Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (5η): Τα βλέμματα στο “Φ.Αραβαντινός”

Θύελλα Πατρών και Διαγόρας Βραχνεΐκων λύνουν τις διαφορές τους.

Published

on

Μεγάλα ματς περικλείει η αγωνιστική της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας το προσεχές σαββατοκύριακο.

Στον 1ο ομιλο η πρωτοπόρος και αήττητη Θύελλα Πατρών υποδέχεται  σημερα στις 15:00 τον Διαγόρα Βραχνεΐκων, ενώ η Αχαϊκή φιλοξενεί την Κυριακή τον Πανμοβριακό.

Στον 2ο όμιλο ο Παναιγιάλειος λύνει τις διαφορές του με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου με αμφότερους να μετρούν 4/4, με το παιχνίδι να διεξάγεται την Κυριακή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 3/12

Θύελλας (Χόρτο),  15:00, Θύελλα Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Πράνταλος

Νιφορεΐκων, 15:00, Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι, Οικονόμου

Κυριακή 4/12

Βραχνεΐκων, 15:00, Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δόξα Παραλίας, Οικονόμου

Δημοτικό Κ. Αχαΐας, 15:00, Αχαΐκή-Πανμοβριακός Ριόλου, Καλύβας

Λάππα, 15:00, Ατρόμητος Λάππα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Πράνταλος

Λακκόπετρας, 15:00, Ικαρος Λακκόπετρας-Αχαιός Σαραβαλίου, Πετρόπουλος

Ρεπό : Δίας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 3/12

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Πήγασος Μπεγουλακίου-Πάτρα 2005, Δανιήλ

Νίκης Προαστίου, 15:00, Νίκη Προαστείου-Αετός/Αστραπή, Μέρμηγκας

Προσφυγικών, 18:00, Άρης Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Ταξιάρχης

“Α. Κάνιστρας” 18:00, Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Πανιώνιος Αχιλλέας, Γ. Παπαδόπουλος

Κυριακή 4/12

Ακράτας, 15:00, Αιγείρα Ακράτα-Εθνικός Πατρών, Mέρμηγκας

Δημοτικό Στ. Αιγίου, 15:00, Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Καδδάς

Ρεπό : Ατρόμητος Πατρών

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

  1. Θύελλα Π. 12 (13-3)
    2. Διαγόρας Βραχν. 10 (12-3)
    3. Αχαϊκή 10 (7-2)
    4. Πανμοβριακός 7 (6-4)
    5.  Αστέρας Τσουκ. 6 (7-5)
    6. Δόξα Νιφ. 5 (5-6)
    7. Ατρόμητος Λάππα 3 (5-4)
    8. Ίκαρος Λακκ. 3 (4-5)
    9. Αχαιός Σαρ. 3 (3-6)
    10.  Αστέρας Μιντ. 3 (4-7)
    11.  Λιμνοχώρι 3 (4-10)
    12. Δίας 2 (3-10)

13 Δόξα Παρ. 1 (2-9)

 

Β’ Όμιλος

  1. Κεραυνός Α.Β. 12 (10-2)
    2.  Παναιγιάλειος 12 (8-1)
    3.  Άρης Πατρών 12 (8-1)
    4.  Αιγείρα Ακράτα 9 (6-1)
    5. Πήγασος Μπεγ. 6 (3-1)
    6.  Εθνικός Πατρών. 6 (4-3)
    7. Νίκη Προαστ. 6 (5-4)
    8.  Αετός/Αστραπή 4 (3-2)
    9. Πάτρα 2005 1 (1-2)
    10. Ατρόμητος Πατρών 1 (0-4)
    11. Αναγέννηση Ψαθ. 1 (3-8)
    12. Πανιώνιος/Αχιλ. 0 (0-11)
    13. Απόλλων Εγλ. 0 (1-9)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (12η): Προηγείται η Θύελλα, χωρίς γκολ στον 2ο όμιλο

Published

on

Στην ανάπαυλα βρίσκονται οι πρώτες μάχες της 12ης στροφής στην Α’ κατηγορία.

