Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (2η-Α Όμιλος): Οι MVP, οι σκόρερς και ο απόηχος!

Published

on

Ο Α΄όμιλος προσέφερε συγκινήσεις και στην 2η στροφή της Α΄κατηγορίας, που χαρακτηρίστηκε ως «ημέρα των φιλοξενούμενων», μιας και επικράτησαν οι 6 από τους 7, έναντι των γηπεδούχων.

Πάμε να δούμε τους σκόρερς, τους πρωταγωνιστές και τον απόηχο της 2ης αγωνιστικής, που άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στον φίλαθλο κόσμο και το πρωτάθλημα προμηνύεται…δραματικό!

Α΄ΟΜΙΛΟΣ:

1 νίκη γηπεδούχων- Ο ισοπαλίες- 6 νίκες φιλοξενούμενων

23 γκολ σε 7 ματς (3.2 γκολ ανά παιχνίδι)

Το ματς: Ο Ατρόμητος Πατρών λύγισε με 3-2 τον Εθνικό/Πολύτεκνο Πατρών, αλλά με δυσκολία, αφού ο αντίπαλος το πάλεψε και έδειξε βελτιωμένος, σε σχέση με την πρεμιέρα και την ήττα από τον Αχαιό στο «Κ.Ζάρρας».

Η νίκη: Η Δόξα Παραλίας πέρασε από την δύσκολη έδρα του Λιμνοχωρίου και έκανε το 2Χ2, διατηρώντας την ψυχολογία της σε υψηλή κλίμακα.

Το στατιστικό: Η Δόξα Νιφορείκων δεν έχει βρει δίχτυα, με το πέρας 2 αγωνιστικών.

 

Οι πρωταγωνιστές:

  • Ο Ανδρέας Σπανός με το γκολ του χάρισε το τρίποντο-χρυσάφι στην Δόξα Παραλίας, που λύγισε το σκληρό Λιμνοχώρι εκτός έδρας.
  • Ο Άκης Κωστής πέτυχε το 2-1 και 3-1 για τον Ατρόμητο Πατρών και ήταν σημείο αναφοράς στην επικράτηση των «πορτοκαλί» επί του Εθνικού/ Πολύτεκνου.
  • Πολύ δυναμικά έχει ξεκινήσει στον Αχαιό Σαραβαλίου ο Ανδρέας Λαζανάς. Βρήκε δίχτυα και με τον Ίκαρο Πετρωτού και έφτασε τα 2 γκολ στο πρωτάθλημα.

 

Οι σκόρερς:

6 γκολ: Αποσκίτης (Πήγασος Μπεγ.)

3 γκολ: Λιάκος (Πανμοβριακός), Σπανός (Δόξα Παραλίας)

2 γκολ: Παπαγιαννόπουλος (Αστέρας Τσουκ.), Σοφούλης (Δόξα Παραλίας), Βαλσαμής (Δίας), Ζαχαράτος (Δόξα Χαλανδρ.), Λαζανάς (Αχαιός Σαρ.), Οικονομόπουλος (Πανμοβριακός), Κωστής (Ατρόμητος Π.)

1 γκολ: Κολαίτης (Αστέρας Τσουκ.), Σχοινάς, Χρυσοβέργης (Λιμνοχώρι), Μανθόπουλος, Σταματέλος (Πάτρα 2005), Μούτσα, , Μπαζάρογλου (Αχαιός Σαρ.), Καλογερόπουλος (Πήγασος Μπεγ.), Κακαρούμπας (Δόξα Χαλανδρ.), Καλομοίρης (Ίκαρος Πετρωτού), Καραχάλιος (Αστέρας Τσουκ.), Παναγιωτόπουλος (Δίας), Παναγιωτόπουλος (Πανμοβριακός), Νιφορόπουλος (Πανμοβριακός), Γκέγκα (Πανμοβριακός), Σπηλιωτόπουλος (Εθνικός Π.), Στουπάκης (Εθνικός Π.), Χριστόπουλος (Ατρόμητος Π.), Παπαδημητρακόπουλος (Πήγασος), Αλποχωρίτης (Αναγέννηση Π.), Κατσαρέλιας (Αναγέννηση Π.), Ανδριέλος (Αχαιός Σαρ.)

 Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Advertisement

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Οι 3+3 πρωταγωνιστές της 4ης αγωνιστικής

Αυτοί ξεχώρισαν στην 4η αγωνιστική

Published

on

Ολοκληρώθηκε χθες η στροφή στο ενδιαφέρον πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Πάμε να δούμε τους κορυφαίους ανά όμιλο.

Α’ Όμιλος

Κουτσαντώνης (Θύελλα Π.): Πέτυχε το γκολ της νίκης στο 77ο λεπτό και η Θύελλα λύγισε με 2-1 τον άκρως μαχητικό Αχαιό.

Σέρμπος (Αχαϊκή): Πέτυχε το 2ο γκολ της Αχαϊκής στο 3-0 επί της Δόξας στην Παραλία και γενικότερα είχε θετική παρουσία.

Κριμπάς (Πανμοβριακός): Σκόραρε το 2ο τέρμα της ομάδας του με την Δόξα Νιφορεΐκων και πραγματοποίησε ακόμα μια καλή εμφάνιση με τον Πανμοβριακό.

Β’ Όμιλος

Σολωμός (Νίκη Πρ.): Ξεκίνησε στο βασικό σχήμα και ισοφάρισε στο ματς με την Πάτρα 2005. Ήταν δραστήριος και τα πήγε καλά.

