Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (20η): Γλίστρησε στα Σαγέικα η Θύελλα Π.- Αναβλήθηκαν 6 αναμετρήσεις

Η βροχή νίκησε το ποδόσφαιρο, αφού στην Α΄κατηγορία οι αγωνιστικοί χώροι κρίθηκαν ακατάλληλοι και έτσι αναβλήθηκαν οι 6 από τις 8 μάχες της 20ης αγωνιστικής πράξης.

Στις μοναδικές αναμετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν η Θύελλα Πατρών δεν κατάφερε να συνεχίσει νικηφόρα, αφού ο Εθνικός Σαγείκων της έβαλε τρικλοποδιά στην έδρα του. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 8΄με τον Τάσο Ηλιόπουλο, όμως οι “πολεμιστές” πήραν τον βαθμό με “δράστη” τον Νίκο Σωτηρόπουλο, που σκόραρε από την “άσπρη βούλα” στο 45΄.

Ο Δαβουρλής δεν αντιμετώπισε πρόβλημα με το Λιμνοχώρι και επικράτησε με 3-0, χάρη σε γκολ των Λιμάτσι (6΄, 80′) και Καράμπουλα (32′). Λογικά οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της 2οης αγωνιστικής θα οριστούν από την ΕΠΣΑ για την προσεχή Τετάρτη.

Τα παιχνίδια που αναβλήθηκαν είναι τα εξής:

Νίκη Προαστείου- Αετός Πατρών

Αναγέννηση Πατρών- Πανμοβριακός

Θύελλα Αιγίου- Κεραυνός

Πήγασος- Δόξα Παραλίας

Φωστήρας Οβρυάς- Λέων Αλισσού

Άρης Πατρών- Ατρόμητος Πατρών

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Συνεχίζεται η Α΄κατηγορία με μεγάλες μάχες και έχουμε φτάσει αισίως στην 13η αγωνιστική, που είναι η 2η στον 2ο Γύρο του ενδιαφέροντος πρωταθλήματος.

Στον 1ο όμιλο, η Θύελλα Πατρών φιλοξενεί τον Εθνικό Σαγείκων, ενώ ο Ατρόμητος παίρνει άκοπα το “τρίποντο”, καθότι το πρόγραμμα δείχνει Τριταιϊκό. Αναγέννηση Πατρών και Δόξα Παραλίας θα λύσουν τις διαφορές τους στα Ζαρουχλέικα, ενώ αμφίρροπο ζευγάρι είναι και το Δίας-Πήγασος. Η Αχαϊκή θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί της κόντρα στην Πάτρα 2005 από την οποία είχε ηττηθεί με 2-0 στον 1ο Γύρο. Την Δευτέρα θα γίνει το παιχνίδι Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας, αφού την Κυριακή στα Βραχνέικα θα αγωνιστεί ο Πανμοβριακός με την Νίκη Τραγανού για την Γ΄Εθνική.

Στον 2ο όμιλο, το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Κεραυνό Αγίου Βασιλείου και Αετό Πατρών κλέβει αναμφίβολα την παράσταση, ενώ ο Άρης Πατρών έχει δοκιμασία εκτός έδρας με την ανεβασμένη Αναγέννηση Ψαθόπυργου. Ο Φοίνικας Ζήριας με σύμμαχο την έδρα του θέλει τη νίκη επί του Πανιωνίου/Αχιλλέα, ενώ η Α.Ε. Δρεπάνου θα επιδιώξει να βάλει δύσκολα στην Θύελλα Αιγίου, που με την σειρά της θα κυνηγήσει την επάνοδο στις επιτυχίες. Ο Δαβουρλής περιμένει την Νίκη Προαστίου στο ντέρμπι ταλέντων, ενώ το Πάτραι καλείται να ξεπεράσει τον σκόπελο του Ζαβλανίου/Αίαντα, για να παραμείνει σε τροχιά πλέι οφ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 13ης στροφής:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (όλα στις 15:00)

Τριταιϊκός-Ατρόμητος Πατρών 0-3 α.α.

Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας  (Ζαρουχλείκων- Ανδριανός)

Θύελλα Πατρών-Εθνικός Σαγεϊκων  (Θύελλας-  Κουτρουμάνης)

Αχαϊκή- Α.Ε. Πάτρα 2005  (Σαγείκων- Πετρόπουλος)

Κυριακή 16/12  (στις 12.15)

Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος  («Κ.Ζάρρας»- Μέρμηγκας)

Δευτέρα 17/12 (στις 15:00)

Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας (Βραχνείκων- Καλύβας)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15/12  (Στις 15:00)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Πατρών  («Θ. Χρυσανθόπουλος»- Χρονάς)

ΑΕ Δρεπάνου-Θύελλα Αιγίου  (Χαλανδρίτσας-  Αθανασόπουλος)

Δαβουρλής- Νίκη Προαστίου  (Αγυιάς- Ασπρουλόπουλος)

Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας  (Ζήριας- Σαφαρίκας)

Αναγέννηση Ψαθόπυργου- Άρης Πατρών  (Ρίου- Ντάβλα)

Κυριακή 16/12  (στις 15:00)

Ζαβλάνι/Αίας-ΑΠΣ Πάτραι  (Αγυιάς- Παπαδόπουλος)

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι «σφυρίχτρες» του Σαββατοκύριακου

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα τοπικά μας πρωταθλήματα αυτό το Σαββατοκύριακο.

Το ντέρμπι ανάμεσα στον Κερ. Αγ. Βασιλείου και τον Αετό Πατρών θα σφυρίξει ο Νίκος Χρονάς, ενώ να σημειωθεί ότι θα γίνει και ένα παιχνίδι τη Δευτέρα, αυτό ανάμεσα σε Αστέρα Τσουκαλεϊκων και Δόξα Χαλανδρίτσας που θα διευθύνει ο Γιάννης Καλύβας.

Αναλυτικά τα παιχνίδια με τους διαιτητές:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12 (15:00)

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Θύελλας: Θύελλα Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. Σαγεΐκων: Αχαΐκή-Πάτρα 2005, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζήριας: Φοινικας/Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Δρέπανο-Θύελλα Αιγίου, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος: Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Πατρών, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Αχιλλέα: Δαβουρλής K. 92-Νίκη Προαστίου, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Ρίου: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Άρης Πατρών, Γεωργία Ντάβλα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων: ΑΕ Ροϊτίκων-Καμίνια, Κώστας Τηλιγάδας

B’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Απόλλων Εγλυκάδος-Γαλήνη, Γιάννης Ιωαννίδης

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πολύτεκνος-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ροδιάς: Δόξα Ελαιώνος-Απόλλων Συνοικισμού, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προαστίου: Αργυρά Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Ανδρέας Καραβασίλης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (12:15μ.μ.)

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Μέρμηγκας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Αχιλλέα: Ζαβλάνι/Αίας -Πάτραι Α.Π.Σ., Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Σταροχώρι-Ωλενιακός, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Απόλλων Βίδοβας-Λέων Αλισσού, Παναγιώτης Τιμολέων

Γήπ. Μαζαρακίου: Πείρος Ισώματος-Ικαρος Πετρωτού, Νίκος Παναγιωτόπουλος

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα 2015-Προοδευτική Πατρών, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραικός, Στέφανος Μαχαίρας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 10π.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη-Ρωμανός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10π.μ.: Δόξα Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Στυλιανός Παρδάλης

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 10π.μ.: Πετεινοί-Πυρσός Πατρών, Ηλίας Αρκουμάνης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10:30π.μ.: Ψηλαλώνια-Αχαϊκός, Στέφανος Μπλίκας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:15μ.μ.: Περιβόλα-Παναχαϊκός, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων, 11π.μ.: Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Αετός Ρίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Κεραυνός 2016, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Ακράτας, 3μ.μ.: Αιγείρας Ακράτας ΑΕ-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Δημήτρης Τάγαρης

Γήπ. Αχιλλέα, 6μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Καλάβρυτα, Κώστας Τηλιγάδας

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γήπ. Ρίου, 11π.μ.: Α.Ε.Κ. Πατρών-Δάφνη Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Αχιλλέα, 12:15μ.μ.: Σπάρτακος-Μετόχι, Γιάννης Πραντάλος

Γήπ. Αβύθου      , 3μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Καλλιθέα, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. Καλαβρύτων, 3μ.μ.: Σκεπαστό-Αστραπή Ψαροφαΐου, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. Ριόλου, 3μ.μ.: Κρίνος-Αχιλλέας Καμαρών, Ανδρέας Καραβασίλης

ΔΕΥΤΕΡΑ 17/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεϊκων, 3:30μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεϊκων-Δόξα Χαλανδρίτσας, Γιάννης Καλύβας.

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η… ερώτηση του Σχοινά που δύσκολα θα πάρει απάντηση

Μια ανάρτηση που σίγουρα όταν γίνεται από ανθρώπους που γνωρίζουν όσο λίγοι το τοπικό μας ποδόσφαιρο, η «Match» δεν θα μπορούσε να μην αναπαράγει.

