Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Οι μεταγραφές των “24” μονομάχων πριν την σέντρα

Published

on

Το προσεχές σαββατοκύριακο ανοίγει η αυλαία στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία που πλέον έχει διαχωριστεί σε 2 ομίλους, με τα πλέι οφ και πλέι άουτ να παίζουν εξέχοντα ρόλο.

Πάμε να δούμε σε ένα εκτενές άρθρο και μέσα από το “μικροσκόπιο” του matchnews.gr τις μεταγραφικές κινήσεις των συμμετεχόντων του νέου πρωταθλήματος.

Αναλυτικά οι μεταγραφές των ομάδων:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Πατρών: Αλποχωρίτης (Άρης Π.), Τσάλτας (Ατρόμητος Π.), Ανδρικόπουλος (Λιμνοχώρι), Σ.Χριστόπουλος (Ατρόμητος Π.), Κασπίρης (Αχαιός Σαρ.), Ράφτης (Αετός Π.), Μπαντούνας (Εθνικός Σαγ.), Γάτσος (Πείρος), Μπούμπαλης (Αχαϊκός), Λόης (Πυρσός), Παπαγιαννέας (Δαναός), Μαντζουράκης (Φωστήρας), Διονυσόπουλος (Ολυμπιακός Π.), Φωτόπουλος (Βάρδα 2015)

Αστέρας Τσουκαλείκων: Καραχάλιος (Λέων Αλ.), Γεωργίου (Δόξα Παρ.), Κοτσίνης (Διαγόρας 2010), Τσούντος (Διαγόρας 2010), Τζόλλας (Διαγόρας 2010),

Ατρόμητος Πατρών: Αγγελόπουλος (Ναυπακτιακός), Σωτηρόπουλος (Εθνικός Σαγ.), Σπανός (Αναγέννηση Π.), Σταυρόπουλος (Ακράτα), Αθανασακόπουλος (Απόλλων Εγλ.), Αποσκίτης (Αετός Π.), Ιωάννου (Αναγέννηση Π.), Νικολόπουλος (Δόξα Παρ.), Ανδριέλος (ΠΑΟΒ), Θωμάς (Προοδευτική Μανωλάδας), Δεληγιαννάκης (Αετός Πατρών)

Αχαϊκή: Νιάρος (Εθνικός Σαγ.), Κατσίνας (Λιμνοχώρι), Κανελλόπουλος (Δόξα Ν.Μανωλάδας), Ανδρεόπουλος (ΑΕΜ), Φραγκούλιας (Εθνικός Σαγ.), Αθανασόπουλος (Εθνικός Σαγ.), Α.Σέρμπος (Δόξα Παρ.), Γ.Σέρμπος (Εθνικός Σαγ.), Κανελλόπουλος (Αετός Π.), Σαλαμαλίκης (Ηλειακός Λεχ.), Μικελάτος (Πάτραι), Παρασκευόπουλος (Αστέρας Αμαλ.), Χρυσανθόπουλος (Διαγόρας Βρ.), Πασπαλιάρης (Παναιγιάλειος), Ζέλλος (ΠΑΣ Πρέβεζας), Πετρόπουλος (Διαγόρας Βρ.), Βεντουρής (Διαγόρας), Ντούβλης (Θύελλα Π.)

Δίας: Παρτάλης (Λιμνοχώρι), Οικονομόπουλος (Αετός Π.), Κυριακόπουλος (Πείρος), Γρουζής (Αχαιός Σαρ.), Καλλιβωκάς (Λιμνοχώρι)

Δόξα Παραλίας: Βερβέρογλου (Καμίνια), Στουπάκης (Πήγασος), Φωτόπουλος (Πανμοβριακός), Καράγιωργας (Θύελλα Π.), Σίψας (Νέοι Παναιγιάλειου), Σχοινάς (Ναυπακτιακός Αστέρας)

Δόξα Χαλανδρίτσας: Βέρρας (Πολύτεκνος), Μπάτραλης (Φαραϊκός), Κόλλιας (Απόλλων Βίδοβας), Πανούσης (Φωστήρας), Δελδήμος (Πείρος), Κατσαίτης (Πήγασος Μπ.)

Εθνικός Σαγείκων: Καφούσιας (Ηλειακός Λεχ.), Γκοτσούλιας, Μπεκίρης (Λιμνοχώρι), Αναστασόπουλος (Πανιώνιος/Αχιλλέας), Δρόσος (Αχαϊκή-δαν.)