Η Θύελλα Πατρών προηγείται με 2-0 επί της Δόξας Παραλίας, ενώ στον 2ο όμιλο δεν έχει μπει γκολ σε τρεις αναμετρήσεις.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Παραλίας- Θύελλα Πατρών 0-2

Δόξα Νιφορεΐκων- Αχαιός Σαρ. 1-1

Ίκαρος Λακ.- Διαγόρας Βραχν. 0-2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Νίκη Προαστείου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 0-0

Πήγασος Μπεγ.- Εθνικός Πατρών 0-0

Ατρόμητος Π.- Απόλλων Εγλ. 0-0

Αρης Π.- Πάτρα 2005 (18:00, Προσφυγικών, Δανιήλ)

 

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Πανμοβριακός (“Κ.Ζάρρας”, 15:00, Ζήκος)

Ατρόμητος Λάππα- Λιμνοχώρι (15:00, Λάππα, Αντωνίου)

Αχαϊκή- Αστέρας Μιντ. (15:00, Κάτω Αχαΐας, Μέρμηγκας)

Ρεπό: Αστέρας Τσουκ.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός/Αστραπή (15:00, Ακράτας, Πετρόπουλος)

Πανιώνιος Αχιλλέας-Παναιγιάλειος (15:00, Αγυιάς, Πράνταλος)

Ρεπό : Αναγέννηση Ψαθόπυργου

 

Οι Βαθμολογίες;

Α’ Όμιλος

1 Θύελλα Π. 33 (36-7)
2. Πανμοβριακός 25 (22-8)
3.  Διαγόρας Βραχν. 22 (24-7)
4. Αχαϊκή 20 (13-8)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (17-11)
6.  Αχαιός Σαρ. 14 (12-17)
7. Δόξα Παρ. 12 (18-16)
8.  Δόξα Νιφ. 12 (8-11)
9. Αστέρας Μιντ. 8 (9-17)
10. Λιμνοχώρι 8 (7-17)
11.  Αστέρας Τσουκ. 7 (8-19)
12. Ίκαρος Λακκ. 7 (15-24)

13 Δίας 4 (10-30)

Β’ Όμιλος

1 Παναιγιάλειος 28 (22-6)

2 Άρης Πατρών 27 (24-5)

3 Κεραυνός Α.Β. 24 (27-11)
4. Εθνικός Πατρών 20 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-9)
6.Νίκη Προαστ. 17 (15-9)
7.  Πήγασος Μπεγ. 17 (15-10)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 9 (9-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-18)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-26)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (4-23)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (12η): Ντέρμπι στο Προάστειο, δοκιμασία για την Θύελλα Πατρών

Το σημερινό πρόγραμμα με ενδιαφέροντα παιχνίδια

Published

on

Με 7 αναμετρήσεις θα ανοίξει σήμερα η αυλαία στην 12η πράξη της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο η Θύελλα Πατρών θα κυνηγήσει το 12Χ12 απέναντι στην φορμαρισμένη Δόξα Παραλίας, ενώ από τον 2ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι ανάμεσα σε Νίκη και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου στο Προάστειο.

Βέβαια και η μάχη ανάμεσα σε Πήγασο και Εθνικό Πατρών κρίνεται αμφίρροπη.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Δόξα Παραλίας- Θύελλα Πατρών (15:00, Ροϊτίκων, Οικονόμου)

Δόξα Νιφορεΐκων- Αχαιός Σαρ. (15:00, Νιφορεΐκων, Πετρόπουλος)

Ίκαρος Λακ.- Διαγόρας Βραχν. (15:00, Λακκόπετρας, Παπαδόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Νίκη Προαστείου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (15:00, Προαστείου, Πράνταλος)

Πήγασος Μπεγ.- Εθνικός Πατρών (15:00, “Α.Κάνιστρας”, Αντωνίου)

Ατρόμητος Π.- Απόλλων Εγλ. (15:00, Ζαρουχλεΐκων, Φωκάς)

Αρης Π.- Πάτρα 2005 (18:00, Προσφυγικών, Δανιήλ)

 

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Πανμοβριακός (“Κ.Ζάρρας”, 15:00, Ζήκος)

Ατρόμητος Λάππα- Λιμνοχώρι (15:00, Λάππα, Αντωνίου)

Αχαϊκή- Αστέρας Μιντ. (15:00, Κάτω Αχαΐας, Μέρμηγκας)

Ρεπό: Αστέρας Τσουκ.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός/Αστραπή (15:00, Ακράτας, Πετρόπουλος)

Πανιώνιος Αχιλλέας-Παναιγιάλειος (15:00, Αγυιάς, Πράνταλος)

Ρεπό : Αναγέννηση Ψαθόπυργου

 

Οι Βαθμολογίες;

Α’ Όμιλος

1 Θύελλα Π. 33 (36-7)
2. Πανμοβριακός 25 (22-8)
3.  Διαγόρας Βραχν. 22 (24-7)
4. Αχαϊκή 20 (13-8)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (17-11)
6.  Αχαιός Σαρ. 14 (12-17)
7. Δόξα Παρ. 12 (18-16)
8.  Δόξα Νιφ. 12 (8-11)
9. Αστέρας Μιντ. 8 (9-17)
10. Λιμνοχώρι 8 (7-17)
11.  Αστέρας Τσουκ. 7 (8-19)
12. Ίκαρος Λακκ. 7 (15-24)

