Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΕΠΣΑ: Με ανατροπή η Δόξα Παραλίας, εύκολα η Θύελλα Αιγίου (+Βαθμολογίες)

Published

on

Με τρεις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 9η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και η Δόξα Παραλίας με ανατροπή επικράτησε του Δία με 2-1 και έμεινε στην κορυφή, αν και αγχώθηκε από το σύνολο των Ξυπολιά-Ορφανίδη.

Στον 2ο όμιλο ο ΑΠΟ Αρόης «τσίμπησε» με καλή παρουσία τον πρώτο βαθμό του (2-2 με Δαβουρλή), ενώ η Θύελλα Αιγίου υπερίσχυσε του Ηρακλή Πατρών με 3-0 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Ά Όμιλος
Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαϊκή 0-4
Αναγέννηση-Πανμοβριακός 0-3
Λιμνοχώρι-Αχαϊός Σαραβαλίου 1-0
Αστέρας Τσουκαλεϊκων-ΑΕ Πάτρα 2005 0-1
Πήγασος-Ατρόμητος 0-8
Δίας-Δόξα Παραλίας 1-2

Β’ Όμιλος
ΑΠΣ Πάτραι-Καλάβρυτα 4-0
Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Παναιγιάλειος 2-1
Αετός Πατρών-Άρης Πατρών 3-1
Αιγείρα/Ακράτα-Νίκη Προαστίου 2-1
Θύελλα Αιγίου-Ηρακλής Πατρών 3-0
ΑΠΟ Αρόης-Δαβουρλής 2-2

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 9 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Δόξα Παραλίας 23
2 Αχαϊκή 22
3 Πανμοβριακός 21
4 Ατρόμητος Π. 19
————————————
5 Πάτρα 2005 13
6 Λιμνοχώρι 12
7 Αναγέννηση Π. 11
8 Δίας 9
9 Αχαιός Σαρ. 8
10 Δόξα Χαλ. 6
11 Αστέρας Τσουκ. 5
12 Πήγασος Μπεγ. 2

Β΄Όμιλος
1 Αετός Π. 23
2 Παναιγιάλειος 22
3 Κεραυνός Α.Β. 20
4 Νίκη Πρ. 19
———————————–
5 ΑΠΣ Πάτραι 13
6 Άρης Π. 13
7 Αιγείρα/Ακράτα 13
8 Θύελλα Αιγίου 10
9 Καλάβρυτα 9
10 Δαβουρλής 6
11 Ηρακλής Π. 4
12 ΑΠΟ Αρόης 1

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (σκόρερς): Βρήκαν δίχτυα ξανά Ανδρεόπουλος, Λυμπέρης και Πυρρής

Published

on

Συνεχίζεται η μάχη στον πίνακα των “κανονιέρηδων” και τα φαβορί για τον άτυπο τίτλο του “χρυσού παπουτσιού” στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία σκόραραν και το σαββατοκύριακο που πέρασε.

Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος του Ατρόμητου “πλήγωσε” το Λιμνοχώρι στο 4-1 των “πορτοκαλί”, ενώ ο Γιάννης Λυμπέρης βρήκε δίχτυα, αλλά το γκολ δεν ήταν αρκετό για τον Αετό Πατρών, που δεν ξεπέρασε το εμπόδιο της Αιγείρας/Ακράτας (1-1). Γκολ πέτυχε και ο Νίκος Πυρρής, ανοίγοντας τον δρόμο της νίκης στο 2-0 της Αχαϊκής επί του Δία.

Αναλυτικά ο πίνακας των κορυφαίων γκολτζήδων:

14 γκολ: Ανδρεόπουλος (Ατρόμητος Π.)

12 γκολ: Λυμπέρης (Αετός Π.)