Θύελλα Πατρών: Φούφουλας Ντίνος (Μέγας Δικέφαλος), Βουτσινάς (Αναγέννηση Π.), Σουτζόγλου (Ατρόμητος Π.), Κατριβέσης (Ωλενιακός), Πογιαντζής (Ωλενιακός), Σοφούλης (Ωλενιακός), Γιαννόπουλος (Ωλενιακός)

Πήγασος Μπεγουλακίου: Γασπαρινάτος (Κεραυνός 2016), Παπαπαύλου (Φωστήρας), Κλουκίνας (Θύελλα Αιγείρας), Παντελής (Πείρος), Λιόγκας (Φωστήρας), Γελάσιος (Φωστήρας), Λεπενιώτης (Άρης Π.), Παπασπυρόπουλος (Ίκαρος Πετρωτού), Λογοθέτης (ΑΟ Περαχώρας), Μήλας (Φωστήρας), Μέρελης (Νέοι Παναχαϊκής), Χαλούλος (Ακράτα)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Πατρών: Διαμαντόπουλος (Ψηλαλώνια), Πανόπουλος (Θύελλα Π.), Μάργαρης (Διακοπτό), Λαζανάς (Λέων Αλ.), Καταρτζόπουλος (Αναγέννηση Π.), Γκαρτζονίκας (Αετός Ρίου), Πουλουπάτης (Αναγέννηση Π.), Ιωακειμίδης (Πάτρα 2005), Μπινιέρης (Πάτραι), Αίσωπος (Πολύτεκνος), Μπακάλης (Διαγόρας), Μπερτσουκλής (Απόλλων Εγλ.)

Αναγέννηση Ψαθόπυργου: Ζέρβας (Αργυρά), Γκανατσούλιας (Ζήρια), Πυρρής (Πήγασος), Κατσαρέλιας (Αναγέννηση Π.), Αθανασόπουλος (Διαγόρας), Μπαντούνας (Αργυρά), Μερσίνης (Άγιος Αθανάσιος Δράμας)

Άρης Πατρών: Κωνσταντόπουλος (Δαβουρλής), Τζουραμάνης (Αναγέννηση Π.), Λάτσης (Λέων Αλ.), Μεντζελόπουλος (Λέων Αλ.), Γράβαλος (Φωστήρας), Πανάρετος (Αχαϊκός), Αλποχωρίτης (Αναγέννηση Π.), Ραμόπουλος (Πάτραι), Νικολακόπουλος (Τριταιϊκός), Ραυτόπουλος (Διαγόρας 2010), Χουσελάς (Λουτράκι)

Δαβουρλής Κ΄92: Θωμάς (Παναχαϊκή Κ20)

Δρέπανο/Ποσειδών: Παρίσης (Αετός Π.), Σπυρόπουλος (Αετός Ρίου), Γκόγκος (Φλόγα Κάτω Καστριτσίου), Μητρόπουλος (Λέων Αλισσού), Σγούρας (Διαγόρας Βρ.), Πήλιουρας (Κεραυνός Α.Β.), Ζιάζιαρης, Καρέλας (Κεραυνός 2016), Τσάκας (Κεραυνός 2016), Καρπέτας (Ατρόμητος Πατ.)

Ζαβλάνι/Αίας: Αποστόλου (Φωστήρας), Λάππας (Πανιώνιος/Αχιλ.), Παπαχρήστου (Μέγας Δικέφαλος), Καραβατσος (Μέγας Δικέφαλος), Χότζα (Ροίτικα), Παρασκευόπουλος (Φαραϊκός), Νικολόπουλος (Ατρ. Λάππα), Κουτούλας (Αετός Π.), Καφεντζής (Απόλλων Εγλ.), Κατσαμπέκης (Δόξα Μουρικίου)

Θύελλα Αιγίου: Μητρόπουλος (Α.Ο. Διακοπτού), Κεφαλωνίτης, Τζιτζιφάκος, Γ.Παξιμάδης (ΑΟ Διακοπτού), Α.Παξιμάδης (Α.Ο. Διακοπτού), Παπαδόπουλος (Αχαϊκή)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου: Θ.Νάτσης (Παναρκαδικός), Παπουτσής (Πανμοβριακός), Λαζανάς (Θύελλα Π.), Κούστα (Δαβουρλής), Καγκάνης (Πήγασος), Σπαθής (Πήγασος Πατρών), Καραχανίδης (Αετός Πατρών), Φωκιανός, Γαλανόπουλος (Προοδευτική Μανωλάδας), Γερούκαλης (Ανατολή Ιωαννίνων), Μπουρνάκας (Διαγόρας Βρ.)

