Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία (7η): Νίκες για τα φαβορί (οι βαθμολογίες)

Published

on

Χωρίς εκπλήξεις κύλησε η σημερινή ημέρα και έτσι η 7η πράξη στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία ολοκληρώθηκε  με τα φαβορί να επιβεβαιώνουν τη φήμη τους.

Η Αχαϊκή νίκησε εύκολα τον Αστέρα Τσουκαλείκων, ενώ η Δόξα Νιφορείκων κατέβαλλε την αντίσταση του Ίκαρου Πετρωτού με ανατροπή.

Πάρτι…έκανε ο Εθνικός Πατρών κόντρα στον ΑΠΟ Αρόης, ενώ δύσκολα πέρασε η Ακράτα από το Ρίο, λυγίζοντας με γκολ στο 88΄την μαχητική Αναγέννηση Ψαθοπύργου.

Τα αποτελέσματα και βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Νιφορεΐκων – Ίκαρος Πετρωτού  2-1

Αχαϊκή- Αστέρας Τσουκαλ.  3-0

Πανμοβριακός – Δόξα Παραλίας  1-0 (71΄Κοκκίνης)

Αχαιός Σαρ.– Λιμνοχώρι  (17:30,  «Α.Κάνιστρας»-  Φωκάς)

Δίας- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

 Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟ Αρόης- Εθνικός Π./Πολύτ.  1-4

Πάτραι- Ατρόμητος Πατρών   2-0 (37΄Φούφουλας, 64’ (αυτ.) Βασιλείου)

Αναγέννηση Π.- Πήγασος Μπεγ.  0-4  (22΄, 52’, 60΄Αποσκίτης, 90΄Μπονόβας)

Ηρακλής Π.- Θύελλα Π.  0-3 α.α.

Πάτρα 2005- Άρης Π.  (10/11)

 Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Αιγείρα/Ακράτα  1-2

Αετός Πατρών – Αετός Ρίου  3-1 (33΄Παπαδιονυσίου, 43’ Λαζανάς, 91΄Κλουκίνας/ 55΄(αυτ.) Ραμαντάνης)

Κεραυνός Α.Β.- Άνω Καστρίτσι  3-0  (66΄, 76΄, 82΄Σπανός)

Νίκη Προαστ.- Δαβουρλής  3-1  (9’ Σαμαντάς, 23’ Ζεκιάι, 52’ (πέν.) Διαμαντόπουλος/ 63΄Θεοδοσόπουλος)

Θύελλα Αιγίου – Καλάβρυτα  2-1

 

Οι Βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 18 (16-2)

2 Πανμοβριακός 16 (17-5)

3 Αχαϊκή  16  (15-4)

4 Δίας 13  (14-13)

————————————

5 Δόξα Παραλίας 10  (10-9)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 9 (10-10)

7 Δόξα Νιφορείκων  9  (7-10)

8 Αχαιός Σαραβ.  8  (8-14)

9 Ίκαρος Πετρωτού 2 (8-17)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  19 (25-6)

2 ΑΠΣ Πάτραι  19 (17-3)

3 Ατρόμητος Πατρών 12  (11-8)

4 Πήγασος Μπεγ.  12  (15-8)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  12  (14-11)

6 Άρης Πατρών  11 (12-5)

7 Πάτρα 2005  6  (7-10)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (11-22)

9 Αναγέννηση Πατρών 3 (7-23)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  19  (20-4)

2 Αιγείρα-Ακράτα 16 (12-2)

3  Νίκη Προαστ.  13  (13-7)

4 Αετός Πατρών 13  (9-6)

————————————

5 Καλάβρυτα 10 (11-11)

6 Θύελλα Αιγίου 8 (11-17)

7 Δαβουρλής 6 (6-11)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  6 (8-13)

9 Άνω Καστρίτσι 5 (5-12)

10 Αετός Ρίου 2 (5-16)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σημαντικός βαθμός για το ψυχωμένο Πάτραι στη Μεσσηνία

Published

on

Ακόμα πιο κοντά στην υλοποίηση του στόχου της ανόδου στη Γ΄Εθνική βρίσκεται ο πρωταθλητής Αχαϊας, ΑΠΣ Πάτραι.

Για την 3η αγωνιστική πήρε πολύτιμο πόντο στην Καλαμάτα (1-1) κόντρα  στον πρωταθλητή Μεσσηνίας, Πανθουριακό και παρέμεινε αήττητος στα μπαράζ ανόδου του 5ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 45’ με τον Γιαννακόπουλο, αλλά στο 57΄ο Δημητρακόπουλος έφερε το ματς στα ίσια και η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή γυρίζει στην Πάτρα με βαθμό-χρυσάφι στις αποσκευές της.

Τα αποτελέσματα:

Πανθουριακός- Πάτραι 1-1

Πανηλειακός-Παλληξουριακός 1-0 (34΄Τζανέτος)

Πανθυρεατικός-Πανγυθεατικός 0-0

Ρεπό: Τσιλιβή

Η Βαθμολογία (σε 3 παιχνίδια)

Πάτραι 7 (7-1)

Πανηλειακός 7 (4-0)

Πανγυθεατικός 3 (0-0)

————————————

Πανθουριακός 2 (2-2)

Παλληξουριακός 2 (1-2)

Πανθυρεατικός 1 (0-3)

– Το Τσιλιβή δεν συμμετέχει…

Επόμενη αγωνιστική (4η– 22/5)

Πάτραι-Πανγυθεατικός

Πανηλειακός-Πανθυρεατικός

Τσιλιβή-Πανθουριακός  0-3 α.α.

