Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (9η): Ντέρμπι στα Ζαρουχλέικα, δοκιμασία για Κεραυνό

Published

on

Ολοκληρώνεται ο Α΄Γύρος (9η στροφή) στην Α΄κατηγορία, αν και στον 1ο όμιλο δεν θα γίνουν τα ματς Πανμοβριακός- Αστέρας Τσουκαλείκων και Δόξα Παραλίας- Δόξα Νιφορείκων.

Σήμερα τα βλέμματα επικεντρώνονται στο ντέρμπι του Ατρόμητου με τον Πήγασο, μιας και αμφότεροι επιδιώκουν την είσοδο στα πλέι-οφ. Ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου έχει δύσκολο έργο στα Καλάβρυτα και θέλει να επιστρέψει στις νίκες, μετά την ισοπαλία με την Νίκη στο Προάστειο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Σήμερα

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟ Αρόης- Άρης Πατρών (15:00- Πετρωτού-Μαχαίρας)

Ατρόμητος Πατρών- Πήγασος Μπεγ.  (15:00- Ζαρουχλείκων- Παπαδόπουλος)

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Δαβουρλής- Αετός Ρίου (15:00- Αγυιάς-  Φωκάς)

Άνω Καστρίτσι- Νίκη Προαστείου (15:00- Ρίου-  Σαφαρίκας)

Καλάβρυτα- Κεραυνός Α.Β  (16:00- Καλαβρύτων- Χρονάς)

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/11

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκή-Αχαιός Σαραβαλίου  (15:00- Κάτω Αχαγιάς- Βαβαρούτας)

Δίας- Λιμνοχώρι  (15:00- Πετρωτού- Καμζόλας)

Πανμοβριακός- Αστέρας Τσουκαλείκων (Αναβολή)

Δόξα Παραλίας- Δόξα Νιφορείκων  (Αναβολή)

Ίκαρος Πετρωτού- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πάτρα 2005 Αναγέννηση Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Τηλιγάδας)

Εθνικός Π./Πολύτεκνος- Θύελλα Πατρών  (17:30- «Α.Κάνιστρας»- Μέρμηγκας)

Ηρακλής Π.- Πάτραι  0-3 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Αιγίου-Αιγείρα/Ακράτα  (15:00- Αιγίου-  Αντωνίου)

Αναγέννηση Ψαθοπύργου- Αετός Πατρών (15:00- Ρίου- Καδδάς)

 

Οι Βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 19 (17-3)

2 Αχαϊκή  19  (19-4)

3 Πανμοβριακός 17 (18-6)

4 Δόξα Παραλίας 13  (14-11)

————————————

5 Δίας 13  (16-17)

6 Δόξα Νιφορείκων  12  (10-10)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 9 (10-10)

8 Αχαιός Σαραβ.  8  (8-14)

9 Ίκαρος Πετρωτού 2 (8-21)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  19 (25-6)

2 ΑΠΣ Πάτραι  19 (17-3)

3 Άρης Πατρών  17 (21-5)

4 Πήγασος Μπεγ.  15  (18-9)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 15  (13-8)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  12  (14-13)

7 Πάτρα 2005  9  (10-13)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (12-25)

9 Αναγέννηση Πατρών 3 (7-29)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  20  (20-4)

2 Αιγείρα-Ακράτα 17 (14-4)

3  Αετός Πατρών 14  (11-8)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Καλάβρυτα 11 (11-11)

6 Θύελλα Αιγίου 11 (13-17)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  9 (10-14)

8   Δαβουρλής 7 (6-11)

9 Άνω Καστρίτσι 5 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (5-18)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία (13η): Νίκες για Άρη Πατρών και Νίκη Προαστείου

Published

on

Με το Πάτρα 2005- Πάτραι θα πέσει η αυλαία στην 13η αγωνιστική (σήμερα-17:30), ωστόσο προηγήθηκαν σήμερα 4 αναμετρήσεις.

Στον 1ο όμιλο, ο Δίας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Πανμοβριακό, ενώ η Δόξα Νιφορέικων πήρε μεγάλη νίκη από τον Αχαιό, με γκολ στο 95’.

