Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Το πλήρες πρόγραμμα του ΣΚ σε Α’, Β΄και Γ΄ κατηγορίες

Published

on

Μεγάλες αναμετρήσεις, θέαμα, σασπένς και συγκινήσεις αναμένεται να έχουμε και στο προσεχές σαββατοκύριακο, όσον αφορά στην δράση στα γήπεδα της ΕΠΣ Αχαϊας.

Η Α΄κατηγορία έφτασε στο 9ο κομμάτι του παζλ της, η 7η στροφή στην Β΄κατηγορία περιέχει σπουδαίες συγκρούσεις και το ενδιαφέρον στην 5η πράξη της Γ΄ είναι υψηλό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (9η Αγωνιστική)

Ά Όμιλος

Σάββατο 9/11

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00Αστέρας Τσουκαλεϊκων-ΑΕ Πάτρα 2005, Πράνταλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Αναγέννηση-Πανμοβριακός, Φωκάς

Γήπεδο Λιμνοχωρίου, Ώρα 15.00Λιμνοχώρι-Αχαϊός Σαραβαλίου, Χρονάς

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Πήγασος-Ατρόμητος, Σαφαρίκας

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαϊκή, Παπαδόπουλος

Κυριακή 10/11

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Δίας-Δόξα Παραλίας, Ρουμπάνης

Β’ Όμιλος

Σάββατο 9/11

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00ΑΠΣ Πάτραι-Καλάβρυτα, Πετρόπουλος

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Ώρα 15.00Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Παναιγιάλειος, Ανδριανός

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Αετός Πατρών-Άρης Πατρών, Καδδάς

Γήπεδο Ακράτας, Ώρα 15.00Αιγείρα/Ακράτα-Νίκη Προαστίου, Μπλίκας

Κυριακή 10/11

Γήπεδο Αιγίου, Ώρα 15.00Θύελλα Αιγίου-Ηρακλής Πατρών, Χρονάς

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00ΑΠΟ Αρόης-Δαβουρλής, Σαμαρτζής

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η Αγωνιστική)

Ά Όμιλος

Σάββατο 9/11

Γήπεδο Αλισσού, Ώρα 15.00Λέων Αλισσού-Σταροχώρι, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00Ατρόμητος Λάππα-Δόξα Νιφορεϊκων, Οικονόμου

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00Φαραϊκός-Καμίνια, Ταξιάρχης

Κυριακή 10/11

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00Πετεινοί-Αστραπή, Κονιδάρης

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 11.00Δάφνη-Αχαϊκός, Αρκουμάνης

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.15Παναχαϊκός-Αστέρας Μιντιλογλίου, Τηλιγάδας

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15Πολύτεκνος-Καλλιθέα, Καραβασίλης

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00Περιβόλα-Ίκαρος Πετρωτού, Σπυρόπουλος

Β’ Όμιλος

Σάββατο 9/11

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00ΠΑΟΚ Πάτρας-Φλόγα Ροδιάς, Ντάβλα

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00Αργυρά-Δρέπανο, Ασπρουλόπουλος

Κυριακή 10/11

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 12.00Άνω Καστρίτσι-Αχιλλέας Καμαρών, Μαχαίρας-Μουστάκας

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00Απόλλων Αιγίου-Αστέρας Τέμενης, Ντάβλα

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00Αετός Ρίου-Ζαβλάνι/Αίας, Πράνταλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00Ολυμπιακός-Απόλλων Εγλυκάδας, Μιχαλόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Μέρμηγκας

Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 15.00Άβυθος Αιγιαλείας-Φοίνικας Ζήριας, Παπαδόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η Αγωνιστική)

Ά Όμιλος

Σάββατο 9/11

Φωστήρας Οβρυάς-Ρωμανός 0-3 α.α.

Κυριακή 10/11

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 10.00Ροίτικα-Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων, Καμζόλας

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 12.00Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Ωλενιακός, Ταξιάρχης

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 12.30Αστέρας Λεοντίου-Μετόχι, Γαλανόπουλος

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ώρα 15.00Πείρος Ισώματος-Ίκαρος Λακκόπετρας, Γκαβός

Γήπεδο Ριόλου, Ώρα 15.00Κρίνος-Δόξα Πατρών, Αθανασόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00Νεάπολη Πατρών-Γαλήνη, Βαβαρούτας

Β’ Όμιλος

Νέο Σαλμενίκο-ΑΕΚ Πατρών 0-3 α.α.

Σάββατο 9/11

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00Πυρσός-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Αγγελόπουλος

Κυριακή 10/11

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 10.00Άτλας-Σπάρτακος, Μπακόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 12.00ΑΕ Αρόης-Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο Καλαβρύτων, Ώρα 15.00Σκεπαστό-ΑΕ Αιγίου, Πολυγένης

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 18.00Αυτόνομη-Παναχαϊκή 2014, Παπαχρήστος

Ρεπό : Προοδευτική Πατρών

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Συγκρούσεις σε Ζαρουχλέικα, Άγιο Βασίλειο και Αγυιά (Το σημερινό πρόγραμμα)

Published

on

Στην 9η πράξη της φετινής σαιζόν έφτασε το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει δυνατά παιχνίδια με τα ντέρμπι να μην απουσιάζουν.

