Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΕΠΣΑ (2η): 2Χ2 για την Πάτρα 2005 με ανατροπή, “5άρες” για Πανμοβριακό και Αχαϊκή

Published

on

Μεγάλη νίκη σημείωσε πριν από λίγο η νεανική Πάτρα 2005 και μάλιστα επί του Ατρόμητου Πατρών με 2-1.

Έτσι η ομάδα του Γιάννη Αλεξανδρόπουλου συνεχίζει με το απόλυτο στον 2ο όμιλο. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη τα 2 γκολ του Σουγλέρη έδωσαν τη νίκη.

Εύκολα με 5-1 και 5-0 επικράτησαν Αχαϊκή και Πανμοβριακός στον 1ο όμιλο, ενώ ο Δαβουρλής ξεπέρασε το εμπόδιο της Αναγέννησης Ψαθοπύργου και ρέφαρε την ήττα της πρεμιέρας από την Ακράτα.

Τα αποτελέσματα της 2ης στροφής στους 3 ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκή – Δίας Σαραβαλίου  5-1  (23΄(πεν.), 64΄ Μπουρλάκης , 67΄, 90΄, 92΄ Λαζανάς – 55΄ Δ. Παναγιωτόπουλος)

Δόξα Νιφορείκων- Αστέρας Τσουκαλείκων   1-0 (77΄Χρυσανθόπουλος)

Αχαιός Σαραβ.- Πανμοβριακός 0-5 (25’, 35΄, 63΄Γραμματικόπουλος, 50’, 53’ Οικονομόπουλος)

Δόξα Παραλίας- Ίκαρος Πετρωτού 2-1  (22΄(πέν) Φωτόπουλος, 45΄Σοφούλης. 66΄Κλήσης)

Δόξα Χαλανδρ.-Λιμνοχώρι  0-3 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πάτρα 2005- Ατρόμητος Πατρών 2-1  (65΄, 90΄Σουγλέρης/ 40΄Πρίφτης)

Αναγέννηση Πατρών- ΑΠΟ Αρόη 1-2  (8’ Γκοτσόπουλος/ 13’, Κοτσιάς, 88΄Δριβήλας)

ΑΠΣ Πάτραι- Πήγασος Μπεγουλ.  1-0  (42΄Κατσιγιάννης)

Θύελλα Π.- Άρης Π.  1-1 (67΄Γκάτσης/ 22΄Μητρόπουλος)

Εθνικός Πατρών/Πολύτεκνος- Ηρακλής Πατρών 3-0 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθοπύργου- Δαβουρλής 0-1  (53΄Καραπιπέρης)

Κεραυνός Αγ. Βασιλ.- Αιγείρα-Ακράτα  0-0

Αετός Πατρών- Θύελλα Αιγίου  1-2  (42’ Ραμαντάνης / 18’ Αρβανίτης, 55’ Καραϊνδρος)

Νίκη Προαστείου- Αετός Ρίου 1-1  (67΄Διαμαντόπουλος/ 37΄Κατσιούρας)

Καλάβρυτα- Άνω Καστρίτσι 1-0 (64΄Γ.Τσαβαλάς)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ξέσπασε στον Πήγασο με «εφτάρα» η Θύελλα – ΦΩΤΟ

Published

on

Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά αποδείχθηκε η αναμέτρηση τη Θύελλας Πατρών με τον Πήγασο Μπεγουλακίου που έριξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής στον Β’ όμιλο της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας.

Οι «γαλανόλευκοι» ξέσπασαν με 7 γκολ στον Πήγασο και έμειναν κοντά στους πρωτοπόρους του ομίλου Πάτραι και Άρη που παίζουν μεταξύ τους το Σάββατο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Γκάτσης που παραμένει πρώτος σκόρερ της κατηγορίας με «καρέ» γκολ.

