Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (13η): Μάχες με βαθμολογικό ενδιαφέρον, το πρόγραμμα

Published

on

Η Α΄κατηγορία συνεχίζεται σήμερα και η 13η αγωνιστική θα ρίξει την αυλαία της με 5 αναμετρήσεις.

Στον 1ο όμιλο ο Δίας λύνει τις διαφορές του με τον Πανμοβριακό και αμφότεροι θέλουν τη νίκη, για να παραμείνουν σε τροχιά πλέι-οφ, ενώ στον 2ο όμιλο το πρωτοπόρο Πάτραι δοκιμάζεται με την Πάτρα 2005, όπως και ο Άρης Πατρών με τον αξιόμαχο Εθνικό/Πολύτεκνο.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Πανμοβριακός, Φωκάς.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 15.00: Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός Σαραβ., Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Άρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 17.30: Πάτρα 2005 –Πάτραι, Μπακόπουλος.

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι  1-0  (74’ Χριστόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας  0-1   (32΄Βέρρας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών  8-0  (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)

Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη  5-1  (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου, 85′ Τσάκωνας/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου  1-3  (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου  0-1   (65΄Καραίνδρος)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών  1-0  (64΄Ν.Τρίγκας)

Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα  2-0  (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Πανμοβριακός, Φωκάς.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 15.00: Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Αρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 17.30: Πάτρα 2005 –Πάτραι, Μπακόπουλος.

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 20  (21-19)

6 Πανμοβριακός 20 (21-11)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-26)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  32 (26-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  25 (28-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-16)

7 Πάτρα 2005  15  (18-20)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Αετός Πατρών 22  (18-13)

4 Νίκη Προαστ.  21(18-11)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-23)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

 

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πλέι-άουτ Α’ κατηγορία: Ντέρμπι παραμονής στο “Α.Κάνιστρας”

Published

on

Συνεχίζεται σήμερα η 11η και προτελευταία αγωνιστική των πλέι-αουτ της Α’ κατηγορίας.

Τα παιχνιδια ανάμεσα σε Πηγασο εναντιον Λιμνοχωρίου και Πάτρας 2005 κόντρα στον Αχαιο Σαραβαλίου θα δώσουν ώθηση παραμονής στους νικητές.

Ο ΑΠΟ Αρόης με νίκη επί του Άνω Καστριτσιου θα καθαρίσει την υπόθεση σωτηρία.

Το σημερινό πρόγραμμα:

Γηπ. Προσφυγικών,  17.00, ΑΠΟ Αρόης-Ανω Καστρίτσι, Πράνταλος

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 17.00, Πήγασος Μπεγ.-Λιμνοχώρι, Παπαδόπουλος

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 19.30, Πάτρα 2005-Αχαιός Σαρ., Χρονάς

Χθες 

Καλάβρυτα-Εθνικός/Πολύτεκνος 1-2  (14’ Σ.Τσαβαλάς/ 61΄πεν. Μαντάς, 81΄Παπαγεωργίου)

Ίκαρος Πετρωτού-Αετός Ρίου  1-2

Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Νιφορ.  0-2 (8’ Μαγκαφάς, 33’)

Δίας -Δαβουρλής 3-1

Ηρακλής Π.- Θύελλα Αιγίου 0-3 α.α.

Αναγέννηση Ψαθοπ.- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 11 ματς)

1 Εθνικός/Πολύτεκνος 27 (22-10)

2 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 24 (22-14)

3 Δίας 22 (19-11)

4 Πήγασος 22  (19-13)

5 ΑΠΟ Αρόης 22  (15-9)

6 Λιμνοχώρι 22 (11-6)

7 Δόξα Νιφορεΐκων 22  (19-11)

8 Αετός Ρίου 22 (18-14)

————————————

9 Αχαιός Σαρ. 21  (22-15)

10 Πάτρα 2005 21 (16-10)

11 Θύελλα Αιγίου 18 (10-8)

12 Καλάβρυτα 17 (19-15)

13 Δαβουρλής 17  (17-21)

14 Ίκαρος Πετρωτού 16  (16-13)

