Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Βγήκαν οι διαιτητές για την αυλαία στην Α’ και την προτελευταία της Β’
Τελειώνει το Σάββατο η κανονική διάρκεια της Α’ Κατηγορίας και στους 3 ομίλους της Β’ έχουμε την προτελευταία αγωνιστική (29η), με κρίσιμα ματς για άνοδο και υποβιβασμό.
Αναλυτικά οι διαιτητές που ορίστηκαν
Αγώνες του Σαββάτου 28-04-2018 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ | ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ | ||||||
Α’ κατηγορία – -30η | 18:00 | Σαγεΐκων | Εθνικός Σαγεΐκων-Λιμνοχώρι | – | ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -30η | 18:00 | Βραχνεΐκων | Αετός Πατρών-Δόξα Παραλίας | – | ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -30η | 18:00 | Ντα Λουζ Οβρυάς | Άρης Πατρών-Νίκη Προαστείου | – | ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -30η | 18:00 | Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) | Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Πανμοβριακός Ριόλου | – | ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -30η | 18:00 | Άνω Αλισσού | Λέων Α. Αλισσού-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου | – | ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -30η | 18:00 | Οβρυάς | Φωστήρ Οβρυάς-Αναγέννηση Πατρών | – | ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ | |||||
Α’ κατηγορία – -30η | 18:00 | Ζαρουχλεΐκων | Ατρόμητος Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου | – | ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Α’ κατηγορία – -30η | 18:00 | Θύελλας (Χόρτο) | Θύελλα Πατρών-Δαβουρλής K. 92 | – | ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-29η | 18:00 | Χαλανδρίτσας | Δόξα Χαλανδρίτσας-Φαραικός | – | ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-29η | 18:00 | Σταυροδρομίου | Τριταιικός-Καλλιθέα | – | ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-29η | 18:00 | Λιμνοχωρίου | Απόλλων Βίδοβας-Ωλενιακός | – | ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-29η | 18:00 | Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) | Πήγασος Πατρών-Σταροχώρι | – | ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-29η | 18:00 | Μαζαρακίου | Πείρος Ισώματος-Καμίνια | – | ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-29η | 15:00 | Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) | Κεραυνός 2016-Σκεπαστό | – | ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-29η | 18:00 | Καλαβρύτων | Καλάβρυτα-Αστήρ Τέμενης | – | ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-29η | 18:00 | Νίκης Προαστίου | Αργυρά Πατρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου | – | ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-29η | 18:00 | Ακράτας | Ακράτα-Θύελλα Αιγείρας | – | ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-29η | 18:00 | Καμαρών | Φοίνικας Σαλμενίκου-A.E. Δρέπανου | – | ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-29η | 18:00 | Ροδιάς | Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Ζήρια-ΤΑΔ’93 | – | ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ | |||||
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ2-5η | 18:00 | Ρίου | Α.Ε.Κ. Πατρών-Παναχαϊκός | – | ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ2-5η | 18:00 | ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας | Περιβόλα-Προοδευτική Πατρών | – | ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ | |||||
Αγώνες της Κυριακής 29-04-2018 | ||||||||||
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ | ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ | ||||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-29η | 14:30 | Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) | Δίας Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα 2015 | – | ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-29η | 18:00 | Βραχνεΐκων | Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Διαγόρας 2010 | – | ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-29η | 18:00 | Μιντιλογλίου | Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαιός Σαραβαλίου | – | ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-29η | 14:30 | Αγυιάς | Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ-Απόλλων Εγλυκάδος | – | ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-29η | 18:00 | Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) | Πάτρα 2005 A.E.-Αχαϊκός | – | ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-29η | 18:00 | Ντα Λουζ Οβρυάς | Πάτραι Α.Π.Σ.-Δάφνη Πατρών | – | ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-29η | 18:00 | Αγυιάς | Αυτόνομη Π.Ο.-Α.Π.Ο. Αρόη | – | ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-29η | 18:00 | Ζαρουχλεΐκων | Ολυμπιακός Πατρών-Ψηλαλώνια | – | ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-29η | 18:00 | Ρίου | Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) | – | ΑΣΠΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-29η | 18:00 | Αβύθου | Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Φλόγα Ρόδιας | – | ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | |||||
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-29η | 18:00 | Ροδιάς | Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αχιλλέας Καμαρών | – | ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ1-5η | 14:30 | Ντα Λουζ Οβρυάς | Γαλήνη-Δόξα Πατρών | – | ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |||||
Γ’ κατηγορία – Playoff Γ1-5η | 15:00 | Βραχνεΐκων | Ρωμανός-Πετεινοί | – | ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |||||
Αγώνες της Δευτέρας 30-04-2018 |
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Αποστολόπουλος: «Ορίζουμε τη μοίρα μας»
Ο απόλυτος πρωταγωνιστής της νίκης του Ατρόμητου Πατρών με τον Διαγόρα Βραχνεΐκων ήταν ο Κίμης Αποστολόπουλος.
Ο ικανός μέσος σκόραρε και τα δύο γκολ της ομάδας του Σάκη Πεφάνη, η οποία παρέμεινε στην κορυφή της κατάταξης των πλέι-οφ της Α΄κατηγορίας και παράλληλα έβγαλε αντίδραση μετά από την ήττα στο Προάστειο.