Στον Α΄όμιλο δεσπόζει η δύσκολη έξοδος στα Ζαρουχλέικα για τον Πανμοβριακό, που θα αντιμετωπίσει την Αναγέννηση Πατρών, η οποία μετράει 3 σερί νίκες και στον πάγκο θα ντεμπουτάρει ο Νίκος Λέσσης. Η Αχαϊκή δοκιμάζεται στην έδρα της Δόξας Χαλανδρίτσας και αύριο η πρωτοπόρος Δόξα Παραλίας καλείται να κάμψει την αντίσταση του επικίνδυνου Δία.

Στον Β΄όμιλο, ο Παναιγιάλειος θα ψάξει την επάνοδο στις νίκες στην έδρα του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου που βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα, ενώ ο Αετός Πατρών φιλοξενεί τον Άρη στην Αγυιά και αναμένεται δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ποιοτικές ομάδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Ά Όμιλος

Σάββατο 9/11  (στις 15:00)

Αστέρας Τσουκαλεϊκων-ΑΕ Πάτρα 2005  (Βραχνείκων-Πράνταλος)

Αναγέννηση-Πανμοβριακός  (Ζαρουχλείκων- Φωκάς)

Λιμνοχώρι-Αχαϊός Σαραβαλίου  (Λακκόπετρας- Χρονάς)

Πήγασος-Ατρόμητος  («Κ.Ζάρρας»- Σαφαρίκας)

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαϊκή  (Χαλανδρίτσας-Παπαδόπουλος)

Κυριακή 10/11  (στις 15:00)

Δίας-Δόξα Παραλίας  («Κ.Ζάρρας»- Ρουμπάνης)

 

Β’ Όμιλος

Σάββατο 9/11  (Στις 15:00)

ΑΠΣ Πάτραι-Καλάβρυτα  (Πετρωτού- Πετρόπουλος)

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Παναιγιάλειος  («Θ. Χρυσανθόπουλος»- Ανδριανός)

Αετός Πατρών-Άρης Πατρών (Αγυιάς-Καδδάς)

Αιγείρα/Ακράτα-Νίκη Προαστίου  (Ακράτας- Μπλίκας)

Κυριακή 10/11  (Στις 15:00)

Θύελλα Αιγίου-Ηρακλής Πατρών  (Αιγίου-Χρονάς)

ΑΠΟ Αρόης-Δαβουρλής  (Πετρωτού- Σαμαρτζής)

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Μεσσήνιος ρέφερι στα Βραχνέικα, Λάκωνας στην Ερμιόνη

Published

on

Δύσκολα και κρίσιμα παιχνίδια έρχονται την Κυριακή για Διαγόρα Βραχνείκων και Θύελλα Πατρών, που δοκιμάζονται εντός με ΠΑΟ Βάρδας και Ερμιονίδα εκτός αντίστοιχα στο πλαίσιο της 8ης στροφής.

Οι «μπλε» αντιμετωπίζουν τον ΠΑΟΒ και διαιτητής ορίστηκε ο Μεσσήνιος Καυκάς με βοηθούς τους Καρβούνη και Μπούρκα, ενώ η Θύελλα Πατρών καλείται να πάρει αποτέλεσμα στο «σπίτι» της φορμαρισμένης Ερμιονίδας και ρέφερι θα είναι ο Βαρτσάκης του συνδέσμου Λακωνίας, με βοηθούς τους Σοβολό και Παπαγεωργίου.

Οι πατρινοί Κώστας Ανδριανός και Βαγγέλης Σαφαρίκας θα διευθύνουν τα ματς Πανηλειακός-Σπάρτη και Αστέρας Βλαχιώτη- Τσιλιβή αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 8ης στροφής:

Κυριακή 10/11 στις 15:00

Διαγόρας Βρ.- ΠΑΟ Βάρδας

Ερμιονίδα- Θύελλα Πατρών

Αστέρας Βλαχιώτη- Τσιλιβή

Πανηλειακός- Σπάρτη

Ολυμπιακός Ζαχάρως- Διαβολίτσι

Ναύπλιο- Παναργειακός

Ζάκυνθος- Πανγυθεατικός

Διάβασε Περισσότερα

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Στις 13 Νοεμβρίου το Σούπερ Καπ στο Α.Κάνιστρας

Published

on

Ατρόμητος και Θύελλα Πατρών θα δώσουν εν τέλει την μάχη για το φετινό Σούπερ Καπ στις 13 Νοεμβρίου, όπως ορίστηκε από την ΕΠΣ Αχαΐας.

Τότε θα γίνουν και τα επίσημα εγκαίνια του Α.Κάνιστρας και αναμένεται πολύς κόσμος, ενώ το παιχνίδι είναι στις 18:00 και το εισιτήριο τιμάται στα 5 ευρώ. Γυναίκες και παιδιά ηλικίας 14 και κάτω θα εισέλθουν στο γήπεδο δωρεάν.

Σε περίπτωση που δεν υπάρξει νικητής στο 90λεπτο ο κατακτητής του Σούπερ Καπ θα κριθεί στην διαδικασία των πέναλτι.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

 

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.