Η ανάρτηση-διαμαρτυρία έγινε από τον Φίλιππο Σχοινά και αφορά τον τρόπο διεξαγωγής της Ά Κατηγορίας.

Αναλυτικά:

«Μια ολόκληρη αγωνιστική η προχθεσινή΅, δυο ομίλων της Α’ Κατηγορίας. 22 ματς, τρία είχαν βαθμολογικό ενδιαφέρον. Έγινε και αυτό στο αγαπημένο μας άθλημα. Κύριοι του αθλήματος, είμαστε σοβαροί; Αυτός ή αυτοί που το σκέφτηκαν, δεν νιώθουν τύψεις; Ένα συγνώμη στις ομάδες στους αθλητές;»

Διάβασε Περισσότερα
Α2 ΕΣΚΑΗ1 ώρα πριν

Σημαντική νίκη της Ε.Α. Παραλίας επί της Κρήνης ΄97

Γ ΕΘΝΙΚΗ2 ώρες πριν

Γ΄Εθνική (12η): “Τελικός” για Πανμοβριακό, μπορούν τη νίκη Διαγόρας και Παναιγιάλειος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Β΄κατηγορία: Μεγάλα ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο (Το πρόγραμμα της 11ης στροφής)

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ3 ώρες πριν

Κασελάκης: “Δεν θα είναι εύκολο το παιχνίδι με τον Άρη”

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Ανακοίνωση από την αντιπολίτευση της ΕΠΣ Αχαΐας για την παραίτηση Γεροντίδη

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Νέος προπονητής στον Ηρακλή Πατρών και γιορτή για τα 88 χρόνια του

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 ώρες πριν

Η κατάσταση πρέπει άμεσα να ξεκαθαρίσει στην Παναχαϊκή

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ8 ώρες πριν

Οι «σφυρίχτρες» του Σαββατοκύριακου

ΔΙΕΘΝΗ19 ώρες πριν

Την φιλοδώρησε με “τριάρα” και προκρίθηκε

ΔΙΕΘΝΗ21 ώρες πριν

Ο πρώην παίκτης του… Πλατανιά έστειλε τον ΠΑΟΚ σπίτι του

ΔΙΕΘΝΗ19 ώρες πριν

Την φιλοδώρησε με “τριάρα” και προκρίθηκε

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 ώρες πριν

Η κατάσταση πρέπει άμεσα να ξεκαθαρίσει στην Παναχαϊκή

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Ανακοίνωση από την αντιπολίτευση της ΕΠΣ Αχαΐας για την παραίτηση Γεροντίδη

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ23 ώρες πριν

Υψηλοί προσκεκλημένοι στο “Δ. Τόφαλος” (pics)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Β΄κατηγορία: Μεγάλα ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο (Το πρόγραμμα της 11ης στροφής)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Α2 ΕΣΚΑΗ22 ώρες πριν

Φωτορεπορτάζ από το Γαλήνη-Αχαιός ’47-Το πανόραμα της Α2 ΕΣΚΑ-Η

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ24 ώρες πριν

Ο Τζήλος σφυρίζει την Παναχαϊκή στον αγώνα Κυπέλλου με Λεβαδειακό

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Νέος προπονητής στον Ηρακλή Πατρών και γιορτή για τα 88 χρόνια του

Α2 ΕΣΚΑΗ1 ώρα πριν

Σημαντική νίκη της Ε.Α. Παραλίας επί της Κρήνης ΄97

Γ ΕΘΝΙΚΗ2 ώρες πριν

Γ΄Εθνική (12η): “Τελικός” για Πανμοβριακό, μπορούν τη νίκη Διαγόρας και Παναιγιάλειος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Α΄κατηγορία: Δεσπόζει το Κεραυνός Α.Β.- Αετός Πατρών (Το pre game της 13ης)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Β΄κατηγορία: Μεγάλα ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο (Το πρόγραμμα της 11ης στροφής)

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ3 ώρες πριν

Κασελάκης: “Δεν θα είναι εύκολο το παιχνίδι με τον Άρη”

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Ανακοίνωση από την αντιπολίτευση της ΕΠΣ Αχαΐας για την παραίτηση Γεροντίδη

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3 ώρες πριν

Νέος προπονητής στον Ηρακλή Πατρών και γιορτή για τα 88 χρόνια του

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 ώρες πριν

Η κατάσταση πρέπει άμεσα να ξεκαθαρίσει στην Παναχαϊκή

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ8 ώρες πριν

Οι «σφυρίχτρες» του Σαββατοκύριακου

ΔΙΕΘΝΗ19 ώρες πριν

Την φιλοδώρησε με “τριάρα” και προκρίθηκε

Facebook

Διαφήμιση

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.