Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (2η): Δεσπόζει το ντέρμπι Άρη Πατρών- Νίκης Προαστίου (το πρόγραμμα)

Published

on

Συνεχίζεται αυτό το σαββατοκύριακο ο «μαραθώνιος» της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και στον 2ο όμιλο υπάρχει μεγάλο ντέρμπι.

Το Σάββατο στις 19:00 ο Άρης Πατρών φιλοξενεί στο «Α.Κάνιστρας» την Νίκη Προαστίου και οι δύο ποιοτικές ομάδες θα τα δώσουν όλα για το απόλυτο, έχοντας μπει νικηφόρα στην πρεμιέρα. Στον Α΄όμιλο το πιο αμφίρροπο παιχνίδι αναμένεται στα Νιφορέικα, όπου η εκεί Δόξα περιμένει τον Πήγασο. Ματς που θα κριθούν στο νήμα έχουμε αύριο στο Λιμνοχώρι και την Κυριακή στο «Α.Κάνιστρας».

Αύριο θα έχουμε 8 παιχνίδια (4 σε κάθε όμιλο) και η αυλαία θα πέσει την Κυριακή με 3 ματς έκαστος στους ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ομίλων: (2η αγωνιστική)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 3/10- 16:30)

Αναγέννηση Πατρών- Πανμοβριακός  (Ζαρουχλείκων- Σαμαρτζής)

Εθνικός/Πολύτεκνος Πατρών- Ατρόμητος Πατρών (Κ.Ζάρρας-  Καλύβας)

Ίκαρος Πετρωτού- Αχαιός Σαρ.  (Πετρωτού- Πράνταλος)

Λιμνοχώρι- Δόξα Παραλίας  (Λιμνοχωρίου- Ανδριανός)

Κυριακή (4/10- 16:30)

Δίας- Δόξα Χαλανδρίτσας («Κ.Ζάρρας»- Τηλιγάδας)

Δόξα Νιφορ.- Πήγασος Μπεγ. (Νιφορείκων- Χρονάς)

Πάτρα 2005- Αστέρας Τσουκαλείκων (Α.Κάνιστρας- Σαφαρίκας)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 3/10- 16:30)

Δαβουρλής- Καλάβρυτα  (Αχιλλέα (Αγυιάς)- Αθανασόπουλος)

Αναγέννηση Ψαθοπ.- Αετός Πατρών  (Ρίου- Καδδάς)

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός Ρίου (Ακράτας- Οικονόμου)

Άρης Πατρών- Νίκη Προαστ.  (19:00– Α.Κάνιστρας- Παπαδόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ (4/10-16:30)

Θύελλα Αιγίου- Ηρακλής Πατρών  (Αιγίου- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόη- Κεραυνός Αγ. Βασιλείου  (Πετρωτού- Μαχαίρας)

Άνω Καστρίτσι- ΑΠΣ Πάτραι  (Ρίου- Φωκάς)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Οι 3+3 πρωταγωνιστές της 4ης αγωνιστικής

Αυτοί ξεχώρισαν στην 4η αγωνιστική

Published

on

Ολοκληρώθηκε χθες η στροφή στο ενδιαφέρον πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Πάμε να δούμε τους κορυφαίους ανά όμιλο.

Α’ Όμιλος

Κουτσαντώνης (Θύελλα Π.): Πέτυχε το γκολ της νίκης στο 77ο λεπτό και η Θύελλα λύγισε με 2-1 τον άκρως μαχητικό Αχαιό.

Σέρμπος (Αχαϊκή): Πέτυχε το 2ο γκολ της Αχαϊκής στο 3-0 επί της Δόξας στην Παραλία και γενικότερα είχε θετική παρουσία.

Κριμπάς (Πανμοβριακός): Σκόραρε το 2ο τέρμα της ομάδας του με την Δόξα Νιφορεΐκων και πραγματοποίησε ακόμα μια καλή εμφάνιση με τον Πανμοβριακό.

Β’ Όμιλος

Σολωμός (Νίκη Πρ.): Ξεκίνησε στο βασικό σχήμα και ισοφάρισε στο ματς με την Πάτρα 2005. Ήταν δραστήριος και τα πήγε καλά.

Αργυρόπουλος (Κεραυνός Α.Β.): Κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε με ψυχραιμία, δίνοντας τη νίκη στο 92ο λεπτό επί του Εθνικού Πατρών.

Μ.Σπανός (Παναιγιάλειος): Με κεφάλια στο 96′ έλυσε τον γόρδιο δεσμό της άμυνας του Αετού/Αστραπής και έδωσε τους τρεις βαθμούς στους “μελανόλευκους”.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (4η): Εύκολα το 4/4 ο Άρης Πατρών, «Αστέρες» για φίλημα

Ολοκληρώθηκε η 4η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ Κατηγορίας.

