Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Εξ’ αναβολής μάχες για τον 1ο όμιλο

Published

on

Δράση υπάρχει σήμερα όσον αφορά στην Α’ κατηγορία και τον 1ο όμιλο.

Για την 9η στροφή, η Δόξα Παραλίας υποδέχεται την Δόξα Νιφορεΐκων και για την 8η στροφή, ο Αστέρας Τσουκαλεΐκων μονομαχεί με τον Αχαιο Σαραβαλιου.

Πιο αναλυτικά:

Δόξα Παραλίας-Δόξα Νιφορεΐκων (15:30-Παραλιας-Μέρμηγκας)

Αστερας Τσουκαλεΐκων- Αχαιός Σαρ. (17:30-Α.Κάνιστρας- Ταξιάρχης)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία (11η): «Έλαμψε» ο Δίας, μοιρασιά στο ντέρμπι

Published

on

Άρης Πατρών και Θύελλα Πατρών έμειναν στο 0-0 στο ντέρμπι του 2ου ομίλου, ενώ αυτήν την ώρα διεξάγεται το ματς του Πάτραι με τον Πήγασο.

Στον 1ο όμιλο, ο Δίας έβαλε…στοπ στην Αχαϊκή, την οποία λύγισε με 3-1 και την εκθρόνισε από την κορυφή, όπου πέρασε ξανά το Λιμνοχώρι.

Στον 3ο όμιλο, η Νίκη Προαστείου ζορίστηκε από τον Αετό Ρίου, αλλά πέρασε νικηφόρα από το Ρίο, χάρη σε γκολ των Σταματάκη και Διαμαντόπουλο, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 72΄με τον Κατσιούρα.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Αχαϊκή  3-1

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  0-2  (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  1-0 (62’ Σολωμός)

Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  1-5  (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Β ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  0-0

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  2-1  (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  1-2

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  2-0  (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  1-0  (75’ Σ.Πρέμπτο)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (αναβολή)

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)

2 Αχαϊκή  25  (26-10)

3 Δόξα Παραλίας 22  (24-13)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)

————————————

5 Πανμοβριακός 17 (18-11)

6 Δίας 16  (19-19)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-14)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  24 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  20 (25-7)

4 Ατρόμητος Πατρών 19  (18-13)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  18  (19-15)

6 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

7 Πάτρα 2005  15  (17-18)

8  ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 18  (15-11)

4 Νίκη Προαστ.  18  (15-8)

————————————

5 Δαβουρλής 13 (12-16)

6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)

7 Καλάβρυτα 11 (11-16)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-20)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)

10 Αετός Ρίου 2  (7-26)

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α κατηγορία: Δεσπόζει το ντέρμπι Άρης-Θύελλα

Published

on

Με την μάχη του Άρη Πατρών κόντρα στην Θύελλα Πατρών να ξεχωρίζει, συνεχίζεται σήμερα η 11η στροφή στην Α κατηγορία.

Επίσης στον 2ο όμιλο το Πάτραι δοκιμάζεται με τον μαχητικό Πήγασο και στους άλλους 2 ομίλους, η Αχαϊκή κοντράρεται με τον Δία, ενώ η Νίκη Προαστείου αντιμετωπίζει στο Ρίο τον εκεί Αετό.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Αχαϊκή  (11:30- Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

 Β ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

 Γ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  (Ρίου- Πράνταλος)

Τα χθεσινά αποτελέσματα

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  0-2  (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  1-0 (62’ Σολωμός)

Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  1-5  (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  2-1  (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  2-0  (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  1-0  (75’ Σ.Πρέμπτο)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (αναβολή)

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)

2 Αχαϊκή  25  (25-7)

3 Δόξα Παραλίας 22  (24-13)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)

————————————

5 Πανμοβριακός 17 (18-11)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-14)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Ατρόμητος Πατρών 19  (18-13)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  18  (19-15)

6 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

7 Πάτρα 2005  15  (17-18)

8  ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 18  (15-11)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Δαβουρλής 13 (12-16)

6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)

7 Καλάβρυτα 11 (11-16)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-20)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)

10 Αετός Ρίου 2

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία (11η): Μεγάλες νίκες για Αχαιό, Τσουκαλέικα και Δαβουρλή

Published

on

Ολοκληρώθηκε η 1η δόση των αναμετρήσεων της 11ης στροφής στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία.

Στον 1ο όμιλο, ο Αχαιός στο ντεμπούτο του Νίκου Δημητρόπουλου στον πάγκο πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Πανμοβριακού, ενώ ο Αστέρας Τσουκαλείκων λύγισε την Δόξα Νιφορείκων και συνεχίζει σε τροχιά πλέι-οφ. Άνετη νίκη πέτυχε η Δόξα Παραλίας κόντρα στον Ίκαρο Πετρωτού, με πρωταγωνιστή τον Φιλοποίμην Βέρρα.

Στον 2ο όμιλο, ο Ατρόμητος Πατρών με ανατροπή έκαμψε την αντίσταση της αξιόμαχης Πάτρας 2005 και επανήλθε στις νίκες, ενώ η Αρόη νίκησε άνετα την Αναγέννηση.

Στον 3ο όμιλο, Δαβουρλής και Άνω Καστρίτσι σημείωσαν σημαντικές νίκες απέναντι σε Αναγέννηση Ψαθοπύργου και Καλάβρυτα αντίστοιχα, ενώ μοιρασιά είχαμε στο Αίγιο, ανάμεσα σε Θύελλα και Αετό Πατρών.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  0-2  (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  1-0 (62’ Σολωμός)

Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  1-5  (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  2-1  (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  2-0  (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  1-0  (75’ Σ.Πρέμπτο)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (αναβολή)

 

Το πρόγραμμα της Κυριακής (5/12)

Α ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Αχαϊκή  (11:30- Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

 Β ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

 Γ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  (Ρίου- Πράνταλος)

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)

2 Αχαϊκή  25  (25-7)

3 Δόξα Παραλίας 22  (24-13)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)

————————————

5 Πανμοβριακός 17 (18-11)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-14)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Ατρόμητος Πατρών 19  (18-13)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  18  (19-15)

6 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

7 Πάτρα 2005  15  (17-18)

8  ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 18  (15-11)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Δαβουρλής 13 (12-16)

6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)

7 Καλάβρυτα 11 (11-16)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-20)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.