Θύελλα – Πήγασος 7-0: 2′, 63′, 70′, 83′ Γκάτσης, 10′ 48′ Κ. Κωνσταντινίδης, 37′ Κουτσαντώνης. Δοκάρι: 14′ Τσότρας

Θύελλα Πατρών (Σάκης Πεφάνης): 1. Κουγιουμτζόπουλος 2. Παναγόπουλος 3. Αδαμόπουλος  4. Νικολόπουλος 5. Κουτσαντώνης 6. Αγουρίδης  7. Κωνσταντινίδης Ν. 8. Γκάτσης 9. Τσότρας (68′ Σμπόρας) 10. Κωνσταντινίδης Κ. (68′ Νάτσης) 20. Δημητρίου (59′ Κατσαρίδης).

Πήγασος Μπεγουλακίου (Σπύρος Αθανασόπουλος): 1. Ψυχράμης 2. Γκοτσόπουλος (13′ Πλέγας α.α.) 3. Γρούζης (45′ Κακαβούλας) 4. Νιάχος 5. Γεωργόπουλος 6. Κριμπάς (45′ Ντεντόπουλος) 7. Μπάρλας 8. Κυριακόπουλος 9. Μπονόβας (64′ Γιωτόπουλος) 10. Παπαδημητρακόπουλος (64′ Κανελλάκης) 11. Αποσκίτης.

Η βαθμολογία του Β’ ομίλου

ΑΠΣ Πάτραι 11 10-1-0 25-3 31
Αρης Π. 11 7-3-1 27-8 24
Θύελλα Π. 11 7-2-2 32-9 23
Ατρόμητος Π. 11 6-1-4 18-13 19
Εθνικός/Πολ. 11 6-0-5 19-15 18
Πήγασος 11 5-1-5 19-19 16
Πάτρα 2005 11 5-0-6 17-18 15
ΑΠΟ Αρόη 11 3-0-8 16-30 9
Αναγέννηση Π. 11 2-0-9 11-36 6
Ηρακλής Π.
Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία: Δράση σε «Φ.Αραβαντινός» και Προάστειο

Published

on

Με 2 παιχνίδια συνεχίζεται η αγωνιστική ροή και καλύπτονται εκκρεμότητες στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 2ο όμιλο, η Θύελλα Πατρών υποδέχεται τον Πήγασο, ενώ στον 3ο όμιλο θα συνεχιστεί το δεύτερο ημίχρονο στο Προάστειο, όπου η Νίκη περιμένει τα Καλάβρυτα, τα οποία προηγούνταν με 2-1, αλλά ο Βαβαρούτας είχε διακόψει την αναμέτρηση στην ανάπαυλα, ελέω της συνεχούς βροχόπτωσης.

Και τα δύο παιχνίδια αφορούν την 10η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Θύελλα Πατρών- Πήγασος Μπεγ.  (15:00- «Φ.Αραβαντινός»- Πετρόπουλος)

Νίκη Προαστείου- Καλάβρυτα  (18:15- Προαστείου- Βαβαρούτας)

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)

2 Αχαϊκή  25  (26-10)

3 Δόξα Παραλίας 22  (24-13)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)

————————————

5 Πανμοβριακός 17 (18-11)

6 Δίας 16  (19-19)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-14)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  31 (25-3)

2 Άρης Πατρών  24 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  20 (25-7)

4 Ατρόμητος Πατρών 19  (18-13)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  18  (19-15)

6 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-12)

7 Πάτρα 2005  15  (17-18)

8  ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 18  (15-11)

4 Νίκη Προαστ.  18  (15-8)

————————————

5 Δαβουρλής 13 (12-16)

6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)

7 Καλάβρυτα 11 (11-16)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-20)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)

10 Αετός Ρίου 2  (7-26)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νέοι προπονητές σε Πανμοβριακό και Αετό Ρίου

Published

on

Αλλαγές είχαμε ξανά στους πάγκους των ομάδων της Α κατηγορίας.

Ο Πανμοβριακός ανακοίνωσε χθες τον Νίκο Τσολόπουλος, που βρέθηκε για 2 ματς στην τεχνική ηγεσία του Αετού Ρίου.

Έτσι οι κιτρινόμαυροι αναγκάστηκαν να ψάξουν για τον 4ο φετινό τεχνικό τους και κατέληξαν στον Κώστα Καψάλη.

Ο Καψάλης αναλαμβάνει σήμερα και θα κάνει ντεμπούτο στο ματς με τα Καλάβρυτα.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.