11 γκολ:  Πυρρής (Αχαϊκή)

9 γκολ:  Γκάτσης (Παναιγιάλειος), Μουστάκας (Νίκη Πρ.),

8 γκολ: Σπυρόπουλος (Δόξα Παρ.), Σταυριανόπουλος (Δόξα Παρ.), Τσάτο (Κεραυνός),

7 γκολ:  Νιφορόπουλος (Πανμοβριακός), Κωστής (Ατρόμητος),

6 γκολ: Κουκής (Λιμνοχώρι), Ασπρούκος (Καλάβρυτα), Αναγνώστου (ΑΠΣ Πάτραι), Μπούνας (Παναιγιάλειος)

5 γκολ:  Μητρόπουλος (Άρης Π.), Δημητρακόπουλος (Αχαϊκή), Κουλογιάννης (Δόξα Χαλανδρ.), Φωτόπουλος (Πανμοβριακός), Κατσιγιάννης (ΑΠΣ Πάτραι), Μαντάς (Ηρακλής Π.)

4 γκολ:  Σολωμός (Αστέρας Τσουκ.), Ρηγόπουλος (Πάτρα 2005), Βαλσαμής (Δίας), Θ.Φραγκούλιας (Αχαϊκή), Αρβανίτης (Θύελλα Αιγίου), Χριστόπουλος (Παναιγιάλειος), Κουραχάνης (Παναιγιάλειος), Καταβάτης (Νίκη Πρ.), Αποσκίτης (Πήγασος).

3 γκολ: Αγγελής (Πανμοβριακός), Σπανός (Πανμοβριακός), Γεωργόπουλος (Αχαϊκή), Μπινιέρης (Δόξα Παρ.), Τζελέπης (Αναγέννηση Π.), Μωραίτης (Αχαϊκή), Σουρανής (Αχαϊκή), Μπακάλης (Αχαϊκή), Ζησιμόπουλος (Δίας), Γραμματικόπουλος (Ατρόμητος Π.), Παπαγεωργίου (Ατρόμητος Π.), Πανόπουλος (Αετός Π.), Λαζανάς (Αετός Π.), Σκούτας (Παναιγιάλειος),), Λιάτος (Παναιγιάλειος-Θύελλα Αιγίου), Μητρόπουλος (Θύελλα Αιγίου), Ραμόπουλος (Άρης Π.), Βετούλας (Δαβουρλής), Βετούλας (Δαβουρλής), Κλουκίνας (Αιγείρα-Ακράτα).

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νίκες για Αχαϊκή, Παναιγιάλειο, Πάτραι και Τσουκαλέικα

Published

on

Ολοκληρώθηκε η 10η στροφή στην Α΄κατηγορία και τα φαβορί έκαναν το καθήκον τους.

Σπουδαίο “διπλό” παραμονής κατέβαλλε στο “Κ.Ζάρρας” ο Αστέρας Τσουκαλείκων, κερδίζοντας με 2-0 τον Αχαιό Σαραβαλίου, ενώ στα υπόλοιπα παιχνίδια Αχαϊκή και Παναιγιάλειος ξεπέρασαν τα εμπόδια Δία και ΑΠΟ Αρόης αντίστοιχα.

Καλή παρουσία είχε ο Ηρακλής Πατρών στο ντεμπούτο του Νίκου Δεργούτη, προηγήθηκε, αλλά τελικά ο ΑΠΣ Πάτραι επικράτησε με 3-2 και απέσπασε την 3η σερί νίκη του

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Αχαϊκή- Δίας 2-0
Αχαιός Σαρ.- Αστέρας Τσουκαλ. 0-2
Πήγασος Μπεγουλακίου- Δόξα Χαλανδρίτσας 2-1
Πανμοβριακός- Πάτρα 2005 3-1
Ατρόμητος Πατρών- Λιμνοχώρι 4-1
Δόξα Παραλίας- Αναγέννηση Πατρών 2-1

Β’ Όμιλος

Παναιγιάλειος-ΑΠΟ Αρόης 4-0
Ηρακλής Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι 2-3
Αετός Πατρών- Αιγείρα/Ακράτα 1-1
Νίκη Προαστίου- Θύελλα Αιγίου 6-0
Καλάβρυτα- Δαβουρλής 1-0
Άρης Πατρών- Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-1

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 10 ματς)