Μιλώντας στη «Match» ο Αποστολόπουλος αναφέρθηκε στο παιχνίδι με τους «μπλε» του Κώστα Τσιπιανίτη, αλλά και στα τρία εναπομείναντα παιχνίδια, τα οποία θα καθορίσουν τους κόπους ολόκληρης της σεζόν.
«Ήταν δύσκολο το ματς με τον Διαγόρα. Είναι ομάδα με ενθουσιασμό και δεν έχει άγχος, οπότε είναι ικανή να κάνει ζημιές. Ωστόσο κάναμε το παιχνίδι μας και κερδίσαμε δίκαια χωρίς να απειληθούμε ιδιαίτερα.
Πλέον ακολουθούν τρία παιχνίδια δύσκολα με Θύελλα, Πανμοβριακό και Άρη, που διεκδικούν επίσης το πρωτάθλημα. Το καλό είναι ότι ορίζουμε την τύχη μας ως πρωτοπόροι και αν πετύχουμε το απόλυτο θα πάρουμε τον τίτλο.
Βέβαια το μυαλό μας είναι στο παιχνίδι που ακολουθεί με την Θύελλα Πατρών και δουλεύουμε για αυτό, αφού μας περιμένει ένα ντέρμπι σε μία δυνατή έδρα».
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Τσίρκοβιτς: «Πρωταγωνιστές οι παίκτες μου»
Ο Ατρόμητος Λάππα πήρε πολύτιμη νίκη στο ματς με τον Αχαϊκό και φυσικά μοναδικός στόχος του είναι να παραμείνει στην 1η τη τάξει κατηγορία της ΕΠΣ Αχαΐας.
Για το λόγο αυτό επέλεξε πριν από λίγο καιρό τον Μίκι Τσίρκοβιτς, όντας από τους πιο έμπειρους προπονητές στην κατηγορία, με παραστάσεις σε ανώτερο επίπεδο.
Άλλωστε στα πλέι-άουτ χρειάζεται πείρα και ο Σερβοέλληνας τεχνικός ξέρει καλά πώς να προετοιμάσει τους παίκτες του και αγωνιστικά, αλλά και στο ψυχολογικό κομμάτι.
Μιλώντας στη «Match» μοίρασε συγχαρητήρια στην ομάδα του και στο τεχνικό επιτελείο και έκανε σχόλιο για την συνέχεια.
Τα όσα ανέφερε:
«Παίξαμε με τον Αχαϊκό, που είναι αρκετά καλή ομάδα, αλλά νικήσαμε δίκαια και συνεχίζουμε με πίστη στο στόχο μας. Τα συγχαρητήρια θα πρέπει να πάνε μόνο στους παίκτες μου, οι οποίοι αγωνίζονται με πάθος σε κάθε παιχνίδι και τους αξίζει η παραμονή.
Επίσης θέλω να συγχαρώ τον βοηθό μου, Ανδρέα Γούρμο, καθότι έχουμε άριστη συνεργασία και η βοήθεια του είναι πολύτιμη. Συνεχίζουμε με σκληρή δουλειά και επιμονή και πλέον κοιτάζουμε το παιχνίδι που ακολουθεί με τον Δαβουρλή εκτός έδρας».
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Σκόρερ, πλέι-οφ: Ο Σπανός “έπιασε” τον Αντωνόπουλο
Με το πέρας της 4ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Α΄κατηγορίας
Ο Γιάννης Σπανός άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη του Άρη Πατρών στο ντέρμπι με τη Νίκη στα Προσφυγικά και ανέβηκε στην κορυφή των σκόρερ, μετά την 4η στροφή των πλέι-οφ της Α΄κατηγορίας.
Εκεί βρισκόταν ο Κώστας Αντωνόπουλος, που δεν κατάφερε να βρει δίχτυα αυτή την εβδομάδα. Ακολουθούν 8 παίκτες με 2 γκολ έκαστος.
Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ:
3 γκολ: Αντωνόπουλος (Νίκη Πρ.), Σπανός (Άρης).
2 γκολ: Ντίνος (Θύελλα Π.), Αποστολόπουλος (Διαγόρας Βρ.), Σκούρτας (Διαγόρας Βρ.), Γκάτσης (Ατρόμητος Π.), Αγγελόπουλος (Ατρόμητος), Κουλούρης (Πανμοβριακός), Καράγιωργας (Πάτραι), Σουγλέρης (Πάτραι).
1 γκολ: Παπαδιονυσίου (Νίκη Πρ.), Ντζάνης (Νίκη Πρ.), Φούντος (Νίκη Πρ.), Κουτσαντώνης (Θύελλα Π.), Σκουμής (Θύελλα Π.), Μητρόπουλος (Άρης), Σταυρόπουλος (Άρης), Μπίσα (Άρης), Φ.Γκολφινόπουλος (Διαγόρας), Σκούτας (Πανμοβριακός), Πυρρής (Πανμοβριακός), Λιάκος (Πανμοβριακός), Καρακάσης (Πανμοβριακός), Παπασπυρόπουλος (Ατρόμητος), Κωστής (Ατρόμητος), Χριστόπουλος (Ατρόμητος), Δημόπουλος (Πάτραι).