομαϊκός 12, ΑΕΚ Πατρών 9.
2ος όμιλος: Ζαβλάνι 11, Αργυρά 10, Φλόγα Ροδιάς 10, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 9
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ΄κατηγορία: Η κλήρωση των πλέι-οφ του 1ου ομίλου
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας η κλήρωση για τα πλέι-οφ του 1ου ομίλου της Γ΄κατηγορίας.
Σε πρωτάθλημα 6 αγωνιστικών θα ανέβουν οι 2 πρώτες ομάδες και τα ίδια δεδομένα ισχύουν για τον 2ο όμιλο.
Το αναλυτικό πρόγραμμα:
1η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- Ρομαϊκός, Ίκαρος Πετρωτού- ΑΕΚ Πατρών
2η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών-Πείρος Ισώματος, Ρομαϊκός- Ίκαρος Πετρωτού
3η αγωνιστική: ΑΕΚ Πατρών- Ρομαϊκός, Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Πετρωτού
4η αγωνιστική: Ρομαϊκός- Πείρος Ισώματος, ΑΕΚ Πατρών- Ίκαρος Πετρωτού
5η αγωνιστική: Πείρος Ισώματος- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Ρομαϊκός
6η αγωνιστική: Ρομαϊκός- ΑΕΚ Πατρών, Ίκαρος Πετρωτού- Πείρος Ισώματος
Η Βαθμολογία:
Ίκαρος Πετρωτού 12
Πείρος Ισώματος 12
—————————-
Ρομαϊκός 12
ΑΕΚ Πατρών 9