Πανιώνιος/Αχιλλέας: Κουλούρης (Δαβουρλής), Μανούσος (Δαβουρλής), Σκιαδάς (Θύελλα Π.), Παπαχρονόπουλος (Κεραυνός 2016), Παπαχαραλάμπους (Κεραυνός 2016), Ζήκος (Ωλενιακός), Κόκας (Αναγέννηση Ψαθ.), Καρατζανίδης (Αναγέννηση Π.), Σπηλιωτόπουλος (Άρης Π.), Μπενέτος (Φοίνικας Σαλμ.), Νάτσης (Κεραυνός Α.Β.), Μούγγουλης (Αχαϊκή)

Πάτραι: Αναγνώστου (Δρέπανο), Δημητρακόπουλος (Εράνη Φιλ.), Μεταξάς (Αετός Ρίου), Τζακώστας (Δαβουρλής), Κούσουλας (Θύελλα Π.), Μπαρδάκης (Θύελλα Π.), Μόρισσον (Αναγέννηση Ψαθ.),  Μιχαλόπουλος (Λέων Αλ.), Βάρρας (Αετός Π.), Καλαμπόκας (Νέοι ΠΓΕ), Νικολάι, Αδαμόπουλος (Αναγέννηση Π.), Σγούρας (Διαγόρας), Παπαδάτος (Δόξα Ν.Μανωλάδας), Παπαδόπουλος (Αναγέννηση Ψαθ.), Παπαδόπουλος (Τριταιϊκός), Σκόνδρας (Αχαϊκός)

Φοίνικας/Ζήρια: Τσέντζος (Διακοπτό), Παπαδημητρόπουλος (Θύελλα Πατρών), Γεωργακόπουλος (Διακοπτό), , Ρουμελιώτης (Αχιλλέας Καμαρών), Μαρής, Χριστοδουλόπουλος (Διακοπτό)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ κατηγορία: Αντιδράσεις για τον ορισμό των αγώνων στα πλέι-άουτ

Published

on

Το Σαββατοκύριακο (21-22/5) θα ολοκληρωθεί η 11η και προτελευταία στροφή των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας.

Ωστόσο οι περισσότερες ομάδες επιθυμούσαν οι αγώνες να γίνουν την ίδια ώρα για λόγους αξιοπιστίας και καθότι πολλές εξ΄αυτών ερίζουν για την παραμονή, αφού οι ισορροπίες είναι λεπτές και οι ισοβαθμίες στο φινάλε είναι αρκετά πιθανές.

Βέβαια η ΕΠΣ Αχαΐας όρισε την αγωνιστική σε 2 δόσεις, αλλά τα γήπεδα είναι λίγα, για να καλύψουν τις ανάγκες, μιας και υπάρχουν και τα παιχνίδια στη Β΄κατηγορία και δεν βγαίνουν οι ώρες, έτσι ώστε η αγωνιστική να γίνει ίδια ώρα και ημέρα.

Το πρόγραμμα της 11ης:

Σάββατο 21/5

Γηπ. Καλαβρύτων,  17.00, Καλάβρυτα-Εθνικός/Πολύτεκνος, Φωκάς

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 17.00, Ίκαρος Πετρωτού-Αετός Ρίου, Καδδάς

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 17.00, Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Νιφορ., Βαβαρούτας

Γηπ. «Α. Κάνιστρας»,  19.30, Δίας -Δαβουρλής, Πετρόπουλος

Κυριακή 22/5

Γηπ. Προσφυγικών,  17.00, ΑΠΟ Αρόης-Ανω Καστρίτσι, Πράνταλος

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 17.00, Πήγασος Μπεγ.-Λιμνοχώρι, Παπαδόπουλος

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 19.30, Πάτρα 2005-Αχαιός Σαρ., Χρονάς

Ηρακλής Π.- Θύελλα Αιγίου 0-3 α.α.