Α΄Όμιλος

1 Δόξα Παραλίας 26
2 Αχαϊκή 25
3 Πανμοβριακός 24
4 Ατρόμητος Π. 22
————————————
5 Πάτρα 2005 13
6 Λιμνοχώρι 12
7 Αναγέννηση Π. 11
8 Δίας 9
9 Αστέρας Τσουκ. 8
10 Αχαιός Σαρ. 8
11 Δόξα Χαλ. 6
12 Πήγασος Μπεγ. 5

Β΄Όμιλος

1 Παναιγιάλειος 25
2 Αετός Π. 24
3 Νίκη Πρ. 22
4 Κεραυνός Α.Β. 21
———————————–
5 ΑΠΣ Πάτραι 16
6 Άρης Π. 14
7 Αιγείρα/Ακράτα 14
8 Καλάβρυτα 12
9 Θύελλα Αιγίου 10
10 Δαβουρλής 6
11 Ηρακλής Π. 4
12 ΑΠΟ Αρόης 1

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Εντός Αχαϊκή και Παναιγιάλειος, μάχες σε “Κ.Ζάρρας” και Πετρωτό

Published

on

Με 4 αναμετρήσεις κλείνει σήμερα η αυλαία της 10ης αγωνιστικής στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία με Αχαϊκή και Παναιγιάλειο να παίζουν εντός και να είναι φαβορί με Δία και ΑΠΟ Αρόης αντίστοιχα.

Συγκρούσεις αναμένονται σε “Κ.Ζάρρας” και Πετρωτό, με τον Αχαιό Σαραβαλίου να φιλοξενεί τον Αστέρα Τσουκαλείκων και αμφότερους να “καίγονται” για νίκη, ενώ ο ΑΠΣ Πάτραι έχει δύσκολο εμπόδιο και αυτό είναι ο Ηρακλής Πατρών, που θα έχει σήμερα τον Νίκο Δεργούτη στον πάγκο.

Το σημερινό πρόγραμμα και τα χθεσινά αποτελέσματα:

Ά Όμιλος

Κυριακή 17/11  (Στις 15:00)

Αχαϊκή- Δίας (Κάτω Αχαϊας- Πράνταλος)

Αχαιός Σαρ.- Αστέρας Τσουκαλ.  («Κ.Ζάρρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος Μπεγουλακίου- Δόξα Χαλανδρίτσας 2-1

Πανμοβριακός- Πάτρα 2005   3-1

Ατρόμητος Πατρών- Λιμνοχώρι   4-1

Δόξα Παραλίας- Αναγέννηση Πατρών  2-1

 

Β’ Όμιλος

Κυριακή 17/11  (Στις 15:00)

Παναιγιάλειος-ΑΠΟ Αρόης (Αιγίου- Μέρμηγκας)

Ηρακλής Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι  (Πετρωτού- Σαμαρτζής)

Αετός Πατρών- Αιγείρα/Ακράτα 1-1

Νίκη Προαστίου- Θύελλα Αιγίου   6-0

Καλάβρυτα- Δαβουρλής 1-0

Άρης Πατρών- Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-1

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 10 ματς)

Α΄Όμιλος

1 Δόξα Παραλίας 26

2 Πανμοβριακός 24

3 Αχαϊκή 22

4 Ατρόμητος Π. 22

————————————

5 Πάτρα 2005 13

6 Λιμνοχώρι 12

7 Αναγέννηση Π. 11

8 Δίας 9

9 Αχαιός Σαρ. 8

10 Δόξα Χαλ. 6

11 Αστέρας Τσουκ. 5

12 Πήγασος Μπεγ. 5

 

Β΄Όμιλος

1 Αετός Π. 24

2 Παναιγιάλειος 22

3 Νίκη Πρ. 22

4 Κεραυνός Α.Β. 21

———————————–

5 Άρης Π. 14

6 Αιγείρα/Ακράτα 14

7 ΑΠΣ Πάτραι 13

8 Καλάβρυτα 12

9 Θύελλα Αιγίου 10

10 Δαβουρλής 6

11 Ηρακλής Π. 4

12 ΑΠΟ Αρόης 1

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.