13 Δίας 4 (10-30)

Β’ Όμιλος

1 Παναιγιάλειος 28 (22-6)

2 Άρης Πατρών 27 (24-5)

3 Κεραυνός Α.Β. 24 (27-11)
4. Εθνικός Πατρών 20 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-9)
6.Νίκη Προαστ. 17 (15-9)
7.  Πήγασος Μπεγ. 17 (15-10)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 9 (9-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-18)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-26)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (4-23)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια στην 12η αγωνιστική

Το πλήρες πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες

Published

on

Το προσεχές σαββατοκύριακο θα διεξαχθεί η 12η αγωνιστική, που είναι η προτελευταία στο πρώτο μισό της Α ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο όμιλο η Θύελλα Πατρών θα ψάξει το 12Χ12 απέναντι στην φορμαρισμένη Δόξα Παραλίας,  ενώ ο Πανμοβριακός αγωνίζεται με τον Δία και ο Διαγόρας Βραχνεϊκων θα δοκιμαστεί στην έδρα του Ίκαρου Λακκόπετρας.

Στον 2ο όμιλο ο Παναιγιάλειος είναι φαβορί με τον Πανιώνιο/Αχιλλέα, όπως και ο Άρης Πατρών με την Πάτρα 2005.

Ντέρμπι όμως θα έχουμε στο Προάστειο, όπου η δυναμική Νίκη φιλοξενεί τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου, ο οποίος δεν έχει περιθώριο για απώλειες, μιας και κυνηγά τη δυάδα των πλέι-οφ.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Δόξα Παραλίας- Θύελλα Πατρών (15:00, Ροϊτίκων, Οικονόμου)

Δόξα Νιφορεΐκων- Αχαιός Σαρ. (15:00, Νιφορεΐκων, Πετρόπουλος)

Ίκαρος Λακ.- Διαγόρας Βραχν. (15:00, Λακκόπετρας, Παπαδόπουλος)

Κυριακή 29/1

Δίας- Πανμοβριακός (“Κ.Ζάρρας”, 15:00, Ζήκος)

Ατρόμητος Λάππα- Λιμνοχώρι (15:00, Λάππα, Αντωνίου)

Αχαϊκή- Αστέρας Μιντ. (15:00, Κάτω Αχαΐας, Μέρμηγκας)

Ρεπό: Αστέρας Τσουκ.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 28/1

Νίκη Προαστείου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (15:00, Προαστείου, Πράνταλος)

Πήγασος Μπεγ.- Εθνικός Πατρών (15:00, “Α.Κάνιστρας”, Αντωνίου)

Ατρόμητος Π.- Απόλλων Εγλ. (15:00, Ζαρουχλεΐκων, Φωκάς)

Αρης Π.- Πάτρα 2005 (18:00, Προσφυγικών, Δανιήλ)

Κυριακή 29/1

Αιγείρα/Ακράτα- Αετός/Αστραπή (15:00, Ακράτας, Πετρόπουλος)

Πανιώνιος Αχιλλέας-Παναιγιάλειος (15:00, Αγυιάς, Πράνταλος)

Ρεπό : Αναγέννηση Ψαθόπυργου

 

Οι Βαθμολογίες;

Α’ Όμιλος

1 Θύελλα Π. 33 (36-7)
2. Πανμοβριακός 25 (22-8)
3.  Διαγόρας Βραχν. 22 (24-7)
4. Αχαϊκή 20 (13-8)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (17-11)
6.  Αχαιός Σαρ. 14 (12-17)
7. Δόξα Παρ. 12 (18-16)
8.  Δόξα Νιφ. 12 (8-11)
9. Αστέρας Μιντ. 8 (9-17)
10. Λιμνοχώρι 8 (7-17)
11.  Αστέρας Τσουκ. 7 (8-19)
12. Ίκαρος Λακκ. 7 (15-24)

13 Δίας 4 (10-30)

 

Β’ Όμιλος

1 Παναιγιάλειος 28 (22-6)

2 Άρης Πατρών 27 (24-5)

3 Κεραυνός Α.Β. 24 (27-11)
4. Εθνικός Πατρών 20 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-9)
6.Νίκη Προαστ. 17 (15-9)
7.  Πήγασος Μπεγ. 17 (15-10)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 9 (9-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-18)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-26)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (4-23)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.