Ρεπό: Παλληξουριακός

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία (πλέι-άουτ): Ντέρμπι σε Νιφορέικα και «Α.Κάνιστρας»

Published

on

Πέφτει σήμερα η αυλαία στο 9ο κομμάτι του παζλ των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας, με τρεις αναμετρήσεις.

Ο Εθνικός/Πολύτεκνος με νίκη επί του Άνω Καστριτσίου «καθαρίζει» την παραμονή, αλλά τα άλλα δύο παιχνίδια είναι αμφίρροπα και κόβουν την ανάσα.

Στα Νιφορέικα η τοπική Δόξα φιλοξενεί τον Αετό Ρίου και οι ομάδες ισοβαθμούν στους 16 πόντους, ενώ η Πάτρα 2005 λύνει τις διαφορές της με τον Δία, όντας πιο άνετη βαθμολογικά και με τους φιλοξενούμενους να «καίγονται» για τους 3 βαθμούς.

Το πρόγραμμα και βαθμολογία:

ΣΗΜΕΡΑ:

Εθνικός Π./Πολύτ.- Άνω Καστρίτσι  (16:00, «Α.Κάνιστρας»,  Πετρόπουλος)

Δόξα Νιφορ.- Αετός Ρίου  (17:00, Νιφορείκων, Παπαδόπουλος)

Πάτρα 2005- Δίας  (18:30,  «Α.Κάνιστρας», Φωκάς)

ΧΘΕΣ:

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Αιγίου 0-2

Λιμνοχώρι- Καλάβρυτα  0-0

Αχαιός Σαρ.- Αναγέννηση Ψαθοπ.  1-4

Ίκαρος Πετρ.- ΑΠΟ Αρόης 3-0

Δαβουρλής- Ηρακλής Π.  3-0 α.α.

Δόξα Χαλανδρ.- Πήγασος 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 ματς)

1 Πήγασος 22  (19-11)

2 ΑΠΟ Αρόης 21  (15-9)

3 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (18-11)

4 Λιμνοχώρι 21 (11-6)

5 Εθνικός/Πολύτεκνος 18 (14-8)

6 Πάτρα 2005 18 (12-8)

7 Αχαιός Σαρ. 18  (17-14)

8 Δαβουρλής 17  (15-13)

————————————

9 Ίκαρος Πετρωτού 16  (15-8)

10 Δόξα Νιφορεΐκων 16  (14-9)

11 Αετός Ρίου 16 (15-11)

12 Καλάβρυτα 14 (15-13)

13 Δίας 13 (12-9)

14 Θύελλα Αιγίου 12  (5-8)

15 Άνω Καστρίτσι 10  (12-15)

16 Αναγέννηση Πατρών 7  (10-18)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ κατηγορία (πλέι-άουτ): Σφράγισε την παραμονή η Αναγέννηση Ψαθοπύργου

Published

on

Με 4 αναμετρήσεις ανοίγει η αυλαία της 9ης αγωνιστικής των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας και αυτή την ώρα διεξάγεται το ματς Ίκαρου Πετρωτού- ΑΠΟ Αρόης.

Η Αναγέννηση Ψαθοπυργου λύγισε με «4άρα» τον Αχαιό Σαραβαλίου και ουσιαστικά αγκάλιασε την παραμονή, ενώ χωρίς τέρματα έληξε το Λιμνοχώρι- Καλάβρυτα.

Πρώτη νίκη για την Θύελλα Αιγίου, η οποία πέρασε από τα Ζαρουχλέικα, κερδίζοντας την Αναγέννηση Πατρών.

Το αποτελέσματα και βαθμολογία:

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Αιγίου 0-2

Λιμνοχώρι- Καλάβρυτα  0-0

Αχαιός Σαρ.- Αναγέννηση Ψαθοπ.  1-4

Ίκαρος Πετρ.- ΑΠΟ Αρόης (18:30, «Α.Κάνιστρας», Σαφαρίκας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/5

Εθνικός Π./Πολύτ.- Άνω Καστρίτσι  (16:00, «Α.Κάνιστρας»,  Πετρόπουλος)

Δόξα Νιφορ.- Αετός Ρίου  (17:00, Νιφορείκων, Παπαδόπουλος)

Πάτρα 2005- Δίας  (18:30,  «Α.Κάνιστρας», Φωκάς)

Δαβουρλής- Ηρακλής Π.  3-0 α.α.

Δόξα Χαλανδρ.- Πήγασος 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 ματς)

1 Πήγασος 22  (19-11)

2 ΑΠΟ Αρόης 21  (15-6)

3 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (18-11)

4 Λιμνοχώρι 21 (11-6)

5 Εθνικός/Πολύτεκνος 18 (14-8)

6 Πάτρα 2005 18 (12-8)

7 Αχαιός Σαρ. 18  (17-14)

8 Δαβουρλής 17  (15-13)

————————————

9 Δόξα Νιφορεΐκων 16  (14-9)

10 Αετός Ρίου 16 (15-11)

11 Καλάβρυτα 14 (15-13)

12 Ίκαρος Πετρωτού 13  (12-8)

13 Δίας 13 (12-9)

14 Θύελλα Αιγίου 12  (5-8)

15 Άνω Καστρίτσι 10  (12-15)

16 Αναγέννηση Πατρών 7  (10-18)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.