Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Το πλήρες πρόγραμμα του ΣΚ σε Α’, Β΄και Γ΄ κατηγορίες

Published

on

Μεγάλες αναμετρήσεις, θέαμα, σασπένς και συγκινήσεις αναμένεται να έχουμε και στο προσεχές σαββατοκύριακο, όσον αφορά στην δράση στα γήπεδα της ΕΠΣ Αχαϊας.

Η Α΄κατηγορία έφτασε στο 9ο κομμάτι του παζλ της, η 7η στροφή στην Β΄κατηγορία περιέχει σπουδαίες συγκρούσεις και το ενδιαφέρον στην 5η πράξη της Γ΄ είναι υψηλό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (9η Αγωνιστική)

Ά Όμιλος

Σάββατο 9/11

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00Αστέρας Τσουκαλεϊκων-ΑΕ Πάτρα 2005, Πράνταλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Αναγέννηση-Πανμοβριακός, Φωκάς

Γήπεδο Λιμνοχωρίου, Ώρα 15.00Λιμνοχώρι-Αχαϊός Σαραβαλίου, Χρονάς

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Πήγασος-Ατρόμητος, Σαφαρίκας

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαϊκή, Παπαδόπουλος

Κυριακή 10/11

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Δίας-Δόξα Παραλίας, Ρουμπάνης

Β’ Όμιλος

Σάββατο 9/11

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00ΑΠΣ Πάτραι-Καλάβρυτα, Πετρόπουλος

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Ώρα 15.00Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Παναιγιάλειος, Ανδριανός

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Αετός Πατρών-Άρης Πατρών, Καδδάς

Γήπεδο Ακράτας, Ώρα 15.00Αιγείρα/Ακράτα-Νίκη Προαστίου, Μπλίκας

Κυριακή 10/11

Γήπεδο Αιγίου, Ώρα 15.00Θύελλα Αιγίου-Ηρακλής Πατρών, Χρονάς

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00ΑΠΟ Αρόης-Δαβουρλής, Σαμαρτζής

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η Αγωνιστική)

Ά Όμιλος

Σάββατο 9/11

Γήπεδο Αλισσού, Ώρα 15.00Λέων Αλισσού-Σταροχώρι, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00Ατρόμητος Λάππα-Δόξα Νιφορεϊκων, Οικονόμου

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00Φαραϊκός-Καμίνια, Ταξιάρχης

Κυριακή 10/11

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00Πετεινοί-Αστραπή, Κονιδάρης

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 11.00Δάφνη-Αχαϊκός, Αρκουμάνης

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.15Παναχαϊκός-Αστέρας Μιντιλογλίου, Τηλιγάδας

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15Πολύτεκνος-Καλλιθέα, Καραβασίλης

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00Περιβόλα-Ίκαρος Πετρωτού, Σπυρόπουλος

Β’ Όμιλος

Σάββατο 9/11

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00ΠΑΟΚ Πάτρας-Φλόγα Ροδιάς, Ντάβλα

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00Αργυρά-Δρέπανο, Ασπρουλόπουλος

Κυριακή 10/11

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 12.00Άνω Καστρίτσι-Αχιλλέας Καμαρών, Μαχαίρας-Μουστάκας

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00Απόλλων Αιγίου-Αστέρας Τέμενης, Ντάβλα

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00Αετός Ρίου-Ζαβλάνι/Αίας, Πράνταλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00Ολυμπιακός-Απόλλων Εγλυκάδας, Μιχαλόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Μέρμηγκας

Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 15.00Άβυθος Αιγιαλείας-Φοίνικας Ζήριας, Παπαδόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η Αγωνιστική)

Ά Όμιλος

Σάββατο 9/11

Φωστήρας Οβρυάς-Ρωμανός 0-3 α.α.

Κυριακή 10/11

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 10.00Ροίτικα-Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων, Καμζόλας

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 12.00Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Ωλενιακός, Ταξιάρχης

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 12.30Αστέρας Λεοντίου-Μετόχι, Γαλανόπουλος

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ώρα 15.00Πείρος Ισώματος-Ίκαρος Λακκόπετρας, Γκαβός

Γήπεδο Ριόλου, Ώρα 15.00Κρίνος-Δόξα Πατρών, Αθανασόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00Νεάπολη Πατρών-Γαλήνη, Βαβαρούτας

Β’ Όμιλος

Νέο Σαλμενίκο-ΑΕΚ Πατρών 0-3 α.α.