15 Αναγέννηση Πατρών 10  (13-20)

16 Άνω Καστρίτσι 10  (13-21)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σώθηκε ο Εθνικός/Πολύτεκνος, υποβιβασμός για Καλάβρυτα και Ίκαρο Πετρωτού

Published

on

Ο Εθνικός Πατρών/Πολύτεκνος ήθελε 1 βαθμό σε 2 αγωνιστικές, αλλά πέρασε εν τέλει με «2» και ανατροπή (2-1 στα Καλάβρυτα) και παραμένει στην κατηγορία, μετά τα πρώτα σημερινά ματς της 11ης στροφής των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας.

Από την άλλη, τα Καλάβρυτα υποβιβάζονται, όπως και ο Ίκαρος Πετρωτού, ο οποίος ηττήθηκε από τον Αετό Ρίου, ο οποίος συνεχίζει να ελπίζει.

Το ίδιο και η Δόξα Νιφορείκων, που νίκησε την Αναγέννηση Πατρών με 2 γκολ από το πρώτο 45λεπτο.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Καλάβρυτα-Εθνικός/Πολύτεκνος 1-2  (14’ Σ.Τσαβαλάς/ 61΄πεν. Μαντάς, 81΄Παπαγεωργίου)

Ίκαρος Πετρωτού-Αετός Ρίου  1-2

Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Νιφορ.  0-2 (8’ Μαγκαφάς, 33’  Κοσιώνης)

Γηπ. «Α. Κάνιστρας»,  19.30, Δίας -Δαβουρλής, Πετρόπουλος

Κυριακή 22/5

Γηπ. Προσφυγικών,  17.00, ΑΠΟ Αρόης-Ανω Καστρίτσι, Πράνταλος

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 17.00, Πήγασος Μπεγ.-Λιμνοχώρι, Παπαδόπουλος

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 19.30, Πάτρα 2005-Αχαιός Σαρ., Χρονάς

Ηρακλής Π.- Θύελλα Αιγίου 0-3 α.α.

Αναγέννηση Ψαθοπ.- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 11 ματς)

1 Εθνικός/Πολύτεκνος 27 (22-10)

2 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 24 (22-14)

3 Πήγασος 22  (19-13)

4 ΑΠΟ Αρόης 22  (15-9)

5 Λιμνοχώρι 22 (11-6)

6 Δόξα Νιφορεΐκων 22  (19-11)

7 Αετός Ρίου 22 (18-14)

8 Αχαιός Σαρ. 21  (22-15)

————————————

9 Πάτρα 2005 21 (16-10)

10 Δίας 19 (16-10)

11 Θύελλα Αιγίου 18 (10-8)

12 Καλάβρυτα 17 (19-15)

13 Δαβουρλής 17  (16-18)

14 Ίκαρος Πετρωτού 16  (16-13)

15 Αναγέννηση Πατρών 10  (13-20)

16 Άνω Καστρίτσι 10  (13-21)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

 

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Προηγείται το Πάτραι με Πανγυθεατικό, ημίχρονο στα πλέι αουτ

Published

on

Το Πάτραι αντιμετωπίζει στα Προσφυγικά τον Πανγυθεατικό στα μπαράζ των πρωταθλητών των Ενώσεων.

Το ματς της 4ης αγωνιστικής βρίσκεται στο ημίχρονο και η πρωταθλήτρια ομάδα της Αχαΐας προηγείται με 2-1.

Αγριμακης και Δημητρακόπουλος έδωσαν προβάδισμα στο 13′ και 15′ αντίστοιχα, αλλά οι πρωταθλητές Λακωνίας μείωσαν με πέναλτι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεις του πρωτου μέρους.

Για την 11η αγωνιστική των πλέι αουτ της Α κατηγορίας έχουμε επίσης ημίχρονο.

Τα παιχνίδια έχουν ως εξής:

Καλάβρυτα- Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 1-0

Αναγέννηση Πατρών- Δόξα Νιφορεΐκων 0-2

Ίκαρος Πετρ.- Αετός Ρίου 0-2

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.