Published

on

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 4η αγωνιστική στην Α ΕΠΣΑ κατηγορία με 4 αναμετρήσεις.

Στον 1ο όμιλο οι Αστέρες πήραν τη νίκη. Ο μεν των Τσουκαλεΐκων επικράτησε του Δία με 2-0 και ο δε του Μιντιλογλίου πανηγύρισε για 1η φορά φέτος, κερδίζοντας την Λακκόπετρα με 3-2.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης δεν είχε πρόβλημα απέναντι στον Πανιώνιο/Αχιλλέα, ενώ η Νίκη Προαστείου λύγισε με ανατροπή την Πάτρα 2005.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος 

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας 2-0

Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Λακκόπετρας  3-2

Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών 1-2

Λιμνοχώρι-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

Δόξα Παραλίας-Αχαΐκή 0-3

Πανμοβριακός -Δόξα Νιφορεΐκων 2-0

Ρεπό : Ατρόμητος Λάππα 

Β’ Όμιλος

Πανιώνιος Αχιλλέας-Άρης Πατρών  0-3

Πάτρα 2005 -Νίκη Προαστείου 1-2

Απόλλων Εγλυκάδος-Αιγείρα Ακράτα 0-2

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ατρόμητος Πατρών 0-0

Αετός/ΑστραπήΠαναιγιάλειος 0-1

Εθνικός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-2

Ρεπό: Πήγασος Μπεγουλακίου

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 12 (13-3)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (12-3)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Πανμοβριακός 7 (6-4)
    5.  Αστέρας Τσουκ. 6 (7-5)
    6. Δόξα Νιφ. 5 (5-6)
    7. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (4-5)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Αστέρας Μιντ. 3 (4-7)
    11.  Λιμνοχώρι 3 (4-10)
    12. Δίας 2 (3-10)

13 Δόξα Παρ. 1 (2-9)

 

Β’ Όμιλος

  1. Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    2.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    3.  Άρης Πατρών 12 (8-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Πήγασος Μπεγ. 6 (3-1)
    6.  Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    7. Νίκη Προαστ. 6 (5-4)
    8.  Αετός/Αστραπή 4 (3-2)
    9. Πάτρα 2005 1 (1-2)
    10. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    11. Αναγέννηση Ψαθ. 1 (3-8)
    12. Πανιώνιος/Αχιλ. 0 (0-11)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (1-9)
Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Πέφτει η αυλαία της 4ης αγωνιστικής με 4 παιχνίδια

Το σημερινό πρόγραμμα.

Published

on

Με 2 ματς σε κάθε όμιλο θα ολοκληρωθεί το παζλ της 4ης αγωνιστικής της Α κατηγορίας.

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ Όμιλος 

Βραχνεΐκων, 15:00, Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας , Δανιήλ

Μιντιλογλίου, 15:00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Λακκόπετρας, Μέρμηγκας

Ρεπό : Ατρόμητος Λάππα 

Β’ Όμιλος

Αγυιάς, 15:00, Πανιώνιος Αχιλλέας-Άρης Πατρών, Μπακόπουλος

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου),  15:00, Πάτρα 2005 -Νίκη Προαστείου, Παπαδόπουλος

Ρεπό: Πήγασος Μπεγουλακίου

 

Τα χθεσινά αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών 1-2

Λιμνοχώρι-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

Δόξα Παραλίας-Αχαΐκή 0-3

Πανμοβριακός -Δόξα Νιφορεΐκων 2-0

Β’ Όμιλος 

Απόλλων Εγλυκάδος-Αιγείρα Ακράτα 0-2

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ατρόμητος Πατρών 0-0

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Αετός/ΑστραπήΠαναιγιάλειος 0-1

Εθνικός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-2

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 12 (13-3)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (12-3)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Πανμοβριακός 7 (6-4)
    5. Δόξα Νιφ. 5 (5-6)
    6. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    7. Αστέρας Τσουκ. 3 (5-5)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (2-3)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Λιμνοχώρι 3 (4-10)
    11.  Δίας 2 (3-8)
    12. Δόξα Παρ. 1 (2-9)

13 Αστέρας Μιντ. 0 (1-5)

 

Β’ Όμιλος

  1. Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    2.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    3.  Άρης Πατρών 9 (5-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    6. Πήγασος Μπεγ. 6 (3-1)
    7. Αετός/Αστραπή 4 (3-2)
    8. Νίκη Προαστ. 3 (3-3)
    9. Πάτρα 2005 1 (0-0)
    10. Πανιωνιος/Αχιλ. 0 (0-8)
    11. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    12. Αναγέννηση Ψαθ. 1 (3-8)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (1-9)
Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.