Αναγέννηση Ψαθοπ.- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Η Βαθμολογία:

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 10 ματς)

1 Εθνικός/Πολύτεκνος 24 (20-9)

2 Πήγασος 22  (19-13)

3 ΑΠΟ Αρόης 22  (15-9)

4 Λιμνοχώρι 22 (11-6)

5 Αχαιός Σαρ. 21  (22-15)

6 Πάτρα 2005 21 (16-10)

7 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (19-14)

8 Δόξα Νιφορεΐκων 19  (17-11)

————————————

9 Δίας 19 (16-10)

10 Αετός Ρίου 19 (16-13)

11 Καλάβρυτα 17 (18-13)

12 Δαβουρλής 17  (16-18)

13 Ίκαρος Πετρωτού 16  (15-11)

14 Θύελλα Αιγίου 15 (7-8)

15 Αναγέννηση Πατρών 10  (13-18)

16 Άνω Καστρίτσι 10  (13-21)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πλέι- άουτ Α΄κατηγορίας: Εμβόλιμη δράση σήμερα με σπουδαία παιχνίδια

Published

on

Σήμερα στις 17:00 θα διεξαχθεί η 10η εμβόλιμη αγωνιστική συνολικά στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας.

Το πρόγραμμα περιέχει μεγάλα ματς, αλλά δεσπόζει το ντέρμπι Δαβουρλή-Αχαιού, ενώ πολύ σημαντικά ματς δίνουν στις έδρες τους ο Αετός Ρίου, η Δόξα Νιφορείκων και η Θύελλα Αιγίου, που θέλει μόνο νίκη επί του Πήγασου.

Το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

 (όλα τα ματς στις 17:00)

ΑΠΟ Αρόης- Λιμνοχώρι (Προσφυγικά- Πετρόπουλος)

Θύελλα Αιγίου- Πήγασος Μπεγ.  (Αιγίου- Βαβαρούτας)

Δαβουρλής- Αχαιός Σαρ.  (Αχιλλέα (Αγυιάς)-  Φωκάς)

Δόξα Νιφορ.- Αναγέννηση Ψαθοπ.  (Νιφορείκων- Μιχαλόπουλος)

Πάτρα 2005- Ίκαρος Πετρ.  («Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Άνω Καστρίτσι- Δίας  («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Σαφαρίκας)

Αετός Ρίου- Εθνικός Πατρών/Πολύτ.  (Ρίου-  Χρονάς)

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αναγέννηση Πατρών 0-3 α.α.

Ηρακλής Πατρών-Καλάβρυτα 0-3 α.α.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 ματς)

1 Πήγασος 22  (19-11)

2 Εθνικός/Πολύτεκνος 21 (18-9)

3 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (18-11)

4 ΑΠΟ Αρόης 21  (15-9)

5 Λιμνοχώρι 21 (11-6)

6 Αετός Ρίου 19 (16-11)

7 Αχαιός Σαρ. 18  (17-14)

8 Πάτρα 2005 18 (13-10)

————————————

9 Δαβουρλής 17  (15-13)

10 Ίκαρος Πετρωτού 16  (15-8)

11 Δίας 16 (14-10)

12 Δόξα Νιφορεΐκων 16  (14-10)

13 Καλάβρυτα 14 (15-13)

14 Θύελλα Αιγίου 12  (5-8)

15 Άνω Καστρίτσι 10  (13-19)

16 Αναγέννηση Πατρών 7  (10-18)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κεραυνός: Και του χρόνου με Καραπίτσο

Published

on

Ο Χρήστος Καραπίτσος παραμένει στο «τιμόνι» της τεχνικής ηγεσίας του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου και ενόψει της νέας σεζόν στην Α΄κατηγορία.

Ο έμπειρος τεχνικός ανέλαβε φέτος την ομάδα, λίγο πριν την έναρξη των πλέι-οφ, έχοντας πάρει τη σκυτάλη από τον Ανδρέα Ανδρούτσο, ο οποίος είχε διαδεχθεί τον Παναγιώτη Λάγκη.

Έτσι ο Καραπίτσος θα κάνει την προετοιμασία, θα επιλέξει το ρόστερ και θα οδηγήσει το ιστορικό σωματείο στο νέο πρωτάθλημα, που αναμένεται άκρως ανταγωνιστικό, αφού θα υπάρχει ο Διαγόρας Βραχνείκων, ο Παναιγιάλειος και άλλες πολλές δυνατές ομάδες.

Βέβαια και ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου θα έχει επίσης υψηλές βλέψεις, όπως είχε και φέτος.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.