Στον 2ο όμιλο ο Άρης Πατρών συνέτριψε τον Εθνικό/Πολύτεκνο με 4-0, ενώ ευρεία ήταν και η επικράτηση της Νίκης Προαστείου επί της Αναγέννησης Ψαθοπύργου, με ηγέτη τον Αντωνόπουλο, που πέτυχε χατ τρικ.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Δίας – Πανμοβριακός  1-1

Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός Σαραβ.  1-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος  4-0

Πάτρα 2005 –Πάτραι  (Σήμερα- 17:30)

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου  1-4

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι  1-0  (74’ Χριστόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας  0-1   (32΄Βέρρας)

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών  8-0  (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)

Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη  5-1  (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου, 85′ Τσάκωνας/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου  1-3  (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου  0-1   (65΄Καραίνδρος)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών  1-0  (64΄Ν.Τρίγκας)

Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα  2-0  (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 21  (22-20)

6 Πανμοβριακός 21 (22-12)

7 Δόξα Νιφορείκων  16  (12-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-27)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  32 (26-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  28 (32-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-20)

7 Πάτρα 2005  15  (18-20)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Νίκη Προαστ.  24(22-12)

4 Αετός Πατρών 22  (18-13)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (15-27)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (13η): Μάχες με βαθμολογικό ενδιαφέρον, το πρόγραμμα

Published

on

Η Α΄κατηγορία συνεχίζεται σήμερα και η 13η αγωνιστική θα ρίξει την αυλαία της με 5 αναμετρήσεις.

Στον 1ο όμιλο ο Δίας λύνει τις διαφορές του με τον Πανμοβριακό και αμφότεροι θέλουν τη νίκη, για να παραμείνουν σε τροχιά πλέι-οφ, ενώ στον 2ο όμιλο το πρωτοπόρο Πάτραι δοκιμάζεται με την Πάτρα 2005, όπως και ο Άρης Πατρών με τον αξιόμαχο Εθνικό/Πολύτεκνο.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Πανμοβριακός, Φωκάς.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 15.00: Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός Σαραβ., Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Άρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 17.30: Πάτρα 2005 –Πάτραι, Μπακόπουλος.

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι  1-0  (74’ Χριστόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας  0-1   (32΄Βέρρας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών  8-0  (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)

Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη  5-1  (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου, 85′ Τσάκωνας/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου  1-3  (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου  0-1   (65΄Καραίνδρος)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών  1-0  (64΄Ν.Τρίγκας)

Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα  2-0  (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Πανμοβριακός, Φωκάς.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 15.00: Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Αρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 17.30: Πάτρα 2005 –Πάτραι, Μπακόπουλος.

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 20  (21-19)

6 Πανμοβριακός 20 (21-11)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-26)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  32 (26-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  25 (28-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-16)

7 Πάτρα 2005  15  (18-20)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Αετός Πατρών 22  (18-13)

4 Νίκη Προαστ.  21(18-11)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-23)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (13η): Τα ντέρμπι σε Δόξα Παραλίας και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου

Published

on

Με θέαμα και αρκετά γκολ μπήκε στο 2022 η Α΄κατηγορία, αφού τα περισσότερα ματς της 1ης ημέρας της 13ης αγωνιστικής ήταν συναρπαστικά.

Στον 1ο όμιλο, η Δόξα Παραλίας πήρε τη νίκη από τον Αστέρα Τσουκαλείκων, με γκολ του Βέρρα και πλησίασε και άλλο τα πλέι-οφ, ενώ ο Ίκαρος Πετρωτού έριξε στο καναβάτσο το Λιμνοχώρι και πανηγύρισε για πρώτη φορά φέτος.

Στον 2ο όμιλο, η Θύελλα Πατρών συνέτριψε με 8 γκολ την Αναγέννηση Πατρών και τα 5 εξ΄αυτών προήλθαν από τον Βαγγέλη Γκάτση, ενώ ο Ατρόμητος είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον ΑΠΟ Αρόης.

Στον 3ο όμιλο, ο Νίκος Τρίγκας έκρινε το ντέρμπι και ο Κεραυνός έκαμψε την αντίσταση του Αετού Πατρών, ενώ ο Αετός Ρίου έσπασε το ρόδι, με σημαντική νίκη επί του Άνω Καστριτσίου. Η Αιγείρα-Ακράτα υπερασπίστηκε την έδρα της απέναντι στα Καλάβρυτα, ενώ ο Καραίνδρος χάρισε το τρίποντο στην Θύελλα Αιγίου, που πέρασε νικηφόρα από την Πάτρα (1-0 τον Δαβουρλή).

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι  1-0  (74’ Χριστόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας  0-1   (32΄Βέρρας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών  8-0  (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)

Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη  4-1  (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου  1-3  (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου  0-1   (65΄Καραίνδρος)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών  1-0  (64΄Ν.Τρίγκας)

Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα  2-0  (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)

Το πρόγραμμα της Κυριακής

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Πανμοβριακός, Φωκάς.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 15.00: Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Αρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 17.30: Πάτρα 2005 –Πάτραι, Μπακόπουλος.

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 20  (21-19)

6 Πανμοβριακός 20 (21-11)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-26)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  32 (26-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  25 (28-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-16)

7 Πάτρα 2005  15  (18-20)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Αετός Πατρών 22  (18-13)

4 Νίκη Προαστ.  21(18-11)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-23)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.