Αργυρόπουλος (Κεραυνός Α.Β.): Κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε με ψυχραιμία, δίνοντας τη νίκη στο 92ο λεπτό επί του Εθνικού Πατρών.

Μ.Σπανός (Παναιγιάλειος): Με κεφάλια στο 96′ έλυσε τον γόρδιο δεσμό της άμυνας του Αετού/Αστραπής και έδωσε τους τρεις βαθμούς στους “μελανόλευκους”.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (4η): Εύκολα το 4/4 ο Άρης Πατρών, «Αστέρες» για φίλημα

Ολοκληρώθηκε η 4η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ Κατηγορίας.

Published

on

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 4η αγωνιστική στην Α ΕΠΣΑ κατηγορία με 4 αναμετρήσεις.

Στον 1ο όμιλο οι Αστέρες πήραν τη νίκη. Ο μεν των Τσουκαλεΐκων επικράτησε του Δία με 2-0 και ο δε του Μιντιλογλίου πανηγύρισε για 1η φορά φέτος, κερδίζοντας την Λακκόπετρα με 3-2.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης δεν είχε πρόβλημα απέναντι στον Πανιώνιο/Αχιλλέα, ενώ η Νίκη Προαστείου λύγισε με ανατροπή την Πάτρα 2005.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος 

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας 2-0

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Λακκόπετρας  3-2

Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών 1-2

Λιμνοχώρι-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

Δόξα Παραλίας-Αχαΐκή 0-3

Πανμοβριακός -Δόξα Νιφορεΐκων 2-0

Ρεπό : Ατρόμητος Λάππα 

Β’ Όμιλος

Πανιώνιος Αχιλλέας-Άρης Πατρών  0-3

Πάτρα 2005 -Νίκη Προαστείου 1-2

Απόλλων Εγλυκάδος-Αιγείρα Ακράτα 0-2

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ατρόμητος Πατρών 0-0

Αετός/ΑστραπήΠαναιγιάλειος 0-1

Εθνικός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-2

Ρεπό: Πήγασος Μπεγουλακίου

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 12 (13-3)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (12-3)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Πανμοβριακός 7 (6-4)
    5.  Αστέρας Τσουκ. 6 (7-5)
    6. Δόξα Νιφ. 5 (5-6)
    7. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (4-5)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Αστέρας Μιντ. 3 (4-7)
    11.  Λιμνοχώρι 3 (4-10)
    12. Δίας 2 (3-10)

13 Δόξα Παρ. 1 (2-9)

 

Β’ Όμιλος

  1. Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    2.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    3.  Άρης Πατρών 12 (8-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Πήγασος Μπεγ. 6 (3-1)
    6.  Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    7. Νίκη Προαστ. 6 (5-4)
    8.  Αετός/Αστραπή 4 (3-2)
    9. Πάτρα 2005 1 (1-2)
    10. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    11. Αναγέννηση Ψαθ. 1 (3-8)
    12. Πανιώνιος/Αχιλ. 0 (0-11)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (1-9)
Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Πέφτει η αυλαία της 4ης αγωνιστικής με 4 παιχνίδια

Το σημερινό πρόγραμμα.

Published

on

Με 2 ματς σε κάθε όμιλο θα ολοκληρωθεί το παζλ της 4ης αγωνιστικής της Α κατηγορίας.

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ Όμιλος 

Βραχνεΐκων, 15:00, Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας , Δανιήλ

Μιντιλογλίου, 15:00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Λακκόπετρας, Μέρμηγκας

Ρεπό : Ατρόμητος Λάππα 

Β’ Όμιλος

Αγυιάς, 15:00, Πανιώνιος Αχιλλέας-Άρης Πατρών, Μπακόπουλος

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου),  15:00, Πάτρα 2005 -Νίκη Προαστείου, Παπαδόπουλος

Ρεπό: Πήγασος Μπεγουλακίου

 

Τα χθεσινά αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών 1-2

Λιμνοχώρι-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

Δόξα Παραλίας-Αχαΐκή 0-3

Πανμοβριακός -Δόξα Νιφορεΐκων 2-0

Β’ Όμιλος 

Απόλλων Εγλυκάδος-Αιγείρα Ακράτα 0-2

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ατρόμητος Πατρών 0-0

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Αετός/ΑστραπήΠαναιγιάλειος 0-1

Εθνικός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-2

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 12 (13-3)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (12-3)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Πανμοβριακός 7 (6-4)
    5. Δόξα Νιφ. 5 (5-6)
    6. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    7. Αστέρας Τσουκ. 3 (5-5)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (2-3)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Λιμνοχώρι 3 (4-10)
    11.  Δίας 2 (3-8)
    12. Δόξα Παρ. 1 (2-9)

13 Αστέρας Μιντ. 0 (1-5)

 

Β’ Όμιλος

  1. Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    2.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    3.  Άρης Πατρών 9 (5-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    6. Πήγασος Μπεγ. 6 (3-1)
    7. Αετός/Αστραπή 4 (3-2)
    8. Νίκη Προαστ. 3 (3-3)
    9. Πάτρα 2005 1 (0-0)
    10. Πανιωνιος/Αχιλ. 0 (0-8)
    11. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    12. Αναγέννηση Ψαθ. 1 (3-8)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (1-9)
Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.