Σάββατο 9/11

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00Πυρσός-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Αγγελόπουλος

Κυριακή 10/11

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 10.00Άτλας-Σπάρτακος, Μπακόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 12.00ΑΕ Αρόης-Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο Καλαβρύτων, Ώρα 15.00Σκεπαστό-ΑΕ Αιγίου, Πολυγένης

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 18.00Αυτόνομη-Παναχαϊκή 2014, Παπαχρήστος

Ρεπό : Προοδευτική Πατρών

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Άτλας: Τα «μωρά» είχαν πείσμα και πανηγυρίζουν!

Published

on

Ο Άτλας μπορεί να δίνει ιδιαίτερη βάση και προσοχή στα τμήματα υποδομών του, όμως η προσπάθεια που καταβλήθηκε φέτος στην ομάδα Ανδρών χαίρει προσοχής και συγχαρητηρίων και από τη νέα σεζόν η Β΄κατηγορία είναι μεγάλη πρόκληση.

Στο «τιμόνι» βρέθηκε ο αεικίνητος Κώστας Στουπάκης και διαχειρίστηκε άριστα ένα ρόστερ που έβριθε από ταλαντούχους παίκτες της Ακαδημίας.

Ο Άτλας μέχρι την διακοπή του 2ου ομίλου της Γ΄κατηγορίας συγκέντρωσε 35 βαθμούς και στρογγυλοκαθόταν στην 3η θέση με 11-2-4 και 6 νίκες εκτός έδρας, χτυπώντας την πόρτα των πλέι-οφ ανόδου.

Continue Reading

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Απαραίτητο το δίπλωμα

Published

on

Πολύς ντόρος και δεκάδες συζητήσεις, συμφωνίες αλλά και διαφωνίες προέκυψαν μετά την πρόσληψη του Κώστα Σωτηρόπουλου σε ρόλο Τεχνικού Διευθυντή στο ανδρικό τμήμα του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου, αφού το ίδιο πόστο είχε ήδη στις Ακαδημίες του συλλόγου.

Ο Σύνδεσμος Προπονητών Ποδοσφαίρου Αχαΐας είχε έντονες αντιδράσεις για την ποιότητα του Διπλώματος του προαναφερθέντα και δημιουργήθηκε σύγχυση. Βασικά δεν χρειαζόταν να πάρει τέτοια έκταση το ζήτημα, αφενός γιατί ο Σωτηρόπουλος είναι κάτοχος UEFA PRO και αφετέρου γιατί ο ΣΠΠΑ θα μπορούσε να χειριστεί πιο προσωπικά το θέμα και όχι σε δημόσια θέα.

Γενικότερα είναι θεμιτό να εξετάζονται οι προπονητές σε κάθε πάγκο, βάσει διπλώματος, για να υπάρχει οργάνωση και όχι ασυδοσία, αλλά στην περίπτωση Σωτηρόπουλου δεν υπάρχει κάτι μεμπτό.

Δεν είναι κακό ένας τεχνικός να επωμίζεται διάφορους ρόλους στο ίδιο σωματείο, αλλά κρίνεται απαραίτητο να υπάρχει το ανάλογο δίπλωμα και να δουλεύει τηρώντας τις απαραίτητες προϋποθέσεις, που θα θέτει η ΕΠΟ για την εκάστοτε Ένωση.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δεν συνεχίζει στον Κεραυνό ο Τσιπιανίτης

Published

on

Μετά από 3.5 χρόνια στον πάγκο του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου ο Κώστας Τσιπιανίτης αποτελεί παρελθόν. 

Ο έμπειρος τεχνικός παραιτήθηκε και πλέον η διοίκηση της ιστορικής ομάδας αναζητά τον διάδοχο του.

Η παρουσία του Τσιπιανίτη στην ομάδα κρίνεται επιτυχής, αφού και φέτος η πορεία του Κεραυνού ήταν εξαιρετική και η ομάδα θα έδινε το παρόν στα πλέι-οφ.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.